MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

wszystko na temat spółek publicznych
Fransc
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2016 10:51

ulica jeszcze oddaje

Postautor: Fransc » 12 maja 2017 18:05

Zachowanie kursu takie jak przewidywałem. Trzeba mieć nerwy na wodzy bo łatwo się wyprzedać przed samymi wzrostami 8)
A niestety najczęściej wtedy właśnie niczego nie świadoma ulica oddaje :lol:

REKLAMA


Fransc
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2016 10:51

wyniki

Postautor: Fransc » 12 maja 2017 18:16

Jeszcze jedno. Spodziewam się powrotu wzrostów nie bezpośrednio po wynikach. To by było zwyczajnie za proste :lol:
Minimalne odbicie pewnie będzie ale gdzieś w okolice 1,4 zł
Kolejna, tym razem raczej krótsza korekta musi jeszcze mocniej wytrzepać leszczy którzy zwątpią :wink:
To będzie tylko upewniać o właściwym kierunku :twisted:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 22 maja 2017 15:33

A co tam na Walnym?

Jerzy dobrze wypadł? :wink:

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 24 maja 2017 09:35

No o włos od urwania denka jest

Carlo_Gambino
Starszy sierżant
Posty: 92
Rejestracja: 22 maja 2017 20:28

Postautor: Carlo_Gambino » 24 maja 2017 09:36

o wyciskacz łez na 1.18 :)

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 24 maja 2017 09:44

i urwało - nie ukrywam że chyba się przyczyniłem trochę bo sprawdziłem stopy na 1,16 i poleciało :wink:

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 26 maja 2017 10:16

Więcej chyba już nie podskoczy niż te plus minus 11 gr od dołka

JanuszB
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 256
Rejestracja: 28 paź 2015 09:32

Postautor: JanuszB » 26 maja 2017 10:39

bez jaj....tu sa caly czas poziomy z ponad miesiecznej konsoli. Dzisiaj pozytywne wyniki społka pokazala za I kw...kolejne kw bede jeszcze lepsze bo Kobylarnia bedzie pracowala na maxa plus Mirbud rozliczy wieksze budowy...tytaj wartosc godziwa za akcje to 3 zł.

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 29 maja 2017 09:30

Ostatnie chwile przed wybiciem w górę :lol:

Wyniki coraz lepsze , kontrakty sypią się jeden za drugim , niech zarabiają na maxa.
To będzie najlepszy rok Mirbudu w historii :!:

bicc
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2017 14:05

Postautor: bicc » 29 maja 2017 21:41

Nie wiem czy to ostatnie chwile przed wybiciem w górę, niewątpliwie jednak jest bardzo ciekawie.

1) Wyniki biorąc pod uwagę zimowe przestoje na drogach są naprawdę niezłe, Kobylarnia cały czas w największym stopniu napędza zyski. Cieszy wreszcie rozstrzygnięcie łącznika na obw. Inowrocławia. Do przetargu skierowany został w końcu też fragment S3 od Bolkowa do granicy z Czechami i to tutaj upatrywałbym sporych szans na złapanie kolejnego większego kontraktu, głównie ze względu na bliskość realizowanej obecnie inwestycji oraz własnych wytwórni mas bitumicznych.
Z innych dróg jako rokujące oceniałbym odcinki S10 i S11 ale tu musimy na przetargi trochę jeszcze poczekać. Na wschodnią część Polski w drogach raczej bym nie liczył, to zwyczajnie nie ich teren.

2) Wrzód z Ostródy dalej ze stratą, ale uważam że ten rok będzie pierwszym w którym wygenerują dodatni wynik finansowy i chyba od teraz ten element grupy ma szansę stać się stabilnym biznesem który wreszcie będzie na siebie regularnie zarabiał. Ostróda nie jest miejscem gdzie tradycyjnie się organizuje imprezy konferencyjno-wystawiennicze, trzeba masę mozolnej i żmudnej pracy żeby przyciągnąć tam wystawców, jednak jak się uda zrobić udaną imprezę to można liczyć na lojalność. Wszyscy wystawcy z zeszłego roku w tym również mają swoje eventy, doszło także bardzo dużo nowych. Powinien zaprocentować również kontrakt na organizację wystawy w Astanie za kilkanaście milionów.

3) W JHM szykuje się rekordowy rok, jednak bez ekspozycji na kluczowe rynki deweloperskie nie ma co liczyć na gigantyczny wzrost wyniku. Jakiś czas temu zasadzili się na działkę w Warszawie ale nie udało się kupić, zdaje się za duża konkurencja była. Z jednej strony nie ma się co pchać jeśli nie ma uzasadnienia biznesowego, ale w końcu żeby zacząć konkretnie zarabiać, do Warszawy trzeba wejść.

4) Marywilska robi swoje i po rozbudowie dalej będzie robić znacznie lepiej To bardzo ważny element układanki.

5) I na koniec Mirbud - bo mega wtopie na Sukcesji i biurowcu dla Kauflanda, niepewność jest wyczuwalna w kierunku hali w Gliwicach, badzo dużej inwestycji w skali grupy, tu jednak wg mojej wiedzy będzie dobrze. Niedługo też powinnna rozstrzygnąć się sprawa Hiltona. Dla mnie ważne jest też że trzon sprzedaży w kubaturze stanowić będą kontrakty magazynowe. Mirbud ma dobre relacje z Panattoni i kolejne zlecenia są tylko kwestią czasu. Magazyny to relatywnie proste budowy i niekoniecznie wysokomarżowe, jednak przy odpowiednim wolumenie dają bardzo stabilny dochód.

W ogóle z grupy po wielkich przebojach w przeszłości robi się ciekawy twór. Marywilska, Ostróda i JHM będą generować coraz większą stabilną bazę zysku, a duże zlecenia drogowe co najmniej w tym i następnym roku dodadzą do tego dużą nadwyżkę.
Ujemne cash flowy w 1Q to standard w branży, więc tutaj nic nowego.
Dalej niezbędna jest redukcja długu ale krok po kroku idziemy w dobrą stronę.

Moja prognoza zysku w wersji bazowej na ten rok to 30 mln, wersja optymistyczna jest dużo wyższa.

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 30 maja 2017 09:51

NIe wiem dlaczego spółka jest tak nisko wyceniana , poniżej 100 mln zł .

Wiekszych zagrożeń nie ma , każdy kwartał z zyskiem a wycena albo stoi w miejscu albo coraz niżej .Nie liczę wyskoku kursu bo to była czysta spekulacja .

Ciekawi mnie też dlaczego domy maklerskie mają akcje Mirbudu w grupie akcji śmieciowych ? Oznacza to że oceniają spółkę bardzo nisko .

Kiepski PR i słaba komunikacja z inwestorami to nadal wynik złej pracy zarządu .Przez chwilę coś się poprawiło w tym temacie a teraz wraca do normy czyli lipa panowie zrządcy :(

bicc
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2017 14:05

Postautor: bicc » 01 cze 2017 21:27

NIe wiem dlaczego spółka jest tak nisko wyceniana , poniżej 100 mln zł .

Wiekszych zagrożeń nie ma , każdy kwartał z zyskiem a wycena albo stoi w miejscu albo coraz niżej .Nie liczę wyskoku kursu bo to była czysta spekulacja .

Ciekawi mnie też dlaczego domy maklerskie mają akcje Mirbudu w grupie akcji śmieciowych ? Oznacza to że oceniają spółkę bardzo nisko .

Kiepski PR i słaba komunikacja z inwestorami to nadal wynik złej pracy zarządu .Przez chwilę coś się poprawiło w tym temacie a teraz wraca do normy czyli lipa panowie zrządcy :(
Mnie tam niska wycena aż tak nie dziwi. Lista grzechów spółki i zarządu jest bardzo długa, dobre kwartały są przeplatane bardzo przeciętnymi, a świetne infa fatalnymi. Spółce ewidentnie brakuje regularności i przewidywalności. To się jednak w końcu powoli zmienia, chociaż stuprocentowej pewności tego że nie pojawi się kolejny kwiatek, nigdy nie można mieć.

Ja jednak jestem zdania że mamy przed sobą kilka świetnie się zapowiadających kwartałów, wyniki drugiego i trzeciego powinny to już dobitnie pokazać. A tam gdzie napędzają się wyniki tam pojawi się kapitał, którego grzechy z przeszłości niespecjalnie będą obchodzić. W 4 zł jako wartość godziwa o której mówi prezio sam średnio wierzę, ale podwojenie obecnej ceny ewidentnie się należy.

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 07 cze 2017 10:08

Coś się zaczęło dziać nowego , spadki zastopowane .
Może kurs wróci do szczytów tegorocznych ?

JanuszB
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 256
Rejestracja: 28 paź 2015 09:32

Postautor: JanuszB » 07 cze 2017 12:13

powinno dojsc do jesieni na 2,40-2,50..chyba ze przyjdzie info o ugodzie z Hiltonem to mamy 2,50 w tydzien

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 13 cze 2017 09:05

Za szybko ostatnio wysiadłem, za szybko :oops: :wink:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości