TAURON [TPE] księga VI

wszystko na temat spółek publicznych
H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: H.A.N.Z.O » 19 maja 2018 10:14

ja sie zastanawiam co tauron robi jeszcze w wig20
takie DINO np juz dawno powinno go zastapic

Ja się z kolei zastanawiam, co tak naprawdę ma oznaczać index wig20??? :roll: Czy mają tam być notowane naprawdę największe polskie firmy (najwięcej zarabiające), czy firmy najbardziej napompowane (niekoniecznie dużo zarabiające) ??? :roll: Takie rzeczy możliwe są tylko na naszej giełdzie, a potem się dziwicie, że nie ma świeżego kapitału. Jak ktoś mądry popatrzy co się tu wyrabia, to się nie dziwię, że trzyma się z daleka od tego kasyna, marnej reputacji :roll:
ty znowu nic nie rozumiesz z gpw rozumiem twoje rozgroyczenie ze tauron jest za nisko wyceniany
ja tez tak uwazam
ale dino to dynamiczny rosnacy biznes ktory idealnie trafil z formatem sklepow w rynek
a co mozna powiedziec o tauron?

po drugie dino jest wart kilka razy wiecej niz tauron i ma wieksze obroty na gpw
dlatego powinien trafic do wig20

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: dryniol » 19 maja 2018 10:54

ja sie zastanawiam co tauron robi jeszcze w wig20
takie DINO np juz dawno powinno go zastapic

Ja się z kolei zastanawiam, co tak naprawdę ma oznaczać index wig20??? :roll: Czy mają tam być notowane naprawdę największe polskie firmy (najwięcej zarabiające), czy firmy najbardziej napompowane (niekoniecznie dużo zarabiające) ??? :roll: Takie rzeczy możliwe są tylko na naszej giełdzie, a potem się dziwicie, że nie ma świeżego kapitału. Jak ktoś mądry popatrzy co się tu wyrabia, to się nie dziwię, że trzyma się z daleka od tego kasyna, marnej reputacji :roll:
ty znowu nic nie rozumiesz z gpw rozumiem twoje rozgroyczenie ze tauron jest za nisko wyceniany
ja tez tak uwazam
ale dino to dynamiczny rosnacy biznes ktory idealnie trafil z formatem sklepow w rynek
a co mozna powiedziec o tauron?

po drugie dino jest wart kilka razy wiecej niz tauron i ma wieksze obroty na gpw
dlatego powinien trafic do wig20

Teraz tak uważasz bo Dino rośnie, a Tauron spada. Ciekawe co napiszesz, jak kiedyś będzie odwrotnie, jak wyceny będą bardziej realistyczne niż obecnie :? Gant też miał dynamicznie rozwijający się biznes w 2006-2007 roku. Też miał bardzo dużą kapitalizację i mega obroty na giełdzie, też był w centrum zainteresowania inwestorów (spekulantów), też o mały włos nie wprowadzili go do wigu 20, a dzisiaj już go nie ma na rynku.

po drugie, jeszcze raz Ci zadam to samo pytanie; czy w wigu 20 powinny być notowane naprawdę największe polskie firmy, czy najbardziej napompowane :? Czy naprawdę tylko obroty i kapitalizacja powinny się liczyć, żeby coś wprowadzić do wigu 20 :? GetBacka też niedawno wprowadzili do wigu 40 (całe szczęście, że nie do wigu 20, bo byłaby jeszcze większa kompromitacja osób ustalających, które spółki w jakich indexach powinny być notowane) bo był wart dużo więcej niż większość bardzo dobrych spółek z wig 80 i miał większe obroty od nich :roll: Uważasz, że tylko kapitalizacja i obroty spółki powinny się liczyś :? to jest właściwe podejście do wprowadzenia jej do wyższej ligi??? :roll: W wigu 20 powinny być notowane naprawdę największe polskie firmy (z największymi przychodami, najbardziej dochodowe, z dużymi aktywami i kapitałem własnym), a nie najbardziej napompowane ( jedynie z dużą kapitalizacją i dużymi obrotami, niezbyt dużymi zyskami, aktywami i kapitałem własnym). W przeciwnym razie zawsze będziemy giełdą bananową z której śmieje się cały świat :roll:

Widać, że to raczej Ty czegoś tutaj znowu nie rozumiesz :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: NiKtoś » 19 maja 2018 11:13

Za chwile zastapi go Hackelberry Games
ja sie zastanawiam co tauron robi jeszcze w wig20
takie DINO np juz dawno powinno go zastapic
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: dryniol » 19 maja 2018 11:22

Za chwile zastapi go Hackelberry Games
ja sie zastanawiam co tauron robi jeszcze w wig20
takie DINO np juz dawno powinno go zastapic

Dokładnie tak. Wiesz o czym piszę. Nie wiem kto zarządza tym całym bajzlem, ale jak nie będzie jakiś zmian co do wielkości danej spółki i wprowadzenia jej do elitarnego grona największych polskich spółek i wigu 20 (dopóki nie będą się liczyły jej przychody, zyski, aktywa i kapitały własne, a jedynie kapitalizacja i obroty na giełdzie) to Pan Patrowicz jest jeszcze w stanie wprowadzić FON do wigu 20, a dla świata dalej będziemy pośmiewiskiem :roll:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018 11:26 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: NiKtoś » 19 maja 2018 11:26

To juz nie posmiewisko.. Po prostu czarna dziura.. Obchodza Polske szerokim lukiem i udaja ze jej nie ma..Ciezko na to pracujemy ostatnio zebysmy byli w jednym worku z Bialorusia..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: dryniol » 19 maja 2018 11:30

To juz nie posmiewisko.. Po prostu czarna dziura.. Obchodza Polske szerokim lukiem i udaja ze jej nie ma..Ciezko na to pracujemy ostatnio zebysmy byli w jednym worku z Bialorusia..

Dokładnie tak, a decydenci dalej tego nie widzą, i nic z tym nie robią, a wręcz przeciwnie, dalej wprowadzają takie GetBacki do wigu 40 tylko dlatego, że mają dużą kapitalizację i mega obroty na GPW. Szkoda że do wigu 20 nie dali go za Taurona, bo były przecież większe obroty niż na Tauronie, a kapitalizacja też niewiele niższa :roll:
Niedługo wig 20 będzie można nazywać wigiem najbardziej napompowanych balonów, a nie wigiem największych spółek :roll:

p.s
Nie obrażaj Białorusi :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: Neuter » 21 maja 2018 11:25

Sklad WIG20 jest fatalnie dobierany

a przede wszystkim np. w przeciwienstwie do Wegier odpisuja od indeksu dywidendy i pozornie robia u nas straty (zyski tylko dla insajderow), a na Wegrzech rosnie wyedt ze hej !
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: NiKtoś » 21 maja 2018 11:37

No kupile kolejny pakiecik po 2,11 wasciwe cena nie daje wyboru:) jest tak taniutko..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: dryniol » 23 maja 2018 13:59

widział ktoś Dryniola :?: :lol: :lol: :lol:
zobaczyl kurs i dryni buhaha ale se perle znalazl jak mozna brac cos takiego w takim trendzie he

tyg.

Obrazek

dużo nie spadnie już, dajcie chłopakowi spokój(lekko przesadził z agitacją), wyśmiewać :)) łatwo, pokazać dobrą inwestycję to już trudniej.

Wygląda na to , że właśnie jesteśmy na dnie tej linii. Do wielu nie trafia to, że dla mnie liczą się bardziej fundamenty. Jeżeli spółka przynosząca stabilne zyski, jest notowana przy c/z 2,5 i c/wk 0,20, to kurs zawsze się obroni w długim terminie. Kiedy kupować jak nie teraz :? Lepiej na górce :?
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

palacz2009
Chorąży
Posty: 938
Rejestracja: 18 kwie 2009 10:43

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: palacz2009 » 23 maja 2018 15:34

*** wpadło 10 kilo po 2,01 zobaczymy :roll:

debryl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2707
Rejestracja: 25 sty 2010 15:22
Lokalizacja: Łódź

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: debryl » 23 maja 2018 15:36

Jak psychologiczne 2,00 *** i aktywacja SL to będzie młotek niezły.

palacz2009
Chorąży
Posty: 938
Rejestracja: 18 kwie 2009 10:43

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: palacz2009 » 23 maja 2018 15:41

Jak psychologiczne 2,00 *** i aktywacja SL to będzie młotek niezły.
*** 2 bronić jak niepodległości 8)

Heniu667
Starszy chorąży
Posty: 1118
Rejestracja: 26 lis 2010 08:49

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: Heniu667 » 23 maja 2018 15:51

witam na pokładzie 2.0 :)

palacz2009
Chorąży
Posty: 938
Rejestracja: 18 kwie 2009 10:43

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: palacz2009 » 23 maja 2018 16:01

*** obled pacyny nie pzrezyly krachu skoro dzis -6 to czemu jutro nie moze byc -5 nastepnych nobo czemuy heheh taki trend hehe ale co tam witaja sie pocieszaja poklepujo sie po pleckach he
coś nerwowy jesteś :lol: , odbije to się odda 8) nie odbije też się odda taka gra :idea:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: NiKtoś » 23 maja 2018 16:06

Tauron plynie w nieznane zaczela sie jak go zmusili do wziecia Brzeszcz:) A teraz beda zmuszac do kolejnych wyladowan wszystkiego co zarobia..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości