MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Postautor: konsulator » 20 cze 2017 13:38

Pani Ilona znowu chwali się nagrodą a kurs w czarnej d..ie,
Poprosimy o komentarz naszego kelnera z NRD.
Was ist lost, arschloh?

D y m a r k a już nie jest gigantem? Które to już Pokolenie wysłało wraz z tobą pieniążki Tomkowi?

Obrazek

REKLAMA


czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Postautor: czarcisko » 20 cze 2017 13:42

pamnowie zbliza sie mega przecena na rynkach to mialo urosnac na mci uroslo zapamietac tak jak pislaem nic z opowiesci mlodego sie nie sprawdzilo chlop juz nawet nie ma sily pisac game over :)
Jeden głupi a drugi nie kumaty :D
Mloddy wyraźnie powiedział do czasu rozwiązania G1 kurs bedzie w czarnej d...ie
Czego dziamdziaki nie rozumiecie ?

Ja za to nie rozumiem tego zawodzenia że kurs w czarnej d..ie skoro wszystko idzie zgodnie z planem
O kursie Daty pisałem mądralo. :lol:
Kurs MCI jest mimo wszystko mocno związany z kursem Daty na naszym bananie.
Wzrost kursu Daty, moim skromnym zdaniem, jest na razie nie pożądany także z powodu skupu jaki Data ma przegłosować za parę dni na WZA
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 20 cze 2017 14:22

8,30 musi dotknąć !

Lapi2.
Sierżant sztabowy
Posty: 114
Rejestracja: 20 cze 2017 08:24

Postautor: Lapi2. » 20 cze 2017 14:24

8,30 musi dotknąć !
nizej

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 20 cze 2017 14:49

8,30 musi dotknąć !
nizej
Niech sobie dotyka czego chce, aby tylko po 17 stycznia było na sensownych poziomach.

Przyszłe kursy niższe od 8 wymagałyby trzykrotnego dyskonta. Bardzo mało prawdopodobne. Przecież na koniec półrocza NAV/S wyniesie około 20. Samo umorzenie 6 milionów akcji to już będzie prawie 19, a do tego kilkadziesiąt groszy tytułem wzrostu Indeksu i (chyba sporo) tytułem doszacowania TechV.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 20 cze 2017 14:51

Zrób sobie pomidorową na NAVie bo ze sprzedaży akcji niedługo nawet na makaron Ci nie starczy
:D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 20 cze 2017 14:59

Zrób sobie pomidorową na NAVie bo ze sprzedaży akcji niedługo nawet na makaron Ci nie starczy
:D
Wszystkie scenariusze są możliwe. Jednak różnią się prawdopodobieństwami. Wątpliwe żeby przy NAV/S rzędu 20zł kurs buszował poniżej 8zł.

Myślę że opowieści o rzekomych wielkich sukcesach ABC Daty robią sporo złego dla kursu MCI. Po takim bzdurzeniu nikt nie bierze serio opowiadań o autentycznych sukcesach Gett, Izettle, Azimo, Morele+PIGu, Dotpay+eCard, Frisco, LifeBrain.

BTW dobrze że nie opowiadają o wielkim sukcesie Auctionaty, bo gdyby opowiadali to rynek nie uwierzyłby nawet w kurs Indeksu.

czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Postautor: czarcisko » 20 cze 2017 15:02

8,30 musi dotknąć !
nizej
Niech sobie dotyka czego chce, aby tylko po 17 stycznia było na sensownych poziomach.

Przyszłe kursy niższe od 8 wymagałyby trzykrotnego dyskonta. Bardzo mało prawdopodobne. Przecież na koniec półrocza NAV/S wyniesie około 20. Samo umorzenie 6 milionów akcji to już będzie prawie 19, a do tego kilkadziesiąt groszy tytułem wzrostu Indeksu i (chyba sporo) tytułem doszacowania TechV.
W styczniu jeszcze nie ale po podliczeniu 2017 roku może być ciekawie.
Kolejny skup czy pierwsza w historii dywidenda
Tak czy inaczej za rok będzie to już zupełnie inna spółka
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:

Lapi2.
Sierżant sztabowy
Posty: 114
Rejestracja: 20 cze 2017 08:24

Postautor: Lapi2. » 20 cze 2017 15:02

8,30 musi dotknąć !
nizej
Niech sobie dotyka czego chce, aby tylko po 17 stycznia było na sensownych poziomach.

Przyszłe kursy niższe od 8 wymagałyby trzykrotnego dyskonta. Bardzo mało prawdopodobne. Przecież na koniec półrocza NAV/S wyniesie około 20. Samo umorzenie 6 milionów akcji to już będzie prawie 19, a do tego kilkadziesiąt groszy tytułem wzrostu Indeksu i (chyba sporo) tytułem doszacowania TechV.
ale wiesz widze ze jestes zlamany troche mci mul pem tam tez wdepneles w wielkie G na zlego konia postawiles ufales tomkowi a na gieldzie nie mozna nikomu ufac bo tomek ma inne plany niz ty czy ten co kupil akcje na gieldzie pozdrawiam trzymaj sie

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 20 cze 2017 15:13

Tak czy inaczej za rok będzie to już zupełnie inna spółka
Na przykład niepubliczna, należąca w całości do Tomka????? :D

Nawet jeśli pozostanie na GPW to wcale nie musi być dużo lepiej. Moim zdaniem będzie, ale pewności nie mam. Źródła wzrostu kursu są dwa:
1.Przyrost NAV/S.
2.Zmniejszenie dyskonta.

Przyrost NAV jest bardzo prawdopodobny, ale może napotkać przeszkodę w postaci solidnych spadków na Wall Sreet, które pośrednio osłabią kursy wszelkich notowanych akcji. Zaś w sprawie zmniejszenia dyskonta chodzi o dwie sprawy: G1 i dywidendę. Pierwsza jest w miarę pewna tzn. G1 wygaśnie, a ewentualna emisja potworka G2 raczej nie nastąpi ponieważ zmieniła się forma działalności MCI i coś takiego byłoby teraz oczywistą niegospodarnością (czyli niedozwolone prawnie). Natomiast dywidend może nadal nie być. Suwerenna decyzja Tomka.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 20 cze 2017 15:18

na zlego konia postawiles ufales tomkowi a na gieldzie nie mozna nikomu ufac bo tomek ma inne plany niz ty czy ten co kupil akcje na gieldzie pozdrawiam trzymaj sie
Na ten moment tak to wygląda.
Zobaczymy jak będzie wyglądało wiosną 2018.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 20 cze 2017 15:22

Ale teraz zrobię sobie wakacje od giełdy i forum. Akcji oczywiście nie sprzedam. Jednak na razie nie będę pisał.

czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Postautor: czarcisko » 20 cze 2017 15:23

Tak czy inaczej za rok będzie to już zupełnie inna spółka
Na przykład niepubliczna, należąca w całości do Tomka????? :D
Na przykład :D
Jakby mi ktoś chciał sprzedać swój majątek za 1/3 jego wartości to bym się wiele nie zastanawiał :lol:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 20 cze 2017 15:27

@młoddy
A ja się dziwię Twojej pewności co do umorzenia akcji i nowych wycen certyfikatów w czerwcu.

czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Postautor: czarcisko » 20 cze 2017 15:46

@młoddy
A ja się dziwię Twojej pewności co do umorzenia akcji i nowych wycen certyfikatów w czerwcu.
A znasz jakiś powód który uzasadniał by nie umarzanie skupionych akcji ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości