ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

wszystko na temat spółek publicznych
Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

Postautor: Chemik » 28 sty 2014 11:48

Witam po dwóch latach nieobecności. Z szacunkiem przyglądam się kierownictwu Atlasa i etyce w prowadzeniu i wycenie nieruchomości. Z tego co koncypuje, to większość nieruchomości w Atlasie to aktywa generujące dochód, które pokrywają koszty finansowe, więc największym problemem firmy jest rolowanie kredytów, ale i tutaj kierownictwo radzi sobie świetnie (dotychczas). Czekać tylko na lepsze czasy i wzrost wyceny nieruchomości. Ta spółka ma perspektywy wzrostu o kilkaset procent, bo obecne wysokie zlewarowanie wynika tylko z wieloletnich przeszacowań w dół nieruchomości i spadkiem wartości walut lokalnych. Co do spadku wartości nieruchomości warto zauważyć, że mówimy tutaj np. o zmniejszeniu wyceny hoteli w skutek zmniejszenia ich obłożenia w danym kwartale. Jeżeli obłożenie się zwiększy, wartość hoteli zwiększy się także.
Przypominam, że:
spółka jest właścicielem:
hiltona w warszawie, części komercyjnej platinum towers i działki pod nowy wysokościowiec na grzybowskiej koło hiltona, wysokościowca w warszawie niechlubnie nazywanego przez Warszawiaków "toi-toi", kilku dobrze sprzedających się projektów w warszawie, biurowca i działki w gdańsku, biurowców i działek w Budapeszcie, biurowca w Sofii oraz hotelu i działki w Bukareszcie. Jeżeli piszę o działkach za granicą, to mówię tu o kilku lub kilkudziesięciu hektarach.

Najważniejsze:
Właściciele Atlasa są w nieruchomościach od pokoleń, więc wiedzą co robią. Firma IZAKI GROUP powstała w 1948 roku. Sprzedają między innymi apartamenty w Nowym Jorku.
http://atlasestates.pl/atlas-estates/at ... nt-company

REKLAMA


Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 28 sty 2014 11:55

zapomniałem opisać, że właściciele Atlasa mają inne udane deale. To oni pierwotnie posiadali pakiet w allegro.pl i sprzedali go z kilkusetprocentową przebitką.

Czytam też regularnie różne raporty z rynków nieruchomości CEE i wszędzie piszą, że Rumunia, Węgry i Bułgaria już dołowały, co powinno zwiększyć papierowy zysk Atlasa z przeszacowań no i stosunkowo wysokie zadłużenie. Chłopaki moim zdaniem są bardzo sprytni i mają świetne kontakty z bankami. Przynajmniej tak to wygląda z raportów. Ewakuować się chyba z GPW nie będą, bo ich transparentność jest częścią tych świetnych kontaktów.

michol
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 12 wrz 2005 17:04

Postautor: michol » 28 sty 2014 12:16

Mialem to govno po 3.3 jeszcze przed wezwaniem i wyszedlem naszczescie po 3 bo dzis bym wisial na haku od kilku lat...niestety tu rzadzi zydek - a oni jak wiadomo zarobic innym(nie swoim) raczej nie daja...ciezka sprawa , ale powodzenia :)

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 28 sty 2014 12:40

Mialem to govno po 3.3 jeszcze przed wezwaniem i wyszedlem naszczescie po 3 bo dzis bym wisial na haku od kilku lat...niestety tu rzadzi zydek - a oni jak wiadomo zarobic innym(nie swoim) raczej nie daja...ciezka sprawa , ale powodzenia :)
A ja myslę, że głowny akcjonariusz się nie wtrąca do kursu. Wszyscy wiedzą, że FF mało, że dotąd co roku przeszacowanie w dół, zobowiązania do aktywów coraz większe, ogólnie marazm, więc kolejni zniechęcenie strącają cenę. Kiedyś rozpoczynałem wątek JHM Dew. Kosztował wtedy 0.20 i z ukrycia można było brać ile się chce. Dałem się wyleszczyć po 0.32, bo JHM to dziwna firma. Sprzedaż mieszkań coraz słabsza, a kurs coraz wyżej. No ale niech im będzie, że mają marywilską i biedronki.

Tutaj jest po prostu dziwnie. FF minimalny, ale raporty bardzo przejrzyste. Kupiłem przed kilku dniami pakiecik, no i czekam, czy przetrwają, tak przynajmniej z roczek. Z rolowaniem nie mają jakoś w większości przypadków problemu, a rynek wydaje się odbijać. Robią kachę na czynszach w każdym kraju, więc finansować odsetki niby też z czego jest. No i w Warszawie mają rzeczywiście szereg udanych projektów mieszkaniowych.
Poza tym Hilton i Millenium Plaza, to już jest prestiż. Pożyjemy zobaczymy...

michol
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 12 wrz 2005 17:04

Postautor: michol » 28 sty 2014 12:50

no nie sciemniaj bo wiem ze wisisz na haku od 2011 r...pamietam jak wtedy pisales na watku ze zakupiles...takie spolki to przeklenstwo bo z nich nie ma jak wyjsc - pol biedy jak sie jest na zero...ja tak siedze na makolabie od lat- na szczescie nie spadl o 60 % tak jak atlas

el@Pajaco
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 23 lis 2012 20:25

Postautor: el@Pajaco » 28 sty 2014 12:54

no nie sciemniaj bo wiem ze wisisz na haku od 2011 r...pamietam jak wtedy pisales na watku ze zakupiles...takie spolki to przeklenstwo bo z nich nie ma jak wyjsc - pol biedy jak sie jest na zero...ja tak siedze na makolabie od lat- na szczescie nie spadl o 60 % tak jak atlas
kazdy orze jak moze... a co mial niby napisac? Ratuuuujcie ubrali mnie :lol:

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 28 sty 2014 12:58

no nie sciemniaj bo wiem ze wisisz na haku od 2011 r...pamietam jak wtedy pisales na watku ze zakupiles...takie spolki to przeklenstwo bo z nich nie ma jak wyjsc - pol biedy jak sie jest na zero...ja tak siedze na makolabie od lat- na szczescie nie spadl o 60 % tak jak atlas

O kolejny wszystkowidzący jasnowidzący biograf... W 2011 sprzedałem. Na odbicie w CEE się nie zanosiło, no i papier kisił się ok. 1.5 do 2.0.

Kupiłem znowu ostatnio od 1.3 do 1.36. A czy wierzysz, czy nie - trudno, co robić...

michol
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 12 wrz 2005 17:04

Postautor: michol » 28 sty 2014 13:02

no nie sciemniaj bo wiem ze wisisz na haku od 2011 r...pamietam jak wtedy pisales na watku ze zakupiles...takie spolki to przeklenstwo bo z nich nie ma jak wyjsc - pol biedy jak sie jest na zero...ja tak siedze na makolabie od lat- na szczescie nie spadl o 60 % tak jak atlas

O kolejny wszystkowidzący jasnowidzący biograf... W 2011 sprzedałem. Na odbicie w CEE się nie zanosiło, no i papier kisił się ok. 1.5 do 2.0.

Kupiłem znowu ostatnio od 1.3 do 1.36. A czy wierzysz, czy nie - trudno, co robić...
wiem to wkurza jak sie tak wisi na haku ale co zrobic... nie ma co udawac ze jest inaczej...do dzis podgladam notowania atlasa heh - moze kiedys cos ruszy

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 30 sty 2014 21:46

Co mi się podoba, to spokój na tej spółeczce, mimo, że jestem tu po przerwie od tygodnia albo dwóch :lol: . Po ostatnich przygodach z innymi gorącymi syfami to prawie jak scena z rejsu: konie, krowy, droga na ostrołęĸę....

Mieć nadzieje, że zaraza z rynków wschodzących nie przeniesie się na Polskę i inne kraje CEE.

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 03 lut 2014 10:20

Ostatni kwartał powinien być wypasiony w wynikach. Rzeczywisty zysk ze sprzedaży kilkuset mieszkań (o ile przenieśli prawa) i duży księgowy zysk z przeszacowań walut.

Natomiast ten kwartał zaczyna się osłabieniem walut, więc pewnie ta druga pozycja pójdzie w Q12014 drugą stronę.

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 04 lut 2014 21:47

No to chłopaki pokazują, że umieją organizować finansowanie. Kilka lat przeciągali, ale stało się. Mocna firma...

http://nowawarszawa.pl/2014/01/167-metr ... -tym-roku/

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 18 lut 2014 10:48

Problemem przy podejmowaniu inwestycji jest zapewne niska płynność. Wg. moich obliczeń w wolnym obrocie jest tylko 300tys. papiera. Na stronie GPW mylnie piszą, że akcji jest 50mil. podczas gdy jest ich <47mil., przynajmniej tak jest w raportach. Ta niska płynność może jednak równie dobrze wywindować ten papier baaaardzo w górę....

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 18 lut 2014 23:13

+12%. Powinno być +120% ale bezwładność rynku wymaga do tego kilku miesięcy :wink: :wink:

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 19 lut 2014 17:04

to się nieźle wspina :wink:
Od dołka już (a raczej patrząc na wycenę dopiero) 50% :shock:

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 lut 2014 10:01

Znowu w górę :shock: :shock:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości