UNIFIED FACTORY [UFC]

wszystko na temat spółek publicznych
Leslie_Nielsen
Chorąży sztabowy
Posty: 4564
Rejestracja: 19 sty 2015 11:40

UNIFIED FACTORY [UFC]

Postautor: Leslie_Nielsen » 21 mar 2016 12:14

2016.03.18 | UNIFIED FACTORY SPÓŁKA AKCYJNA

21 marca br. na parkiecie rynku NewConnect zadebiutuje spółka UNIFIED FACTORY.
UNIFIED FACTORY S.A. będzie 420. spółką notowaną na NewConnect oraz 4. debiutem na tym rynku w 2016 roku.

Historia i działalność emitenta
Emitent rozpoczął działalność w 2003 roku pod firmą: All-in-direct sp. z o.o. Od 2005 roku działał pod firmą Databroker sp. z .o.o. a od 2015 roku jako Unified Factory S.A. Emitent w czerwcu 2015 roku przejął spółkę UFactory S.A. (obecne Databroker S.A.). Od grudnia 2015 roku obligacje Emitenta notowane są na rynku ASO Catalyst.

Podstawowym obszarem działalności Emitenta jest oferowanie oprogramowania (licencje, usługi-Saas) dostępnego w platformie Customer Service Automation (CSA). Przedmiotowa platforma została zbudowana i wdrożona przez Emitenta w czerwcu 2014 roku ze środków unijnych. Emitent w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem platformy CSA, w oparciu o rozwiązania pamięci asocjacyjnej, automatyzujące sprzedaż i obsługę klienta.

W ramach grupy kapitałowej Emitenta prowadzona jest także działalność w zakresie outsourcingu wsparcia sprzedaży oraz obsługi klienta. Działalność ta jest prowadzona obecnie zarówno w ramach Unified Factory S.A. jak i spółki zależnej Databroker S.A. (dawniej UFactory S.A.).

:roll:

REKLAMA


ZorroGPW
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2833
Rejestracja: 07 maja 2015 10:48

Postautor: ZorroGPW » 21 mar 2016 12:32

chciałem się ustawić na dolnych na tej perluni ale system mi odrzuca twierdząc, że papier nie jest notowany na danej sesji czyli dzisiaj :? :? :?

ale widłowy tu widły ustawił z prawdziwym rozmachem 3,5-10,5 :shock: :shock: :shock: :shock:

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 21 mar 2016 12:34

dogadaj się z Leslim on zapewne z 50 akcji wzion na pewną emeryturę :lol:

Leslie_Nielsen
Chorąży sztabowy
Posty: 4564
Rejestracja: 19 sty 2015 11:40

Postautor: Leslie_Nielsen » 21 mar 2016 12:38

animatorem jest noble securities więc szału nie ma patrząc na ich "osiągnięcia"

https://noblesecurities.pl/bankowosc-in ... na/klienci

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 21 mar 2016 12:39

zobaczyli twoją gębę i zamarli z przerażenia ze yeti na papierze :lol: :lol:

Jednoro?ec
Sierżant
Posty: 67
Rejestracja: 27 sty 2016 12:00

Postautor: Jednoro?ec » 17 paź 2016 20:30

,,Okresem szczególnie dynamicznego rozwoju okazał się ubiegły rok. W przeciągu 12 miesięcy spółka rozpoczęła działalność na kilku rynkach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Czechach i Iranie. W 2015 roku przychody przedsiębiorstwa ze sprzedaży wzrosły do 34,8 mln złotych w stosunku do 14,8 mln w roku poprzednim, co oznacza ponad 235-procentową zmianę in plus. Znaczący wzrost odnotowano również na poziomie zysku netto, który wyniósł 2,4 mln zł względem 0,4 mln w roku 2014."

Pełna treść artykułu:

http://skanerobligacji.pl/artykul/59/un ... ji-serii-a

mandek
Starszy sierżant
Posty: 82
Rejestracja: 17 mar 2007 08:47

Postautor: mandek » 31 sty 2017 13:01


bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 05 maja 2017 16:57

robimy kółko :lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Postautor: Dark-Piano » 05 maja 2017 21:41

robimy kółko :lol: :lol: :lol:
najpierw trzeba zrobić ucho, a konkretnie filiżankę z uchem

lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Postautor: lukas85 » 05 maja 2017 21:53

15 maja wyniki za 1 kwartał 2017 - zobaczymy jak sobie radzą. Do tego czasu pewnie się przemieli trochę akcji, które weszły wczoraj do obrotu.

W międzyczasie po długiej przerwie jakieś info ze spółki o planach rozwoju:
Unified Factory intensyfikuje rozwój sprzedaży w Niemczech i na rynkach Azji

UFC (UNIFIED) chce zintensyfikować działalność sprzedażową swoich rozwiązań klasy Customer Service Automation na rynku niemieckim i w Azji, szczególnie w sektorach finansowym i ubezpieczeniowym, poinformował prezes Maciej Okniński.

"Jednym z warunków wzrostu sprzedaży naszych rozwiązań technologicznych jest pozyskiwanie osób z dużym doświadczeniem i osiągnięciami w sprzedaży na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w branżach, które z naszego punktu widzenia mają znaczenie strategiczne. Bez wątpienia należy do nich globalny rynek usług finansowych i ubezpieczeniowych, dla którego poprawa efektywności w obszarze obsługi klienta jest dziś kluczem do osiągnięcia przewagi nad konkurentami. Stąd decyzja o utworzeniu stanowiska i zatrudnieniu osoby odpowiedzialnej za sprzedaż zagraniczną, na obszarze Europy, zwłaszcza na rynku niemieckim oraz bardzo perspektywicznego z naszego punktu widzenia kontynentu azjatyckiego" - powiedział Okniński, cytowany w komunikacie.
...
https://www.biznesradar.pl/a/19153,unif ... nkach-azji

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 06 maja 2017 00:41

robimy kółko :lol: :lol: :lol:
najpierw trzeba zrobić ucho, a konkretnie filiżankę z uchem
dawno nie miałem tak udanego kółka :lol: :lol: prawie 2 zł na akcji obniżona cena zakupu :lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Postautor: Dark-Piano » 06 maja 2017 14:51

15 maja wyniki za 1 kwartał 2017 - zobaczymy jak sobie radzą.
No własnie, a na jaki wynik liczysz...?

lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Postautor: lukas85 » 06 maja 2017 20:25

15 maja wyniki za 1 kwartał 2017 - zobaczymy jak sobie radzą.
No własnie, a na jaki wynik liczysz...?
Trudno mi ocenić w jakim stopniu wynik z 4kw 2016 to efekt 1) standardowo najlepszego kwartału w IT a na ile 2) "dopompowania" go przed emisją przez zaksięgowanie części przychodów, które normalnie przypadły by na 1 kw. Zakładam, że zdecydowanie to pierwsze.

Nie spodziewam się fajerwerków w wynikach za 1 kw. Zakładając spadek outsourcingu i zwiększający się udział wdrożeń ich platformy Customer Service Automation w modelu cloud w porównaniu do opcji z hardware'm nie spodziewam się znaczących zmian na poziomie przychodów (4,4m PLN w 1kw 2016). Natomiast powyższe powinno przełożyć się na zwiększenie zysku z działalności operacyjnej - myślę, że przynajmniej z 30-40% kwartał do kwartału wyżej, czyli coś ok. 1,5mPLN (vs 1,1m PLN w 1kw 2016)? To oczywiście tylko czyste spekulacje - za ponad tydzień będziemy wiedzieć znacznie więcej.

Oprócz samych wyników jestem ciekaw dodatkowych informacji jakościowych/ilościowych ze spółki, tj. liczba wdrożeń CSA, liczby dot. zainteresowania ich rozwiązaniem SaaS, może jakieś pierwsze informacje o biznesie w Ameryce Płn (zainteresowanie, potencjalne wdrożenia, perspektywy itp.).

Generalnie mam nadzieję na całkiem niezłą poprawę wyników w 2017, ale to także dla mnie rok z nastawieniem na inwestycję w:
1) produkty, tj. platforma CSA z nowymi kanałami komunikacji, CSA w modelu SaaS, sztuczna inteligencja, itd.
2) rozwój na nowych rynkach - Ameryka Płn, Europa i Azja

O pierwsze jestem raczej spokojny, bo są środki z emisji akcji oraz dofinansowania EU i wierzę, że są w stanie je przekuć w dobre rozwiązania. Co do drugiego to rozbudowują zespół sprzedażowy, ale na konkretniejsze efekty w postaci wyników trzeba będzie zapewne poczekać parę miesięcy (po wakacjach?).

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Postautor: Dark-Piano » 06 maja 2017 21:00

Widzę, że dobrze znasz spółkę... :wink:
Ja też uważam, że mało prawdopodobne by zysk netto był na poziomie kwartału IV 2016, ale zakładam wzrost rok do roku. Podałeś przewidywany zysk operacyjny, a netto...?
Ja zakładam zysk netto 1,2 mln w wersji konserwatywnej oraz 1,5 mln w wersji optymistycznej, choć wiem, ze ta druga opcja jest nieco w sferze marzeń...

lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Postautor: lukas85 » 07 maja 2017 12:23

Podałeś przewidywany zysk operacyjny, a netto...?
Ja zakładam zysk netto 1,2 mln w wersji konserwatywnej oraz 1,5 mln w wersji optymistycznej, choć wiem, ze ta druga opcja jest nieco w sferze marzeń...
Jak miałbym obstawiać to coś w ok. 1mln, może delikatnie powyżej. Cokolwiek więcej przyjmę jako miłe zaskoczenie. Oczywiście to czyste spekulacje.

Mam na dzieję na skokowy wzrost za kilka dobrych miesięcy, gdy powinny pojawiać się większy wpływy z rynków w które Spółka chce lub zaczęła już inwestować (USA, Kanada, Niemcy, Azja).


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości