BUMECH [BMC] księga III Chińska draka w polskiej dzielnicy

wszystko na temat spółek publicznych
ahfsah
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 269
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: SZCZECIN

Raport

Postautor: ahfsah » 19 maja 2017 22:46

biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/2126067,bumech-sa-raport-okresowy-kwartalny-skonsolidowany-1-2017-qsr

REKLAMA


kochanek
Chorąży
Posty: 877
Rejestracja: 24 sie 2005 18:32

Postautor: kochanek » 20 maja 2017 04:21

no to mietek szafe otworzyl co nastepne :)
Jak na razie to neutral wynikający z tego :
BUMECH (BMC): Uchwała Zarządu o nierealizowaniu kredytu oraz utrzymaniu ubezpieczenia należności eksportowych (raport nr 37/2017)
31.03.2017 11:06
..........
Zaden neutral tylko nastepstwo wynikajace z braku finansowania przez bank ( tu wymienione warunki ) ktore ma bezposrednie przelozenie na odwolanie prognoz na lata......
Od miesiąca marca 2017 roku projekt wszedł w fazę samodzielnego finansowania.
Neutral to jak sama nazwa wskazuje cos co nie ma wplywu.
A tu w tym wypadku ma znaczace.
Doszlo do nie podpisania. co w konsekwencji odcielo kredytowanie tej inwestycji.
Druga sprawa to przelozenie na kurs. I wedlug mnie ma zasadnicze bo odwolano zakladane prognozy. Kurs kupuje przyszlosc. A ta jest w pewnej czesci odwolana. Zle ze nie podano o jaka wielkosc. Bo zwala by byla raz.
Osłodą na dzis sa wynik za pierwszy kwarta ktore w mojej ocenie nie sa zle.


Całkowicie niezrozumialy jest taki zapis.

4. Według szacunków Emitenta w ciągu najbliższych 5 lat, koszt kontraktu uległby zwiększeniu o kwotę, w zależności od wielkości wydobycia, od 14.2 ? 18,7 złotych i zarazem zmniejszyłaby się rentowność projektu.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017 09:55 przez kochanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Korekta - duża korekta.

wloczega
Starszy chorąży
Posty: 1120
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wloczega » 20 maja 2017 09:35

no to mietek szafe otworzyl co nastepne :)
Jak na razie to neutral wynikający z tego :
BUMECH (BMC): Uchwała Zarządu o nierealizowaniu kredytu oraz utrzymaniu ubezpieczenia należności eksportowych (raport nr 37/2017)
31.03.2017 11:06
..........
Zaden neutral tylko nastepstwo wynikajace z braku finansowania przez bank ( tu wymienione warunki ) ktore ma bezposrednie przelozenie na odwolanie prognoz na lata......
Od miesiąca marca 2017 roku projekt wszedł w fazę samodzielnego finansowania.
Neutral to jak sama nazwa wskazuje cos co nie ma wplywu.
A tu w tym wypadku ma znaczace.
Doszlo do odmowy przez bank co w konsekwencji odcielo kredytowanie tej inwestycji.
Druga sprawa to przelozenie na kurs. I wedlug mnie ma zasadnicze bo odwolano zakladane prognozy. Kurs kupuje przyszlosc. A ta jest w pewnej czesci odwolana. Zle ze nie podano o jaka wielkosc. Bo zwala by byla raz.
Osłodą na dzis sa wynik za pierwszy kwarta ktore w mojej ocenie nie sa zle.


Całkowicie niezrozumialy jest taki zapis.

4. Według szacunków Emitenta w ciągu najbliższych 5 lat, koszt kontraktu uległby zwiększeniu o kwotę, w zależności od wielkości wydobycia, od 14.2 ? 18,7 złotych i zarazem zmniejszyłaby się rentowność projektu.
była korekta chodzi o miliony-ja to odczytałem - oszczędzają 14,2 do 18,7 miliona bez tego kredytu i "sami" dadzą rade :!:
I nie odmowa kredytowania ale bumech zrezygnował :!: :!:

RoccoMan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3496
Rejestracja: 09 maja 2014 18:24
Lokalizacja: Kaszuby

Postautor: RoccoMan » 20 maja 2017 09:46

moze i odbije z tych 0.55, oby zatopieni wyszli na swoje...
ja juz w smi..ia nigdy nie wejde nawet jak info dadza, ze na ksiezycu beda wydobywac boksyt razem z marsjanami...

na bankierze widza juz 12 baniek zysku za 2017 i nawet wiecej...
powodzenia bo ja zobacze tutaj 6 baniek za caly rok klepniety przez bieglego to uwierzę..
====U know I keep it real====

Nikto?
Młodszy chorąży
Posty: 567
Rejestracja: 03 sty 2017 09:38
Lokalizacja: Stąd

Postautor: Nikto? » 20 maja 2017 09:51

Wyniki zaskakujaco dobre , info o odwolaniu prognoz slabe ale nie na spadek ktory byl.. W pon odpal , nie widze innej mozliwosci.. Choc mietek moze wyciskac jeszcze..
Władza wypacza.. Żadnego szacunku ani informacji sie tu nie spodziewaj..

kochanek
Chorąży
Posty: 877
Rejestracja: 24 sie 2005 18:32

Postautor: kochanek » 20 maja 2017 09:54

była korekta chodzi o miliony-ja to odczytałem - oszczędzają 14,2 do 18,7 miliona bez tego kredytu i "sami" dadzą rade :!:
I nie odmowa kredytowania ale bumech zrezygnował :!: :!:
Ok. odniose sie.
....postanowił nie realizować umowy kredytowej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie. Tu pelna zgoda.
Dadza rade "sami" . Mozliwe ale nie w takim zakresie jak przewidzieli bo realizacja umowy kredytowej postawili jako powod odwolania prognozy.
I tu mam inne zdanie. Slowo oszczedzaja to chyba nadinterpretacja.
Podpisanie umowy kredytowej wraz z zabezpieczeniami podwyzsza finansowanie o 14.2- 18.7 mln zlotych - tak to zrozumialem. Ta niby" oszczednosc "to odwolanie prognozy . A przeciez tak nie jest.
Nikt nie komentuje wyników ?
Korekta - duża korekta.

kochanek
Chorąży
Posty: 877
Rejestracja: 24 sie 2005 18:32

Postautor: kochanek » 20 maja 2017 10:16

Dla mnie uczestnika rynku , obserwatora a takze kogos kto jest uczulony na rozna inzynierie finansowa jest nie do konca zrozumialy okres od 26.08.2016 do
19 .05. 2017. To 9 miesiecy.
Korekta - duża korekta.

wloczega
Starszy chorąży
Posty: 1120
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wloczega » 20 maja 2017 10:18

była korekta chodzi o miliony-ja to odczytałem - oszczędzają 14,2 do 18,7 miliona bez tego kredytu i "sami" dadzą rade :!:
I nie odmowa kredytowania ale bumech zrezygnował :!: :!:
Ok. odniose sie.
....postanowił nie realizować umowy kredytowej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie. Tu pelna zgoda.
Dadza rade "sami" . Mozliwe ale nie w takim zakresie jak przewidzieli bo realizacja umowy kredytowej postawili jako powod odwolania prognozy.
I tu mam inne zdanie. Slowo oszczedzaja to chyba nadinterpretacja.
Podpisanie umowy kredytowej wraz z zabezpieczeniami podwyzsza finansowanie o 14.2- 18.7 mln zlotych - tak to zrozumialem. Ta niby" oszczednosc "to odwolanie prognozy . A przeciez tak nie jest.
Nikt nie komentuje wyników ?
Wychodzę króciutko - rzuciłem tylko okiem na raport- zysk 2 miliony i ponad 800 tys z Czarnogóry nie konsolidowanie dla tego 12 mln to neutral nie optymizm :lol: :lol:
a odnośnie odwołania prognozy- każda zmiana /+ i -/ -obliguje do korekty -

kochanek
Chorąży
Posty: 877
Rejestracja: 24 sie 2005 18:32

Postautor: kochanek » 20 maja 2017 10:24

Rynek ustawi kurs. Drobny rynek. Bo grubasa płotki zjadły.
Korekta - duża korekta.

płotka_wyjadaczka_rekinów
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 11 mar 2011 12:20

Postautor: płotka_wyjadaczka_rekinów » 20 maja 2017 10:25

jakby wliczyli bcg to byłoby 800tys mniej a nie wiecej

'laptop.,
Starszy chorąży
Posty: 1178
Rejestracja: 27 kwie 2017 14:16

Postautor: 'laptop., » 20 maja 2017 10:42

to nie byl spadek pod raport nie takie obroty i sypanie tu nalezy czekac na cos wlasciwego co pokaze o co chodzi bo przeciez drobny nie sypal :)

Zenobi
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3457
Rejestracja: 24 maja 2006 10:56

Postautor: Zenobi » 20 maja 2017 11:47

to nie byl spadek pod raport nie takie obroty i sypanie tu nalezy czekac na cos wlasciwego co pokaze o co chodzi bo przeciez drobny nie sypal :)
obrót w piątek był bardzo duży
podobny był jak odwiesili ***

więc co, raportu nie znali?

Jak w poniedziałek nie będzie odbicia
otwarcia z luką
nawet robionego pod nowe sypanie

to w szafie mają rozkładające się zwłoki :lol:

tak czy siak jest ciekawie
a to chyba każdy lubi
no może z wyjątkiem zakochanych na stałe w akcjach :wink:

demotywator
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3684
Rejestracja: 15 lis 2011 16:58

Postautor: demotywator » 20 maja 2017 16:10

no nie jest tak źle z tym raportem :lol: :lol: :lol:
sądząc po odwołaniu wyników i oszczędnościach to prognozy za Czarnogórę powinny być wyższe :lol: :lol: :lol:
jedyny minus jaki widzę z niepodpisania umowy kredytowej to taki że będą musieli zysk z Czarnogóry pchać na obsługę nowych kontraktów ale to lepsze niż wyprowadzanie kasy :lol: :lol: :lol:

generalnie poniedziałek pokaże kierunek :lol: :lol: :lol:
Jestem tu po to aby demotywować zmotywowanych !!

hektor
Podporucznik
Posty: 12754
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Postautor: hektor » 20 maja 2017 19:06

Posiadacze akcji Bumechu widzą same pozytywy a pozostali negatywy (samo życie).
Ja przytoczę kilka fragmentów z raportu kwartalnego bez żadnych komentarzy:
1. "...poziom zadłużenia krótkoterminowego Spółek przekraczającego 91 mln zł, które przewyższa aktywa obrotowe o ok. 24 mln zł ..." (str.6 raportu)
2. "...Dlatego też Zarząd Bumech ocenia, iż w przypadku polepszenia lub niepogorszenia bieżącej sytuacji płynnościowej kontynuacja działalności spółek z Grupy nie jest zagrożona. Gdyby jednak oczekiwania w tym względzie nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości biznesowej, Zarządy spółek z Grupy rozważą możliwość podjęcia przewidzianych prawem działań ochronnych...." (str.7 raportu).

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8627
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 20 maja 2017 19:30

Posiadacze akcji Bumechu widzą same pozytywy a pozostali negatywy (samo życie).
Ja przytoczę kilka fragmentów z raportu kwartalnego bez żadnych komentarzy:
1. "...poziom zadłużenia krótkoterminowego Spółek przekraczającego 91 mln zł, które przewyższa aktywa obrotowe o ok. 24 mln zł ..." (str.6 raportu)
2. "...Dlatego też Zarząd Bumech ocenia, iż w przypadku polepszenia lub niepogorszenia bieżącej sytuacji płynnościowej kontynuacja działalności spółek z Grupy nie jest zagrożona. Gdyby jednak oczekiwania w tym względzie nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości biznesowej, Zarządy spółek z Grupy rozważą możliwość podjęcia przewidzianych prawem działań ochronnych...." (str.7 raportu).

No właśnie, nie tylko cyferki w pozycji "zysk netto" są ważne w raportach :idea: Zwróciłbym jeszcze uwagę na "przepływy pieniężne netto" W I Q 2017 r. Z kasy i z rachunków bankowych ubyło prawie 4 mln zł i na dzień dzisiejszy spółka nie posiada praktycznie żadnej wolnej gotówki na rachunkach bankach i w kasie.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości