LPP [LPP] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: NiKtoś » 15 mar 2024 11:34

Sprytny Jankes zadał cios poniżej pasa...na pewno zyska tym zgaraniem rozglos na naszym bananie :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: drex1 » 15 mar 2024 11:47

...Tymczasem zdaniem Hindenburg Resarch "rzekome zbycie działalności w Rosji było całkowitą fikcją". Chińskim konsorcjum okazała zarejestrowana w Dubaju nieznana firma o "Far East Services". Hindenburg Resarch powołuje się też na informacje od byłego menedżera LPP, który twierdzi, że cała operacja była mistyfikacją i LPP wciąż prowadzi działalność w Rosji. "LPP planowało otwarcie setek kolejnych sklepów w Rosji. To był największy rynek, na którym chcieliśmy się rozwijać" - miał powiedzieć cytowany przez Hindenburga były dyrektor z LPP.
Amerykańska spółka podaje ponadto, że w grudniu 2023 r. wysłała do sklepów "Far East Services" w Moskwie i Petersburgu tzw. tajemniczych klientów, którzy mieli odkryć, że sprzedawano w nich odzież taką samą jak ubrania z kolekcji jesienno-zimowej prezentowane w katalogach internetowych LPP. ...
https://next.gazeta.pl/inwestycje/7,186 ... jrzec.html

ciekawe czy to przypadek ze atakują w dzień 3 🧙‍♀️ :?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: młoddy » 15 mar 2024 16:16

Hmmm. Spółka LPP wydaje mi się bardziej wiarygodna niż firma która wczoraj zajęła pozycję krótką i opublikowała bzdury aby świetnie na tym zarobić. Przed chwilą kupiłem akcje.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: incoqnito » 15 mar 2024 17:40

Sprytny Jankes zadał cios poniżej pasa...na pewno zyska tym zgaraniem rozglos na naszym bananie :mrgreen:
Toc to nasi przyjaciele z NATO :lol:

Apacz
Podporucznik
Posty: 12175
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: Apacz » 15 mar 2024 22:37

Hmmm. Spółka LPP wydaje mi się bardziej wiarygodna niż firma która wczoraj zajęła pozycję krótką i opublikowała bzdury aby świetnie na tym zarobić. Przed chwilą kupiłem akcje.
Atak w 3 Wiedzmy !

Przypadek ?

Nie sadze !!

:lol:
No risk, no fun :-)

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: jarek111 » 15 mar 2024 23:56

w poniedzialek up .pozdr

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: młoddy » 16 mar 2024 08:28

Sprytny Jankes zadał cios poniżej pasa...na pewno zyska tym zgaraniem rozglos na naszym bananie :mrgreen:
Toc to nasi przyjaciele z NATO :lol:
Polska ma tylko dwóch przyjaciół: lotnictwo i artylerię. Trzeba ich szybko wzmocnić bo sytuacja się dynamicznie zmienia.
Naprawdę duże straty Rosjan ich społeczeństwo łyknęło bez buntu. To game changer. Nieopłacalność ataku na Polskę miała być zabezpieczeniem przed takim atakiem, a tak nie jest
Ergo jeśli chcemy mieć Polskę to musimy mieć siły zbrojne zdolne wygrać wojnę obronną z Rosją. Razem z NATO zrobilibyśmy to z łatwością, ale drugi game changer to trumpiści w amerykańskim Kongresie. Więc możemy być sami. Na razie wystarczającym zabezpieczeniem jest wyczerpanie Rosji. Nie wiadomo jak długo to potrwa. Jeśli świat szybko odejdzie od ropy to Rosja jest załatwiona, ale to się nie dzieje.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: młoddy » 16 mar 2024 08:32

Hmmm. Spółka LPP wydaje mi się bardziej wiarygodna niż firma która wczoraj zajęła pozycję krótką i opublikowała bzdury aby świetnie na tym zarobić. Przed chwilą kupiłem akcje.
Atak w 3 Wiedzmy !

Przypadek ?

Nie sadze !!

:lol:
Nie przypominam sobie aby spółka z WIG20 straciła w jeden dzień 36% a pamiętam kryzys Braci Lemańskich.
Skuteczność tego ataku jest zdumiewająca.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: NiKtoś » 16 mar 2024 08:46

Trudno zakładac cos innego niz odbicie poniewaz za sprzedaz przez Kazachstan ciuchow nie groza zadne sankcje US Mena. Jedyne zagrozenie to bojkot klientow ale.. to by dzialalo tak jeszce w pierwszym roku teraz juz nie ma takiego poparcia..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: młoddy » 16 mar 2024 10:50

Wyjaśnienia spółki brzmią wiarygodnie. Czteroletni okres przejściowy 2022-2026, w którym nowi właściciele rosyjskiej części biznesu są częściowo zasilani produktami LPP, był oczywistym elementem umowy sprzedaży. Przecież bez takiej klauzuli nikt by tego nie kupił.

Traktuję tą zwałę jako pieniądze leżące na ulicy. Nie planowałem tego kupować, ale w takich okolicznościach "musiałem". IMHO cały spadek zostanie szybko odrobiony.

BTW nabyłem kilka kontraktów akcyjnych a nie akcje, bo nie zamierzam długo tu zabawić. Trzy miesiące na pewno wystarczą a prawdopodobnie dużo krótszy czas.
Wziąłem prawie na dnie 11700 ale na razie lekko tracę.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: dryniol » 16 mar 2024 18:21

Wieloletnia hossa to tutaj już była. Teraz raczej czas na wieloletnią bessę :oops: Jakaś mała korekta po takiej zwale pewnie będzie, ale w perspektywie kilku kolejnych lat, będzie dalej leciało na pysk :oops: młoddy kolego, pieniądze to leżą gdzie indziej, a nie na nadmuchanym przez wiele lat balonie (C/WK 5,00 :shock: ), który został przebity i spada już na ziemię :roll: No chyba, że pieniądze do stracenia :roll: :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: Rif1977 » 16 mar 2024 20:26

Wieloletnia hossa to tutaj już była. Teraz raczej czas na wieloletnią bessę :oops: Jakaś mała korekta po takiej zwale pewnie będzie, ale w perspektywie kilku kolejnych lat, będzie dalej leciało na pysk :oops: młoddy kolego, pieniądze to leżą gdzie indziej, a nie na nadmuchanym przez wiele lat balonie (C/WK 5,00 :shock: ), który został przebity i spada już na ziemię :roll: No chyba, że pieniądze do stracenia :roll: :oops:
Jeśli, to będzie jak z tymi 15 złotych w tym roku na XTB z pamiętnika durniola, to można zakładać, że będzie szybkie odrabianie strat 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: młoddy » 16 mar 2024 21:59

Wieloletnia hossa to tutaj już była. Teraz raczej czas na wieloletnią bessę :oops: Jakaś mała korekta po takiej zwale pewnie będzie, ale w perspektywie kilku kolejnych lat, będzie dalej leciało na pysk :oops: młoddy kolego, pieniądze to leżą gdzie indziej, a nie na nadmuchanym przez wiele lat balonie (C/WK 5,00 :shock: ), który został przebity i spada już na ziemię :roll: No chyba, że pieniądze do stracenia :roll: :oops:
Chyba nie masz racji. Dobrze zarządzane spółki rosną do nieba, a korekty wykorzystuje się na zakupy. Sądząc po Twojej lekko szokującej stopce pełnej beznadziejnych spółek Skarbu Państwa które nigdy nie były i nigdy nie będą dobre, jesteś jakiś dziwny, zajmujesz się traceniem pieniędzy. Kupujesz je tanio i cały czas masz tanio, bo one są trwale mało warte.

trader75
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 368
Rejestracja: 17 maja 2020 17:43

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: trader75 » 17 mar 2024 19:20


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: LPP [LPP] księga I

Postautor: młoddy » 18 mar 2024 08:35

Dzisiaj dwa powody do szarży byków. Już za chwilę z powodu podania świetnych wyników czwartego kwartału i całego roku. A o 10 godzinie konferencja prezesa.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości