MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
Gryfit
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 23 lut 2017 22:14

Postautor: Gryfit » 13 cze 2017 15:15

Patrząc na udział, jest duża szansa, że tym inwestorem jest MCI.
Ja bym wychodził, wręcz uciekał po tym gdy kupili białoruski start up za 200 milionów baksów. W dwa lata 72 bańki przerobione na 236 (nawet trochę lepiej ponieważ początkowo to było tylko 50 a reszta kapitału pracowała tylko rok, a nie dwa) piechotą nie chodzi, daje bajeczny IRR tej inwestycji, umacnia opinię że MCI jednak coś potrafi.

Ale wątpię czy to Tomek wychodzi. Myślę że ma apetyt na więcej i duże szanse że więcej dostanie. Zanim ten balon pęknie to może jeszcze dużo urosnąć.
"Ja bym wychodził" " to może jeszcze dużo urosnąć "
:lol:

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 13 cze 2017 16:12

Patrząc na udział, jest duża szansa, że tym inwestorem jest MCI.
Ja bym wychodził, wręcz uciekał po tym gdy kupili białoruski start up za 200 milionów baksów. W dwa lata 72 bańki przerobione na 236 (nawet trochę lepiej ponieważ początkowo to było tylko 50 a reszta kapitału pracowała tylko rok, a nie dwa) piechotą nie chodzi, daje bajeczny IRR tej inwestycji, umacnia opinię że MCI jednak coś potrafi.

Ale wątpię czy to Tomek wychodzi. Myślę że ma apetyt na więcej i duże szanse że więcej dostanie. Zanim ten balon pęknie to może jeszcze dużo urosnąć.
"Ja bym wychodził" " to może jeszcze dużo urosnąć "
:lol:
Głupiś. Nigdy nie wiadomo jak duża bańka urośnie zanim pęknie. Uber jest wspaniałym kandydatem do radykalnej przeceny jeśli tylko Nasdaq przestanie rosnąć (co jest bardzo prawdopodobne).
Ergo cashowałbym ponad trzykrotny szybki zysk zamiast liczyć na małpie szczęście. Ale oczywiście są szanse żeby zarobić więcej. Niestety aby spróbować większego zarobku trzeba zbyt wiele zaryzykować.

Gryfit
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 23 lut 2017 22:14

Postautor: Gryfit » 13 cze 2017 17:15

Ja bym wychodził, wręcz uciekał po tym gdy kupili białoruski start up za 200 milionów baksów. W dwa lata 72 bańki przerobione na 236 (nawet trochę lepiej ponieważ początkowo to było tylko 50 a reszta kapitału pracowała tylko rok, a nie dwa) piechotą nie chodzi, daje bajeczny IRR tej inwestycji, umacnia opinię że MCI jednak coś potrafi.

Ale wątpię czy to Tomek wychodzi. Myślę że ma apetyt na więcej i duże szanse że więcej dostanie. Zanim ten balon pęknie to może jeszcze dużo urosnąć.
"Ja bym wychodził" " to może jeszcze dużo urosnąć "
:lol:
Głupiś. Nigdy nie wiadomo jak duża bańka urośnie zanim pęknie. Uber jest wspaniałym kandydatem do radykalnej przeceny jeśli tylko Nasdaq przestanie rosnąć (co jest bardzo prawdopodobne).
Ergo cashowałbym ponad trzykrotny szybki zysk zamiast liczyć na małpie szczęście. Ale oczywiście są szanse żeby zarobić więcej. Niestety aby spróbować większego zarobku trzeba zbyt wiele zaryzykować.
Tomek też głupi bo nie cash*uje ?!
:D
Sam głupiś skoro głupcowi powierzył swoje pieniądze ?!

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 13 cze 2017 19:03

zdaje się, że uber jeszcze jest niepubliczny?
więc wycenę dużo łatwiej zrobić, ot jakimś małym pakietem, ktos da finansowanie w jakiejś rundzie i mamy małaą abstrakcję :wink:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 13 cze 2017 19:32

zdaje się, że uber jeszcze jest niepubliczny?
więc wycenę dużo łatwiej zrobić, ot jakimś małym pakietem, ktos da finansowanie w jakiejś rundzie i mamy małaą abstrakcję :wink:
Ostatnie rudny to były kolego w mld$ więc nie siej fermentu kolego. 3,5mld$ w ostatniej rundzie to nie jest jakiś tam mały pakiecik od Arabów, a później jeszcze 1,15mld$ od Morgana jako Debt Finacing.
Warto sprawdzić zanim się takie głupoty napisze :wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 13 cze 2017 19:44

Tomek też głupi bo nie cash*uje ?!
:D
Sam głupiś skoro głupcowi powierzył swoje pieniądze ?!
1.Być może Tomek właśnie sprzedaje Gett. Nie wiemy tego, ale to całkiem możliwe. Paolo słusznie zauważył że ilość towaru jest zgodna z pakietem TechV.

2.Gdy powierzałem Tomkowi pieniądze to z pewnością nie był głupcem, lecz gwiazdą zarządzania z IRR>20%.

3.Jestem ciężkim idiotą, ponieważ nie sprzedałem MCI trzy lata temu. Były mocne powody (dyskryminacja przy spin off'ie i emisja G1). Była niezła cena 13.x. Trzeba było wtedy wywalić.

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Postautor: konsulator » 13 cze 2017 20:14

optymistyczny jeszcze nie produkował dziś andronów? Czy kelneruje do 22:00 u Bauera? To tak modelowy przykład Dawcy d y m a r k i MCI, że aż nie jest śmieszny.

Miesięczne pobory ze szparagów i kelnerowania wysyła priorytetem do Tomasza, by te 32 zł nie były tak dotkliwe ... Ale która to już Sztafeta Pokoleń? :P

Powitajmy ponownie (która to już projekcja onanistycznych marzeń?) giganta!


Obrazek

,.Laptop1
Sierżant sztabowy
Posty: 119
Rejestracja: 13 cze 2017 18:12

Postautor: ,.Laptop1 » 13 cze 2017 20:45



Obrazek
Andrzej co petrolem zona ci wybaczyla ? :)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 14 cze 2017 08:59

Czy szykuje się (wreszcie!) poważny impuls wzrostowy?
Cisza totalna. Po raz pierwszy od 10 lat nie zrobili kwartalnej prezentacji. Po raz pierwszy od 4 lat nie zrobili kwartalnego webcastu. Nawet zawiesili wycenianie certyfikatów na koniec miesiąca :shock:

Sporo spółek niepublicznych kwalifikuje się do solidnego doszacowania. Koniec półrocza jest prawdopodobnym terminem doszacowania. Zaraz zarejestrują uchwalone już umorzenie 6 milionów akcji i tylko z tego tytułu wzrośnie NAV o złotówkę. Wzrosty wycen certyfikatów spokojnie dadzą drugą złotówkę. Być może nawet trzecią.
Ergo szykuje się NAV>20. Samo zakończenie korekty NAVu powinno zmniejszyć dyskonto z 0.50-0.55 do 0.60-0.65. Więc w sierpniu kurs 12 to absolutne minimum. W czwartym kwartale kurs 13.x jest bardzo prawdopodobny.

,.Laptop1
Sierżant sztabowy
Posty: 119
Rejestracja: 13 cze 2017 18:12

Postautor: ,.Laptop1 » 14 cze 2017 09:02

Czy szykuje się (wreszcie!) poważny impuls wzrostowy?
Cisza totalna. Po raz pierwszy od 10 lat nie zrobili kwartalnej prezentacji. Po raz pierwszy od 4 lat nie zrobili kwartalnego webcastu. Nawet zawiesili wycenianie certyfikatów na koniec miesiąca :shock:

Sporo spółek niepublicznych kwalifikuje się do solidnego doszacowania. Koniec półrocza jest prawdopodobnym terminem doszacowania. Zaraz zarejestrują uchwalone już umorzenie 6 milionów akcji i tylko z tego tytułu wzrośnie NAV o złotówkę. Wzrosty wycen certyfikatów spokojnie dadzą drugą złotówkę. Być może nawet trzecią.
Ergo szykuje się NAV>20. Samo zakończenie korekty NAVu powinno zmniejszyć dyskonto z 0.50-0.55 do 0.60-0.65. Więc w sierpniu kurs 12 to absolutne minimum. W czwartym kwartale kurs 13.x jest bardzo prawdopodobny.
a ty dalej swoje eh chlopie wykonczysz sie :)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 14 cze 2017 09:03

zdaje się, że uber jeszcze jest niepubliczny?
więc wycenę dużo łatwiej zrobić, ot jakimś małym pakietem, ktos da finansowanie w jakiejś rundzie i mamy małaą abstrakcję :wink:
Ostatnie rudny to były kolego w mld$ więc nie siej fermentu kolego. 3,5mld$ w ostatniej rundzie to nie jest jakiś tam mały pakiecik od Arabów, a później jeszcze 1,15mld$ od Morgana jako Debt Finacing.
Warto sprawdzić zanim się takie głupoty napisze :wink:
nie są to głupoty kolego, ale często stosowane metody do wyceny niepubliczynych spółek...co do ubera to wielkości są owszem znaczne, jednak w stosunku do całej wyceny spółki ....cóż dalej każdy sam może wyciagnąć wnioski :wink:
niedawno uber miał nipubliczną wycenę ok 70 mld dolarów, zapewne wall street nie byłaby już taka łaskawa :lol:

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Postautor: konsulator » 14 cze 2017 09:11

zona ci wybaczyla ?
Nadal macie w domu opieki Parkiet ustawiony na stronę startową?
Ponoć wczoraj renta była? :P

,.Laptop1
Sierżant sztabowy
Posty: 119
Rejestracja: 13 cze 2017 18:12

Postautor: ,.Laptop1 » 14 cze 2017 09:13

zona ci wybaczyla ?
Nadal macie w domu opieki Parkiet ustawiony na stronę startową?
Ponoć wczoraj renta była? :P
twoja ci wybaczyla i pozwolila wrocic do domu potym jak pod zastaw domu kupiles akcje petrola jelopo :)

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Postautor: konsulator » 14 cze 2017 09:16

[bełkot]
Pilnuj upoconego, może ci da zrobić kółko, ***.
Pytanie tylko, ile z renciny ci zostało? Ponoć wczoraj sanitariusz gardło ci drenował? :roll:

,.Laptop1
Sierżant sztabowy
Posty: 119
Rejestracja: 13 cze 2017 18:12

Postautor: ,.Laptop1 » 14 cze 2017 09:18

[bełkot]
Pilnuj upoconego, może ci da zrobić kółko, ***.
Pytanie tylko, ile z renciny ci zostało? Ponoć wczoraj sanitariusz gardło ci drenował? :roll:
twoja ci wybaczyla i pozwolila wrocic do domu potym jak pod zastaw domu kupiles akcje petrola jelopo


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości