MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 16 lis 2017 12:44

Pożyjemy zobaczymy jednak w mojej ocenie warto akcje mieć bo jeden większy gracz może chcieć zebrać tutaj 100 k np i może się okazać że dopiero przy 1 zł będzie wstanie to zrobić

Jeśli spółka zarabia ma gotówkę powoli powiększa sieć to ten wzrost przy takim zysku powinien iść skokowo zobaczymy
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

REKLAMA


varciasz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2140
Rejestracja: 23 lip 2006 12:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: varciasz » 16 lis 2017 15:53

Jak nie robią, jak robią i nawet można przeczytać w obecnym raporcie, żę chcą pomagać finansowo osobą które zdecydują się otworzyć lokal na zsadzie Franchingu Zaraz zostanie otwarty 11 lokal tym razem na terenie Łodzi

W sierpniu 2017 r spółka podpisała umowę franczyzową, na mocy której zostanie
uruchomiona kolejna pizzeria sieci Maxipizza w Łodzi. Emitent zakładał, że prace związane z
przygotowaniem nowego lokalu mogą zająć do 6 miesięcy, jednak w związku z ich sprawną
organizacją lokal w Łodzi rozpocznie działalność wcześniej, niż pierwotnie planowano,
najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie bieżącego roku.
W ramach wsparcia dla potencjalnych nowych franchyzobiorców emitent oferuje udzielenie
im pożyczek na rozwój działalności w wysokości do ok. 300 tys złotych, przy czym warunkiem
koniecznym jest zainwestowanie w uruchomienie pizzerii minimum 100 tys. zł ze środków
własnych franczyzobiorcy.


http://d.iplsc.com/ebi/11/14/108709/Max ... Q-2017.pdf

http://fxinwestor.pl/?p=403
1 na rok?

a w ogóle to dziwny sposób... niby franszyza a spółka ponosi główne ryzyko dając kasę na lokal :idea: a jak tą pożyczkę mają zabezpieczoną, :idea:
mają nadmiar gotówki więc w ten sposób wspomagają rozwój sieci.


Jak dla mnie to również za wolno im idzie ale przynajmniej na razie jakichś większych wtop nie mieli.

Nie wierzę tutaj w wejście inwestora ze 100 K PLN.
Już bardziej prawdopodobne że ktoś będzie chciał połknąć cała firmę :)

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 16 lis 2017 17:08

Wyniki chyba wszystkich zaskoczyły i to mocno na plus trzeba poczekać jak rynek to odbierze
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 17 lis 2017 08:14

Matematyka jest za spółka tylko rynek musi to sam dostrzec dużo raportów się pojawiło w ostatnich dniach niech inwestorzy przejrza i zacznie się czas dla takich spółek gdzie szansa na wzrosty jest bardzo duża
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: AdamKruchy » 18 lis 2017 22:03

Takie tam spojrzenie księgowego a wiele tłumaczy i zachowanie kursu i brak dużych graczy

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... to-co.html
8) 8) 8)

lukas3
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 334
Rejestracja: 22 mar 2016 15:26

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: lukas3 » 19 lis 2017 14:36

To co tam pisze to podstawa... Z pierwszymi dwoma można się zgodzić, przepływy z działalności operacyjnej oraz inwestycyjnej nie napawają optymizmem. Natomiast co do trzeciego to może być sprawa spłacenia kredytów itp. nie zagłębiałem się bardziej, ale jeżeli spłacili jakiś kredyt to ujemny wynik nie powinien dziwić... Chyba, że auto woli spółki, które mają dodatni wynik w przepływach finansowych w postaci ciągłego zadłużania się, :). Minusem jest to, że podczas zwiększania przychodów nie idzie za tym odpowiednio zwiększanie zysku. Niewątpliwym plusem jest ich stan konta na koniec 3 kw.
" W inwestowaniu, to co jest wygodne rzadko jest opłacalne " R. Arnott

lukas3 :arrow: Gordon....

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: AdamKruchy » 19 lis 2017 16:26

To co tam pisze to podstawa... Z pierwszymi dwoma można się zgodzić, przepływy z działalności operacyjnej oraz inwestycyjnej nie napawają optymizmem. Natomiast co do trzeciego to może być sprawa spłacenia kredytów itp. nie zagłębiałem się bardziej, ale jeżeli spłacili jakiś kredyt to ujemny wynik nie powinien dziwić... Chyba, że auto woli spółki, które mają dodatni wynik w przepływach finansowych w postaci ciągłego zadłużania się, :). Minusem jest to, że podczas zwiększania przychodów nie idzie za tym odpowiednio zwiększanie zysku. Niewątpliwym plusem jest ich stan konta na koniec 3 kw.
Niestety pozycja "przepływy pieniężne" w cash flow powinna czytać się razem. Dlatego ci zajmujący się analizą fundamentalną korzystają z puszczonej przeze mnie tabelki. Dlatego zarządzający daną spółką tak chętnie "chowają" przepływy, gdzieś dalej, mniejszym drukiem itp. Jak dla mnie "plus" w twoim ostatnim zdaniu jest kłopotliwy. Czemu? Większość tej kasy powinna pracować dla spółki i jej akcjonariuszy w różny sposób, przecież nie na chudziutkich lokatach. Jest inne ryzyko z tym związane. Ale ciiii obym się mylił... wielu właścicieli korzystali w złym kierunku...
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: AdamKruchy » 19 lis 2017 16:29

Dla przykładu podam ci... Biesiadowo i sposób jak się działa w tej branży bo znam i firme, właściciela i jak to się działo.


Początki historii firmy PPHU „Wojtex”, związanej z siecią pizzerii, sięgają 2007 roku, kiedy to otworzyliśmy pierwszą pizzerię Biesiadowo w Aleksandrowie Łódzkim. Mieliśmy salę na 200 miejsc siedzących, ale czasem zdarzało się, że klienci czekali na wolny stolik. Nasz lokal zwrócił uwagę osób, które także chciały otworzyć taką samą pizzerię. Powstało pięć nowych lokali w Łodzi, które były uruchomione przez zewnętrznych inwestorów z naszą pomocą. Jednak nadal nie był to jeszcze etap franczyzy.
8) 8) 8)

lukas3
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 334
Rejestracja: 22 mar 2016 15:26

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: lukas3 » 19 lis 2017 17:15

Oczywiście, że te pieniądze powinny pracować, ale posiadanie odpowiedniej gotówki na koncie umożliwia odpowiednie ich wykorzystanie ( np. otwieranie kolejnych lokali ), ale wydawanie na bieżąco każdej gotówki chyba nie przynosi chwały zarządowi..

" Ale jeśli równocześnie operacyjny strumień trwale jest ujemny, oznacza to, że firma coraz bardziej się zadłuża (równocześnie nie potrafiąc wygenerować gotówki z własnych mocy operacyjnych) i może oznaczać poważne kłopoty z uregulowaniem zaciągniętych zobowiązań w przyszłości (chyba, że źródłem dopływu środków jest celowe dokapitalizowanie firmy przez właścicieli, które w przyszłości nie będzie wiązać się z ich zwrotem, a jest skierowane na wzmocnienie kapitałowe firmy, poprawienie jego płynności, lub siły rynkowej).

Ujemne wartości CF z działalności finansowej są rezultatem spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań lub wykupu własnych papierów wartościowych. W niektórych przypadkach może to również oznaczać, że właściciele kapitału nie chcą już angażować ich w działalność tej firmy."


Jakoś wolałbym żeby spółka inwestowała ze swojej wypracowanej gotówki, szczególnie, że na obecnej działalności wielkiej marży nie kręci...
" W inwestowaniu, to co jest wygodne rzadko jest opłacalne " R. Arnott

lukas3 :arrow: Gordon....

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 19 lis 2017 18:36

Zajrzałem do raportów i w mojej ocenie tam jest raczej błąd w zapisie niech ktoś sprawdzi czy dobrze myślę

Dla mnie plusem jest to że spłącili zobowiązania należnosci i zapasy do góry ( w rporcie tam są wartości na minusie )

tak na szybko

Obrazek

po 3 kwartale spółka ma mniejsze zobowiazania ma wiecej zapasów i należnosci jak to spłynie do spółki będzie łądny przyrsot gotówki !
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: AdamKruchy » 19 lis 2017 19:13

Zajrzałem do raportów i w mojej ocenie tam jest raczej błąd w zapisie niech ktoś sprawdzi czy dobrze myślę

Dla mnie plusem jest to że spłącili zobowiązania należnosci i zapasy do góry ( w rporcie tam są wartości na minusie )

tak na szybko

Obrazek

po 3 kwartale spółka ma mniejsze zobowiazania ma wiecej zapasów i należnosci jak to spłynie do spółki będzie łądny przyrsot gotówki !

Dobrze by było aby to sami zobaczyli. Bo taki błąd to...
8) 8) 8)

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 22 lis 2017 13:49

Wszystko jest dobrze

Minus na przeplywach powstał bo spółka zwiększyła zapasy i należności wzrosły

Dodatkowo splacila 185 tys zobowiązania


Czy zmieni się podejście do tej spółki ??
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 24 lis 2017 11:17

Nastawiali na kupno jednak z prawej brak chętnych czy coś się zmieni ??

44k na kupi od 46-49 groszy
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Smok2500 » 25 lis 2017 20:05

BLISKO 50k na kupi od 46 do 49 gr

Może tutaj jest przyczyna braku zainteresowań Przepływy finansowe ?

https://www.biznesradar.pl/raporty-fina ... /MAXIPIZZA

prognoza jeśli załozymy że będzie 4 kwatał podoby do tego z przed roku 2017r zamknie się przepływami finansowymi na poziomie 100k

Jednak ja radzę się zagłębić bardziej minus obecny na przepływach spowoowany jest tym że spółka w 3 kwartały spłąciła blisko 265 tyś zobowiązań

Jeśliteraz w 4 kwartale spłyną należności a zobowiązania będą na podobnym poziomie to może sie okazać że po 4 kwartale przepływy finansowe wzrosną o 300k !

Warto obserwować walor bo Fundamentalnie to jest perła z małego parkietu
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem

Makler5000
Chorąży
Posty: 872
Rejestracja: 22 lis 2017 08:46

Re: MAXIPIZZA [MXP] księga II NewConnect

Postautor: Makler5000 » 25 lis 2017 22:33

smok wspominij o tych zrzutach akcji po 50gr 49 i 48


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości