ATLAS ESTATES [ATL] - najmniejszy FF na GPW, czy kurs się odrodzi.

wszystko na temat spółek publicznych
Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 13 mar 2014 09:31

A jednak nie księgowali tego w 2013. Przeczytałem jeszcze raz i mowa tu o umowach przedwstępnych. Zysk będą księgować w tym roku... Może to i dobrze, bo zniweluje osłabienie walut...
Atlas Estates

REKLAMA


Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 13 mar 2014 14:42

http://www.businessweek.com/news/2014-0 ... -2-percent

W rumunii atlas aktywa na kilkadziesiąt milinów euro. Dodatkowo rząd wprowadził tam gwarancje dla kredytów w lejach i ponoć jest niezły boom. Mieszkania schodzą jak bułeczki. Ciekawe, kiedy Atlas zacznie tam budować?
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 13 mar 2014 19:54

***, fajnie do siebie te epistoły pisać, szczególnie jak piwo obok.... Ciekawe, czy jeszcze jakiś szaleniec oprócz nie w to wierzy. Cóż swojego czasu to samo miałem z Jhm i agrotonem...

W serwisach błednie podają kilka rzeczy. Rzeczywista ilość akcji to 46,8 mil. Rzeczywisty FF to 5.5%. Znalazłęm to tutaj:

http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=1523283

Te RP coś tam zamieniło resztę akcji na akcje spółki matki atlasa. Natomiast 5.15% przekazali powiernikowi w PwC. Powiernik daje anonimowość, więc nie wiadomo, kto posiadał te akcje. PwC zeszło z tych akcji w 2013 roku.
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 mar 2014 08:09

Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 mar 2014 10:57

Czytam właśnie nową stratigię GTC i jest to kopia tego, co robi Atlas. Wiem, że nie ta skala.... Co prawda GTC specjalizuje się w centrach handlowych, ale stwierdziło, że najważniejsze są aktywa generujące dochód.... A tego atlas ma pełno. Zlewarowanie Atlasu jest większe niż GTC, za to wskaźnik przychodów do długu u Atlasa jest dużżżżo lepszy..... Dlatego Atlas radzi sobie z rolowaniem, bo ma i będzie miał na koszty finansowe ze swoich biurowców i hoteli :wink:
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 mar 2014 11:47

Chociaż jak odpisy będą takie jak w GTC, to przerąbane. :wink:
Atlas Estates

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 20 mar 2014 13:09

ty chemik widze ze juz całkiem zgłupiałeś :lol:
sam ze sobą piszesz, sam sobie odpowiadasz a nikt tego g... nie chce tknąc :lol:

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 mar 2014 13:31

ty chemik widze ze juz całkiem zgłupiałeś :lol:
sam ze sobą piszesz, sam sobie odpowiadasz a nikt tego g... nie chce tknąc :lol:
Co prawda do prawda, całkiem mnie po raz kolejny trzasnęło... To samo miałem na JHM i Agrotonie, po czym przyszła lawina postów...
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 20 mar 2014 18:52

Wow!!!! Tak jak przewidywałem.... Atlas zaczyna przynosić zyski. 300 mil. zł przychodów (68mi. EURO):D :D :D , 15.5 zł mil. zysku (3.7 mil EURO). Spółka generuje prawdziwą gotówę. To będzie szlagier na najbliższe lata

:wink:

Q12014 jeszcze pod presją ze względu na osłabienie walut, ale tu się będzie działo.

Zadłużenie kredytowe mniejsze o 7% w stosunku do 2012.

Ludziska przeczytajcie dokładnie raport!! to się opłaca!

No i jak zwykle zrolowali dług... W końcu mają kontakty z bankami od 70 lat...
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 21 mar 2014 06:33

Pewnie znowu nikt nie przeczyta raportu, tylko wszyscy na tebelę wskaźników spojrzą....

Firma od kilku lat generuje nadwyżki finansowe z działalności operacyjnej, które pozwalają bez problemu pokryć koszty finansowe i jeszcze powoli spłacać kapitał obcy.... Do tego banki chcą i będą im udzielać nowych kredytów....

Perełka wśród deweloperów z kierownictem z pokolenia na pokolenie robiącym od 70 lat w nieruchomościach, a nie z jakimiś preziami z łapanki....

:wink:
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 21 mar 2014 11:08

Dla nie znających spółki przypomne, że gpwinfostrefa mylnie przedstawia dwa parametry. Poprawne wartości to.

Całkowita ilość akcji: 46.8 mil. W serwisach podają mylnie ponad 50mil.
Freefloat: 5.5% do 5-8%. W niektórych serwisach podają mylnie 0.6%. Sam Atlas podaje mylnie, ponieważ nie otrzymał powiadomienia od akcjonariusza, lub zapomniał ja nanieść. Sprzedawał PWC jako powiernik w czerwcu 2013...
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 21 mar 2014 23:08

Po lekturze raportu stwierdzam, że zysk był 6 mil. netto, tylko wyprowadzili 2.3 mil. jako opłatę za wzrost wartości zarzędzanych nieruchości. Przejmowali to za 90 pensów więc niech będzie, że tak miało być. Mam nadzieję, że następnym razem zysk wyprowadzą jako dywidendę i zadbają o 10% mniejszościowych akcionariuszy.

Poza tym, spółka wzorowa... :D
Atlas Estates

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 23 mar 2014 09:19

Tak precyzyjnych raportów nie ma na giełdzie nikt. Zero lania wody, same liczby. No i możliwość przewidywania.

Np. w tym kwartale będzie pewnie dwa miliony lub dwa i pół miliona kosztów wynikających z osłabenia walut lokalnych. Dodatkowo opisują też wrażliwość na stopy procentowe.

Fragmencik z raportu:

Wzrost/obniżenie stóp procentowych o 100 punktów bazowych spowodowałby zmniejszenie/ zwiększenie
straty po opodatkowaniu za rok obrotowy o 1,7 mln EUR (2012 r.: zmniejszenie/ zwiększenie straty po
opodatkowaniu za rok obrotowy o 1,8 mln EUR).


W wypadku spadku/wzrostu kursu euro wobec złotego o 10%, przy założeniu braku zmiany pozostałych
zmiennych, zysk po opodatkowaniu za rok obrotowy byłby o 13,8 mln EUR wyższy/ 12,3 mln EUR niższy.
W wypadku spadku/wzrostu kursu euro wobec forinta węgierskiego o 10%, przy założeniu braku zmiany
pozostałych zmiennych, zysk po opodatkowaniu za rok obrotowy byłby o 3,1 mln EUR wyższy/ 2,7 mln EUR
niższy.
W wypadku spadku/wzrostu kursu euro wobec rumuńskiego leja o 10%, przy założeniu braku zmiany
pozostałych zmiennych, zysk po opodatkowaniu za rok obrotowy byłby o 3,1 mln EUR wyższy/ 2,5 mln EUR
niższy.
Atlas Estates

Aldabert
Starszy chorąży
Posty: 1560
Rejestracja: 08 maja 2011 15:50
Lokalizacja: de Lamza

Postautor: Aldabert » 23 mar 2014 22:21

Dla nie znających spółki przypomne, że gpwinfostrefa mylnie przedstawia dwa parametry. Poprawne wartości to.

Całkowita ilość akcji: 46.8 mil. W serwisach podają mylnie ponad 50mil.
Freefloat: 5.5% do 5-8%. W niektórych serwisach podają mylnie 0.6%. Sam Atlas podaje mylnie, ponieważ nie otrzymał powiadomienia od akcjonariusza, lub zapomniał ja nanieść. Sprzedawał PWC jako powiernik w czerwcu 2013...
TO W KOŃCU ILE MA TEN FF :D PYTAM BO WRZUCIŁEM DO OBSERWOWANYCH
"Jezus powiedział: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem" (J.14, 6-7).
http://www.ojciecjohnbashobora.pl/?rekolekcje,5
http://jezusnastadionie.pl/

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 24 mar 2014 06:52

Dla nie znających spółki przypomne, że gpwinfostrefa mylnie przedstawia dwa parametry. Poprawne wartości to.

Całkowita ilość akcji: 46.8 mil. W serwisach podają mylnie ponad 50mil.
Freefloat: 5.5% do 5-8%. W niektórych serwisach podają mylnie 0.6%. Sam Atlas podaje mylnie, ponieważ nie otrzymał powiadomienia od akcjonariusza, lub zapomniał ja nanieść. Sprzedawał PWC jako powiernik w czerwcu 2013...
TO W KOŃCU ILE MA TEN FF :D PYTAM BO WRZUCIŁEM DO OBSERWOWANYCH
Ok. 3mil. - 3.5 mil. sztuk zakładając, że PWC opchnął całe 5.15% które posiadał. W czerwcu meldował, że zostało mu 2% kapitału atlasa z małym hakiem.

Tak jak pisałem, jedynym zagrożeniem dla tej firmy w obecnej chwili jest to, że któryś bank odmówi rolowania. Jeżeli tak się nie stanie, to od kilku kwartałów mają bez problemu na spłatę odsetek i jeszcze powolną spłatę kredytów. Od dawna mieli zysk na sprzedaży i po spłacie odsetek, natomiast straty były z przeszacowań nieruchomości i kursów. Moim zdaniem nieruchomości już dołowały... Inna sprawa, to czy coś z tego w końcu będzie dla akcjonariuszy mniejszościowych. Obecnie, gdyby zaczęli wypłacać dywidendę, to by się kredytobiorcy poobrażali.... Mam tylko nadzieję, że spółka matka nie będzie za bardzo wykorzystywała swojej pozycji zarządcy, do wyciągania pieniędzy tą drogą... W tym roku wyciągnęli 4 mil. Euro, co było rekordową sumą. Izaki Group kupował ponad 50% akcji za 0.9 funta brytyjskiego, więc mogę zrozumieć, że część chciał w końcu odzyskać. No zobaczymy.

Wartość tutaj jest, tylo czy ludziska będą to kupowały? Bo fundusze raczej nie... FF za małe. Gdyby były dywidendy, cena poszłaby w górę..

Znowu powtórzę... Wg. zasad stosowanych w innych polskich firmach, które wyliczają przyszłe zyski z nieruchomości wartość netto aktywów na akcję wynosi 2.1 EUR, co przy kursie 4.2 i dzisiejszym kursie daje C/WK 0.2. Ta wycena jest realna i prowadzona przez zewnętrzną firmę LaSalle. Jest to ogólnoświatowy potentat od wyceny nieruchomości. Mają spory bank ziemi i za kilka lat nieruchomości w budapeszcie i bukareszcie będą warte dużo więcej.
Atlas Estates


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości