POLISH HORROR COMPANY S.A. w drodze na NewConnect cz. 1

wszystko na temat spółek publicznych
horror
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 05 sie 2013 17:32

POLISH HORROR COMPANY S.A. w drodze na NewConnect cz. 1

Postautor: horror » 05 sie 2013 17:37

Szanowni Inwestorzy,

Uprzejmie informujemy, iż trwa niepubliczna oferta akcji spółki Polish Horror Company S.A. Spółka jest strat-upem z branży filmowej. Wyprodukuje niskobudżetowy film z gatunku horroru młodzieżowego. Spółka ma w planach w 2014 wejście na NewConnect

Osoby zainteresowane inwestycją, zapraszamy do kontaktu:

Piotr Zieliński, Prezes Zarządu
tel. 696 260 279
mail: piotr.zielinski@phcsa.pl

O projekcie publikował w dniu dzisiejszym "Puls Biznesu:

http://weekend.pb.pl/3262087,11404,horror-z-top-model

REKLAMA


Nabuhodonozor
Chorąży
Posty: 755
Rejestracja: 05 sie 2013 09:14

Postautor: Nabuhodonozor » 05 sie 2013 17:39

horror to juz ludzie maja na srukonekcie wystarczy nowyych nie potrzeba :lol: :lol: :lol: :lol:

kątnik
Starszy chorąży
Posty: 1127
Rejestracja: 22 maja 2013 18:00

Postautor: kątnik » 05 sie 2013 17:40

Czy zagra w nim pani Anna Szarek?

bielszczanin
Starszy chorąży
Posty: 1832
Rejestracja: 07 wrz 2012 21:17
Lokalizacja: Bielsko

Postautor: bielszczanin » 05 sie 2013 17:41

komedia...

a nie horror jednak
EKO EXPORT --> 400zł
HYGIENIKA --> 10zł
ELEMENTAL --> 10zł

Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2321
Rejestracja: 21 gru 2011 09:52
Lokalizacja: z Bazy" Adam"

Postautor: Bazuka » 05 sie 2013 19:50

Piękne dziewczyny, słowiańskie wampiry i inwestycyjna szansa okraszona ryzykiem. Student wyśnił na Dolnym Śląsku duży ekran i małą giełdę

Zacznie się niewinnie: dwie zjawiskowe dziewczyny wybiorą się na weekendową wycieczkę na Ślężę. Będą lody z baru na parkingu, sweet focie wysyłane na fejsa i babskie ploty na szlaku. Potem zacznie się horror, z każdą minutą coraz bardziej porażający kolejnymi falami grozy. Przepis Piotra Zielińskiego na biznes oparty na filmie jest prosty: strach to pieniądz. Ten 23-letni wyróżniający się student wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego założył kilka dni temu spółkę akcyjną. Nazwa mówi wszystko — Polish Horror Company (PHC). PHC powstała po to, by siać grozę na ekranach kin i zbierać zyski do kieszeni inwestorów. Spółka ogłosiła właśnie emisję akcji, szuka 0,5 mln zł, wyceniając się na 2 mln zł. Co w PHC jest aż tak cennego?

— Po pierwsze — pomysł. Od lat jestem inwestorem giełdowym, ale też fanem horrorów. Jak to połączyłem w jedno, wyszedł mi niskobudżetowy horror, gatunek w Polsce niemal zapomniany, a święcący triumfy w Hollywood. Taki horror, który pochłonie 0,5 mln zł, ale przyciągnie do kin minimum 150-160 tys. widzów, czyli tyle, ile miał np. „Last Minute” Patryka Vegi. Tyle że „Last Minute” kosztował około 4-5 mln zł — tłumaczy Piotr Zieliński i zapewnia, że już ma jednego inwestora, który objął akcje warte 80 tys. zł.

Młody biznesmen podkreśla, że kuszący jest sam model finansowy — inwestycja przez udziały w spółce producenckiej i partycypacja w dywidendzie zamiast standardowego zapisu o inwestycji w sam film w zamian za procentowe udziały w zyskach. Fabuła horroru o wstępnej nazwie „Świt nad Ślężą” zrodziła się u stóp góry. Od dawna wokół Ślęży krąży wiele legend i mitów. A te stały się idealną pożywką dla wyobraźni Piotra Zielińskiego i filmowców braci Dominika i Piotra Matwiejczyków.

— Faktem jest, że poganie chowali na zboczach Ślęży zmarłych z obciętymi głowami, by nie wstali z grobów. Ożywimy te słowiańskie strachy — przekonuje Piotr Zieliński. Film ma iść tropem serii „Blair Witch Project” i „Paranormal Activity’. Te dwie produkcje kosztowały nie więcej niż 25 tys. USD, a przyniosły zyski liczone w setkach milionów dolarów. To dlatego Zieliński nawiązał współpracę z Dominikiem Matwiejczykiem, mającym na koncie kilka filmów z pogranicza kina grozy.

— Na razie nie wiem, czy wezmę się za horror na Ślęży. Jak będzie finansowanie, będziemy mieli o czym rozmawiać — mówi Dominik Matwiejczyk.

Prezes Polish Horror Company liczy, że zdjęcia zaczną się we wrześniu, a film trafi do kin na początku 2014 r. Tłumy ma przyciągnąć m.in. uroda Justyny Pawlickiej, finalistki Top Model, emitowanego w TVN, która może się poszczycić 35 tys. fanów na Facebooku. Dzięki niej spółka ma zarobić ponad 600 tys. zł, wejść na NewConnect i oczywiście produkować kolejne niskobudżetowe horrory z obietnicą raju dla inwestorow

:shock: :shock: juz sie boje :lol: :lol:
:arrow: Eko-Hossa do 2015r
Obrazek

TONY HALIK
Podporucznik
Posty: 19797
Rejestracja: 30 maja 2006 18:38
Lokalizacja: z Jamajki.

Postautor: TONY HALIK » 05 sie 2013 20:03

następny syf :twisted: :evil:
" Kryterium przedsięwzięcia w biznesie jest jego zyskowność " Peter Drucker
" WINNERS never quit, and quitters never WIN !"

zalamanie23
Starszy sierżant
Posty: 97
Rejestracja: 26 mar 2013 10:24

Postautor: zalamanie23 » 05 sie 2013 20:10

następny syf :twisted: :evil:
niewatpliwie prawdziwy HORROR czeka przyszlych akcjonariuszy tej perly :lol:

Marcus_301628
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2201
Rejestracja: 23 kwie 2010 17:21

Postautor: Marcus_301628 » 05 sie 2013 20:34

Nie no chopcy, można stworzyć wyśmienity niskobudżetowy horror. BWP jest na prawdę straszny, ale potrzeba bardzo dobrego reżysera, a tutaj go brakuje :roll:

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 05 sie 2013 20:40

Ja po obejrzeniu Blair Witch, jeszcze na studiach, też miałem jazdę na swój horror. Napisałem nawet dwa scenariusze :)

Ale nakręciłem tylko dwa 3-minutowe horrorki.
To była jazda. 2 dni kręcenia, 3 tygodnie montowania i wyszedł 3-minutowy gniot, podczas oglądania którego niektórzy zdążyli się zacząć nudzić :)

Budżet - 0 zł :lol:

Były czasy :roll:
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2321
Rejestracja: 21 gru 2011 09:52
Lokalizacja: z Bazy" Adam"

Postautor: Bazuka » 05 sie 2013 21:15

Ja po obejrzeniu Blair Witch, jeszcze na studiach, też miałem jazdę na swój horror. Napisałem nawet dwa scenariusze :)

Ale nakręciłem tylko dwa 3-minutowe horrorki.
To była jazda. 2 dni kręcenia, 3 tygodnie montowania i wyszedł 3-minutowy gniot, podczas oglądania którego niektórzy zdążyli się zacząć nudzić :)

Budżet - 0 zł :lol:

Były czasy :roll:
moze powinienes sie rozwikac w tej tworczosci filmowej
ze raz sie nie udalo nie oznacza ze 2 raz sie nie uda.
jesli masz bakcylka to dzialaj pod duzego bakcyla na to nie jest jeszcze za pozno

w kazdym razie zycze powodzenia.wazne zeby ktos zauwazyl wtedy latwiej :D
:arrow: Eko-Hossa do 2015r
Obrazek

farel
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 13 mar 2010 19:23

Postautor: farel » 05 sie 2013 21:18

— Po pierwsze — pomysł. Od lat jestem inwestorem giełdowym, ale też fanem horrorów. Jak to połączyłem w jedno, wyszedł mi niskobudżetowy horror, gatunek w Polsce niemal zapomniany, a święcący triumfy w Hollywood. Taki horror, który pochłonie 0,5 mln zł, ale przyciągnie do kin minimum 150-160 tys. widzów, czyli tyle, ile miał np. „Last Minute” Patryka Vegi. Tyle że „Last Minute” kosztował około 4-5 mln zł — tłumaczy Piotr Zieliński i zapewnia, że już ma jednego inwestora, który objął akcje warte 80 tys. zł.
drogo ten swój "pomysł" wycenil, na 1,5 miliona hoho :lol:

Bazuka
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2321
Rejestracja: 21 gru 2011 09:52
Lokalizacja: z Bazy" Adam"

Postautor: Bazuka » 05 sie 2013 21:22

— Po pierwsze — pomysł. Od lat jestem inwestorem giełdowym, ale też fanem horrorów. Jak to połączyłem w jedno, wyszedł mi niskobudżetowy horror, gatunek w Polsce niemal zapomniany, a święcący triumfy w Hollywood. Taki horror, który pochłonie 0,5 mln zł, ale przyciągnie do kin minimum 150-160 tys. widzów, czyli tyle, ile miał np. „Last Minute” Patryka Vegi. Tyle że „Last Minute” kosztował około 4-5 mln zł — tłumaczy Piotr Zieliński i zapewnia, że już ma jednego inwestora, który objął akcje warte 80 tys. zł.
drogo ten swój "pomysł" wycenil, na 1,5 miliona hoho :lol:
beda tak krecic ten film jak robia to auto na veno :lol: cos tak czuje :D
:arrow: Eko-Hossa do 2015r
Obrazek

willsw
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 248
Rejestracja: 04 sie 2008 15:49

Postautor: willsw » 05 sie 2013 21:23

Ja tam bym wszedł w ten biznes, ale nigdy, przenigdy nie inwestuję w cokolwiek co ma siedzibę na Dolnym Śląsku. To pozwoliło mi zaoszczędzić sporo kasy.

horror
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 05 sie 2013 17:32

Postautor: horror » 06 sie 2013 16:06

Nie no chopcy, można stworzyć wyśmienity niskobudżetowy horror. BWP jest na prawdę straszny, ale potrzeba bardzo dobrego reżysera, a tutaj go brakuje :roll:
Reżyser Dominik Matwiejczyk jest współtwórcą sukcesu filmu "Ciacho". "Ciacho" było drugim najpopularniejszym polskim filmem w 2010 r.:

https://www.pisf.pl/pl/kinematografia/b ... e?cat=3540

Film ten miał prawie milion widzów kinowych.

Tymczasem próg rentowności dla horroru, który wyprodukuje POLISH HORROR COMPANY S.A., to tylko 70 tysięcy widzów. Wydaje się więc, że potencjał zysku jest spory...
Kontakt dla inwestorów zainteresowanych ofertą
POLISH HORROR COMPANY S.A.:
tel. 696 260 279
piotr.zielinski@phcsa.pl

investor1999
Młodszy chorąży
Posty: 642
Rejestracja: 31 maja 2005 16:18
Lokalizacja: W-wa

Postautor: investor1999 » 06 sie 2013 16:36

— Po pierwsze — pomysł. Od lat jestem inwestorem giełdowym, ale też fanem horrorów. Jak to połączyłem w jedno, wyszedł mi niskobudżetowy horror, gatunek w Polsce niemal zapomniany, a święcący triumfy w Hollywood. Taki horror, który pochłonie 0,5 mln zł, ale przyciągnie do kin minimum 150-160 tys. widzów, czyli tyle, ile miał np. „Last Minute” Patryka Vegi. Tyle że „Last Minute” kosztował około 4-5 mln zł — tłumaczy Piotr Zieliński i zapewnia, że już ma jednego inwestora, który objął akcje warte 80 tys. zł.
drogo ten swój "pomysł" wycenil, na 1,5 miliona hoho :lol:
beda tak krecic ten film jak robia to auto na veno :lol: cos tak czuje :D
Albo jak VIV (też miał być film)

http://stooq.pl/q/?s=viv&c=mx&t=l&a=lg&b=1 :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości