MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 12 paź 2017 10:35

jak na razie to nic nie zmieniło się na lepsze
Jak na razie właśnie tak ma być. Przecież jeszcze ponad trzy miesiące zostały. A zmiana prawdopodobnie nastąpi jeszcze później, dopiero przy ogłoszeniu nowej polityki dywidendowej.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 12 paź 2017 10:38

*** tak walczyl stracil 2 lata
Więcej niż dwa lata, ale nie wymiękam. Będzie dobrze.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 12 paź 2017 11:32

Kurs PEMu tak bieduje że teoretycznie Tomek zamiast wezwania na całość MCI mógłby zrobić wezwanie na PEM. Niecałą stówkę by do tego potrzebował. Ale tam sukces wezwania byłby ograniczony. Czarek nie oddałby. MCI ;-) to nie wiem, ale chyba też nie.

@ Inco

Nie oburzaj się na mnie gdy proponuję Ci sprzedaż przy 0.4. Jeśli rzeczywiście masz zaufanie do core biznesu i jednocześnie nie masz do MCI to przesiadka na PEM jest dla Ciebie logicznym posunięciem. Nieważne że 0.4, ważna relacja kursów PEM/MCI, a ta wygląda dosyć atrakcyjnie.

BTW Patrzcie na turecki Indes!

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 12 paź 2017 12:44

@ Inco

Nie oburzaj się na mnie gdy proponuję Ci sprzedaż przy 0.4. Jeśli rzeczywiście masz zaufanie do core biznesu i jednocześnie nie masz do MCI to przesiadka na PEM jest dla Ciebie logicznym posunięciem. Nieważne że 0.4, ważna relacja kursów PEM/MCI, a ta wygląda dosyć atrakcyjnie.

BTW Patrzcie na turecki Indes!
Indeks potrzebował trochę czasu, ale chyba ruszył...

Młoddy, nie żebym jakoś szydził czy coś, bo wiem ze trafić w dołek tylko ci z bankiera potrafią, ale czy przy 55-60 nie pisałeś że ta cena za PEM to atrakcyjna? Teraz to nie wiadomo gdzie to poleci tu nie ma wsparcia z historycznych notowań, obrotu mizeria, więc gdy pojawią się naprawdę mocne negatywne emocje to i 30zł z hakiem( z malutkim hakiem) możemy tu zobaczyć a i o ręce rynku" zapominać nie należy :oops:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 12 paź 2017 12:52

Kurs PEMu tak bieduje że teoretycznie Tomek zamiast wezwania na całość MCI mógłby zrobić wezwanie na PEM. Niecałą stówkę by do tego potrzebował. Ale tam sukces wezwania byłby ograniczony. Czarek nie oddałby. MCI ;-) to nie wiem, ale chyba też nie.

@ Inco

Nie oburzaj się na mnie gdy proponuję Ci sprzedaż przy 0.4. Jeśli rzeczywiście masz zaufanie do core biznesu i jednocześnie nie masz do MCI to przesiadka na PEM jest dla Ciebie logicznym posunięciem. Nieważne że 0.4, ważna relacja kursów PEM/MCI, a ta wygląda dosyć atrakcyjnie.

BTW Patrzcie na turecki Indes!
Dublet

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: konsulator » 12 paź 2017 13:23

30zł z hakiem( z malutkim hakiem)
Jeden psychiczny to już był, co z haczkiem wysyłał Tomkowi piniążki za trefne żetoniki do kasyna MCI.
I tak 10 latek się już męczy a amnestii ani widu ani słychu :lol:
Tak to już dekadę trwa, ta wielka Sztafeta Głupoty Pokoleń, której niezmiennie lideruje marzący nadal u Bauera, o 32 zł, optymistyczny ...


Obrazek
NovaGiełda na liście ostrzeżeń KNF! https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/o ... _publiczne

leeloo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3242
Rejestracja: 07 sty 2013 22:32

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: leeloo » 12 paź 2017 13:41

czas na ABCDATA 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 12 paź 2017 13:57

@ Inco

Nie oburzaj się na mnie gdy proponuję Ci sprzedaż przy 0.4. Jeśli rzeczywiście masz zaufanie do core biznesu i jednocześnie nie masz do MCI to przesiadka na PEM jest dla Ciebie logicznym posunięciem. Nieważne że 0.4, ważna relacja kursów PEM/MCI, a ta wygląda dosyć atrakcyjnie.

BTW Patrzcie na turecki Indes!
Indeks potrzebował trochę czasu, ale chyba ruszył...

Młoddy, nie żebym jakoś szydził czy coś, bo wiem ze trafić w dołek tylko ci z bankiera potrafią, ale czy przy 55-60 nie pisałeś że ta cena za PEM to atrakcyjna? Teraz to nie wiadomo gdzie to poleci tu nie ma wsparcia z historycznych notowań, obrotu mizeria, więc gdy pojawią się naprawdę mocne negatywne emocje to i 30zł z hakiem( z malutkim hakiem) możemy tu zobaczyć a i o ręce rynku" zapominać nie należy :oops:
Nie krępuj się, wyszydzaj.
Akurat PEM jest dywidendowy i kupiłem go przynajmniej na 10 lat. Myślę że po 55-60 (dzisiejsze 52-57) cena była atrakcyjna. Oczywiście dzisiejsza jest atrakcyjniejsza i gdybym był prorokiem to kupowałbym dopiero dzisiaj.

Miałem na myśli to że jeśli wierzysz tylko w core biznes Tomka to de facto wierzysz w PEM, a nie w MCI.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 12 paź 2017 14:06

@ Inco

Nie oburzaj się na mnie gdy proponuję Ci sprzedaż przy 0.4. Jeśli rzeczywiście masz zaufanie do core biznesu i jednocześnie nie masz do MCI to przesiadka na PEM jest dla Ciebie logicznym posunięciem. Nieważne że 0.4, ważna relacja kursów PEM/MCI, a ta wygląda dosyć atrakcyjnie.

BTW Patrzcie na turecki Indes!
Indeks potrzebował trochę czasu, ale chyba ruszył...

Młoddy, nie żebym jakoś szydził czy coś, bo wiem ze trafić w dołek tylko ci z bankiera potrafią, ale czy przy 55-60 nie pisałeś że ta cena za PEM to atrakcyjna? Teraz to nie wiadomo gdzie to poleci tu nie ma wsparcia z historycznych notowań, obrotu mizeria, więc gdy pojawią się naprawdę mocne negatywne emocje to i 30zł z hakiem( z malutkim hakiem) możemy tu zobaczyć a i o ręce rynku" zapominać nie należy :oops:
Nie krępuj się, wyszydzaj.
Akurat PEM jest dywidendowy i kupiłem go przynajmniej na 10 lat. Myślę że po 55-60 (dzisiejsze 52-57) cena była atrakcyjna. Oczywiście dzisiejsza jest atrakcyjniejsza i gdybym był prorokiem to kupowałbym dopiero dzisiaj.

Miałem na myśli to że jeśli wierzysz tylko w core biznes Tomka to de facto wierzysz w PEM, a nie w MCI.
Tak wierzę stricte w PEM, ale nie mam pewności czy tam też nie urządzi podobnych nieporadności, mikroemisyjek itd itd. Po 30zł obawy byłyby zrównoważone naprawdę atrakcyjną ceną zakupów, więc poczekam. Albo się uda albo nie, trochę już PEMu mam, ale i tak 95% portfela to MCI. Jeśli dokupować to naprawdę po jakiejś większej obsuwie na zwiększonych obrotach, może nawet na lekkiej panice.

Nie wyszydzam, bo sam mam kupiony po 50-55zł a i na MCI kiszę się niedużo krócej niż Ty.

leeloo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3242
Rejestracja: 07 sty 2013 22:32

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: leeloo » 12 paź 2017 14:32

z tej grupy tylko ABCDATA

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 12 paź 2017 17:16

Tak wierzę stricte w PEM, ale nie mam pewności czy tam też nie urządzi podobnych nieporadności, mikroemisyjek itd itd.
Pewności nigdy nie ma.
Ale PEM ma dwa dobre zabezpieczenia:
1.Większość zysku wypłacana jako dywidenda. To posiada zdolność tuszowania ewentualnych niedociągnięć wizerunkowych.
2.Czarek bardzo nieprzychylnie patrzący na ręce.

PEM niemal wyłącznie zależy od wyników funduszy. Jeśli będą marne tak jak ostatnimi czasy to aktywa pod zarządzaniem będą rosły powoli lub wcale oraz nie będzie opłaty zmiennej. Czyli sama opłata stała i to od niewielkich kapitałów. Stąd zysk netto na akcję 3-4zł stąd fair value 45-55.

Ale jeśli wierzysz w core biznes to znaczy że wierzysz w fundusze EuroV i TechV. Gdy będą zarabiały kilkanaście procent rocznie to przyciągnie wielu klientów, którzy zapłacą zarówno opłatę stałą jak i zmienną. Stąd zysk netto na akcję będzie kilkukrotnie wyższy niż obecnie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 12 paź 2017 17:19

z tej grupy tylko ABCDATA
W tej grupie ABC Data jest kulą u nogi. Przynajmniej od trzech lat.
Mam nadzieję że to się zmieni, ale na razie jest tak jak jest. Słabo.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 12 paź 2017 19:38

incoqnito napisal:
Epilog: Ty przestań fantazjować, bo jak na razie to nic nie zmieniło się na lepsze a kurs w czarne d...ie. U Ciebie natomiast zmieniło się, a raczej zmienił timing wyjścia. A co tam najwyżej w 2020r napiszesz nowy epilog i tylko data będzie 2026r i że NAV wynosi 50zł no i tak dalej...
:idea:

Kiedy sie juz tylko (po przygodzie z usrednianiem wiadomo od czego od 304 (19 zlotych przed splitem) maniakalnie pisze, to i poki... oddycha! :twisted:

A co do fantazji ( "scenariuszy" 8) ) - moze grajacy przeciw calej reszcie czeka na: https://www.ticker.pl/2017/10/11/rynki-na-rozdrozu/ -> "Nie muszę chyba wyjaśniać, że zapowiedź przesunięcia całości portfela OFE do FRD zapoczątkowałaby potężną bessę i praktyczny koniec GPW na wiele lat. " a na kogo glosuja tzw "inwestorzy"? :twisted:
Ostatnio zmieniony 12 paź 2017 19:42 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 13 paź 2017 10:15

Czytanie Kuczyńskiego lub Rybińskiego to żenada. U nich zawsze jest krach tuż tuż.

Tomek na nic nie będzie czekał. Ze swojej strony robi wszystko żeby EuroV i TechV jak najlepiej rosły, wierzy w swój sukces. Ergo nie może czekać. Na pewno nie spodziewa się iż dyskonto urośnie do 0.3. Będzie kupował teraz (jeszcze w tym roku) lub w ogóle nie planuje, a zastawy są jedynie wyrazem specyficznego poczucia humoru.

BTW Akurat w naszym segmencie rynku sWIG80 jesteśmy w całkiem wyraźnym trendzie spadkowym. To już ósmy miesiąc na południe.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 13 paź 2017 10:32


BTW Patrzcie na turecki Indes!
Patrzcie na TRY/PLN coraz niżej...

A tu:
MCI.PrivateVentures FIZ rusza po weekendzie z emisją obligacji
https://obligacje.pl/pl/a/mci-privateve ... -obligacji

Oby tylko bez konwenantów bo z dywidendy nici 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości