OPTIZENLB [OPT] księga I New Connect ADPS na tablety iPady

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 26 mar 2015 10:31

To w sumie jest zakład o to czy płatne wydania internetowe gazet się przyjmą czy nie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,176 ... NajCzytSST

REKLAMA


patronek
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2014 16:56

Postautor: patronek » 26 mar 2015 11:19

Promocja nie może trwać w nieskończoność.
Makulatura już od paru lat jest powoli zastępowana. A ludzie muszą się przyzwyczajać, że wiecznie nie będzie za darmo. 8)
I tu jest olbrzymi potencjał OPT. 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 26 mar 2015 11:25

Promocja nie może trwać w nieskończoność.
Makulatura już od paru lat jest powoli zastępowana. A ludzie muszą się przyzwyczajać, że wiecznie nie będzie za darmo. 8)
I tu jest olbrzymi potencjał OPT. 8)
Tak, ale darmowe treści w necie zawsze będą trudnym przeciwnikiem.
Jednak jestem optymistą w tej sprawie. Wprawdzie wielu ludzi nigdy nic nie kupi, ale bardziej wymagający czytelnicy będą płacić za dobry kontent.

patronek
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2014 16:56

Postautor: patronek » 26 mar 2015 11:46

Promocja nie może trwać w nieskończoność.
Makulatura już od paru lat jest powoli zastępowana. A ludzie muszą się przyzwyczajać, że wiecznie nie będzie za darmo. 8)
I tu jest olbrzymi potencjał OPT. 8)
Tak, ale darmowe treści w necie zawsze będą trudnym przeciwnikiem.
Jednak jestem optymistą w tej sprawie. Wprawdzie wielu ludzi nigdy nic nie kupi, ale bardziej wymagający czytelnicy będą płacić za dobry kontent.
Na szczęście to powoli się zmienia.
Na zachodzie kilka lat temu też nie było za różowo. Wprawdzie społeczeństwo zasobniejsze więc i klientów więcej. Ale i u nas widać, że kontent coraz lepszy, a dla wielu po prostu wygodniejszy.
OPT jest na naszym rynku niekwestionowanym liderem. Ponadto jest również widoczny w wielu innych krajach europejskich. Zatem będzie beneficjentem wzrostu popytu na treści internetowe.
Podwaliny pod spijanie śmietanki zostały uczynione.
Srednioterminowo (2-3 lata) powinniśmy być na nieporównywalnie innych poziomach. 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 26 mar 2015 12:25

Srednioterminowo (2-3 lata) powinniśmy być na nieporównywalnie innych poziomach.
Zgoda. Wprawdzie za 2-3 lata ten rynek wciąż będzie nieduży, ale już wtedy powinno być całkowicie jasne że w przyszłości bardzo bardzo urośnie. Dziś takiej pewności jeszcze nie ma. Jest tylko przekonanie wielu osób ( w tym Twoje i moje przekonanie).
Więc kurs powinien w 2017-18 roku być o rząd wyżej czyli np. 6zł, a potem to już zależy od tego czy Optizen trwale wygra z konkurentami (w tej sprawie można być optymistą, bo już Tomek przypilnuje aby nadal byli liderem).

patronek
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2014 16:56

Postautor: patronek » 26 mar 2015 12:35

Srednioterminowo (2-3 lata) powinniśmy być na nieporównywalnie innych poziomach.
Zgoda. Wprawdzie za 2-3 lata ten rynek wciąż będzie nieduży, ale już wtedy powinno być całkowicie jasne że w przyszłości bardzo bardzo urośnie. Dziś takiej pewności jeszcze nie ma. Jest tylko przekonanie wielu osób ( w tym Twoje i moje przekonanie).
Więc kurs powinien w 2017-18 roku być o rząd wyżej czyli np. 6zł, a potem to już zależy od tego czy Optizen trwale wygra z konkurentami (w tej sprawie można być optymistą, bo już Tomek przypilnuje aby nadal byli liderem).
Ta wersja leje miód na moje serce. :lol: :lol:

Zresztą, gdybym nie był przekonany o celowości inwestycji w OPT to by mnie tu nie było.

Trochę walorków uzbierałem. Nie wykluczam dokupienia jak wpadnie kaska z dywidend. 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 26 mar 2015 12:51

Szanse oceniam następująco:

50% szans na kosmos czyli solidne wielokrotności obecnego kursu.
30% szans na marne podwojenie lub potrojenie kursu.
10% kiszonka forever na niskich poziomach
10% utrata pieniędzy

Nie muszę mieć racji, może źle to oceniam, ale tak to widzę i dlatego niedawno kupiłem.

Lider przyszłościowej branży, kompetentnie zarządzany, w razie potrzeby z dostępem do finansowania. Można zaryzykować.

patronek
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2014 16:56

Postautor: patronek » 26 mar 2015 12:59

Jak dla mnie za przemawiają jeszcze 2 bardzo silne argumenty :

1. MCI zwiększyło swoje zaangażowanie do ponad 50 % (poprzez emisję kierunkowa)

2. Prezes objął kolejne 500 tys papiera, a wcześniej dobierał, na pewno były dwa komunikaty, które pamiętam

Zatem osoba najlepiej poinformowana i mocny większościowy akcjonariusz.
Nie ma lepszej rekomendacji. 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 26 mar 2015 13:13

Całkiem możliwe że oceniłem zbyt pesymistycznie. Staram się mieć umiarkowane oczekiwania wobec spółek które kupuję, nie podniecam się zbytnio.
Ale oczywiście zakupy MCI i Czynajtisa to bardzo wiarygodna wskazówka.

Ktoś może być zdumiony gdy piszę o umiarze i jednocześnie o prognozie wielokrotnego wzrostu kursu. Ale do prawdy trudno prognozować wzrost o kilkadziesiąt procent w sytuacji gdy branża dopiero się rodzi.
Albo umrze przy porodzie albo da plon obfity. W te albo we wte. Trudno tu o średni scenariusz.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Postautor: Reno » 26 mar 2015 14:46


Luxtorpeda
Podporucznik
Posty: 11294
Rejestracja: 07 paź 2013 14:15

Postautor: Luxtorpeda » 26 mar 2015 14:50

Ta amortyzacja to żaden problem. Po prostu żuczki nie będą widziały KSIĘGOWEGO zysku netto przez jakiś czas i będzie im się wydawało że źle się w spółce dzieje.

Branża będzie rosła kosmicznie. A już Tomka w tym głowa żeby Optizen był tej branży liderem.
Luknij w raport, zobacz aktualne wyniki, luknij w amortyzację i powiedz mi ile czasu potrzeba zeby to wyglądało cacy bo na moje 2017 :roll:
Zbyt mocno liczysz na moc sprawcza Tomasza :lol:
Amortyzacja jest chyba na 10 lat. Więc nawet do roku 2022 wynik Optizen będzie PAPIEROWO obciążany kosztem 1.2mln rocznie.
Ale przecież nic nikomu płacić nie musimy! To chyba jest jakaś sztuczka optymalizacji podatkowej. Przecież taka amortyzacja na głupie 12 baniek pięknie chroni przed podatkami.

Czy tu ktoś komuś zapłacił kiedykolwiek te 12 baniek?
Jedynie wydali 2mln akcyjek liczonych po 6.0zł. Właściwie to nawet się dziwię skąd ta amortyzacja. Ale skoro można w ten sposób optymalizować podatki to postrzegam to jako pozytyw.

UWAGA: Na razie mało znam tą spółkę. Proszę o skorygowanie jeśli w czymkolwiek się mylę.
Ja bym powiedział ze kasa wychodzi tylnymi drzwiami :lol: jedna spółka zoptymalizowana a druga zarobiona :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 26 mar 2015 16:04

Ja bym powiedział ze kasa wychodzi tylnymi drzwiami :lol: jedna spółka zoptymalizowana a druga zarobiona :lol:
Albo ja nic nie rozumiem albo Ty nic nie jarzysz. Trzeciej opcji nie ma :D
Ktoś tu komuś zapłacił 12 baniek? Czy tylko dał 2mln akcji wycenionych na ....6zł?

indiana_jones
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3567
Rejestracja: 14 paź 2013 17:26
Lokalizacja: Kępno

Postautor: indiana_jones » 27 mar 2015 17:35


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 31 mar 2015 11:29

Taka ciekawostka.
E-Kiosk c/wk=11.38, a tu jakby 24 razy taniej bo tylko c/wk=0.47.
W dodatku E-Kiosk pokazuje jakiś c/z żeby płacić podatki, a u nas optymalizacja.

'Laptop
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2108
Rejestracja: 27 mar 2015 11:33

Postautor: 'Laptop » 31 mar 2015 11:39

padlina nie tykac :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości