CDRL/COCCODRILLO [CDL]

wszystko na temat spółek publicznych
dejw
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 269
Rejestracja: 16 sie 2006 14:17
Kontakt:

Re: NO TO MIODZIO!!!

Postautor: dejw » 09 paź 2014 15:19

-------------

No i git. Choć byłem pewny redukcji i to dużej. A tak będzie 1,2 mln zł. u drobnicy :) ........
rozumiem, że wnioskujesz o redukcji w związku z tym, że indywidualni dostali tylko 8%. Niestety tak być nie musi.... Chociaż sam na to liczę.
Nie, jeszcze w trakcie zapisów myślałem że będzie redukcja, bo dla drobnych było przewidziane 150k akcji za 2,6 mln (licząc po 17,4). To niezbyt dużo. Też mam nadzieję że mniejsza ilość wśród drobnych to efekt mniejszego popytu a nie redukcji, chociaż - spodziewając się jej - zapakowałem (zapisem) pod korek, za całą kasę jaką akurat dysponowałem :)

Wysłałem do spółki maila z pytaniem z jaką z w/w opcji mamy do czynienia, że się tak wyrażę. Dam znać jeśli coś odpiszą, choć za chwilę odchodzę od kompa i może wrócę za parę godzin.
"U nas na wsi gender krowom mleko wypija. Zakrada się z rana." - M.Maleńczuk

REKLAMA


rhoex
Chorąży
Posty: 905
Rejestracja: 02 sty 2006 14:23

Inwestorzy zbili wycenę CDRL

Postautor: rhoex » 09 paź 2014 15:23

Inwestorzy zbili wycenę CDRL

MRU 09-10-2014, ostatnia aktualizacja 09-10-2014 13:49

Potwierdziły się informacje „Parkietu”: cena emisyjna akcji właściciela odzieżowej marki Coccodrillo została ustalona na 14,9 zł wobec ceny maksymalnej na poziomie 17,4 zł.

Oznacza to, że wartość oferty, w skład której wchodzą tylko akcje nowej emisji, wyniesie 14,9 mln zł brutto. W transzy detalicznej znajdzie się ostatecznie 80 tys. akcji (8 proc.) a w transzy instytucjonalnej 920 tys. akcji. (92 proc.). Wcześniej inwestorom indywidualnym oferowano 15 proc. całej puli.
- Cieszymy się, że pomimo trudnych warunków rynkowych zainteresowanie IPO naszej spółki okazało się bardzo duże. Jesteśmy dziś przekonani, że nasza oferta publiczna zostanie zakończona sukcesem - mówi Marek Dworczak, prezes CDRL.
- Czekamy na zakończenie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych. Jesteśmy pewni, że realizacja naszego planu rozwoju, w tym rozbudowa sieci sklepów, uruchomienie nowej wersji sklepu internetowego i inwestycje w logistykę, przełożą się na wzrost wartości dla tych inwestorów, którzy zdecydują się do nasz dołączyć – dodaje Tomasz Przybyła, wiceprezes CDRL.
Zapisy w transzy instytucjonalnej potrwają od czwartku 9 października do środy 15 października. Spółka liczy, że jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na rynku głównym GPW.
CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo. Działa także w Unii Europejskiej i krajach poza Starym Kontynentem. Sklepy Coccodrillo znajdują się na czterech kontynentach, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Chinach czy Brazylii.
W prospekcie spółka przedstawiła prognozę wyników na cały 2014 r. Zgodnie z nią skonsolidowany zysk netto wyniesie 10,9 mln zł i będzie wyższy o 258 proc. od osiągniętego w poprzednim roku. Wynik EBITDA ma wzrosnąć o 81 proc., do 18,448 mln zł a przychody o 7,2 proc., do 159,386 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/7,139315 ... -CDRL.html

dejw
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 269
Rejestracja: 16 sie 2006 14:17
Kontakt:

Re: NO TO MIODZIO!!!

Postautor: dejw » 09 paź 2014 15:23

No i już mam odpowiedź, tyle że niewiele mówiącą, ale można wnioskować (choć nie na pewno), że będzie redukcja :( Generalnie "trwa oferta" i do jej zakończenia chiba nie mogą nic ujawnić. Info najwcześniej 16-go.
"U nas na wsi gender krowom mleko wypija. Zakrada się z rana." - M.Maleńczuk

Vaquero
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 240
Rejestracja: 16 lis 2012 14:17

Postautor: Vaquero » 09 paź 2014 17:40

Jestem pewny, że będzie redukcja. Wczoraj parkiet.com pisał, że będzie 14,9 i że książka jest obłożona x2. Sprawdziło się z ceną. Jeśli to prawda z książką, to jakaś redukcja będzie.

Panama
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2647
Rejestracja: 30 lip 2006 11:33
Lokalizacja: Wlkp

Postautor: Panama » 09 paź 2014 20:15

Redukcja byłaby tak czy inaczej nawet przy 15% oferty dla indywidualnych.

Jeśli zwiększa się pulę dla instytucji kosztem puli dla indywidualnych to zwykle oznacza to większe zainteresowanie instytucji a nie o mniejszym indywidualnych. Genarlanie doradcy przy IPO wolą opylać instytucjom (jeśli są zainteresowane) bo to ich klienci a nie indywidualni.

Ja obstawiam ok 90% redukcji albo więcej.
"polskie przedsiębiorstwa są nic nie warte i dlatego są tanio sprzedawane" D. Tusk

"Demokracja rzadko wyłania ludzi dobrych" D. Tusk

"Główną
motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności" D. Tusk

Vaquero
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 240
Rejestracja: 16 lis 2012 14:17

Postautor: Vaquero » 10 paź 2014 12:27

http://stooq.com/n/?f=919983

KOMENTARZ DM BPS

Uważamy, że spółka ma szanse na udany debiut, gdyż mnożnik P/E’14 już przy cenie 17,4 PLN był atrakcyjny i kształtował się na poziomie 9,7x.

- Teraz gdy obniżono cenę emisyjną o ponad 14% to wygląda to jeszcze lepiej (8,3x). Kapitalizacja spółki sięgnie 90,2 mln PLN.

- Myślę, że inwestorzy indywidualni, do których miało trafić maksymalnie 150 tys. akcji będą chcieli zwiększyć swoje pozycje, gdy już spółka zadebiutuje na GPW.

(Marcin Stebakow - DM BPS)

dejw
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 269
Rejestracja: 16 sie 2006 14:17
Kontakt:

Postautor: dejw » 17 paź 2014 11:24

Jeno podbijam. Ale jeśli być może czyta to ktoś z firmy to dajcie w końcu to info plis :D
"U nas na wsi gender krowom mleko wypija. Zakrada się z rana." - M.Maleńczuk

investor1999
Młodszy chorąży
Posty: 642
Rejestracja: 31 maja 2005 16:18
Lokalizacja: W-wa

Postautor: investor1999 » 17 paź 2014 15:12

Redukcja w transzy indywidualnych 81,7%

rhoex
Chorąży
Posty: 905
Rejestracja: 02 sty 2006 14:23

Postautor: rhoex » 20 paź 2014 10:24

no i już jestem wkurzony na tą firmę.
Nie dość, że indywidualni muszą się zapisywać wcześniej i w ciemno to ograniczyli pulę tylko do 8% a i tak redukcja okazała się duża.....

Vaquero
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 240
Rejestracja: 16 lis 2012 14:17

Postautor: Vaquero » 21 paź 2014 10:48

no i już jestem wkurzony na tą firmę.
Nie dość, że indywidualni muszą się zapisywać wcześniej i w ciemno to ograniczyli pulę tylko do 8% a i tak redukcja okazała się duża.....
Podejrzewam, że pretensje raczej do Trigona, niż do nich. Byle dali zarobić.

dejw
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 269
Rejestracja: 16 sie 2006 14:17
Kontakt:

Postautor: dejw » 21 paź 2014 14:30

no i już jestem wkurzony na tą firmę.
Nie dość, że indywidualni muszą się zapisywać wcześniej i w ciemno to ograniczyli pulę tylko do 8% a i tak redukcja okazała się duża.....
Podejrzewam, że pretensje raczej do Trigona, niż do nich. Byle dali zarobić.
Za to korba na starcie może być duża, zwłaszcza jeśli trafi na dobre nastroje. Wartość akcji u drobnych to tylko 1 mln. Jeśli żaden fund nie będzie od razu sypał to ta ilość może się przemielić i kilkunastokrotnie (przynajmniej teoretycznie, bo wówczas pewnie musiałoby być ze 100% :) ).
"U nas na wsi gender krowom mleko wypija. Zakrada się z rana." - M.Maleńczuk

dejw
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 269
Rejestracja: 16 sie 2006 14:17
Kontakt:

Postautor: dejw » 28 paź 2014 10:09

Hop hop. Jest tu kto? Ja uzupełniłem niedobory przydziałowe więc można zacząć rosnąć :D
"U nas na wsi gender krowom mleko wypija. Zakrada się z rana." - M.Maleńczuk

rhoex
Chorąży
Posty: 905
Rejestracja: 02 sty 2006 14:23

Debiut CDRL bez fajerwerków

Postautor: rhoex » 28 paź 2014 11:43

Debiut CDRL bez fajerwerków

Prawa do akcji firmy CDRL, właściciela marki Coccodrillo, sprzedającej odzież i obuwie dla dzieci, na początku debiutanckiej sesji podrożały o niespełna 3 proc. Szybko jednak zaczęły oddawać zyski.

We wtorek na warszawskiej giełdzie zadebiutowały prawa do akcji nowej emisji CDRL. W pierwszej transakcji wyceniono je na 15,3 zł, 2,68 proc. powyżej ceny z oferty publicznej. Wkrótce jednak ich kurs obniżył się do 14,9 zł. O godzinie 9.27 za jeden papier płacono 15,27 zł, 2,48 proc. powyżej kursu odniesienia.
W październiku właściciel Coccodrillo pozyskał z pierwszej oferty publicznej 14,9 mln zł brutto dzięki sprzedaży wszystkich oferowanych 1 mln akcji serii D. Cena emisyjna wyniosła 14,9 zł, wobec ceny maksymalnej ustalonej na 17,4 zł.
W prospekcie CDRL przedstawiło prognozę wyników na cały 2014 r. Zgodnie z nią skonsolidowany zysk netto wyniesie 10,9 mln zł i będzie wyższy o 258 proc. od osiągniętego w poprzednim roku. Wynik EBITDA ma wzrosnąć o 81 proc., do 18,4 mln zł a przychody o 7 proc., do 159 mln zł.
Pieniądze mają trafić na otwieranie sklepów i kapitał obrotowy. Obecnie CDRL ma w Polsce 205 sklepów, w tym 76 własnych, pozostałe to agencyjne. Łącznie w Unii Europejskiej ma 77 sklepów własnych, 177 agencyjnych i 70 typu „shop in shop". Najwięcej, bo łącznie 35 placówek jest w Rumunii, po kilkanaście w Czechach, Słowacji, Bułgarii i na Litwie. Kolejne 23 sklepy znajdują się w takich krajach jak Arabia Saudyjska, Chiny, Rosja, Ukraina.

http://www.parkiet.com/artykul/1395526- ... erkow.html

rhoex
Chorąży
Posty: 905
Rejestracja: 02 sty 2006 14:23

Postautor: rhoex » 31 paź 2014 10:42

z lekkim opóźnieniem, ale w końcu CDRL z ładnym wzrostem.
Zlecenie sprzedaży z ponad 10% zarobkiem zostało zrealizowane.
Może jeszcze wzrośnie, ale nie jestem zachłanny :-)

+Laptop
Chorąży
Posty: 996
Rejestracja: 09 paź 2014 20:05

Postautor: +Laptop » 31 paź 2014 10:44

z lekkim opóźnieniem, ale w końcu CDRL z ładnym wzrostem.
Zlecenie sprzedaży z ponad 10% zarobkiem zostało zrealizowane.
Może jeszcze wzrośnie, ale nie jestem zachłanny :-)
a ja mysle ze pojdzie lapie trynd perla :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości