MCI XLIV czy Prezes zmniejszy dyskonto?

wszystko na temat spółek publicznych
Amazing
Starszy chorąży
Posty: 1578
Rejestracja: 09 lip 2010 10:34

Postautor: Amazing » 19 paź 2015 09:47

...PODOBNIE BYŁO Z PRODUKCJĄ TELEWIZORÓW. W STANACH ZJEDNOCZONYCH W LATACH 60-TYCH UWAŻANO TO ZA NAJBARDZIEJ PERSPEKTYWICZNY BIZNES ... :roll: ... :roll: ...! POWSTAŁO OKOŁO 100 FIRM PRODUKCYJNYCH , A DO 2000 ROKU NIE PRZETRWAŁA ŻADNA ... :twisted: ... :twisted: ...!

ZE SKLEPAMI INTERNETOWYMI MOŻE BYĆ PODOBNIE ... :roll:... :roll: ...! WSZYSTKIE KRAJOWE UPADNĄ , A ZOSTANIE TYLKO AMAZON I KILKA INNYCH ... :twisted:... :twisted: ...!
FORUMOWY AMAZON AMAZING :?:
To jest dopiero piramidalny *** :lol:
W ciągu ostatnich 10 lat większego gamonia/trolla nie spotkałem na żadnym forum :shock:
...PODOBNYMI WULGARYZMAMI RZUCALI PRODUCENCI TELEWIZORÓW W STANACH ZJEDNOCZONYCH NA KONSUMENTÓW KTÓRZY NIE CHCIELI KUPOWAĆ ICH PRODUKTÓW ... :roll:... :roll: ...1 WULGARYZMY NIE POMOGŁY , PRODUCENCI ZBAŃCZYLI ... :lol: ... :lol: ...!
tutaj tak trzeba, jak ci się nie podoba to nie zaglądaj tutaj więcej :?
młoddy dowodzi jako były zawodowciec tej swoistej emsiajowej delta force :lol:
...ZWYCZAJNIE BOISZ SIĘ ŻE MCI SPOTKA LOS PRODUCENTÓW TELEWIZORÓW W USA ... :twisted: ... :twisted: ...!

REKLAMA


vetto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2007
Rejestracja: 17 maja 2014 08:07

Postautor: vetto » 19 paź 2015 10:29

sypią z ukrycia !
:?

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 19 paź 2015 11:38

sypią z ukrycia !
:?
Chyba ktoś zdecydował że lepiej-bezpieczniej jest mieć obligacje niż akcje ....
http://stooq.pl/n/?f=999135&c=1&p=4+22

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11548
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 19 paź 2015 13:33

ofe nareszcie szukają tanich akcji na gpw, oby tak dalej :idea:
''Otwarte Fundusze Emerytalne we wrześniu zwiększyły zaangażowanie w polskie akcje i jest to sytuacja, która ma miejsce pierwszy raz od pół roku. Jak podaje Trigon DM w swoim raporcie saldo zakupów i sprzedaży polskich akcji przez OFE wyniosło we wrześniu +318 mln PLN.''
http://stooq.pl/n/?f=999227
4 kwartał może być całkiem niezły dla akcji:
http://www.pb.pl/4326515,55324,doniesie ... c-nastroje

vetto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2007
Rejestracja: 17 maja 2014 08:07

Postautor: vetto » 19 paź 2015 14:01

Trzecia fala światowego kryzysu bardzo prawdopodobna
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzonca- ... 26289.html

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8105
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 19 paź 2015 14:47

Trzecia fala światowego kryzysu bardzo prawdopodobna
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzonca- ... 26289.html
To jakiś rodzaj współzawodnictwa???

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 19 paź 2015 16:20

sypią z ukrycia !
:?
Chyba ktoś zdecydował że lepiej-bezpieczniej jest mieć obligacje niż akcje ....
http://stooq.pl/n/?f=999135&c=1&p=4+22
albo 40 ktosi! -> http://stooq.pl/q/?s=swig80&c=1d&t=l&a=lg&b=0 - przypomne, ze to slynna "rownia pochyla".

P.S. panie pulkowniku: to zamiencie tam na "Istnieja takie papiery/spolki notwane (do ktorych nalezy MCI)" a warosc poznawcza Twierdzenia bedzie wciaz taka sama. Rowna cale 0.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11548
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 19 paź 2015 16:29

Trzecia fala światowego kryzysu bardzo prawdopodobna
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzonca- ... 26289.html
To jakiś rodzaj współzawodnictwa???
przecież vetto to piramidalny gamoń, nie wiem czego tutaj szuka bo to jednak forum fanów emsiaja :twisted:
on w kółko wkleja posty o końcu świata jak już zabraknie jakiś njusów z samej spółki dobrych, takich sobie czy może fantastycznych, jednak wszystkie gamoń interpretuje w jeden subiektywny czyli pesymistyczny sposób :roll:
oczywiście mogę się tylko domyślać, ale mężczyzna w słusznym wieku nie ma tak chwiejnego systemu emocjonalnego jak ten miłośnik mci, zresztą banan niejedną skazę emocjonalną potrafił przez te wszystkie lata zrobić, nam pozostaje robić sensownie swoje i takiego gościa traktować z przymróżeniem oka :arrow: oczywiście mnie można też zarzucić subiektywizm, ale naprawdę staram się być obiektywny, czasem coś do polemiki dodam i a na emsiaja patrzę przez pryzmat obenej ceny z dyskontem/ w ogóle nie odzwierciedlającej wartości samych akcji/, która wiele strachów i lęków już zawiera 8)

vetto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2007
Rejestracja: 17 maja 2014 08:07

Postautor: vetto » 19 paź 2015 16:39

GUS: sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,1 proc.
http://www.pb.pl/4327213,9922,gus-sprze ... o-0-1-proc

zaraz pojawi się filozof i wklei coś, np o wzroście PKB Azerbejdżanu :D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 19 paź 2015 16:45

@ Opty

Nie pitol o wartości poznawczej, lecz przyjmij do wiadomości że spółka która wykonała kilka dziwnych ruchów, z natury rzeczy jest podejrzewana przez Banana iż w przyszłości też wykona dziwne ruchy. A takie podejrzenia mogą skutkować dyskontem.

Czy cena konwersji 12 w 2018r jest dziwna? Tak, jest bardzo dziwna.
Czy pre-IPO wielokrotnie większe od IPO jest dziwne? Tak! Tym dziwniejsze gdy przypadkowo cena pre-IPO jest radykalnie niższa od ceny IPO, a niektórzy właściciele tych samych akcji dostają opcję, której pozostali akcjonariusze nie mają.
Czy jest dziwne gdy premie wypłaca się pomimo nie osiągnięcia celów? Tak.
Czy jest dziwne gdy handluje się z samym sobą? Tak.
Czy naprawdę była potrzeba przelecenia całego alfabetu?
Czemu buy back jest opcją dopiero przy 0.5*NAV?

Masz dobre prawo uważać że te wszystkie dziwne wydarzenia nie mają wpływu na kurs lub mają wpływ korzystny. A ja mam prawo uważać inaczej.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015 16:49 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

becareful
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2011 13:24

Postautor: becareful » 19 paź 2015 16:49

Czasem tutaj zajrzę bo spółka bardzo interesująca, ale co tak wiele tu hejtu?
Przewodzi w tym niepożądnym procederze vetto nie lubiący samej spółki, filozofa i w ogóle każdego co ma inne zdanie.

vetto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2007
Rejestracja: 17 maja 2014 08:07

Postautor: vetto » 19 paź 2015 16:52

Czasem tutaj zajrzę bo spółka bardzo interesująca, ale co tak wiele tu hejtu?
Przewodzi w tym niepożądnym procederze vetto nie lubiący samej spółki, filozofa i w ogóle każdego co ma inne zdanie.

no co Ty :shock:
ja kocham MCI, nienawidzę filozofa i zgadzam się z większością bywalców
szczególnie tymi co sprzedaż po taniości PEM wytykają !
:D

Twoja niewiedzę tłumaczę tym, że tylko czasem tu zaglądasz :D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 19 paź 2015 17:10

zgadzam się z większością bywalców
szczególnie tymi co sprzedaż po taniości PEM wytykają !
Łamiesz serce Optykowi. Bądź delikatniejszy. On jest bardzo wrażliwy.

becareful
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2011 13:24

Postautor: becareful » 19 paź 2015 17:13

Czasem tutaj zajrzę bo spółka bardzo interesująca, ale co tak wiele tu hejtu?
Przewodzi w tym niepożądnym procederze vetto nie lubiący samej spółki, filozofa i w ogóle każdego co ma inne zdanie.

no co Ty :shock:
ja kocham MCI, nienawidzę filozofa i zgadzam się z większością bywalców
:D

Twoja niewiedzę tłumaczę tym, że tylko czasem tu zaglądasz :D
Trochę dziwny jesteś, można kogoś ignorować, ale aby od razu nienawidzieć?
Przyznajesz się w takim razie do opini jaką ci wystawiłem: jesteś hejterem i to nielichej klasy!
Pewnie w takim razie cieszy cię też dzisiejsze zamknięcie na sporym minusie, w dzisiejszych czasach nawet 20 sztuk akcji ma moc i potrafi obniżyć kapitalizację o kilkanaście baniek.
Niektórzy vetto uważają nienawiść za najwyższą formę miłości, pomyśl o tym, nie musi być od razu związek partnerski z filozofem ale szanować w jakiś sposób moglibyście się obaj; podyskutować, jakieś merytoryczne wpisy za i przeciw, konstruktywna polemika i na pewno byłoby fajniej?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8105
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 19 paź 2015 17:13

@ Opty

Nie pitol o wartości poznawczej, lecz przyjmij do wiadomości że spółka która wykonała kilka dziwnych ruchów, z natury rzeczy jest podejrzewana przez Banana iż w przyszłości też wykona dziwne ruchy. A takie podejrzenia mogą skutkować dyskontem.

Czy cena konwersji 12 w 2018r jest dziwna? Tak, jest bardzo dziwna.
Czy pre-IPO wielokrotnie większe od IPO jest dziwne? Tak! Tym dziwniejsze gdy przypadkowo cena pre-IPO jest radykalnie niższa od ceny IPO, a niektórzy właściciele tych samych akcji dostają opcję, której pozostali akcjonariusze nie mają.
Czy jest dziwne gdy premie wypłaca się pomimo nie osiągnięcia celów? Tak.
Czy jest dziwne gdy handluje się z samym sobą? Tak.
Czy naprawdę była potrzeba przelecenia całego alfabetu?
Czemu buy back jest opcją dopiero przy 0.5*NAV?

Masz dobre prawo uważać że te wszystkie dziwne wydarzenia nie mają wpływu na kurs lub mają wpływ korzystny. A ja mam prawo uważać inaczej.
Ta sobie myślę, młoddy, a co by było gdybyś miał podobne zdanie jak nasz ranny weteran? Co ten nieborak by począł, czym się karmił. Może warto spróbować :wink:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości