MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 10 paź 2017 17:24

No, ale tam ma byc hekatomba bo Putin to szaleniec.
Ma być, ale nie z powodu szaleństwa Putina. Wystarczą lepsze baterie aby kraje utrzymujące się z ropy miały duży problem.
http://technowinki.onet.pl/baterie-ktor ... owi/wcqsj5

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: filozof rynku » 10 paź 2017 18:37

moim zdaniem wezwanie to fobia młoddego, tomek ma zbyt wysokie ego aby ściągać spółkę z banana 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 10 paź 2017 21:29

moim zdaniem wezwanie to fobia młoddego, tomek ma zbyt wysokie ego aby ściągać spółkę z banana 8)
Nie obawiam się wezwania ergo na pewno nie jest to fobia.
Jedynie logiczna konsekwencja poczynionych zastawów na 190 baniek.
O ściągnięciu spółki z Banana w ogóle nie ma mowy. Widać że przestałeś się interesować spółką i nie znasz podstawowych informacji. Obligacje MCI uniemożliwiają delisting.

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: konsulator » 11 paź 2017 07:39

Ale możliwe jest całkowite ześwirowanie naszego najdłuższego stażem akcjonariusza d y m a r k i, kolegi optymistycznego-psychicznego.

Dziesięcioletnia wegetacja w Niemczech u Bauera, gdzie kelneruje w przydrożnym Gasthausie, nie wpływa pozytywnie na berecik, co widać po jego wpisach. Dodatkowym obciążeniem jest poczucie ogromnej porażki i wykorzystania. Jako jedyny przecież kupował akcje na lokalnej górce po 32 zł i uśredniał po 22 zł z haczkiem, jak sam skwapliwie przyznawał :lol:

Obrazek
NovaGiełda na liście ostrzeżeń KNF! https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/o ... _publiczne

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: vetus » 11 paź 2017 15:13

młoddy
PEM dobierasz ?! :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 11 paź 2017 16:46

młoddy
PEM dobierasz ?! :mrgreen:
Wszystko co miałem kupić nabyłem po 52-60 (przed odjęciem dywidendy). Oczywiście chętnie bym teraz dobrał, ale nie mam środków.

Niewiele będzie tych śmichów z PEM. Na samej opłacie stałej zarabiają wystarczająco dużo aby zasadna była wycena około 60. Z czasem ilość środków pod zarządzaniem wzrośnie. Ergo nawet bez opłaty zmiennej będą więcej warci.

investores
Sierżant sztabowy
Posty: 148
Rejestracja: 02 paź 2017 15:29

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: investores » 11 paź 2017 16:56

na tym fundu to można życie stracić i nic nie zarobić :evil:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 11 paź 2017 17:56

PEM szykowany do skupu. Bo przecież gdy trwa skup na spółkach Tomka tzw "rynek" albo jego znaczy "rynku ręka" mu zawsze jakoś pomaga :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 11 paź 2017 18:04

PEM szykowany do skupu. Bo przecież gdy trwa skup na spółkach Tomka tzw "rynek" albo jego znaczy "rynku ręka" mu zawsze jakoś pomaga :lol:
Filozof prawie codziennie widział manipulację kursem i najwyraźniej Tobie się to udzieliło.
Nie wierzę w spiskowe teorie.
Tomek naprawdę zrobił się niepopularny i stąd wyceny MCI i PEM są takie jakie są.

Mniejsza o powyższe. Kiedy wezwanie? Niedługo czy dopiero w listopadzie (aby nie zahaczać o okres zamknięty)?
Pozwolę sobie zauważyć że niedawno Tomek sporo kupił po 9.8, a teraz można co nieco taniej łyknąć z rynku na sesjach. Czemu Tomek tego nie robi? Jakaś rozgrywka psychologiczna? Trwające negocjacje w sprawie pakietówki z instytucjonalnym?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 11 paź 2017 20:00

PEM szykowany do skupu. Bo przecież gdy trwa skup na spółkach Tomka tzw "rynek" albo jego znaczy "rynku ręka" mu zawsze jakoś pomaga :lol:
Filozof prawie codziennie widział manipulację kursem i najwyraźniej Tobie się to udzieliło.
Nie wierzę w spiskowe teorie.
Tomek naprawdę zrobił się niepopularny i stąd wyceny MCI i PEM są takie jakie są.

Mniejsza o powyższe. Kiedy wezwanie? Niedługo czy dopiero w listopadzie (aby nie zahaczać o okres zamknięty)?
Pozwolę sobie zauważyć że niedawno Tomek sporo kupił po 9.8, a teraz można co nieco taniej łyknąć z rynku na sesjach. Czemu Tomek tego nie robi? Jakaś rozgrywka psychologiczna? Trwające negocjacje w sprawie pakietówki z instytucjonalnym?
Nie wiem czemu czeka z tym wezwaniem, jeśli ma być to kiedy jak nie teraz? Zastawy są, a więc cash jest gotowy, wyceny też "gotowe" bo rekordowe dyskonto. Na co więc czekać? Jedyny powód jaki jest sensowny to męczenie, męczenie i odwlekanie w czasie dopóki się da, aby jeszcze bardziej umęczyć zniecierpliwiony akcjonariat by łatwiej podjął decyzję.


@młoddy
Każdy jest uczciwy do tego pierwszego razu :roll:

Co do MCI to Tomek jest uczciwy jeśli chodzi o core biznes( kupno-sprzedaż spółek, ich wycena), a o PEMie, domkach, G1, kapitale docelowym, dywidendzie, MCI jako funduszu emerytalnym i innych "kwiatkach" pozwolę sobie uważać co innego. Pisać tu nie będę, bo i po co mi to :oops:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 11 paź 2017 23:06

Nie wiem czemu czeka z tym wezwaniem, jeśli ma być to kiedy jak nie teraz? Zastawy są, a więc cash jest gotowy, wyceny też "gotowe" bo rekordowe dyskonto. Na co więc czekać? Jedyny powód jaki jest sensowny to męczenie, męczenie i odwlekanie w czasie dopóki się da, aby jeszcze bardziej umęczyć zniecierpliwiony akcjonariat by łatwiej podjął decyzję.
Niektórzy powiedzą że będzie trzy lata męczył i dopiero wtedy odbierze umęczonym akcyjki. Jednak moim zdaniem Tomek jest przekonany o powodzeniu core biznesu. Zresztą NAV/S wyszedł na nowy szczyt, cały czas rośnie i nadal będzie rósł. Ergo czas nagli.

Kilkudniowe lub kilkutygodniowe opóźnienie może mieć dwie przyczyny. Albo trwające negocjacje w sprawie następnych pakietówek albo niechęć do kolizji z okresem zamkniętym.

Zgodnie z ustawą wezwanie trzeba ogłosić co najmniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zapisów. Potem miesiąc trwają same zapisy. Przez pierwsze tygodnie i tak się nikt nie zapisuje, wszyscy w ostatnich kilku dniach.

BTW jeśli uważasz że Tomek jest nieuczciwy lub całkiem utraciłeś do niego zaufanie to chyba musisz pomyśleć o dosyć szybkiej ewakuacji. Osobiście uważam go za całkiem uczciwego (ale nie oczekuję kryształowej postawy od zawiadowcy giełdowej spółki). Maraton to maraton, a Tomka będę oceniał nie wcześniej niż wiosną. Na razie za mało danych.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 12 paź 2017 06:06

BTW jeśli uważasz że Tomek jest nieuczciwy lub całkiem utraciłeś do niego zaufanie to chyba musisz pomyśleć o dosyć szybkiej ewakuacji. Osobiście uważam go za całkiem uczciwego (ale nie oczekuję kryształowej postawy od zawiadowcy giełdowej spółki). Maraton to maraton, a Tomka będę oceniał nie wcześniej niż wiosną. Na razie za mało danych.
Żartujesz sobie? Teraz mam się ewakuować? Po 0,4NAV? Siedzę tu 5 lat i po tym wszystkim mam sprzedać? :shock:
Tak zaufanie utraciłem ale nie do możliwości rozwoju spółki tylko do osoby od której zależy jej"wizerunek", ale sprzedawać nie zamierzam, bo za wiele miejsca do "występków" przeciw drobnym i większym zresztą też już nie ma!
A być może powoli sytuacja zacznie się klarować, mam taką cichą nadzieję, ale nie z powodu tego że szef zmieni swoje podejście i nagle nabierze empatii. W cuda wianki to nie wierzę :twisted: przestanie straszyć o i owo, a więc i dyskonto ciut zmaleje bo w końcu pojawi się pierwsza dywidenda , wzrośnie NAV, wtedy może pomyślę o sprzedaży ale nie teraz.
Raczej na pewno. nie będę traktował MCI jako wehikułu emerytalnego dla siebie i swoich dzieciaków.
Spółka, której zarząd nazywa się specjalistami od inwestowania w najbardziej perspektywicznych obszarach czyli związanych z internetem od 3 lat przegrywa z szerokim rynkiem:
https://stooq.pl/q/?s=mci&d=20171011&c= ... &b=0&r=wig

Co do maratonu i ultramaratonu...
Zdajesz sobie sprawę, że wśród tych wielu kończących je jest grupka grających nie fair, szczególnie w tych trailowych? Korzystanie z pomocy przy niesieniu wody, odżywek, butów( jeśli nie ma przepaków) itd, itd .
Tak więc nie każdy ultra jest fair w stosunku do swoich rywali kolego pułkowniku :oops:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 12 paź 2017 09:50


Tak zaufanie utraciłem ale nie do możliwości rozwoju spółki tylko do osoby od której zależy jej"wizerunek", ale sprzedawać nie zamierzam, bo za wiele miejsca do "występków" przeciw drobnym i większym zresztą też już nie ma!
1.Rozwój MCI całkowicie zależy od Tomka. Ergo rozdzielanie zaufania do spółki i do jej zawiadowcy jest kiepskim pomysłem.

2.Zawsze znajdzie się miejsce na "występki" przeciw drobnym. Można coś wymyślić. Dlatego albo (ograniczone) zaufanie albo ucieczka z pokładu.

3.Po chłodnej analizie myślę że Tomkowi można zaufać. W długim terminie nie zrobi nam krzywdy. Oczywiście mam wiele krytycznych uwag pod jego adresem. Jednak zauważam że:
a)G1 nie wyemitował dla swojej korzyści. To była albo konieczność albo błąd.
b)Skoro już te G1 są to trzeba było robić dokładnie to co Tomek robił. Wielkie dyskonto jest nam bardzo potrzebne.
c)To da się wyprostować. Gdy minie 17 stycznia wtedy przyjdzie na to czas. Nie oczekuję dotknięcia magicznej różczki, ale za rok dyskonto nie powinno być gorsze niż 0.65, a docelowo (pod warunkiem dobrych dywidend) całkiem zniknie.
d)Zakładam że świetne wyniki biznesowe z lat 2000-2015 nie były przypadkiem. Zbyt długi okres żeby utrzymywało się małpie szczęście. Ergo po małej katastrofie wracamy do solidnego trendu core biznesu. Bieżący NAV/S wynosi 20.5. Będzie rósł kilkanaście procent rocznie.

Epilog.
Jest rok 2020. NAV/S=30. Byłoby trochę więcej, ale 1.5zł poszło na wypłaty dywidend w latach 2018-19. Kurs wynosi zaledwie 24, ponieważ Banan wciąż pamięta o pewnych sprawach z przeszłości i obdarza dyskontem 0.8. A potem żyli długo i szczęśliwie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 12 paź 2017 10:18


Tak zaufanie utraciłem ale nie do możliwości rozwoju spółki tylko do osoby od której zależy jej"wizerunek", ale sprzedawać nie zamierzam, bo za wiele miejsca do "występków" przeciw drobnym i większym zresztą też już nie ma!
1.Rozwój MCI całkowicie zależy od Tomka. Ergo rozdzielanie zaufania do spółki i do jej zawiadowcy jest kiepskim pomysłem.
Zgoda co do pierwszego zdania. Co do drugiego uważam inaczej. Nie mam powodów by mu nie ufać w core biznesie, ciągle uważam, ze nie jest szczęściarzem któremu trafiło się jak ślepej kurze, on wie co robi. Natomiast uważam, że także wie co robi jeśli idzie o demolowanie kursu i korzystanie z tej demolki.


Epilog: Ty przestań fantazjować, bo jak na razie to nic nie zmieniło się na lepsze a kurs w czarne d...ie. U Ciebie natomiast zmieniło się, a raczej zmienił timing wyjścia. A co tam najwyżej w 2020r napiszesz nowy epilog i tylko data będzie 2026r i że NAV wynosi 50zł no i tak dalej...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 12 paź 2017 10:32

wie co robi jeśli idzie o demolowanie kursu i korzystanie z tej demolki
Na razie z demolki kursu skorzystało wyłącznie MCI. Nie poniesie dużych strat z konwersji G1, zarobiło prawie 80 baniek na BB.
Tomek sprzedał 4 miliony tanich akcji, odkupił niecałe półtora miliona. Indywidualnej korzyści w ogóle nie odniósł.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości