MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

wszystko na temat spółek publicznych
inwesttrom
Młodszy chorąży
Posty: 424
Rejestracja: 29 wrz 2013 16:06

Postautor: inwesttrom » 26 kwie 2017 15:35

tylko wyniki moga sprawic ze mirbud nie bedzie spekulacyjnym gniotem

a tych na razie nie ma i sie nie zanosi ze beda

tylko w zeszlym roku poszlo 30 mln na hale ostroda

to gotowka wyrzucona w bloto ktorej mirbud juz nigdy nie odzyska

.....
Uważaj bo na bankierze papugami straszą. Mają bronić dobrego (hehe) imienia spółki :twisted:
nie na hale ostrod tylko dokapitalizowanie expo mazury
pomylka w poscie
Za późno, Sandra kluseczka podała już twój post do Prokuratury :twisted:

REKLAMA


comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 27 kwie 2017 09:37

Uważaj bo na bankierze papugami straszą. Mają bronić dobrego (hehe) imienia spółki :twisted:
nie na hale ostrod tylko dokapitalizowanie expo mazury
pomylka w poscie
Za późno, Sandra kluseczka podała już twój post do Prokuratury :twisted:
Ale dlaczego... kluseczka?
Jak Sandra zaskarży Hanza, to my ją zgłosimy do ... Episkopatu, albo lepiej... do Radia Maryja - za nieobyczajne zachowanie. W przerwach w spekulacji Sandra relaksuje się przecież na swingerskich imprezach. :wink:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 27 kwie 2017 09:41

Bicc... miałem poszukać linków do skierniewickich forów o Mirgosie itp.
Myślę, że już nie ma potrzeby. Poczytaj sobie na Bankierze - tam piszą o tym bez ogródek i otwarcie komentują.

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 27 kwie 2017 13:09

Kurs w miejscu, to i spekulantów wymiotło...

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 27 kwie 2017 15:06

Może się mylę, ale uważam, że im dłużej kurs Mirbudu będzie przebywał na obecnym pułapie - tym mniejsze prawdopodobieństwo zejścia niżej...

A pamiętajcie, że JHMDev już za parę dni zacznie pomagać Mirbudowi informacyjnie - 2 lub 4 maja poda wyniki sprzedaży lokali za kwiecień 2017, a te w/g mnie będą zawierać progresję kilkuset procent !!!

Nie spodziewam się więc sprzyjającej atmosfery do spadków Mirbudu...
Kurs w maju widziałbym raczej w okolicach 1,50 zł... do wyników za I kwartał JHMDev-u i pózniej Mirbudu. A potem ... w zależności od tychże wyników.

bicc
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2017 14:05

Postautor: bicc » 27 kwie 2017 18:28

Praktycznie każdy zarząd w pierwszej kolejności realizuje swój osobisty interes, w drugiej spółki a na szarym końcu w głębokim poważaniu są mniejszościowi akcjonariusze, o których się dba tylko w przypadku gdy nie koliduje to z pierwszym celem. Dla niektórych może to być żenujące, jednak jak sobie uświadomimy że większość z nas na ich miejscu zachowywałaby się dokładnie tak samo to uczucie niesmaku mija :lol:

Forum bankiera to zaśmiecony syf, ale zaglądnąłem tam skoro napisałeś. Co niby nowego się pojawiło? Sprawa Hiltona? Wysokie zadłużenie? Wyroki karne z przeszłości? To wszystko jest znane od dawna albo bardzo dawna.

Wpisów na skierniewickich portalach nawet nie szukałem, na anonimowych forach negatywne wpisy dotyczą w większości obrażonych na cały świat pracowników, wkurzonych kontrahentów którzy w przeszłości nie potrafili zabezpieczyć własnych interesów czy zwyczajnie zazdrosnych o majątek ludzi którzy na siłę wyciągają stare brudy albo spekulantów którzy stracili kiedyś trochę grosza na kwicie.
Z drugiej strony nie brakuje też pieśni pochwalnych pisanych na zlecenie.
Oba typy to śmieciowe wpisy i niewiele wnoszą.


W tym co napisałeś wcześniej zainteresowało mnie głównie to:
Nabywca na Marywilską znalazłby się - mimo pewnych jej ułomności. Możesz to przyjąć za pewnik.
Masz coś na potwierdzenie swoich słów? Czy tylko domysły albo też niewiele znaczącą wypowiedź anonimowego typa z forum który niby słyszał gdzieś tam że ktoś przyszedł do JM że zna kogoś, którego znajomy chciałby kupić Marywilską?

Dla mnie Mirbud to ani gwiazda parkietu ani bankrut. Widzę ryzyka i te dobre strony też, mam swój scenariusz rozwoju sytuacji i na razie tutaj jestem.

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 28 kwie 2017 22:47

Bicc...
W temacie I części Twojej wypowiedzi zgoda - nie mniej jednak wychodzi z tego, że Jerzy Mirgos świętoszkiem nie był, nie jest i pewnie nie będzie...

Natomiast w temacie Marywilskiej... no czego Ty ode mnie oczekujesz? :wink:

Poza tym... jeszcze niedawno wtórując niejakiemu AGM-owi (którego wiatr historii jakoś wymiótł)... hmm... pisałeś o mnie... sam wiesz co - ale miłe to nie było... Ale zapomnijmy o tamtym.

Napiszę Ci w czasie weekendu moje przemyślenia i fragmenty faktów o Marywilskiej. Prywatnie sądzę, że przez jeszcze parę miesięcy temat nieaktualny (tzn. Mirgos nie będzie zainteresowany zbyciem), ale jak JHMDev odda Wodny Park i wynajmie w nim powierzchnie, to kto wie... Wówczas wartość Marywilskiej wzrośnie jeszcze z innego powodu... O tym napiszę póżniej.

Przyznam się szczerze, że w tej chwili zajmuje mnie temat innego mojego "zakiszonego" aktywa - Rankprogressu (też zresztą developera). Tam pewnie się zadzieje...

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 05 maja 2017 13:41

Sprzedaż lokali przez JHM DEVELOPMENT S.A. w kwietniu 2017r.

W miesiącu kwietniu 2017 roku sprzedano aktami notarialnymi 29 lokali,

w tym:

- mieszkania i domy jednorodzinne 21

- garaże i miejsca postojowe 8

Narastająco od początku roku sprzedano aktami notarialnymi 96 lokali,

w tym:

- mieszkania i domy jednorodzinne 68

- garaże i miejsca postojowe 28

Na dzień 30 kwietnia 2017 roku Emitent posiadał 280 umów przedwstępnych/ deweloperskich.

w tym:

- mieszkania i domy jednorodzinne 166

- garaże i miejsca postojowe 114

Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. informuje, że raporty sprzedażowe począwszy od stycznia 2017 r, są publikowane na stronie internetowej Spółki w pierwszym tygodniu następnego miesiąca. Spółka nie będzie publikowała w systemie ESPI raportów sprzedażowych traktowanych jako informacja marketingowa.


Nie pomyliłem się więc w prognozach wyników (dość łatwo je przewidywać):

Sprzedaż lokali w kwietniu 29 (rok wcześniej 8 ) - wzrost przeszło 3,5-krotny.

Sprzedaż lokali narastająco 96 (rok wcześniej 39 ) - wzrost blisko 3-krotny.

Podpisane na 30.04.2017 r. umowy przedwstępne/developerskie 280 (rok wcześniej 108) - wzrost prawie 3-krotny.

I ta ostatnia liczba mnie najbardziej cieszy.

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 06 maja 2017 09:29

Może się mylę, ale uważam, że im dłużej kurs Mirbudu będzie przebywał na obecnym pułapie - tym mniejsze prawdopodobieństwo zejścia niżej...

Przy całym szacunku do Ciebie comtrader, myślę, że możesz być w błędzie. Moim zdaniem obecnie na Mirbudzie kształtuje się formacja odwróconej flag, chorągiewki. Proponuję zerknąć na 6- miesięczny wykres Mirbudu i porównać go z tą formacją;

http://bossa.pl/edukacja/AT/liniowe/kontynuacje/


Twierdzę, że będziemy mieli jeszcze jeden mocny ruch do dołu przy zwiększonych obrotach, w okolice mocnego wsparcia i dopiero wtedy należy ponownie, powoli zajmować pozycje na Mirbudzie. Oczywiście mogę się mylić jak my wszyscy, ale na moje oko tak to właśnie technicznie wygląda :wink:


Pozdrawiam

JanuszB
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 256
Rejestracja: 28 paź 2015 09:32

Postautor: JanuszB » 06 maja 2017 12:06

Ty już raczej nie prognozuj tutaj bo niedawno pisałeś same pozytywne rzeczy o Mirbudzie widząc analogię jak na Amica. .oczywiście wiadomo ze nie masz już akcji i stąd takie głupoty piszesz. I pewne jest jeśli znowu będziesz miał akcje to spółka będzie cacy. .ech chorągiewki! !!.

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 06 maja 2017 12:26

Może się mylę, ale uważam, że im dłużej kurs Mirbudu będzie przebywał na obecnym pułapie - tym mniejsze prawdopodobieństwo zejścia niżej...

Przy całym szacunku do Ciebie comtrader, myślę, że możesz być w błędzie. Moim zdaniem obecnie na Mirbudzie kształtuje się formacja odwróconej flag, chorągiewki. Proponuję zerknąć na 6- miesięczny wykres Mirbudu i porównać go z tą formacją;

http://bossa.pl/edukacja/AT/liniowe/kontynuacje/


Twierdzę, że będziemy mieli jeszcze jeden mocny ruch do dołu przy zwiększonych obrotach, w okolice mocnego wsparcia i dopiero wtedy należy ponownie, powoli zajmować pozycje na Mirbudzie. Oczywiście mogę się mylić jak my wszyscy, ale na moje oko tak to właśnie technicznie wygląda :wink:

Pozdrawiam
Wiesz... ja do analizy technicznej podchodzę z dużym przymrużeniem oka. Uważam, że owszem odzwierciedla ona pewne naturalne tendencje ludzkiego myślenia ale obecnie też wykorzystywana jest przez grupy spekulacyjne do swego rodzaju dezinformacji reszty rynku.
Solidną lekcję powyższego można było odrobić parę lat temu na Immoeast-cie. Tam co chwilę generowano solidny sygnał sprzedaży i to mający wpływ nie tylko na drobnych akcjonariuszy, ale też na zarządy funduszy po czym kurs wędrował w ciągu kilku dni 20-30%... w górę!

Nie twierdzę w żadnym wypadku, że nie możesz mieć racji. Mirbud (z całym szcunkiem dla niego) to nie Immoeast. A i sytuacja globalna całkowicie inna. Chociaż pewne podobieństwa są - Immoeast był spółką-córką Immofinantz-u i wówczas, też głównie Austriacy pisali, że bez sensu jest mieć Immoeast, jak można posiadać Immofinantz (na GPW notowany był tylko Immoeast).

Tu w Mirbudzie przy Twojej teorii (klina/flagi/chorągiewki - wszystko jedno) ewentualny zasięg spadku, wynikający zarówno z zasięgu poszczególnych fal, jak i wsparcia to okolice 1 zł. W/g moich szacunków to dużo, dużo poniżej wartości likwidacyjnej i z pewnością też aż taka przecena nie powinna wynikać z raportu Mirbudu za 2016 r. - a przecież to właśnie on (a nie technika) ją zapoczątkował...

I pamiętać jednak należy, że na ewentualne scenariusze nałożyć należy obfitujący w wydarzenia dla grupy Mirbudu i JHMDev-u maj - tzn.:
- już 11.05. raport JHMDev-u za I kwartał,
- cztery dni póżniej 15.05. ZWZA JHMDev-u,
- tydzień póżniej 22.05. ZWZA Mirbudu,
- i znowu cztery dni póżniej 26.05. raport Mirbudu za I kwartał.

Czy któraś z w/w pozycji może mieć znaczenie dla kursu? Może, ale nie musi... Największe chyba powinny mieć raporty, bo Walne są niby tylko Zwyczajne...

Miłośnicy czystej analizy technicznej zakładają, że fundamenty ich nie interesują, bo niejako wszystko jest w zachowaniu kursu...
Hmm - w jakiejś mierze to prawda, ale faktem też jest, że często informacja fundamentalna powoduje zwrot i wpływa na analizę techniczną, a nie odwrotnie.

Generalnie jak wiesz ja Mirbudu nie mam - jak kurs Mirbudu przewyższał kurs JHMDev-u dokonałem całościowej przesiadki na JHMDev. Pisałem o tym otwarcie na forum.
Zdaję sobie jednak sprawę, że póki co bez jakiejś informacji, która pozwoliłaby kursom obu spółek nieco się rozsprzęglić kursy Mirbudu i JHMDev-u pozostaną raczej w pewnej korelacji i dlatego z uwagą śledzę to co dzieje się w Mirbudzie.

Scenariuszy jest kilka, ale to przyszłość napisze ten właściwy... I myślę, że niekoniecznie to będzie ten, który można prognozować z analizy technicznej.

Również Cię pozdrawiam.

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 06 maja 2017 18:07

Ty już raczej nie prognozuj tutaj bo niedawno pisałeś same pozytywne rzeczy o Mirbudzie widząc analogię jak na Amica. .oczywiście wiadomo ze nie masz już akcji i stąd takie głupoty piszesz. I pewne jest jeśli znowu będziesz miał akcje to spółka będzie cacy. .ech chorągiewki! !!.


Czy Ty potrafisz czytać :?: Czy ja napisałem coś niedobrego o samej spółce :?: Cały czas twierdzę, że Mirbud jest tani na tle branży i w perspektywie kilku lat da zarobić krocie, co nie znaczy, że po drodze nie będzie korekt. Widzę również techniczną stronę spółki, i próbuję ją wykorzystywać nie zmieniając stanowiska co do fundamentów Mirbudu. Skoro nie rozróżniasz tych dwóch spraw to przynajmniej mnie nie obrażaj :evil:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 11 maja 2017 08:32

Wyniki JHMDev !!!

No to mamy raport za I kwartał. Jest bardzo dobry!

Przychody 20,176 mln (2016 - 13,673 mln)
Zysk operacyjny 3,269 mln (2016 - 2,626 mln)
Zysk netto 2,857 mln (2016 - 1,772 mln)
Kapitał własny 319,844 mln (2016 - 306,412 mln)
Wartość księgowa 4,62 zł !!! (2016 - 4,428 zł)
Zysk na akcję 0,04 zł (2016 - 0,026 zł)

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 11 maja 2017 12:07

JHMDev ... 1,63 zł - zgodnie z moimi przewidywaniami! :wink:

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 12 maja 2017 12:19

Ależ tu u Was marazm...

Obecna konsolidacja męczy... ale już prawie połowa maja i zaraz WZA najpierw JHMDev-u, potem Mirbudu, no i w końcu wyniki za I kwartał.
26 maja już blisko - bez dzisiejszej to tylko 9 sesji giełdowych...

A i Walne - co prawda są zwyczajne - ale mogą coś wnieść... Mirgos ostatnio jest całkiem medialny. :wink:

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fango i 211 gości