MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

wszystko na temat spółek publicznych
qobaPL
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 09 mar 2017 16:06

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w histori spółki

Postautor: qobaPL » 25 wrz 2017 23:39

I kolejną:
http://relacje.mirbud.com.pl/s/investor ... 4556539/0/

A kurs w ciągłej konsolidacji..

REKLAMA


AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w histori spółki

Postautor: AdamKruchy » 13 paź 2017 16:48

Poziom 1 zł niestety przyciąga.
MIRBUD SA z króla jesieni i zimy 2016/2017 zostało wspomnienie
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... -zimy.html

 
MIRBUD SA

Miło wspominam przygodę z tą spółką. Pierwsze zakupy poczyniłem w październiku, kolejne w listopadzie 2016 r. Spółka w kilka miesięcy dała konkretne zyski swoim akcjonariuszom...
8) 8) 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w histori spółki

Postautor: dryniol » 15 paź 2017 02:08

Podobnie jak Ja. Zresztą właśnie wtedy założyłem ten wątek. W czerwcu pisałem, ze moim zdaniem będzie większa korekta, której dna oczekuję na mocnym wsparciu 1,05 zł. Scenariusz się realizuje. Spółkę uważam za bardzo atrakcyjną cenowo. W tym temacie nie zmieniam zdania, a taka korekta dobrze wpłynie na kurs w przyszłości.

Pozdrawiam
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w histori spółki

Postautor: comtrader » 19 lis 2017 20:00

Podobnie jak Ja. Zresztą właśnie wtedy założyłem ten wątek. W czerwcu pisałem, ze moim zdaniem będzie większa korekta, której dna oczekuję na mocnym wsparciu 1,05 zł. Scenariusz się realizuje. Spółkę uważam za bardzo atrakcyjną cenowo. W tym temacie nie zmieniam zdania, a taka korekta dobrze wpłynie na kurs w przyszłości.

Pozdrawiam
Cześć Dryniol.

Pamiętasz nasze dyskusje o różnicy pomiędzy Mirbudem i JHMDev?
Hmm... od pewnego czasu nie mam już ani jednego ani drugiego.
Z posiadanego Mirbudu przesiadłem się na jego córkę JHMDev, jak była tańsza od Mirbudu. Później pozbyłem się i JHMDev-u, bo Mirbud zachowywał się tak jak się zachowuje dotychczas - poza tym ostro przesadzono z zaniżaniem kursu RankProgressu i w jego kierunku teraz skierowałem swoją uwagę.

Mirbud owszem jest atrakcyjny, ale ciągle posiada ogromne zadłużenie i niewiele się dzieje w tym temacie... dlatego wolę spółkę, która nie tylko jest tańsza, ale też znacząco zmniejszyła swoje długi i wciąż polepsza pozycję fundamentalną...

Pozdrawiam

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: AdamKruchy » 19 lis 2017 20:10

... więc czas na analizę fundamentalną. Coś tam zrobię, popiszę...
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: AdamKruchy » 19 lis 2017 21:26

Tak na szybko przed jutrzejszym raportem za III kwartał

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... i-iii.html
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: AdamKruchy » 20 lis 2017 09:12

Bez emisji akcji to tu słabo będzie:

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... -2017.html
8) 8) 8)

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: H.A.N.Z.O » 22 lis 2017 17:59


czapajewo
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7370
Rejestracja: 26 sty 2008 00:09

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: czapajewo » 28 lis 2017 20:24

Początek wątku i porównanie kursów Budimexu 206 PLN do Mirbudu 0,70 PLN.
CDN

dingdong887
Młodszy chorąży
Posty: 655
Rejestracja: 13 lip 2017 17:12

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: dingdong887 » 04 gru 2017 23:03

Notowania akcji rozkręcają odbicie. Kurs pokonał lokalną konsolidację białym korpusem na rosnącym wolumenie. http://marketinvest.pl/gielda/komentarz ... hat-mirbud

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re:

Postautor: dryniol » 25 sty 2018 10:59


kto w 2016 zainwestuje milion w Mirbud w 2020 będzie gość
kto zainwestuje obecnie w Budimex w 2020 zapłacze

Podsumowując ; Budimex na dzień dzisiejszy jest bardzo drogi, a Mirbud tani aż do przesady. Takie są fakty, a to jest tylko giełda.
kolego kto zainwestuje milion w mirbud ten w 2020 nie odzyska nawet polowy kapitalu :lol: :lol:

uwielbian takich naganiaczy jak ty mam z nich niezla beke

ps a moze zdazy sie cud i mirbud zacznie dobrze zarabiac - ee to niemozliwe :lol:
Póki co realizują się moje przewidywania i mocno niedowartościowany Mirbud goni przewartościowane spółki z branży. A to dopiero początek równania do szeregu przez Mirbud.

Kursy z 8 grudnia 20016 roku;

Budimex - 206,50 zł
Mirbud - 0,70 zł

Kursy tych spółek z dzisiaj 23 stycznia 2017 roku;

Budimex - 205,40 zł - 0,5 %
Mirbud - 0,95 zł + 35,6 %

Trzeba było wziąć sobie do serca to co pisałem. Nie jestem naganiaczem, stwierdzam tylko fakty. Dalej masz niezłą beke :?: :roll: Poczekaj co tu się będzie działo po wynikach za IV kwartał; zdarzy się cud :!: Różnica między nami polega na tym, że Ja to wiem, a Ty o tym cudzie musisz przeczytać :lol:

Ponownie się przypominam po roku i porównajmy kursy;

23 styczeń 2017 rok;

Budimex - 205,40 zł
Mirbud - 0,95 zł


25 styczeń 2018 rok ;

Budimex -197,80 zł - 4%
Mirbud - 1,24 zł + 31%

Ciekawe czy ten Pan dalej ciśnie ze mnie bekę? Na CD Projekt też teraz mają ze mnie niezły ubaw jak im piszę, że to balonik :roll: Tam też dałem porównania cenowe i również za rok będzie to samo co tutaj. No ale jeśli wolą inwestować na górkach, zamiast szukać okazji i tanich spółek, to ich sprawa. Niech dalej mają ze mnie ubaw :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: dryniol » 25 sty 2018 21:58

Początek wątku i porównanie kursów Budimexu 206 PLN do Mirbudu 0,70 PLN.
CDN


No właśnie gdzie jest ten matematyk, który wyliczał ile to można zarobić na Budimexie, a ile stracić na Mirbudzie wkładając milion złotych? (czas przeszły) Niech policzy ostatni rok, na czym i ile można było zarobić a na czym ile stracić wkładając milion złotych. Nie wziął pod uwagę jednej zasadniczej sprawy o której tu na forum tak często piszę "Nic wiecznie nie rośnie i nic wiecznie nie spada" Mirbud był w dole, a Budimex na górze. Ot cała tajemnica sukcesu wkładającego milion na GPW.:roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: goocio » 27 sty 2018 18:58

Akcjonariusze Mirbudu mogą być mega zadowoleni , no chyba że kupowali dawno i nie sprzedali chociaż części na ubiegłorocznych szczytach .
Obecnie czekamy na dobre wyniki za 2017rok i dalsze pozytywne informacje ze spółki.Może dywidenda się trafi wreszcie ?
Osobiście najbardziej irytują mnie ciągnące się w nieskończoność spory z klientami a mające duże znaczenie dla wyników .

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w histori spółki

Postautor: comtrader » 31 sty 2018 00:48

Podobnie jak Ja. Zresztą właśnie wtedy założyłem ten wątek. W czerwcu pisałem, ze moim zdaniem będzie większa korekta, której dna oczekuję na mocnym wsparciu 1,05 zł. Scenariusz się realizuje. Spółkę uważam za bardzo atrakcyjną cenowo. W tym temacie nie zmieniam zdania, a taka korekta dobrze wpłynie na kurs w przyszłości.

Pozdrawiam
Cześć Dryniol.

Pamiętasz nasze dyskusje o różnicy pomiędzy Mirbudem i JHMDev?
Hmm... od pewnego czasu nie mam już ani jednego ani drugiego.
Z posiadanego Mirbudu przesiadłem się na jego córkę JHMDev, jak była tańsza od Mirbudu. Później pozbyłem się i JHMDev-u, bo Mirbud zachowywał się tak jak się zachowuje dotychczas - poza tym ostro przesadzono z zaniżaniem kursu RankProgressu i w jego kierunku teraz skierowałem swoją uwagę.

Mirbud owszem jest atrakcyjny, ale ciągle posiada ogromne zadłużenie i niewiele się dzieje w tym temacie... dlatego wolę spółkę, która nie tylko jest tańsza, ale też znacząco zmniejszyła swoje długi i wciąż polepsza pozycję fundamentalną...

Pozdrawiam
Dryniol... widzę, że żyjesz.
Oczywiście w temacie porównania Mirbudu z Budimeksem rację miałeś. Chociaż wiesz jak to jest z tymi ramami czasowymi branymi pod uwagę... jak ktoś kupił Mirbud w okolicach zeszłorocznego szczytu, to... z pewnością wolałby nabyć Budimex po... jakiejkolwiek cenie. :lol:

Natomiast jakoś unikasz odpowiedzi na mój (powyższy post), a przecież swego czasu dyskusja była silna. Byłem niezłomny, choć polemizowałem ze wszystkimi, ale z tych wszystkich Ty, jako nieliczny używałeś jakiś argumentów...

Dziś widzisz kto miał rację... ba... różnica w wycenie JHMDev - Mirbud zrobiła się ogromna i ... utrzymuje się!
Mnie w tej chwili to już nie interesuje - z JHMDev-u przesiadłem się całościowo na RankProgress (w którym w ostatnich tygodniach zmiany zaszły ogromne) i nie żałuję tej decyzji. Sądzę, że niebawem będę "nie żałował" jeszcze bardziej.

Pozdrawiam - comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

Postautor: H.A.N.Z.O » 31 sty 2018 09:45

zadluzenie MIRBUD mnie po prostu przeraza

co do jhm to spolka nisko wyceniana ale ma to swoje uzasadnienie
bo jak zajrzysz do bilansu i poczytasz to sie dowiesz ze jhm ma wiele nieruchomosci obicazonych
zabezpieczeniami dla bankow z tytulu zzadluzenia mirbudu
wiec jak w mirbudzie sie posypie a moze bo ciagle jedzie po bandzie to w jhm tez bedzie niewesolo
mysle ze jest to glowna przyczyna niskiej wyceny jhm.........

niestety powiazania z mirbudem ciaza tej spolce


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości