CELON PHARMA [CLN]

wszystko na temat spółek publicznych
JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 25 mar 2017 18:05

Myślę, że pod koniec tego roku , czyli w połowie badań drugiej fazy klinicznej, projekty Celona będą wyceniane na takie kwoty, o których mówi Prezes.
JS

REKLAMA


Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Re: Celon

Postautor: Kaplica » 25 mar 2017 18:18

Myślę, że pod koniec tego roku , czyli w połowie badań drugiej fazy klinicznej, projekty Celona będą wyceniane na takie kwoty, o których mówi Prezes.
JS

w tym przypadku cierpliwość:)
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 25 mar 2017 20:23

Tu jakiś forumowicz drwił z moich wyliczeń i mojego postu, chyba z grudnia 2016, że Celon rozwija się w tempie 20gr dziennie.
Policzyłem dokładnie. Do dziś od debiutu było 109 sesji.
Akcje urosły o 38,1-16,33=21,77zł
21,77/109=0,1997zł.
Pozdrawiam.
JS

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Re: Celon

Postautor: Kaplica » 25 mar 2017 21:29

Tu jakiś forumowicz drwił z moich wyliczeń i mojego postu, chyba z grudnia 2016, że Celon rozwija się w tempie 20gr dziennie.
Policzyłem dokładnie. Do dziś od debiutu było 109 sesji.
Akcje urosły o 38,1-16,33=21,77zł
21,77/109=0,1997zł.
Pozdrawiam.
JS
a po co to liczyłes :lol:
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 25 mar 2017 21:31

Dla własnej satysfakcji.

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 25 mar 2017 21:34

wolę Twoje wyliczenia na temat ewentualnego zysku z leków , szacowanych wartości pipline :lol:
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 25 mar 2017 21:48

Też nad tym dziś myślałem ale to są jeszcze tylko moje wyliczenia. Jak je dopracuję to się nimi podzielę.
A te 20 gr nie jest takie niewiele znaczące.
To jest na przestrzeni 5,5 miesiąca ( czyli statystycznie bardzo poważna próba) i jeśli by aproksymować to na kolejne miesiące to wychodzi, że na koniec wakacji będziemy w okolicach 60 zł. I to jest bardzo prawdopodobne.
JS

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Re: Celon

Postautor: Kaplica » 25 mar 2017 21:53

Też nad tym dziś myślałem ale to są jeszcze tylko moje wyliczenia. Jak je dopracuję to się nimi podzielę.
A te 20 gr nie jest takie niewiele znaczące.
To jest na przestrzeni 5,5 miesiąca ( czyli statystycznie bardzo poważna próba) i jeśli by aproksymować to na kolejne miesiące to wychodzi, że na koniec wakacji będziemy w okolicach 60 zł. I to jest bardzo prawdopodobne.
JS
:P
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 25 mar 2017 22:27

W 2 kwartale spodziewam się komunikatów o:
1. Uruchomieniu nowych linii produkcyjnych dla Salmexu.
2. Uzyskania zgód na wprowadzenie do sprzedaży Salmexu na 2-3 rynkach europejskich.
3. Komunikatów o przekroczeniu progu 5% przez OFE. Za pierwszym pójdą inne.
4. Informacji o postępach w najbardziej zaawansowanych projektach z pipeline.
5. Dywidendy 20 gr.
6. Kolejnych umów z NCBiR na dofinansowania na nowe leki.

Ktoś na tym forum pisał, że z tymi akcjami może byc tak jak z producentami gier. Rynek dziś je wycenia z ogromną premią , tak jakby inwestorzy byli pewni , że za 3-5 lat te firmy pokażą mega zyski, a do tego czasu , już od teraz ,mamy kosmiczną wycenę. ( vide BlooberT).
JS

Fiszer
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 20 maja 2015 15:37

Re: Celon

Postautor: Fiszer » 26 mar 2017 17:36

W 2 kwartale spodziewam się komunikatów o:
1. Uruchomieniu nowych linii produkcyjnych dla Salmexu.
2. Uzyskania zgód na wprowadzenie do sprzedaży Salmexu na 2-3 rynkach europejskich.
3. Komunikatów o przekroczeniu progu 5% przez OFE. Za pierwszym pójdą inne.
4. Informacji o postępach w najbardziej zaawansowanych projektach z pipeline.
5. Dywidendy 20 gr.
6. Kolejnych umów z NCBiR na dofinansowania na nowe leki.

Ktoś na tym forum pisał, że z tymi akcjami może byc tak jak z producentami gier. Rynek dziś je wycenia z ogromną premią , tak jakby inwestorzy byli pewni , że za 3-5 lat te firmy pokażą mega zyski, a do tego czasu , już od teraz ,mamy kosmiczną wycenę. ( vide BlooberT).
JS
1. Byłoby mi miło. Obecnie Celon oprócz chemików i innych ludzi do laboratoriów poszukuje do pracy także ślusarzy i podobnych. Coś się buduje, maszyny się montuje, fachowców się potrzebuje. Ciekawe co nasz prezes-wynalazca-inżynier tym razem za innowacje wprowadzi do swojej fabryki? :o
2. TO jest to na co czekamy i co potwierdzali w konferencji grudniowej. Pierwsze państwo niech ogłoszą a potem to już polecą następne.
Ciekawe kiedy Chiny. Ktoś wie jak tam wyglądają procedury?
3. Tu byłbym sceptyczny, bo jeśli dotąd nikt nie ogłosił, to teraz będzie znacznie trudniej zebrać te dodatkowe procenty. Pamiętajmy, że 1% to 450tys akcji. Zebrać taką ilość to trzeba by "trochę" kurs podciągnąć w górę. No chyba, że ktoś jest już tuż pod 5%.
Bardziej ciekawi mnie czerwcowe ogłoszenie portfeli TFI. Po styczniowym ujawnieniu OFE ruszyliśmy z 25 na 33 złote.
4. To by było super. Ostatni news z wywiadu o postępach przy leku na cukrzycę, tylko rozbudził apetyt.
5. Akurat dla mnie dywidenda to, w obecnym momencie rozwoju firmy, sprawa niepotrzebna, bo można by za te miliony na dywidendę zatrudnić kilkudziesięciu doktorantów i otworzyć nowe badania. :) Ale rozumiem, że Maciej Wieczorek ma swój sposób na budowanie relacji z inwestorami i chyba dywidenda jest tego częścią.
6. To może być ten czynnik dzięki któremu nie trzeba będzie sprzedawać naszych projektów BigPharmie w przyszłym roku.

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Re: Celon

Postautor: Kaplica » 26 mar 2017 17:46

W 2 kwartale spodziewam się komunikatów o:
1. Uruchomieniu nowych linii produkcyjnych dla Salmexu.
2. Uzyskania zgód na wprowadzenie do sprzedaży Salmexu na 2-3 rynkach europejskich.
3. Komunikatów o przekroczeniu progu 5% przez OFE. Za pierwszym pójdą inne.
4. Informacji o postępach w najbardziej zaawansowanych projektach z pipeline.
5. Dywidendy 20 gr.
6. Kolejnych umów z NCBiR na dofinansowania na nowe leki.

Ktoś na tym forum pisał, że z tymi akcjami może byc tak jak z producentami gier. Rynek dziś je wycenia z ogromną premią , tak jakby inwestorzy byli pewni , że za 3-5 lat te firmy pokażą mega zyski, a do tego czasu , już od teraz ,mamy kosmiczną wycenę. ( vide BlooberT).
JS
1. Byłoby mi miło. Obecnie Celon oprócz chemików i innych ludzi do laboratoriów poszukuje do pracy także ślusarzy i podobnych. Coś się buduje, maszyny się montuje, fachowców się potrzebuje. Ciekawe co nasz prezes-wynalazca-inżynier tym razem za innowacje wprowadzi do swojej fabryki? :o
2. TO jest to na co czekamy i co potwierdzali w konferencji grudniowej. Pierwsze państwo niech ogłoszą a potem to już polecą następne.
Ciekawe kiedy Chiny. Ktoś wie jak tam wyglądają procedury?
3. Tu byłbym sceptyczny, bo jeśli dotąd nikt nie ogłosił, to teraz będzie znacznie trudniej zebrać te dodatkowe procenty. Pamiętajmy, że 1% to 450tys akcji. Zebrać taką ilość to trzeba by "trochę" kurs podciągnąć w górę. No chyba, że ktoś jest już tuż pod 5%.
Bardziej ciekawi mnie czerwcowe ogłoszenie portfeli TFI. Po styczniowym ujawnieniu OFE ruszyliśmy z 25 na 33 złote.
4. To by było super. Ostatni news z wywiadu o postępach przy leku na cukrzycę, tylko rozbudził apetyt.
5. Akurat dla mnie dywidenda to, w obecnym momencie rozwoju firmy, sprawa niepotrzebna, bo można by za te miliony na dywidendę zatrudnić kilkudziesięciu doktorantów i otworzyć nowe badania. :) Ale rozumiem, że Maciej Wieczorek ma swój sposób na budowanie relacji z inwestorami i chyba dywidenda jest tego częścią.
6. To może być ten czynnik dzięki któremu nie trzeba będzie sprzedawać naszych projektów BigPharmie w przyszłym roku.


ja tez wolę żeby poszła na rozwój i przyspieszenie z jednego projektu
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

Fiszer
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 20 maja 2015 15:37

Re: Celon

Postautor: Fiszer » 26 mar 2017 21:48

W 2 kwartale spodziewam się komunikatów o:
1. Uruchomieniu nowych linii produkcyjnych dla Salmexu.
2. Uzyskania zgód na wprowadzenie do sprzedaży Salmexu na 2-3 rynkach europejskich.
3. Komunikatów o przekroczeniu progu 5% przez OFE. Za pierwszym pójdą inne.
4. Informacji o postępach w najbardziej zaawansowanych projektach z pipeline.
5. Dywidendy 20 gr.
6. Kolejnych umów z NCBiR na dofinansowania na nowe leki.

Ktoś na tym forum pisał, że z tymi akcjami może byc tak jak z producentami gier. Rynek dziś je wycenia z ogromną premią , tak jakby inwestorzy byli pewni , że za 3-5 lat te firmy pokażą mega zyski, a do tego czasu , już od teraz ,mamy kosmiczną wycenę. ( vide BlooberT).
JS
1. Byłoby mi miło. Obecnie Celon oprócz chemików i innych ludzi do laboratoriów poszukuje do pracy także ślusarzy i podobnych. Coś się buduje, maszyny się montuje, fachowców się potrzebuje. Ciekawe co nasz prezes-wynalazca-inżynier tym razem za innowacje wprowadzi do swojej fabryki? :o
2. TO jest to na co czekamy i co potwierdzali w konferencji grudniowej. Pierwsze państwo niech ogłoszą a potem to już polecą następne.
Ciekawe kiedy Chiny. Ktoś wie jak tam wyglądają procedury?
3. Tu byłbym sceptyczny, bo jeśli dotąd nikt nie ogłosił, to teraz będzie znacznie trudniej zebrać te dodatkowe procenty. Pamiętajmy, że 1% to 450tys akcji. Zebrać taką ilość to trzeba by "trochę" kurs podciągnąć w górę. No chyba, że ktoś jest już tuż pod 5%.
Bardziej ciekawi mnie czerwcowe ogłoszenie portfeli TFI. Po styczniowym ujawnieniu OFE ruszyliśmy z 25 na 33 złote.
4. To by było super. Ostatni news z wywiadu o postępach przy leku na cukrzycę, tylko rozbudził apetyt.
5. Akurat dla mnie dywidenda to, w obecnym momencie rozwoju firmy, sprawa niepotrzebna, bo można by za te miliony na dywidendę zatrudnić kilkudziesięciu doktorantów i otworzyć nowe badania. :) Ale rozumiem, że Maciej Wieczorek ma swój sposób na budowanie relacji z inwestorami i chyba dywidenda jest tego częścią.
6. To może być ten czynnik dzięki któremu nie trzeba będzie sprzedawać naszych projektów BigPharmie w przyszłym roku.


ja tez wolę żeby poszła na rozwój i przyspieszenie z jednego projektu
Tylko tu nawet mimo najlepszych chęci, z zatrudnieniem nowych i otworzeniem nowych projektów możemy być zależni od powierzchni laboratoriów.
"Budowa nowego centrum badawczo-rozwojowego powinna się rozpocząć we wrześniu 2017 roku. Kilka dni temu spółka otrzymała informację o uzyskaniu dofinansowania dla tego projektu ze środków unijnych w wysokości blisko 50 proc. Wartość inwestycji to ok. 80 mln zł.

- Projekt przewiduje inwestycje do 2019 roku. Będziemy powiększać się o małe molekuły, chemię medyczną, biologię molekularną, biochemię - wyjaśnił prezes. "

Więc dziś te pieniądze i tak by nie pracowały dla nowych projektów, a jak będą potrzebne po wybudowaniu nowych labsów, to będą już wtedy w kasie pieniądze ze sprzedaży Salmexu na świecie. Więc niewypłacenie dywidendy nic nie zmieni oprócz tego, że część patafianów będzie biegać po forach i krzyczeć, że Wieczorek obiecał a nie wypłacił. Szkoda zachodu.

Swoją drogą ciekawe co planuje Maćko Wieczorko badać, rozwijać w tych nowych powierzchniach. Zdanie "Będziemy powiększać się o małe molekuły, chemię medyczną, biologię molekularną, biochemię " brzmi bardzo przyszłościowo i perspektywicznie. :shock: :D
Ale oczywiście ci "wywiadowcy" z gazet nie zadadzą żadnych ciekawych pytań, tylko same ogólniki. :evil:

Przyspieszenie naszego centrum b-r to byłby news.
Ziemia już chyba została zakupiona... 8)

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 27 mar 2017 20:00

mówicie ze akcji coraz mniej? :lol:
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

avocadon
Starszy chorąży
Posty: 1231
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: avocadon » 27 mar 2017 23:22

Chyba szykuje się głębsza korekta ?

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 28 mar 2017 09:56

mówicie ze akcji coraz mniej? :lol:
akcji tyle samo....ale coraz mniej ich potzreba do "pzremjialu" zeby wzrosty byly..... :lol: 8) :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości