Wątek dla Pań ...

wszystko na temat spółek publicznych
Projektant
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3603
Rejestracja: 06 maja 2011 16:42
Lokalizacja: z pracowni

Wątek dla Pań ...

Postautor: Projektant » 09 maja 2013 20:14

i nie tylko ...

Mój mąż, przedsiębiorca, już nigdy, ale to nigdy nie zatrudni młodej kobiety

Jestem kobietą i matką. To, co napiszę, wydaje mi się z jednej strony niestosowne, ale z drugiej...
Roczne urlopy macierzyńskie także dla matek pierwszego kwartału! wszyscy się cieszą, że Donald Tusk ugiął się.


Nie wiem, czy słusznie. Ale ad rem: mąż prowadzi 10-osobową firmę, w której zatrudnia inżynierów. Raz nieopatrznie zatrudnił kobietę. Trochę popracowała i zaszła w ciążę. Szybciutko poszła na zwolnienie - pierwszych 33 dni płaci pracodawca...


Po dalszym zwolnieniu i macierzyńskim okazało się, że Pani uzbierał się cały miesiąc urlopu wypoczynkowego - znów płaci pracodawca. Zaraz potem pracownica poszła na urlop wychowawczy (uff! szczęśliwie można nie płacić, nic się nie nalicza), ale okazuje się być znów w ciąży, tak więc natychmiast "wraca do pracy", czyli dostarcza zwolnienie lekarskie - znów 33 dni płaci pracodawca. Historia się powtarza, tym razem jednak Pani po macierzyńskim bierze zwolnienie lekarskie - znów płaci pracodawca.

Chociaż nie pojawiła się w firmie od ponad roku, ma prawo do 50 dni urlopu wypoczynkowego - za ubiegły i obecny rok. Wszystkich kosztów pracownicy, która urodziła dwoje dzieci i nie pojawiła się nawet na dzień w pracy od 3 lat, uzbierało się ok. 30 tysięcy złotych!

W branży kryzys, firma ledwo ciągnie, ale wszystkie te koszty pracodawca musi opłacić.

Czy można się dziwić, że pracodawcy (szczególnie mali) nie chcą zatrudniać młodych kobiet? A jak ma sobie w takiej sytuacji poradzić mały sklep zatrudniający młodą ekspedientkę? NIE udźwignie tych 30 tysięcy.

A teraz urlop macierzyński zwiększono do roku. Czy nadal za rok nieobecności w pracy będzie przysługiwał pełen urlop wypoczynkowy? Kobiety, zamiast się cieszyć, bójcie się! W małych firmach nie macie czego szukać.

Mój mąż już wie, że nigdy więcej nie zatrudni kobiety...

A może w takiej sytuacji państwo powinno wziąć na siebie więcej kosztów polityki prorodzinnej, a nie obarczać nimi tylko drobnych przedsiębiorców?


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,95892,13818742,Moj ... Lvgzytniej

i jak z takim systemem rozwijać demograficznie kraj ?

Czemu w UK polskie kobiety rodzą średnio 3 razy więcej dzieci niż u nas ?
Komunizm to ustrój, który dzielnie zwalcza problemy, które sam sobie stwarza ...

REKLAMA


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Vadera i 179 gości