MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
azbest
Starszy chorąży
Posty: 1724
Rejestracja: 10 lis 2010 19:23

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: azbest » 18 maja 2018 15:22

Kuba dogadała się z Ruskimi.
A kurs nie zareagował
Ruscy sprzedają już na kilku rynkach, ale jak widać ani w UE ani w USA nie próbują swoich sił.
Choć:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02744196

REKLAMA


omaha
Chorąży
Posty: 859
Rejestracja: 22 sty 2010 13:17

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: omaha » 19 maja 2018 01:38

By the way.

Nasz niezapomniany 3mld oszalał.
Przehandlował cały Mabion i za wszystko wszedł w Farm 51.
Ponieważ właściciele Farm nie kontrolują już spółki bo mają za mało akcji 3 mld będzie z drobnym akcjonariatem przegłosowywać nową emisję w poniedziałek. :mrgreen:
Ma duże szanse pójść na dno. :cry:

bledzik
Młodszy chorąży
Posty: 444
Rejestracja: 20 gru 2015 08:00

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: bledzik » 19 maja 2018 09:14

Przecież to było oczywiste, że kończy pisać bo się wycofał ze spółki, a nie że czeka na kapitalizacje 3 mld.
Z Mabionu w złym momencie nie wyszedł, tylko może nie tą spółkę wybrał

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: hantar » 19 maja 2018 12:35

By the way.

Nasz niezapomniany 3mld oszalał.
Przehandlował cały Mabion i za wszystko wszedł w Farm 51.
Ponieważ właściciele Farm nie kontrolują już spółki bo mają za mało akcji 3 mld będzie z drobnym akcjonariatem przegłosowywać nową emisję w poniedziałek. :mrgreen:
Ma duże szanse pójść na dno. :cry:
Jemu totalnie odbiło, ale ten przykład też świetnie pokazuje, jak wiarygodną był osobą :lol:

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7279
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: 3mldEUR » 19 maja 2018 21:32

hantar napisał:
Jemu totalnie odbiło

:shock:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018 21:42 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 1 raz.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7279
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: 3mldEUR » 19 maja 2018 21:33

omaha napisał:
Nasz niezapomniany 3mld oszalał.

:shock:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018 21:43 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 1 raz.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7279
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: 3mldEUR » 19 maja 2018 21:34

Widzę, że pojawiła się dyskusja na mój temat na tym wątku. Myślę więc, że powinienem zabrać głos, skoro dyskusja dotyczy mojej osoby.

Cześć akcjonariuszy czytała moje posty na wątku The Farm 51 Group, bo cały czas atakuje tam moją osobę i trolluje wątek. Dla pozostałych osób, które piszą tylko na wątkach spółek, których akcje posiadają należy się więc wyjaśnienie, tak aby miały te same informacje na mój temat. Zacytuję w związku z tym to, co napisałem na wątku The Farm 51 Group w odpowiedzi na zapytanie Acrobaty w dniu 28 kwietnia 2018 o godz. 20:31:

The Farm 51 Group jest teraz moją główną inwestycją. To faktycznie jest największa zmiana od czasu mojej ostatniej wizyty na forum Parkietu. Moim zdaniem, to właśnie The Farm 51 Group w chwili obecnej ma największy potencjał wzrostu kursu do końca 2019 ze wszystkich spółek z rynku głównego GPW i NC.

Źródło: http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... start=1015
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7279
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: 3mldEUR » 19 maja 2018 21:36

Trochę czasu minęło od czasu, gdy sprzedałem akcje Mabionu i kupiłem akcje The Farm 51 Group a momentem, kiedy ponownie wróciłem na forum. Jako, że zawsze drażniło mnie na tym wątku, jak ktoś pisał po jak niskiej cenie kupował akcje Mabionu w przeszłości podczas, gdy kurs już był znacznie wyżej to nie będę pisał po jakiej cenie udało mi się sprzedać akcje Mabionu i po jakiej cenie kupić akcje The Farm 51 Group. Po czasie to każdy jest prorokiem.

W związku z tym, jeśli ktoś chce śledzić moją inwestycję i przekonać się, czy to była trafna decyzja, czy też nie, zacytuję to, co odpisałem Acrobacie na kolejne jego pytanie w dniu 28 kwietnia 2018 o godz. 20:31:

Jeśli weźmiemy ostatni kurs zamknięcia akcji Mabionu, ostatni średni kurs EUR w NBP i liczbę akcji na podstawie najnowszej wersji Statutu: http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,383135 :

Liczba akcji MAB: 13 720 772
Kurs akcji MAB: 100
Kurs 1 EUR: 4,2259

To otrzymamy kapitalizację:
324 682 837 EUR

Aby kapitalizacja wzrosła do 3 mld EUR to kurs przy powyższej liczbie akcji i nie zmienionym kursie EUR musiałby wzrosnąć o:
824%

Uważam, że w chwili obecnej są wyższe szanse na wzrost o 824% do końca 2019 roku na F51 niż na MAB.
Ja swój prywatny cel, którego przełożeniem na forum była kapitalizacja Mabionu w wysokości 3 mld EUR do konca 2019r., zamierzam zrealizować.
Z tą różnicą, że teraz te ostatnie procenty zamierzam zrealizować na Farmie.
Możesz śledzić Acrobato, czy uda się zrealizować wzrost o 824% na Farmie do końca 2019 roku licząc nawet od ostatniego kursu F51 wynoszącego 12,86 PLN.

Źródło: http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... start=1018
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7279
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: 3mldEUR » 19 maja 2018 21:37

Wzrost o 824% od 12,86 PLN to kurs 118,83 PLN.

Od poziomu 12,86 PLN do ostatniego kursu zamknięcia z piątku, czyli 21 PLN,
kurs The Farm 51 Group wzrósł o +63,3%.

Do poziomu 118,83 PLN brakuje teraz już tylko 466%.

Także śledźcie, czy kurs The Farm 51 Group wzrośnie do końca 2019 roku o jeszcze co najmniej 466%. Wtedy możecie oceniać moją decyzję oraz całe 10 lat od kiedy zdecydowałem się kupić akcje Mabionu i określiłem swoją strategię inwestycyjną

W rzeczywistości akcje The Farm 51 Group kupowałem znacznie taniej niż 12,86 PLN. Powtórzę jednak, że łatwo być prorokiem na forum po czasie, dlatego oceniajcie mnie po tym kursie, przy którym pierwszy raz na forum Parkietu stwierdziłem, że The Farm 51 Group jest moja główną inwestycją.

Z tego samego względu nie trzymajcie się też sztywno tego kursu 118,83 PLN. To jest tylko taka podpowiedź, dla tych którzy chcieliby sprawdzić, czy to co zamierzałem zrealizować na Mabionie licząc na 3 mld EUR kapitalizacji do końca 2019 roku uda mi się osiągnąć trzymając przez resztę tego okresu (tj. do końca 2019 roku) akcje The Farm 51 Group.

Oczywiście to, że liczę na większy zarobek na akcjach The Farm 51 Group niż na akcjach Mabionu to jest tylko i wyłącznie moja prywatna opinia. W żadnym wypadku proszę tego nie traktować jako rekomendacji kupna czy sprzedaży jakichkolwiek akcji.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: Miły » 19 maja 2018 21:56

By the way.

Nasz niezapomniany 3mld oszalał.
Przehandlował cały Mabion i za wszystko wszedł w Farm 51.
Ponieważ właściciele Farm nie kontrolują już spółki bo mają za mało akcji 3 mld będzie z drobnym akcjonariatem przegłosowywać nową emisję w poniedziałek. :mrgreen:
Ma duże szanse pójść na dno. :cry:
Myślałem, że to żart ale rzeczywiście free float to ponad 70%. Jeżeli uda im się przeprowadzić emisję i rozwodnią jeszcze bardziej akcjonariat, to przy następnej konieczności dokapitalizowania spółki aż strach pomyśleć (czytając wątek Farmy) co 3mld będzie wypisywał. Oczywiście życzę mu powodzenia ale F51 to tylko spekulacyjnie widzę
decyduje data stempla pocztowego

STARDUST
Chorąży
Posty: 752
Rejestracja: 04 lis 2013 17:01

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: STARDUST » 19 maja 2018 21:59

myslę, że potrfel 3MLD mocno spuchnie w niedługim czasie. Nasz tez mocno spuchnie, ale zacznie puchnąć trochę później :)

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: Miły » 19 maja 2018 22:15


Oczywiście to, że liczę na większy zarobek na akcjach The Farm 51 Group niż na akcjach Mabionu to jest tylko i wyłącznie moja prywatna opinia. W żadnym wypadku proszę tego nie traktować jako rekomendacji kupna czy sprzedaży jakichkolwiek akcji
Cześć 3mld. Co do Mabionu gratuluje zarówno wyczucia tematu jak i stopy zwrotu. Natomiast postawienie 100% środków na F51, mając na uwadze ich dotychczasowe osiągnięcia oraz fakt, że w przeciwieństwie np. do MAB, właściciele nie mają kontroli nad firmą, to zaklinanie rzeczywistości. Oczywiście tym razem może im się udać. Zobaczymy
decyduje data stempla pocztowego

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7279
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: 3mldEUR » 19 maja 2018 22:54

myslę, że potrfel 3MLD mocno spuchnie w niedługim czasie. Nasz tez mocno spuchnie, ale zacznie puchnąć trochę później :)


Mam bardzo podobne zdanie do Twojego i bardzo bym chciał, aby obie spółki i portfele ich akcjonariszy mocno rosły 8)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7279
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: 3mldEUR » 19 maja 2018 23:39


Cześć 3mld. Co do Mabionu gratuluje zarówno wyczucia tematu jak i stopy zwrotu. Natomiast postawienie 100% środków na F51, mając na uwadze ich dotychczasowe osiągnięcia oraz fakt, że w przeciwieństwie np. do MAB, właściciele nie mają kontroli nad firmą, to zaklinanie rzeczywistości. Oczywiście tym razem może im się udać. Zobaczymy


Cześć i jeszcze raz dzięki. Wiem, ze postawienie 100% środków na F51 to bardzo, bardzo ryzykowna decyzja. Sama w sobie Farma jest już wystarczająco ryzykowna;-)

Natomiast co do dotychczasowych osiągnięć to tak czasami bywa, że właśnie ci którzy nie mają dotychczasowych znaczących osiągnięć są adekwatnie nisko wyceniani przez rynek. Czyli jest duże ryzyko, ale jest też adekwatnie duży potencjał, jeśli mają coś ciekawego do zaoferowania na przyszłość. W przypadku np. 11B czy CDR wszyscy wiedzą o ich dotychczasowych sukcesach. No właśnie, skoro wszyscy wiedzą o tym, to czy potencjał wzrostu pozostanie tak wysoki jak spółki z większym ryzykiem? Czy CDR może wzrosnąć jeszcze o 1000% czy 10000%? Czy miałby taką samą kapitalizację w oczekiwaniu na CP, gdyby W3 był takim sobie sukcesem?

Popatrz na stopy zwrotu za 10 lat: https://stooq.pl/t/?i=513&v=5&o=7 i fakt, że od debiutu Selvita osiągnęła wyższą stopę zwrotu niż Mabion. Czy to oznacza, że to jest lepsza spółka, lepiej i szybciej się rozwijała niż Mabion? Niekoniecznie. Wystarczy zobaczyć jak zakończyła się jej pierwsza emisja przed IPO. Po prostu rynek nie ufał jej tak bardzo jak Mabionowi i prawdopodobnie punkt wyjścia powyższego zestawienia został określony dla Selvity na niskim poziomie. Dlaczego? Między innymi dlatego, że Mabion tworzyli ludzie, którzy już osiągnęli jakieś tak sukcesy w branży farmaceutycznej natomiast twórcy Selvity też mieli wcześniej sukcesy, ale w zupełnie innej dziedzinie. Przyznam się, że i mnie było łatwiej podjąć decyzję o inwestycji w Mabion, wiedząc kto za nią stoi.

Oczywiście wszystkie dywagacje powyższe mają jedynie sens wtedy, jeśli założymy, że każda z powyższych spółek ma produkt na przyszłość, który osiągnie sukces. To jest podstawa. Przyszłości jednak nie znamy i zaczynamy spekulować: jakie szanse? Czy przeszłość pomoże przyszłości?

Mając produkt taki jak MabionCD20 czy WW3 mamy ogromne potencjalne rynki i dzięki temu duży margines bezpieczeństwa, że jeśli sprzedaż nie będzie spektakularna a jedynie dobra to dzięki temu marginesowi bezpieczeństwa i tak mamy szansę dużo zarobić na akcjach. W przypadku FP od 11Bit moim zdaniem rynek był niszowy. Jednak odnieśli spektakularny sukces i zmieścili się w tym wąskim marginesie, aby dać akcjonariuszom zarobić. Ja jednak wolę produkt na potencjalnie dużym rynku, aby mieć ten margines bezpieczeństwa na ewentualne błędy czy zwykły pech. GE od Farmy był dobrą grą, miał jednak pecha związanego z przesunięciem premiery i przy braku tego marginesu bezpieczeństwa dużego potencjalnego rynku skończyło się tak jak się skończyło.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: seal6 » 19 maja 2018 23:51

gosciu przestan juz spamowac, zrob se znowu przerwe od forum, please
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości