TAURON [TPE] księga VI

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: incoqnito » 25 maja 2018 13:12

dryniol, po ile to był Tauron, gdy zacząłeś go reklamować na wątku CDR ? Ponad 2,40 bodaj ?
A teraz już powoli zaczyna się usypywanie worków z piaskiem na 1,81, ciekawe czy zdążycie, bo woda może szybko podejść.
Przynajmniej na 1,61 jakieś wały ziemne stoją, one cię poratują ewentualnie...
glowacki4
Z przykrością muszę niestety przyznać, że zbyt mądry to Ty nie jesteś. No cóż, za pół roku będziesz już cichutko siedział. Teraz masz pożywkę, bo spada, a jak Tauron zacznie rosnąć, a CDR spadać, pożywka się skończy. Nie trafia do Ciebie, że Tauron to inwestycja, a nie spekulacja. Ja będę żył w przyszłości z sowitych dywidend mając Taurona kupionego lekko powyżej 2 zł (niech płacą tylko 0,20 zł na akcję, to jest aż 10% rocznie, przy obecnej cenie), a Ty z czego na CDR jak zacznie spadać z Mount Everestu :? :roll:, bo na pewno nie z dywidend przy cenie 150 zł za akcję, :roll:
Jak Ty to liczysz?

Kupując po 2zł ( czyli teraz, a nie wcześniej) i ta dywidenda po 0,2 zł to zgoda byłoby 10% gdyby była wypłacana zaraz w następnym roku po kupnie. A jeśli będzie wypłacona za 5 lat? Albo za 7 lat? To chyba nie wyjdzie 10% w pierwszym roku, tylko 2% lub 1,5 średnio za te 5 lub 7 lat ( w drugim wypadku) a dopiero potem przy każdej kolejnej corocznej wypłacie stopa dywidendy będzie wynosić 10%. Ale przez pierwsze lata stopa dywidendy wyniesie ci mniej niż inflacja a już niedługo znacznie mniej niż inflacja... Gdy zaś zsumujesz 5 lat bezdywidendzia i 5 kolejnych z dywidendą 10-cio% to wyjdzie Ci 10 lat po około 5% stopy zwrotu. Jak szybko powróci wypłata dywidendy, to ma kluczowe znaczenie!!!
Poza tym to zgoda to może być świetna okazja inwestycyjna dla ludzi lubiących stały lecz mały zysk w długim terminie.

REKLAMA


|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: |Czarne.Koszule| » 25 maja 2018 13:52

Może jakiś konkurs na wytypowania dołka, obstawiam 1,85 :mrgreen:
Dołek już był. tzn dziś
Ty od dolka znafco wyjdz z nory i powiedz to jeszcze raz ze wczoraj byl dolek :P :P :P

Wczoraj był dołek, teraz widzę drugie dno przed sobą, szepcze mi do ucha.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: |Czarne.Koszule| » 25 maja 2018 14:23



Ty od dolka znafco wyjdz z nory i powiedz to jeszcze raz ze wczoraj byl dolek :P :P :P

Wczoraj był dołek, teraz widzę drugie dno przed sobą, szepcze mi do ucha.
No jak przeciez dolek byl wczoraj dzis znowu ? chlopie tu bedzie 1zl i bez zadnych teori spiskowych
spytaj się może w cyrku cię zatrudnią

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: AdmiralPiett » 25 maja 2018 15:18




Po co jesteś na giełdzie :? :roll: Po co inwestujesz w akcje :? :roll: Czy inwestycja w jakąkolwiek spółkę na giełdzie, nawet tą która obecnie rośnie to pewnik :? :roll: Chyba lepiej coś kupić tanio w dołku, mimo że może jeszcze trochę spaść, niż kupić coś drogo na górce mimo,że może jeszcze trochę urosnąć :? :roll: Nigdy nie wiesz w którym momencie to co jest na górce runie, a to co jest w dołku zacznie rosnąć, pomijając oczywiście bankrutów, a chyba nie sądzisz ze takimi są, czy będą spółki energetyczne :? :roll: O Lotosie też pisali, że to przyszły bankrut, jak inwestował w nową rafinerię, jak zwalili kurs niesłusznie do 7 zł, jak wycenili go "fachowcy" na 0 zł :roll:
I na koniec do trzeźwego przemyślenia;
Tauron, Enea i Energa wszystkie razem wzięte, są obecnie mniej warte niż jeden producent gier CD Projekt :roll: To mnie przekonuje do inwestycji na tych poziomach w energetykę. Jeżeli Ciebie ten paradoks nie przekonuje, nie kupuj, obserwuj, a kiedyś przyznasz mi pewnie rację.

Pozdrawiam i miłej nocki
gielda w krotkim terminie nie zawsze jest racjonalna dla racjonalnie myslacych ! :mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: |Czarne.Koszule| » 25 maja 2018 15:25

Przykro mi banan wlasnie kleka a z nim tauron wywalac kupicie duzo taniej .

Szeptucha ty to skaczesz jak turystka z Rumunii od Tira do Tira po tych wątkach....Gdzieś tyle natracił że teraz tak tanio i tanio wołasz, idź do pracy i zarób pieniądze...

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: dryniol » 25 maja 2018 18:00




Po co jesteś na giełdzie :? :roll: Po co inwestujesz w akcje :? :roll: Czy inwestycja w jakąkolwiek spółkę na giełdzie, nawet tą która obecnie rośnie to pewnik :? :roll: Chyba lepiej coś kupić tanio w dołku, mimo że może jeszcze trochę spaść, niż kupić coś drogo na górce mimo,że może jeszcze trochę urosnąć :? :roll: Nigdy nie wiesz w którym momencie to co jest na górce runie, a to co jest w dołku zacznie rosnąć, pomijając oczywiście bankrutów, a chyba nie sądzisz ze takimi są, czy będą spółki energetyczne :? :roll: O Lotosie też pisali, że to przyszły bankrut, jak inwestował w nową rafinerię, jak zwalili kurs niesłusznie do 7 zł, jak wycenili go "fachowcy" na 0 zł :roll:
I na koniec do trzeźwego przemyślenia;
Tauron, Enea i Energa wszystkie razem wzięte, są obecnie mniej warte niż jeden producent gier CD Projekt :roll: To mnie przekonuje do inwestycji na tych poziomach w energetykę. Jeżeli Ciebie ten paradoks nie przekonuje, nie kupuj, obserwuj, a kiedyś przyznasz mi pewnie rację.

Pozdrawiam i miłej nocki
gielda w krotkim terminie nie zawsze jest racjonalna dla racjonalnie myslacych ! :mrgreen:

W końcu jakiś konkretny komentarz. Zgadzam się z tym w 100%. W innym przypadku racjonalnie myślący nie kupili by nigdy od tych, którzy myślą mało racjonalnie, Lotosa po 7 zł, Amiki po 3,50 zł, KGHM-u po 19 zł, czy JSW po 8 zł, a po kilku latach nie sprzedali by nigdy w tak dobrych cenach, Lotosa po 70 zł, Amiki po 200 zł, KGHM-u po 200 zł i JSW po 100 zł, właśnie tym mało racjonalnie myślącym :twisted: W długim terminie zawsze wszystko wraca tam gdzie być powinno.

glowacki4 to taki typowy przykład człowieka myślącego mało racjonalnie. Woli CD Projekt i 11 Bit na górce, niż energetykę w dołku. A za kilka lat będzie zdziwiony, jak mocno może rosnąć energetyka, i jak mocno mogą spadać jego kochane dzisiaj "gry" :roll:

Będzie jeszcze większa promocja, będzie się dobierało jeszcze więcej i zakopywało.


Pozdrawiam.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: glowacki4 » 25 maja 2018 20:01

Tak, zakop sobie jeszcze kość i z 10 konserw, może się kiedyś przyda.
Póki co twoje rady przynoszą już -50% odkąd zacząłeś się uzewnętrzniać i spamować o kolorowych jarmarkach i blaszanych zegarkach. Dalej uważaj, że to ty jesteś sprytniejszy od rynku. Śmieszny panie.

Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: Piotr_Kowalski » 25 maja 2018 23:09

Tak, zakop sobie jeszcze kość i z 10 konserw, może się kiedyś przyda.
Póki co twoje rady przynoszą już -50% odkąd zacząłeś się uzewnętrzniać i spamować o kolorowych jarmarkach i blaszanych zegarkach. Dalej uważaj, że to ty jesteś sprytniejszy od rynku. Śmieszny panie.
glowa ty jestes smieszny
tu gadka o longterm a nie dzisiaj jutro wczoraj

Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: Podra?ka » 25 maja 2018 23:21

Wig-Energetyka
Obrazek

wejdzie rynek mocy a to 4-5 mld rok w rok ekstra,....tylko jedna spółka będzie spacyfikowana bo w stanie wojennym tego nie zrobili :)))

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: zenek69 » 26 maja 2018 10:44

Problem z dryniolem jest taki, że to chyba jest jakiś gośc po 40stce albo po 50tce i nie kuma rynku gier komputerowych. Jeśli jest młodszy to musi być upośledzony, że nie rozumie.

Zobacz sobie dryniol jak są wyceniane największe firmy wydające gry EA, blizzard,itd. Naszemu CDP jeszcze daleko do ich wyceny, a to że na naszej bananowej giełdzie kapitalizacja CDP jest większa niż trzech firm energetycznych razem, świadczy tylko o jej bananowości. To wcale nie musi być balon, jeśli będą wypuszczać gry co najmniej na poziomie wiedzmina to tu i 1000 zł za akcje może być(chyba że jaki split zrobią). Zrozum dryniol ludzie grali w gry grają i BĘDĄ GRAĆ...i to coraz więcej. Gierki to jest czysty pieniądz. I nie tak jak kiedyś gdzie kupiłeś płytkę z grą za 100 zł i miałeś gierkę kompletną. Tera kupujesz grę za 150 zł a jest to tylko jakieś *** demo, które dopiero po zakupieniu dziesięciu dodatkowych DLC(jeśli kumasz w ogole co to jest) każde po 30-50 zł, gra staje się grywalna i kompletna.

Kiedyś kupiłem sobie grę EU2 za 99 zł i zagrywałem się w nią latami. Dziś gram w EU4 i jak podliczyłem ile wydałem na grę plus DLC ponad 600 zł(a nie mam wszystkiego). Kupiłem tez grę Gary grigsby war in the east(wygogluj sobie jaka to gierka..żetoniki na mapie a tyle kosztuje!!!!!!!!!) ktora kosztowała ponad 300 zł. I takich jak ja są miliony a będzie ich jeszcze wiecej jak chińczyki zaczną się bogadzić. Teraz nawet do sklepu nie musisz biegać wszystko kupujesz na steamie.

Więc dryniol nie masz pojęcia o rynku gier jaki ma on potencjał więc nie opowiadaj o balonie CDP. O innych naszych markach od gier nie mówie bo to jeszcze nie ta liga co CDP wiec one faktycznie moga być balonami. I żeby nie było nie mówie że energetyka w dłuższym czasie sie pójdzie w górę, ale pisanie że CDR to balon to robisz z siebie głąba...I żeby nie było nie mam akcji CDP i nie naganiam na niego.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: glowacki4 » 26 maja 2018 11:23

glowa ty jestes smieszny
tu gadka o longterm a nie dzisiaj jutro wczoraj
Poważnie ? kowalski mnie będzie z longterm edukował ? Prawdziwy miszcz.

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: H.A.N.Z.O » 26 maja 2018 11:57

Problem z dryniolem jest taki, że to chyba jest jakiś gośc po 40stce albo po 50tce i nie kuma rynku gier komputerowych. Jeśli jest młodszy to musi być upośledzony, że nie rozumie.

Zobacz sobie dryniol jak są wyceniane największe firmy wydające gry EA, blizzard,itd. Naszemu CDP jeszcze daleko do ich wyceny, a to że na naszej bananowej giełdzie kapitalizacja CDP jest większa niż trzech firm energetycznych razem, świadczy tylko o jej bananowości. To wcale nie musi być balon, jeśli będą wypuszczać gry co najmniej na poziomie wiedzmina to tu i 1000 zł za akcje może być(chyba że jaki split zrobią). Zrozum dryniol ludzie grali w gry grają i BĘDĄ GRAĆ...i to coraz więcej. Gierki to jest czysty pieniądz. I nie tak jak kiedyś gdzie kupiłeś płytkę z grą za 100 zł i miałeś gierkę kompletną. Tera kupujesz grę za 150 zł a jest to tylko jakieś *** demo, które dopiero po zakupieniu dziesięciu dodatkowych DLC(jeśli kumasz w ogole co to jest) każde po 30-50 zł, gra staje się grywalna i kompletna.

Kiedyś kupiłem sobie grę EU2 za 99 zł i zagrywałem się w nią latami. Dziś gram w EU4 i jak podliczyłem ile wydałem na grę plus DLC ponad 600 zł(a nie mam wszystkiego). Kupiłem tez grę Gary grigsby war in the east(wygogluj sobie jaka to gierka..żetoniki na mapie a tyle kosztuje!!!!!!!!!) ktora kosztowała ponad 300 zł. I takich jak ja są miliony a będzie ich jeszcze wiecej jak chińczyki zaczną się bogadzić. Teraz nawet do sklepu nie musisz biegać wszystko kupujesz na steamie.

Więc dryniol nie masz pojęcia o rynku gier jaki ma on potencjał więc nie opowiadaj o balonie CDP. O innych naszych markach od gier nie mówie bo to jeszcze nie ta liga co CDP wiec one faktycznie moga być balonami. I żeby nie było nie mówie że energetyka w dłuższym czasie sie pójdzie w górę, ale pisanie że CDR to balon to robisz z siebie głąba...I żeby nie było nie mam akcji CDP i nie naganiam na niego.
cenie cd projekt ale porownywanie go do wyzej wymienionych JEST NIE NA MIEJSCU cdprojekt jest ciagle firma JEDNEGO PROJEKTU i jest OD NIEGO UZALEZNIONA OD JEGO SUKCESU I PORAZKI - cd projekt nie ma calego portfolio znanych marek gier ktore wydaje sie co roku - a w przypadku EA KILKU DUZYCH Tytulow rocznie w stym sportowych tasiemcow.....
dlatego cdprojekt mimo wszystko jest w porownaniu do wyzej wymienionych znacznie bardziej ryzykowny......
na razie to jest firma ktora zyje od wydanie jednej gry do drugiej - co kilka lat
a wyzej wymienione jak EA ubisoft activision-blizard to fabryki gier - jak disney ktory wydaje kilka duzych premier rocznie.....
TO TAK GWOLI SCISLOSCI

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: zenek69 » 26 maja 2018 12:16

Masz racje...EA czy Blizzard mają już wyrobioną markę i serie gier na których biją kase jedni na sportówkach inni na strategiach. CDP jest zakładnikiem wiedzmina..ale widzę że celują w gry RPG które też mają potencjał ogromny. Problem z wiedzminem jest taki że jest to historia raczej zamknięta i nie można jej ogrywać co kilka lat. Projekt cyber punka wygląda już na bardziej rozwojowy. Elder Scrolsy to też RPG i co jakiś czas wychodzą nowe części które zarabiają dużą kase i w coś takiego musi iść CDP.

Kluczem dla dalszego rozwoju CDP jest to żeby co te kilka lat kiedy wydają grę...wydać na prawdę grę dopracowaną kompletną i ciekawą a nie jakiegoś gniota bo wtedy faktycznie może się to posypać. Dlatego też nie sądzę że jest to pewniak(a są takie?) ale pisać że to balon to trzeba być upośledzonym... :lol:

Oczywiście jak przyjdzie kryzys i załamanie na rynkach to i CDP poleci, ale co niby na tauronie będzie wtedy rakieta? :lol: raczej wyląduje na groszówkach....i... wtedy będzie można go kupować 8)

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: H.A.N.Z.O » 26 maja 2018 12:31

Masz racje...EA czy Blizzard mają już wyrobioną markę i serie gier na których biją kase jedni na sportówkach inni na strategiach. CDP jest zakładnikiem wiedzmina..ale widzę że celują w gry RPG które też mają potencjał ogromny. Problem z wiedzminem jest taki że jest to historia raczej zamknięta i nie można jej ogrywać co kilka lat. Projekt cyber punka wygląda już na bardziej rozwojowy. Elder Scrolsy to też RPG i co jakiś czas wychodzą nowe części które zarabiają dużą kase i w coś takiego musi iść CDP.

Kluczem dla dalszego rozwoju CDP jest to żeby co te kilka lat kiedy wydają grę...wydać na prawdę grę dopracowaną kompletną i ciekawą a nie jakiegoś gniota bo wtedy faktycznie może się to posypać. Dlatego też nie sądzę że jest to pewniak(a są takie?) ale pisać że to balon to trzeba być upośledzonym... :lol:

Oczywiście jak przyjdzie kryzys i załamanie na rynkach to i CDP poleci, ale co niby na tauronie będzie wtedy rakieta? :lol: raczej wyląduje na groszówkach....i... wtedy będzie można go kupować 8)
piszac moj komentarz chodzilo mi glownie O TO ze CD PROJEKT wydaje nowa duza gre srednio co 5 lat - i za kazdym razem jest to dla firmy mozna powiedziec byc albo nie byc bo niepowodzenie projektu oznacza duze klopoty
INNE duze studia ea ubisoft activision itp wydaje KILKA DUZYCH GIER CO ROKU KAZDE STUDIO dlatego ich wyceny sa duzo bardziej UZASADNIONE niz cdprojekt - tamte firmy operacyjnie TO ZNACZNIE MNIEJSZE RYZYKO - mozna powiedziec ze to zdywersyfikowane biznesy na rosnacym growym rynku - CD PROJEKT mimo wszystko to CALE LATA SWIETLNE DO NICH
bo to NIE JEST KONCERN GROwY jak te firmy tylko powiedzmy sobie szczerze POJEDYNCZE STUDIO DEWELOPERSKIE i wlasnym zarzadem i dzialem marketingu a dwie rozne rzeczy
TAKIE EA ACTIVSIONBLIZZARD ubisoft - skladaja sie z kilku kilkunastu studiow deweloperskich ala kazde o rozmiarze nie mniejszym niz jeden caly cdprojekt - dlatego w tym aspekcie wycena redow mozna uznac za dosyc wybujała mimo wszystko

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: pandorinium » 26 maja 2018 13:19

Masz racje...EA czy Blizzard mają już wyrobioną markę i serie gier na których biją kase jedni na sportówkach inni na strategiach. CDP jest zakładnikiem wiedzmina..ale widzę że celują w gry RPG które też mają potencjał ogromny. Problem z wiedzminem jest taki że jest to historia raczej zamknięta i nie można jej ogrywać co kilka lat. Projekt cyber punka wygląda już na bardziej rozwojowy. Elder Scrolsy to też RPG i co jakiś czas wychodzą nowe części które zarabiają dużą kase i w coś takiego musi iść CDP.

Kluczem dla dalszego rozwoju CDP jest to żeby co te kilka lat kiedy wydają grę...wydać na prawdę grę dopracowaną kompletną i ciekawą a nie jakiegoś gniota bo wtedy faktycznie może się to posypać. Dlatego też nie sądzę że jest to pewniak(a są takie?) ale pisać że to balon to trzeba być upośledzonym... :lol:

Oczywiście jak przyjdzie kryzys i załamanie na rynkach to i CDP poleci, ale co niby na tauronie będzie wtedy rakieta? :lol: raczej wyląduje na groszówkach....i... wtedy będzie można go kupować 8)
piszac moj komentarz chodzilo mi glownie O TO ze CD PROJEKT wydaje nowa duza gre srednio co 5 lat - i za kazdym razem jest to dla firmy mozna powiedziec byc albo nie byc bo niepowodzenie projektu oznacza duze klopoty
INNE duze studia ea ubisoft activision itp wydaje KILKA DUZYCH GIER CO ROKU KAZDE STUDIO dlatego ich wyceny sa duzo bardziej UZASADNIONE niz cdprojekt - tamte firmy operacyjnie TO ZNACZNIE MNIEJSZE RYZYKO - mozna powiedziec ze to zdywersyfikowane biznesy na rosnacym growym rynku - CD PROJEKT mimo wszystko to CALE LATA SWIETLNE DO NICH
bo to NIE JEST KONCERN GROwY jak te firmy tylko powiedzmy sobie szczerze POJEDYNCZE STUDIO DEWELOPERSKIE i wlasnym zarzadem i dzialem marketingu a dwie rozne rzeczy
TAKIE EA ACTIVSIONBLIZZARD ubisoft - skladaja sie z kilku kilkunastu studiow deweloperskich ala kazde o rozmiarze nie mniejszym niz jeden caly cdprojekt - dlatego w tym aspekcie wycena redow mozna uznac za dosyc wybujała mimo wszystko
A według mnie to nie tak. Powinno się patrzeć ile Spółka ma zysku i bedzie miała. Firma może mieć i milion pracowników, ale nic nie zarabiać, bo ma ogromne koszty, a inna może mieć 100K ludzi i zarabiać na grze, bo potrafi kontrolować koszty wytworzenia gry. I na tej podstawie wyliczać wskaźniki. CDR to jeszcze daleka droga do gigantów na świecie, ale jeżeli się uda z najbliższą grą to czy naprawdę obecne C/Z 78 to jest bańka?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości