MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Chorąży sztabowy

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w histori spółki

Postautor: dryniol » 31 sty 2018 23:05

Podobnie jak Ja. Zresztą właśnie wtedy założyłem ten wątek. W czerwcu pisałem, ze moim zdaniem będzie większa korekta, której dna oczekuję na mocnym wsparciu 1,05 zł. Scenariusz się realizuje. Spółkę uważam za bardzo atrakcyjną cenowo. W tym temacie nie zmieniam zdania, a taka korekta dobrze wpłynie na kurs w przyszłości.

Pozdrawiam
Cześć Dryniol.

Pamiętasz nasze dyskusje o różnicy pomiędzy Mirbudem i JHMDev?
Hmm... od pewnego czasu nie mam już ani jednego ani drugiego.
Z posiadanego Mirbudu przesiadłem się na jego córkę JHMDev, jak była tańsza od Mirbudu. Później pozbyłem się i JHMDev-u, bo Mirbud zachowywał się tak jak się zachowuje dotychczas - poza tym ostro przesadzono z zaniżaniem kursu RankProgressu i w jego kierunku teraz skierowałem swoją uwagę.

Mirbud owszem jest atrakcyjny, ale ciągle posiada ogromne zadłużenie i niewiele się dzieje w tym temacie... dlatego wolę spółkę, która nie tylko jest tańsza, ale też znacząco zmniejszyła swoje długi i wciąż polepsza pozycję fundamentalną...

Pozdrawiam
Dryniol... widzę, że żyjesz.
Oczywiście w temacie porównania Mirbudu z Budimeksem rację miałeś. Chociaż wiesz jak to jest z tymi ramami czasowymi branymi pod uwagę... jak ktoś kupił Mirbud w okolicach zeszłorocznego szczytu, to... z pewnością wolałby nabyć Budimex po... jakiejkolwiek cenie. :lol:

Natomiast jakoś unikasz odpowiedzi na mój (powyższy post), a przecież swego czasu dyskusja była silna. Byłem niezłomny, choć polemizowałem ze wszystkimi, ale z tych wszystkich Ty, jako nieliczny używałeś jakiś argumentów...

Dziś widzisz kto miał rację... ba... różnica w wycenie JHMDev - Mirbud zrobiła się ogromna i ... utrzymuje się!
Mnie w tej chwili to już nie interesuje - z JHMDev-u przesiadłem się całościowo na RankProgress (w którym w ostatnich tygodniach zmiany zaszły ogromne) i nie żałuję tej decyzji. Sądzę, że niebawem będę "nie żałował" jeszcze bardziej.

Pozdrawiam - comtrader

Cóż mam powiedzieć. Mirbud mnie trochę rozczarował. Zysk netto nie jest dla mnie aż tak ważną pozycją, jak przepływy pieniężne. W Mirbudzie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej cały czas są ujemne, a z działalności finansowej niestety dodatnie. Oznacza to, że spółce nie wystarcza gotówki którą posiada na bieżącą działalność, i cały czas zwiększa zadłużenie. Myślałem, ze to zacznie się zmieniać, ale niestety tak się nie stało. Jak zaczną w końcu generować dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, i ujemne z działalności finansowej (czyli spłacać kredyty, nie zaciągając kolejnych) może się spółką ponownie zainteresuję. Póki co mam "pewniaki", spółki śpiące na pieniądzach, bez zadłużenia i generujące duże dodatnie przepływy pieniężne (możliwość wypłat sporych dywidend) czyli Stalexport i Kogenerację.

Pozdrawiam

comtrader
Chorąży sztabowy

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: comtrader » 01 lut 2018 18:28

zadluzenie MIRBUD mnie po prostu przeraza

co do jhm to spolka nisko wyceniana ale ma to swoje uzasadnienie
bo jak zajrzysz do bilansu i poczytasz to sie dowiesz ze jhm ma wiele nieruchomosci obicazonych
zabezpieczeniami dla bankow z tytulu zzadluzenia mirbudu
wiec jak w mirbudzie sie posypie a moze bo ciagle jedzie po bandzie to w jhm tez bedzie niewesolo
mysle ze jest to glowna przyczyna niskiej wyceny jhm.........

niestety powiazania z mirbudem ciaza tej spolce
Ależ oczywiście - pełna zgoda.
Mirbud dla JHMDev-u jest bardzo silnym hamulcowym i dlatego w ub. roku całkowicie pożegnałem się i z JHMDev-em.
Obecnie do bardzo silnego wzrostu typuję RankProgress i tam też pozycję zająłem i mam zamiar utrzymać.

Mój wywód służył tylko celom dowodowym - bo jak przy cenie JHMDev-u zbliżonej a nawet niższej od Mirbudu pisałem, że należy się przesiadać z Mirbudu na JHMDev byłem sam i wszyscy ze mną polemizowali... niektórzy bardzo ostro (Dryniol również - chociaż on z pełną kulturą i argumentami). Wszystko jest w historii wątku tego i JHMDev-u...

Pozdrawiam

Rankprogress
JHMDev

sami deweloperzy... ale cóż potencjał największy!!!

yksen
Młodszy chorąży

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: yksen » 19 mar 2018 12:04

Mirbud ma swoje problemy, ale raczej sa szanse na lepsze jutro

dryniol
Chorąży sztabowy

Re:

Postautor: dryniol » 10 lip 2018 19:39

kto w 2016 zainwestuje milion w Mirbud w 2020 będzie gość
kto zainwestuje obecnie w Budimex w 2020 zapłacze

Podsumowując ; Budimex na dzień dzisiejszy jest bardzo drogi, a Mirbud tani aż do przesady. Takie są fakty, a to jest tylko giełda.
kolego kto zainwestuje milion w mirbud ten w 2020 nie odzyska nawet polowy kapitalu :lol: :lol:

uwielbian takich naganiaczy jak ty mam z nich niezla beke

ps a moze zdazy sie cud i mirbud zacznie dobrze zarabiac - ee to niemozliwe :lol:
Póki co realizują się moje przewidywania i mocno niedowartościowany Mirbud goni przewartościowane spółki z branży. A to dopiero początek równania do szeregu przez Mirbud.

Kursy z 8 grudnia 20016 roku;

Budimex - 206,50 zł
Mirbud - 0,70 zł

Kursy tych spółek z dzisiaj 23 stycznia 2017 roku;

Budimex - 205,40 zł - 0,5 %
Mirbud - 0,95 zł + 35,6 %

Trzeba było wziąć sobie do serca to co pisałem. Nie jestem naganiaczem, stwierdzam tylko fakty. Dalej masz niezłą beke :?: :roll: Poczekaj co tu się będzie działo po wynikach za IV kwartał; zdarzy się cud :!: Różnica między nami polega na tym, że Ja to wiem, a Ty o tym cudzie musisz przeczytać :lol:

Jestem ponownie ponad 1,5 roku po wymianie poglądów z pewnym "mądrym" jegomościem :lol:

Wtedy;
Budimex - 206,50 zł
Mirbud - 0,70 zł

Dzisiaj;
Bidimex - 133 zł i 41% spadek zysku r/r ogłoszony dzisiaj przez spółkę
Mirbud - 1,14 zł

Na dzień dzisiejszy przez 1,5 roku;
- na Budimexie można było stracić 36 %, a to jeszcze nie koniec spadków.

- na Mirbudzie można było zarobić 62%

Czas weryfikuje wszystkie bzdury i wszystkie fakty pisane tutaj.
Potwierdza się tylko stara sprawdzona zasada, że lepiej kupić w dołku coś, czego nikt w danym momencie nie chce, niż na górce coś, co wszyscy chcą mieć 8)
Przyjdzie czas na baloniki Projekty i Bity. Też tam dużo wymiany poglądów było z podobnymi jegomościami, i też podobny czas zweryfikuje te poglądy (myślę, ze tak jak na Bidimeksie i Mirbudzie na moją korzyść)

Pozdrawiam

Wróć do „Akcje”