MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 mar 2017 08:20

mlody bedzie sie podniecal i rozkladal na czynniki pierwsze bedzie usprawiedliwial brak skupu :)
1.Jestem już stary. Nie tak łatwo mnie podniecić ;-)
2.Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla braku skupu. Prawdopodobnie jednak będzie i ogłoszą go dzisiaj lub w najbliższych dniach. U mnie i tak Tomek zaliczył duży minus, ponieważ nie ma żadnego usprawiedliwienia dla opóźniania. MCI ma cash, cena skupu jest bardzo atrakcyjna, obiecano to akcjonariuszom, wreszcie są możliwości prawne, nie ma na co czekać.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 28 mar 2017 08:54

A z Tobą co? Kolejny zdrajca drobnych akcjonariuszy?
To jest bardzo nie w porządku że skup się opóźnia. Jeszcze bardziej nie w porządku jeśli przyczyną opóźnienia są zakupy Zawiadowcy.

BTW spodziewam się że Tomek jutro (czyli tuż przed webcastem w środę rano) zechce mieć silny wzrost kursu. Może to osiągnąć na dwa sposoby. Zrobić wezwanie lub samemu jutro dużo kupić.
A dlaczegóż to ten wystrzał kursu miałby być potrzebny? Czemu nie robią wezwania także zrozumieć nie mogę...
Dzisiejszy wystrzał kursu byłby bardzo wygodny dla psychiki Tomka.
Jutro stanie przed akcjonariuszami jako kompletny looser, będzie pod presją niezadowolenia. Ewentualne dzisiejsze +6% łagodziłoby sytuację, przerabiałoby ją z "wszystko źle" na "ostatnio było kiepsko, ale już się poprawia".

Tomek o siebie dba. Ergo dzisiaj prognozuję silny dzienny wzrost kursu MCI.
Uważam, że mylisz się i nie będzie żadnych 6%. On realizuje jakąś swoją strategię, a skoro mu się to udaje jest ok. Jaką? Właśnie tego nie wiemy

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 28 mar 2017 09:09


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 28 mar 2017 09:15

ciekawe czy ilona mówiąc o chmurze miała na myśli kurs akcji :?: :lol:
http://bankier.tv/gielda/4229/abc-data- ... rtale/?a=1

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 mar 2017 09:21

On realizuje jakąś swoją strategię, a skoro mu się to udaje jest ok. Jaką? Właśnie tego nie wiemy
Nie udaje mu się. Przecież wyleciał na ryj z prestiżowej setki Forbes.
Nie wiem czy tą żenadę w ogóle można nazwać strategią. W każdym razie to na pewno nie jest strategia uczynienia z MCI przyzwoitej spółki giełdowej.

STRATEGIA powinna wyglądać następująco:

1.Niezwłoczny skup własnych akcji. Niezwłoczny!!!

2.Zakup (przez MCI) G1 od Arki. Teraz można zrobić to tanio, ponieważ kurs konwersji jest odległy.

3.Ogłoszenie że Tomek swoich G1 nie skonwertuje. W tym momencie G1 przestanie straszyć, ponieważ 30mln od Arki i 19mln od Tomka zostanie zneutralizowanych. Pozostały 1 mln jest bez znaczenia. W najgorszym przypadku poskutkuje wyprodukowaniem 75k półdarmowych akcyjek. Da się to przeżyć.

4.Odwołanie kapitału docelowego i jasne ogłoszenie że nigdy nie będzie żadnej emisji akcji poniżej NAV/S.

5.Normalna polityka dywidendowa. Połowa zysku do wypłaty dla akcjonariuszy. Ewentualnie jakiś jasny i strawny przekaz typu: najpierw robimy NAV=35 i do tego czasu dywidendy symboliczne np. jedna czwarta zysku, a dopiero potem połowa.

6.Zwiększenie udziału MCI w PEM, aby opłaty za zarządzanie płacić bardziej samym sobie niż na zewnątrz. Teraz kurs PEM jest bardzo nisko, nowe warunki prawne są, więc czemu nie? Najlepiej zrobić pakietówkę z Czarkiem, a jeśli się nie zgadza to normalnie wezwanie zrobić. Myślę że powinno być 30% a nie 10%. Lepsze byłoby 49%, ale to już nierealne więc niech będzie to 30%.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 28 mar 2017 09:40

On realizuje jakąś swoją strategię, a skoro mu się to udaje jest ok. Jaką? Właśnie tego nie wiemy
Nie udaje mu się. Przecież wyleciał na ryj z prestiżowej setki Forbes.
Nie wiem czy tą żenadę w ogóle można nazwać strategią. W każdym razie to na pewno nie jest strategia uczynienia z MCI przyzwoitej spółki giełdowej.

STRATEGIA powinna wyglądać następująco:
:D
To tak jakby podrzędny pracownik podpowiadał szefowi jak prowadzić firmę.
Należałoby najpierw zastanowić się dlaczego ja jestem pracownikiem a on szefem
:D

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 28 mar 2017 09:41

Nienajlepiej teraz kojarze, ale byc moze istotne, by nie zagubic sie w 'faktach medialnych" czyli tym calym (niby) konflikcie w PEM.

To: http://innpoland.pl/132877,konflikt-w-j ... go-za-duzo chyba ostatnie doniesienie (za: https://www.pb.pl/smorszczewski-rzucil- ... pem-849195 ) i tam padaja slowa o tym, ze "w biznesie i wśród ludzi dorosłych dotrzymywanie słowa jest kluczowe". Wczesniej, na poczatku grudnia (artykuly o niespodziewanym odejsciu sa z 7-8 grudnia) T.Cz. mowi o przyszlej rekomendacji p. Smorszczewskiego na czlonka RN. Mowi to w kontekscie jego naglego odejsca (gdzies pozniej byl wywiad ze Smorszczwewskim, ze odszedl bo wypelnil misje i ze nawet niby zapowiadal swoje odejscie juz od mieisiecy). I teraz takie, powszechnie znane zrodlo: https://pl.linkedin.com/in/cezary-smors ... i-302325a2
I widac wylatywanie ze wszystkiego, co zwiazane z MCI wlasnie w grudniu. "Gentlemn's agreement" pojawia sie dopiero na poczatku lutego; cale 2 miesiace po niby "rzuceniu papierami" (wedlug pudelka biznesu) i kilka tygodni po wyrzucaniu z roznych RN spolek nalezacych do MCI.
Dla mnie te fakty daja inny obraz niz po donieiseniach prasowych, w ktorych jest cytowana jest tylko jedna strona niby konfliktu - a druga milczy. Z zestawienia faktow, wydaje sie jedno w miare pewne: "dobry" pan Cezary ma nienajlepszy refleks ;)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2017 09:53 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 3 razy.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 28 mar 2017 09:43

młoddy
Otwórz firmę doradczą, coś na wzór Deloitte, może wtedy Tomasz cię wysłucha
:D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 mar 2017 09:46

On realizuje jakąś swoją strategię, a skoro mu się to udaje jest ok. Jaką? Właśnie tego nie wiemy
Nie udaje mu się. Przecież wyleciał na ryj z prestiżowej setki Forbes.
Nie wiem czy tą żenadę w ogóle można nazwać strategią. W każdym razie to na pewno nie jest strategia uczynienia z MCI przyzwoitej spółki giełdowej.

STRATEGIA powinna wyglądać następująco:
:D
To tak jakby podrzędny pracownik podpowiadał szefowi jak prowadzić firmę.
Należałoby najpierw zastanowić się dlaczego ja jestem pracownikiem a on szefem
:D
To jest słuszna uwaga. Ale z drugiej strony to sam widzisz że Zawiadowca zupełnie sobie nie radzi na giełdzie, czego dramatycznie wysokie dyskonto jest dobitnym dowodem. A moja strategia jest dobra. Jeśli znasz spółkę to wiesz że jest dobra.

Podrzędny pracownik nie ma siły wdrożenia strategii, ale może mieć dobry pomysł.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 28 mar 2017 09:56

A z Tobą co? Kolejny zdrajca drobnych akcjonariuszy?
To jest bardzo nie w porządku że skup się opóźnia. Jeszcze bardziej nie w porządku jeśli przyczyną opóźnienia są zakupy Zawiadowcy.

BTW spodziewam się że Tomek jutro (czyli tuż przed webcastem w środę rano) zechce mieć silny wzrost kursu. Może to osiągnąć na dwa sposoby. Zrobić wezwanie lub samemu jutro dużo kupić.
A dlaczegóż to ten wystrzał kursu miałby być potrzebny? Czemu nie robią wezwania także zrozumieć nie mogę...
Dzisiejszy wystrzał kursu byłby bardzo wygodny dla psychiki Tomka.
Jutro stanie przed akcjonariuszami jako kompletny looser, będzie pod presją niezadowolenia. Ewentualne dzisiejsze +6% łagodziłoby sytuację, przerabiałoby ją z "wszystko źle" na "ostatnio było kiepsko, ale już się poprawia".

Tomek o siebie dba. Ergo dzisiaj prognozuję silny dzienny wzrost kursu MCI.
tak tylko cytuje, by i tego nie zapomniec wpisac do Karty Pacjenta
;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 mar 2017 10:00

:D :D :D :D
i jeszcze jeden duży uśmiech.

Czarek wpisał sobie do CV jako zasługę "czterokrotne zwiększenie wartości PEM w latach 2014-15". To już nawet nie są jaja, lecz kompletne odrealnienie. Co to za zasługa że PEM w księgach MCI był zapisany cztery razy taniej niż powinien był być? :shock: Natomiast nie odbieram Czarkowi zasługi że jako prezes PEM doprowadził do utraty połowy wartości spółki w półtora roku. :D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 mar 2017 10:12

A dlaczegóż to ten wystrzał kursu miałby być potrzebny? Czemu nie robią wezwania także zrozumieć nie mogę...
Dzisiejszy wystrzał kursu byłby bardzo wygodny dla psychiki Tomka.
Jutro stanie przed akcjonariuszami jako kompletny looser, będzie pod presją niezadowolenia. Ewentualne dzisiejsze +6% łagodziłoby sytuację, przerabiałoby ją z "wszystko źle" na "ostatnio było kiepsko, ale już się poprawia".

Tomek o siebie dba. Ergo dzisiaj prognozuję silny dzienny wzrost kursu MCI.
tak tylko cytuje, by i tego nie zapomniec wpisac do Karty Pacjenta
;)
Spokojnie. Znam Tomka na wylot. Będzie dzisiaj duży wystrzał.

\Laptop|
Starszy chorąży
Posty: 1561
Rejestracja: 27 mar 2017 08:25

Postautor: \Laptop| » 28 mar 2017 10:13

Dzisiejszy wystrzał kursu byłby bardzo wygodny dla psychiki Tomka.
Jutro stanie przed akcjonariuszami jako kompletny looser, będzie pod presją niezadowolenia. Ewentualne dzisiejsze +6% łagodziłoby sytuację, przerabiałoby ją z "wszystko źle" na "ostatnio było kiepsko, ale już się poprawia".

Tomek o siebie dba. Ergo dzisiaj prognozuję silny dzienny wzrost kursu MCI.
tak tylko cytuje, by i tego nie zapomniec wpisac do Karty Pacjenta
;)
Spokojnie. Znam Tomka na wylot. Będzie dzisiaj duży wystrzał.
A JAK NIE EBDZIE TO CO ? ZNOWU NAPISZESZ ZE SIE POMYLILES I TOMEK CIE ZAWIODL :)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 28 mar 2017 10:29

tak tylko cytuje, by i tego nie zapomniec wpisac do Karty Pacjenta
;)
Spokojnie. Znam Tomka na wylot. Będzie dzisiaj duży wystrzał.
A JAK NIE EBDZIE TO CO ? ZNOWU NAPISZESZ ZE SIE POMYLILES I TOMEK CIE ZAWIODL :)
Pomyłka zawsze jest możliwa.
W tym przypadku nie ma mowy o zawodzie ze strony Tomka. Dzisiejszy wystrzał jest mi tak potrzebny jak rybie rower. Tomkowi jest potrzebny. Dlatego spodziewam się że będzie. Nic nie jest na 100% pewne, ale dałbym 90% na to że dzisiejszą sesję zakończymy dużym wzrostem.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 28 mar 2017 10:48

On realizuje jakąś swoją strategię, a skoro mu się to udaje jest ok. Jaką? Właśnie tego nie wiemy
Nie udaje mu się. Przecież wyleciał na ryj z prestiżowej setki Forbes.
Nie wiem czy tą żenadę w ogóle można nazwać strategią. W każdym razie to na pewno nie jest strategia uczynienia z MCI przyzwoitej spółki giełdowej.

STRATEGIA powinna wyglądać następująco:

1.Niezwłoczny skup własnych akcji. Niezwłoczny!!!

2.Zakup (przez MCI) G1 od Arki. Teraz można zrobić to tanio, ponieważ kurs konwersji jest odległy.

3.Ogłoszenie że Tomek swoich G1 nie skonwertuje. W tym momencie G1 przestanie straszyć, ponieważ 30mln od Arki i 19mln od Tomka zostanie zneutralizowanych. Pozostały 1 mln jest bez znaczenia. W najgorszym przypadku poskutkuje wyprodukowaniem 75k półdarmowych akcyjek. Da się to przeżyć.

4.Odwołanie kapitału docelowego i jasne ogłoszenie że nigdy nie będzie żadnej emisji akcji poniżej NAV/S.

5.Normalna polityka dywidendowa. Połowa zysku do wypłaty dla akcjonariuszy. Ewentualnie jakiś jasny i strawny przekaz typu: najpierw robimy NAV=35 i do tego czasu dywidendy symboliczne np. jedna czwarta zysku, a dopiero potem połowa.

6.Zwiększenie udziału MCI w PEM, aby opłaty za zarządzanie płacić bardziej samym sobie niż na zewnątrz. Teraz kurs PEM jest bardzo nisko, nowe warunki prawne są, więc czemu nie? Najlepiej zrobić pakietówkę z Czarkiem, a jeśli się nie zgadza to normalnie wezwanie zrobić. Myślę że powinno być 30% a nie 10%. Lepsze byłoby 49%, ale to już nierealne więc niech będzie to 30%.
Strategia wg Ciebie, wg mnie też, może jeszcze wg wielu innych akcjonariuszy. Jaka jest jego, możemy tylko gdybać...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości