MCI księga L na wzburzonych wodach

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12617
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 gru 2016 16:56

W pakietówce sprzedawał Tomek ergo obstawiam że redukcja przekroczyła 80%.

REKLAMA


Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 09 gru 2016 16:58


młoddy
Podporucznik
Posty: 12617
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 gru 2016 17:02

Hmmmm
MCI nabyło 4.9% akcji w tym roku. Oprócz tego Tomek łyknął 1.4%. To się chyba liczy łącznie bo Tomek kontroluje MCI. Wychodzi 6.3% :shock:
Stąd przypuszczenie że pakietówka była pomiędzy MCI a Tomkiem. Wtedy nie 6.3% a 4.6%<5%.
:D Ale jestem mądry. Już wczoraj do tego doszedłem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12617
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 gru 2016 17:07

Tomek mnie uspokoił. Wierzę w niego że da radę utrzymać niski kurs do 17 stycznia 2018 tak żeby:
-dokonać korzystnego skupu za 70 baniek
-nie dopuścić do konwersji G1

On słabo sobie radzi z robieniem dobrego kursu, ale za to jest świetny w robieniu fatalnego kursu. Teraz potrzebujemy fatalnego. Tomek da radę.

BTW na razie niełatwo z tym skupem. Wprawdzie są miliony akcyjek chętnych do wyskoczenia po 9.47, ale nie możemy ich skupić. Normalne wezwanie musiałoby mieć cenę 11.97 czyli stanowczo zbyt wiele jak na obecne nastroje. Zaś bez wezwania ty tylko odrobinę można skupić, bo nie więcej jak 5% w 12 miesięcy. A prawie cały limit jest obecnie wykorzystany. 26 stycznia trochę się odnowi bo będzie rocznica pakietówki z Quercusem (470k). Teraz to można tylko sto kilkadziesiąt tysięcy akcji skupić.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2016 17:13 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 09 gru 2016 17:09

młoddy, ze są sadyści na forum to od dawna wiedziałem, ale, że pojawił się masochista :?: :shock:
tu mnie zaskoczyłeś bo ja nie chcę niskiego kursu :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8129
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 09 gru 2016 17:13

Hmmmm
MCI nabyło 4.9% akcji w tym roku. Oprócz tego Tomek łyknął 1.4%. To się chyba liczy łącznie bo Tomek kontroluje MCI. Wychodzi 6.3% :shock:
Stąd przypuszczenie że pakietówka była pomiędzy MCI a Tomkiem. Wtedy nie 6.3% a 4.6%<5%.
:D Ale jestem mądry. Już wczoraj do tego doszedłem.
Nie wiem czemu sprzedawał, ale ten numer z ilością akcji słaby...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 09 gru 2016 17:16

Hmmmm
MCI nabyło 4.9% akcji w tym roku. Oprócz tego Tomek łyknął 1.4%. To się chyba liczy łącznie bo Tomek kontroluje MCI. Wychodzi 6.3% :shock:
Stąd przypuszczenie że pakietówka była pomiędzy MCI a Tomkiem. Wtedy nie 6.3% a 4.6%<5%.
:D Ale jestem mądry. Już wczoraj do tego doszedłem.
Nie wiem czemu sprzedawał, ale ten numer z ilością akcji słaby...
lepiej, że on niż jakiś fund, zostało w rodzinie
poza tym, sporo skupował na rynku, wyszło iż dla nich pracował :)
ps>poza tym od lat pensje dostaje w akcjach, a tym się nie pożywisz...święta, wyjazdy i te rzeczy, wiesz :wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12617
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 gru 2016 17:17

młoddy, ze są sadyści na forum to od dawna wiedziałem, ale, że pojawił się masochista :?: :shock:
tu mnie zaskoczyłeś bo ja nie chcę niskiego kursu :lol:
Byłbym masochistą gdybym teraz czyli w trakcie skupu chciał wysokiego kursu. Lubisz drogo kupować? Bo ja wolę tanio.
W dodatku nie lubię fundamentalnych strat, a takie nam grożą jeśli kurs pójdzie wysoko i spowoduje konwersję G1.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12617
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 gru 2016 17:21

:D Ale jestem mądry. Już wczoraj do tego doszedłem.
Nie wiem czemu sprzedawał, ale ten numer z ilością akcji słaby...
lepiej, że on niż jakiś fund, zostało w rodzinie
poza tym, sporo skupował na rynku, wyszło iż dla nich pracował :)
ps>poza tym od lat pensje dostaje w akcjach, a tym się nie pożywisz...święta, wyjazdy i te rzeczy, wiesz :wink:
To w ogóle nie o to chodzi. Tomek to szczególarz. Koniecznie chce uniknąć straty spółki w tym roku. Skup miliona akcji by nie wystarczył. Trzeba było drugi dorzucić. A można było wyłącznie w ten sposób.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 09 gru 2016 17:27


To w ogóle nie o to chodzi. Tomek to szczególarz. Koniecznie chce uniknąć straty spółki w tym roku. Skup miliona akcji by nie wystarczył. Trzeba było drugi dorzucić. A można było wyłącznie w ten sposób.
bardzo logiczna teza, zgadzam się w pełni 8)

Laptop_
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 355
Rejestracja: 01 gru 2016 08:03

Postautor: Laptop_ » 09 gru 2016 17:38

Hmmmm
MCI nabyło 4.9% akcji w tym roku. Oprócz tego Tomek łyknął 1.4%. To się chyba liczy łącznie bo Tomek kontroluje MCI. Wychodzi 6.3% :shock:
Stąd przypuszczenie że pakietówka była pomiędzy MCI a Tomkiem. Wtedy nie 6.3% a 4.6%<5%.
:D Ale jestem mądry. Już wczoraj do tego doszedłem.
Nie wiem czemu sprzedawał, ale ten numer z ilością akcji słaby...
jak czemu sprzedawal cale do wezwanie pewnie bylo pod niego ma po 1zl akcje oj e bal po 9.47 przebita jak *** jak by chcial sprzedac na rynku 1milion to kurs na 2 zl leci moment a tak grzecznie sprzedal w wezwaniu :)

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 09 gru 2016 17:38


To w ogóle nie o to chodzi. Tomek to szczególarz. Koniecznie chce uniknąć straty spółki w tym roku. Skup miliona akcji by nie wystarczył. Trzeba było drugi dorzucić. A można było wyłącznie w ten sposób.
bardzo logiczna teza, zgadzam się w pełni 8)
Ty byś się zgodził żeby ci ktoś w kieszeń narobił
byleby to miało choć ciut pozytywny oddźwięk
:D

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 09 gru 2016 18:10

Tomek mnie uspokoił. Wierzę w niego że da radę utrzymać niski kurs do 17 stycznia 2018
[...]
Wprawdzie są miliony akcyjek chętnych do wyskoczenia po 9.47, ale nie możemy ich skupić.
8)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 09 gru 2016 18:15


To w ogóle nie o to chodzi. Tomek to szczególarz. Koniecznie chce uniknąć straty spółki w tym roku. Skup miliona akcji by nie wystarczył. Trzeba było drugi dorzucić. A można było wyłącznie w ten sposób.
bardzo logiczna teza, zgadzam się w pełni 8)
Ty byś się zgodził żeby ci ktoś w kieszeń narobił
byleby to miało choć ciut pozytywny oddźwięk
:D
to po co tu siedzisz i ślęczysz nad postami :?:
wg ciebie: wszystko co zrobi i zamierza zrobić mci jest złe, a cena to balon, czy w takim razie ty jesteś całkiem normalny :?:
bo ktoś normalny po prostu odpuściłby sobie tę spółkę, jak mu nie pasuje i zająl się inną :roll:
a ty jak jakiś ignorant i troll oganięty fobią tej spółki się zachowujesz :oops:
ps> zajebista transakcja i bardzo się cieszę, że umorzenie będzie tak duże i nav wzrośnie o zeta, tylko w tym kwartale:!:

czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Postautor: czarcisko » 09 gru 2016 19:00

bardzo logiczna teza, zgadzam się w pełni 8)
Ty byś się zgodził żeby ci ktoś w kieszeń narobił
byleby to miało choć ciut pozytywny oddźwięk
:D
to po co tu siedzisz i ślęczysz nad postami :?:
wg ciebie: wszystko co zrobi i zamierza zrobić mci jest złe, a cena to balon, czy w takim razie ty jesteś całkiem normalny :?:
bo ktoś normalny po prostu odpuściłby sobie tę spółkę, jak mu nie pasuje i zająl się inną :roll:
a ty jak jakiś ignorant i troll oganięty fobią tej spółki się zachowujesz :oops:
ps> zajebista transakcja i bardzo się cieszę, że umorzenie będzie tak duże i nav wzrośnie o zeta, tylko w tym kwartale:!:
Coś mi się wydaje że za dużo chcesz doliczyć do NAV.
Wydana kasa obniża go.
Zyskiem jest różnica pomiędzy aktualnym NAV a ceną skupu.
I dlatego ma rację młody że im niższa cena skupu tym większy zysk dla posiadaczy akcji
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości