ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

wszystko na temat spółek publicznych
Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 09 maja 2015 17:30

chyba do konca życia będziesz miał tą społkę-pamietam ją bo miała fantastyczny debiut w 2008 r chyba -ponpka była PRIME
Uparty jestem jak osioł. Podziwiam zarządzanie tą spółką i sposób, w jaki separują kredyty. Upada jedna spółka córka, nic nie dzieje się z innymi. Straty od 2008 do do dzisiaj tylko papierowe. Wyprowadzają co roku 2 mil. dolarów do AMC. Tu jest wielki problem, bo na razie nie dzielą się z innymi. Nie do końca grają fair z 10% FF.
Atlas Estates

REKLAMA


Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 11 maja 2015 09:40

Przypomnę tylko kilka faktów za i przeciw dla laików:

Za:
1. Rozpoczynają budowę 44 pięter wysokościowca w Warszawie. Licząc po 1000 metrów powierzchni mieszkalnej na piętro i cenę średnio 15000 za meter, wychodzi 660 mil. przychodu. Koszt szacują na 300 mil. Wochodzi więc 360 mil. zł. przyszłych zysków.
2. Za gotówę kupili działki na nakielskiej i krasińskiego.
3. Na MileniumPlaza i działki w Rumunii mają większe kredyty niż szacowanie. Jeżeli bank wypowie im kredyty, to będzie 17 mil. EURO papierowego zysku. Wyjaśnienie. Zabezpieczenie cross dotyczy tylko tych działek milenium plaza, więc nie obejmuje innych nieruchomości. Kredyty zmniejszyłyby się o ok. 100 mil Euro, a aktywa o 83 mil. euro.
4. Jeżeli nie będą już odpisywać aktywów, a już naprawdę nie ma z czego, to osiągneliśmy nadyr. W tym kwartale, lub w tym i przyszłym zaksięgują ponad 250 mieszań z giełdowej, krasińskiego i capital art. Licząc 600 tyś pln na mieszkanie, daje to 150 mil. pln przychodów.
5. dwadzieścia milionów euro na koncie.
6. każdy kredyt w innym banku pod inne zabezpieczenie, więc brak możliwości szantażu przez banki.

Przeciw:
niekorzystne dla mniejszościowych potencjalne kroki głównego akcjonariusza. Czy będzie wypłacał dywidendy czy wyprowadzał pieniądze przez AMC i dodrukowywał akcje?
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 14 maja 2015 13:46

Raport lepszy niż myślałem że będzie. Przesunęło się rozpoznanie przychodeów z 250 mieskań więc "tylko" 7 mil. Euro przychodów. Jak to rozoznają, to dojdzie pewnie z 37 mil. euro i to zapewne w tym roku. Papierowy zysk na kursach, ale w zeszłym roku była tam strata. Całe zadłużenie z segmentu nieruchomości na wynajem krótkoterminowe, ale wartość kredytów na ten segment przewyższa wartość nieruchomości. Albo banki zgodzą się na restrukturyzację kredytów, albo będzie 16 milionów zysków na bilansie, jeżeli spółka straci konrolę nad millenium plaza. Przypomnę że millenium plaza, dwie działki w rumunii i centrum handlowe w centrum budapesztu stanowią wspólne zabezpieczenie dla czterech kredytów. Jeżeli bank je wypowie, znikną kredyty na ok 100 mil. i aktywa na ok 84 mil. Piłka po stronie banków, atlas i tak i tak nic nie straci, oprócz przychodów z wynajmu i prestiżowego budynku w warszawie.

Ten rok zapowiada się więc na przełomowy.



:wink:
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 19 maja 2015 18:27

Najlepsza wiadomość od wielu, wielu lat :lol: :lol: Ja pier....

Stało się dokładnie to, co opisywałem powyżej. Dostali umorzenie na kredyty w Rumunii.
Erste pozbywa się w Rumunii NPL i właśnie umorzył ATLASOWI 22 MIL. EURO kredytu z tytułu dwóch działek w Rumunii, za co Atlas zapłacił 2.25 MIL. EURO, czyli ok. 10% wartości kredytów.

Dodatkowo, gdyby sprzedali Milenium w Warszawie powyżej 64.8 MIL. EURO, to muszą podzielić się z bankiem nadwyżką ze sprzedaży.

Tak jak mówiłem, najwspanialej zarządzana firma nieruchomościowa na GPW. Jeżeli jescze zaczną się dzielić zyskami z 10% mniejszościowych, to będzie tak, jak uczą w książkach o etyce biznesu.

W bilansie odpiszą 22 MIL EURO zobowiązań i pewnie będzie to wykazane jako przychody. Nie wiem jak wykażą zobowiązanie na millenium, ale moim zdaniem jest to zobowiązanie pozabilansowe. Millenium jest już chyba wyceniane w bilansie na 64.8 EURO, więc na 2 kwartał będą mieli 22.5 MIL EURO zysku, bo wszystko jest już umorzone. I to nie jest już zysk papierowy, lecz prawdziwy zysk, bo przecież nie trzeba już tego spłacać. Dodatkowo zaksięgują sprzedaż mieszkań i będzie 30 kilma milionów EURO prawdziwego zysku, kapitalizacja około 11 MIL.

Jeszcze raz brawa dla P. Izaki i AMC za tę akcję. Jak czytałem, co chłopaki wyprawiają w NYC, to wiedziałem, że tutaj też muszą dać radę. Najlepsze:
tam jeden apartament sprzedają za kapitalizację Atlas Estates. Oto gdzie jesteśmy w nieruchomościach...


http://gpwinfostrefa.pl/espi/pl/reports/view/3,292464
:lol: :lol:
Atlas Estates

Consigliere
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2921
Rejestracja: 08 kwie 2015 23:38

Postautor: Consigliere » 20 maja 2015 07:44

Najlepsza wiadomość od wielu, wielu lat :lol: :lol: Ja pier....

Stało się dokładnie to, co opisywałem powyżej. Dostali umorzenie na kredyty w Rumunii.
Erste pozbywa się w Rumunii NPL i właśnie umorzył ATLASOWI 22 MIL. EURO kredytu z tytułu dwóch działek w Rumunii, za co Atlas zapłacił 2.25 MIL. EURO, czyli ok. 10% wartości kredytów.

Dodatkowo, gdyby sprzedali Milenium w Warszawie powyżej 64.8 MIL. EURO, to muszą podzielić się z bankiem nadwyżką ze sprzedaży.

Tak jak mówiłem, najwspanialej zarządzana firma nieruchomościowa na GPW. Jeżeli jescze zaczną się dzielić zyskami z 10% mniejszościowych, to będzie tak, jak uczą w książkach o etyce biznesu.

W bilansie odpiszą 22 MIL EURO zobowiązań i pewnie będzie to wykazane jako przychody. Nie wiem jak wykażą zobowiązanie na millenium, ale moim zdaniem jest to zobowiązanie pozabilansowe. Millenium jest już chyba wyceniane w bilansie na 64.8 EURO, więc na 2 kwartał będą mieli 22.5 MIL EURO zysku, bo wszystko jest już umorzone. I to nie jest już zysk papierowy, lecz prawdziwy zysk, bo przecież nie trzeba już tego spłacać. Dodatkowo zaksięgują sprzedaż mieszkań i będzie 30 kilma milionów EURO prawdziwego zysku, kapitalizacja około 11 MIL.

Jeszcze raz brawa dla P. Izaki i AMC za tę akcję. Jak czytałem, co chłopaki wyprawiają w NYC, to wiedziałem, że tutaj też muszą dać radę. Najlepsze:
tam jeden apartament sprzedają za kapitalizację Atlas Estates. Oto gdzie jesteśmy w nieruchomościach...


http://gpwinfostrefa.pl/espi/pl/reports/view/3,292464
:lol: :lol:

masz zdrowie chemik ale ja tu nie widzę okazji do zarobku.

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 maja 2015 08:07

Najlepsza wiadomość od wielu, wielu lat :lol: :lol: Ja pier....

Stało się dokładnie to, co opisywałem powyżej. Dostali umorzenie na kredyty w Rumunii.
Erste pozbywa się w Rumunii NPL i właśnie umorzył ATLASOWI 22 MIL. EURO kredytu z tytułu dwóch działek w Rumunii, za co Atlas zapłacił 2.25 MIL. EURO, czyli ok. 10% wartości kredytów.

Dodatkowo, gdyby sprzedali Milenium w Warszawie powyżej 64.8 MIL. EURO, to muszą podzielić się z bankiem nadwyżką ze sprzedaży.

Tak jak mówiłem, najwspanialej zarządzana firma nieruchomościowa na GPW. Jeżeli jescze zaczną się dzielić zyskami z 10% mniejszościowych, to będzie tak, jak uczą w książkach o etyce biznesu.

W bilansie odpiszą 22 MIL EURO zobowiązań i pewnie będzie to wykazane jako przychody. Nie wiem jak wykażą zobowiązanie na millenium, ale moim zdaniem jest to zobowiązanie pozabilansowe. Millenium jest już chyba wyceniane w bilansie na 64.8 EURO, więc na 2 kwartał będą mieli 22.5 MIL EURO zysku, bo wszystko jest już umorzone. I to nie jest już zysk papierowy, lecz prawdziwy zysk, bo przecież nie trzeba już tego spłacać. Dodatkowo zaksięgują sprzedaż mieszkań i będzie 30 kilma milionów EURO prawdziwego zysku, kapitalizacja około 11 MIL.

Jeszcze raz brawa dla P. Izaki i AMC za tę akcję. Jak czytałem, co chłopaki wyprawiają w NYC, to wiedziałem, że tutaj też muszą dać radę. Najlepsze:
tam jeden apartament sprzedają za kapitalizację Atlas Estates. Oto gdzie jesteśmy w nieruchomościach...


http://gpwinfostrefa.pl/espi/pl/reports/view/3,292464
:lol: :lol:

masz zdrowie chemik ale ja tu nie widzę okazji do zarobku.
Zaczną płacić dywidendy, będzie strzał w górę. Innym scenariuszem jest sprzedaż atlasu przez Izaki Group.

Jest też dużo negatywnych możliwości o których wolałbym nie myśleć jako akcjonariusz.. :lol: :lol:
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 maja 2015 11:50

Jeszcze raz polecam artykuł:

http://eurobuildcee.com/?page=edition&i ... ticle=2532

i przypominam, że wczoraj spółka zredukowała o 22 Mil. euro zadłużenie, bo Erste umorzył resztę kredytu, ponieważ w Rumunii czyści wszystkie NPL (zarządał tego w zeszłym roku rumuński bank centralny). Obecnie kredyty są już na sensownych nieruchomościach. O ile dobrze liczę, spółka będzie miała po umorzeniu 150 MIL. EURO kredytów, ale 120 MIL. to kredyt na Millenium Plaza w Warszawie i Hotel Hilton też w Warszawie. Przed spółka mega inwestycje - najlepiej przeczytać artykuł. Ogólnie właśnie wyjaśniły się wszystkie zaległe syfy i wszystko z korzyścią dla spółeczki, a ta korzyść to 22 Mil. EURO czyli 90 mil. zł czystego zysku ze zmniejszenia zobowiązań. Kapitalizacja (źle liczona na stronie gpw) to na wczoraj ok. 50 mil zł. W obrocie jest 46 mil. akcji, a nie jak podają na stronie, 50 mil... :wink:
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 maja 2015 16:47

Najlepsza wiadomość od wielu, wielu lat :lol: :lol: Ja pier....

Stało się dokładnie to, co opisywałem powyżej. Dostali umorzenie na kredyty w Rumunii.
Erste pozbywa się w Rumunii NPL i właśnie umorzył ATLASOWI 22 MIL. EURO kredytu z tytułu dwóch działek w Rumunii, za co Atlas zapłacił 2.25 MIL. EURO, czyli ok. 10% wartości kredytów.

Dodatkowo, gdyby sprzedali Milenium w Warszawie powyżej 64.8 MIL. EURO, to muszą podzielić się z bankiem nadwyżką ze sprzedaży.

Tak jak mówiłem, najwspanialej zarządzana firma nieruchomościowa na GPW. Jeżeli jescze zaczną się dzielić zyskami z 10% mniejszościowych, to będzie tak, jak uczą w książkach o etyce biznesu.

W bilansie odpiszą 22 MIL EURO zobowiązań i pewnie będzie to wykazane jako przychody. Nie wiem jak wykażą zobowiązanie na millenium, ale moim zdaniem jest to zobowiązanie pozabilansowe. Millenium jest już chyba wyceniane w bilansie na 64.8 EURO, więc na 2 kwartał będą mieli 22.5 MIL EURO zysku, bo wszystko jest już umorzone. I to nie jest już zysk papierowy, lecz prawdziwy zysk, bo przecież nie trzeba już tego spłacać. Dodatkowo zaksięgują sprzedaż mieszkań i będzie 30 kilma milionów EURO prawdziwego zysku, kapitalizacja około 11 MIL.

Jeszcze raz brawa dla P. Izaki i AMC za tę akcję. Jak czytałem, co chłopaki wyprawiają w NYC, to wiedziałem, że tutaj też muszą dać radę. Najlepsze:
tam jeden apartament sprzedają za kapitalizację Atlas Estates. Oto gdzie jesteśmy w nieruchomościach...


http://gpwinfostrefa.pl/espi/pl/reports/view/3,292464
:lol: :lol:

masz zdrowie chemik ale ja tu nie widzę okazji do zarobku.
Jednak ludzie umieją czytać raporty... Atlas miał już takie wystrzały, a potem była flauta i powolny spadek w dół. Pewnie i tym razem tak będzie. :wink:
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 21 maja 2015 11:17

no i jak się można było spodziewać, kompletna flauta. Spadnie pewnie do 1.15. Następny skok po wynikach, w których być może wynik netto będzie 4 razy większy od kapitalizacji spółki. Ale wyskok był niezły...
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 21 maja 2015 18:33

W rumunii mają po dealu z bankiem dwie śmiesznie tanie działki, jedną przy nowej autostradzie, drugą do budowy. Banki w Rumunii odpisały NPL więc kredyty znowu ruszą. Atlas chce budować osiedle na projekcie Solaris.

Jednak drugim ośrodkiem po warszawie jest budapeszt. Mają tam kilka działek budowlanych. I tam też rusza się ruch w nieruchomośćiach.

http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... rism-grows
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 22 maja 2015 22:26

A tutaj zeszłoroczny artykuł o wyzbywaniu się przez Erste Bank NPL w Rumunii.
http://costarfinance.com/2014/09/22/rom ... -for-sale/

Ciekawy byłem wtedy, co zrobią z kredytami Atlasa, które były niespłacane. Ktoś w Erste miał kilka lat temu wiele rozsądku podpisując cross-collateral z Atlasem. Erste sprzedał obecnie Atlasowi kredyty za 10% wartości + podział zysków ze sprzedaży Millenium Plaza, więc dla banku jest to po prostu część polityki. NPLe sprzedają z podobnymi albo większymi rabatami.. Ogólnie jest git... Prawie całe zadłużenie (ok. 130 Mil. Euro) z krótkoterminowego przejdzie w bilansie do długoterminowego. 10% FF z czego pewnie realnie 8%, czyli obecnie 46 mil. akcji * 8% = ok 3.8 mil. akcji.

Nie wiem, jak i czy chcieliby w Atlasie ukryć zyski skoro odpisali Rumunię i Milenium Plaza w 2014. Na moje za drugie półrocze powinno być ponad 2EURO zysku na akcję... Ale księgowość to dziedzina twórcza, więc zobaczymy...
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 24 maja 2015 16:44

Atlas Estates - za i przeciwm (ehrlich, honest, franchement, че́стно, uczciwie, celowo po hebrajsku nie przytaczam)

Za:
1. W ciągu dwóch lat wartość na akcję zwiększy się teoretycznie o ponad 100% (jeżeli nie nasąpi to, co opisuję w sekcji przeciw).
2. Do końca 2015 nie będzie krótkookresowego zadłużenia.
3. Izaki Group (spółka matka) działa w nieruchomościach od ponad 50 lat.
4. Udział głównego akcjonariusza wynosi prawie 90%.
5. to nie pierwsza przygoda Izaki Group z giełdą. Spezzdawali allegro.pl z zyskiem kilkaset procentów.
6. nowy 44-piętrowy drapacz na grzybowskiej. od 400 do 600 mil. zł zysku.
Przeciw:
1. Jeżeli się sądzić w razie braku etyki u spółki matki, to według prawa gernsey,
2. Izaki Group wyprowadza regularnie zyski w postaci wynagrodzenia dla AMC. Czy będa dywidendować?
3. Mogą dodrukowywać akcje w ramach wynagrodzenia co roku.

Suma:
Ryzyko jest małe. Poniżej tego co jest teraz w kursie, już nie zejdą. Jeżeli będą starali się pozyskać nowy kapitał na giełdzie, bądź sprzedać Atlas Estates, to do wyrwania kilaset procen. W innym wypadku z angielska gilt-edged investment. Zysk mały, ale pewny. Polecam.

Chemik Chemikowski.
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 26 maja 2015 14:03

Pomysły na marketing mają genialne. Tutaj tekst z fejsbóka

Stwórz z nami ogród marzeń przy ul. Nakielskiej!

W naszej nowej inwestycji na Woli powstanie zapewne największy prywatny ogród w mieście
Emotikon smile

Wasz głos jest dla nas ważny - napiszcie, co chcielibyście zobaczyć na tych 3000m² zieleni.

Wybierzcie 5 z poniższych propozycji i wpiszcie w komentarzu, które to atrakcje!

1. Miejsce do grillowania/piknikowe
2. Plac zabaw dla dzieci
3. Siłownia zewnętrzna
4. Szachy zewnętrzne
5. Stoły do ping ponga
6. Kino letnie
7. Huśtawka
8. Staw
9. Strumyk
10. Fontanna
11. Po prostu miejsce do siedzenia
12. Boisko do kosza
13. Boisko do piłki nożnej
14. Ścieżka do biegania
15. Małpi gaj
16. Hamaki
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 26 maja 2015 14:06

A tutaj strona inwestycji grupy Izakiego z nowego jorku. Został jeden apartament jak dobrze przeliczam ze stóp na metry to 300 m2. Cena 10 mil. USD

http://www.93worth.com
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 26 maja 2015 14:09

A propos dziwnego marketingu. Inna inwestycja grupy w NYC. Ceny za apartament rozpoczynają się od 2.5 mil. USD a kończą na 7.5 mil. Zostało 7 apartamentów.

http://15renwick.com/
Atlas Estates


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości