MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: Gerda88 » 15 sty 2018 10:51

wcale nie za szybko, nadrabiamy straty, 100% w 2 tygodnie na + wcale by mnie nie zdziwilo
NIe ma nic przeciwko aby zrobić od 130 zł 100% w 2 tygodnie. Może bym nawet wtedy sprzedał resztę.
Brastera jeszcze masz?

REKLAMA


pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: pandorinium » 15 sty 2018 10:55

wcale nie za szybko, nadrabiamy straty, 100% w 2 tygodnie na + wcale by mnie nie zdziwilo
NIe ma nic przeciwko aby zrobić od 130 zł 100% w 2 tygodnie. Może bym nawet wtedy sprzedał resztę.
Brastera jeszcze masz?
Tak, 2/3 pakietu sprzedałem dawno temu, bo mnie wkurzyli, ale resztę sobie zostawiłem. Dalej liczę, że w końcu ruszy za granicą sprzedać, ale straszliwie im to słabo wychodzi.

Ingvar
Młodszy chorąży
Posty: 636
Rejestracja: 08 sty 2011 20:11

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: Ingvar » 15 sty 2018 10:58

Co tu się dzieje :shock: :shock: :mrgreen:
Idziemy na reko wbk :P A na powaznie to standardowo może być ubieranie przed podaniem słabego komunikatu, albo wyjątkowo dobre info nas czeka czyli decyzja pozytywna od FDA, bo sama umowa to za mało według mnie.
Dobrze, że przywołujesz rekomendację BZ WBK. We mnie ona budzi sporo wątpliwości. Mam na myśli wersję z 28 marca 2017 r. (aktualizacji nie posiadam, ale pewnie większość założeń jest podobna). Zakładają w niej wydatki na wprowadzenie CD20 na poziomie 400 mln PLN (str. 4 i 6). Hmm... Długo się zastanawiałem, o co chodzi, bo spora to kwota jak na CD20. Dla mnie to pomyłka lub przeszacowanie lub założenie czegoś, o czym nie wiemy. Po ogłoszeniu rozwoju klinicznego dla zastosowania CD20 w leczeniu stwardnienia rozsianego pomyślałem, że może wiedzieli coś wcześniej i zakładali aż tyle z uwagi na nakłady na badania. Ale chyba jednak nie, bo nie założyli z tego tytułu żadnych przychodów i zysków, więc to by było niespójne.
Wniosek z powyższego, że wartość Mabionu wg BZ WBK jest niedoszacowana. Zakładając takie wydatki na CD20, w tym na jego dalsze badania w obszarze stwardnienia, trzeba założyć pożytki, które mogą stanowić nawet równowartość tych zakładanych z RZS i chłoniaku. A to daje wycenę być może nawet dwa razy wyższą...
Do przemyślenia.
Co innego wycena na podstawie wskaźników rynkowych...

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: pandorinium » 15 sty 2018 11:04

Co tu się dzieje :shock: :shock: :mrgreen:
Idziemy na reko wbk :P A na powaznie to standardowo może być ubieranie przed podaniem słabego komunikatu, albo wyjątkowo dobre info nas czeka czyli decyzja pozytywna od FDA, bo sama umowa to za mało według mnie.
Dobrze, że przywołujesz rekomendację BZ WBK. We mnie ona budzi sporo wątpliwości. Mam na myśli wersję z 28 marca 2017 r. (aktualizacji nie posiadam, ale pewnie większość założeń jest podobna). Zakładają w niej wydatki na wprowadzenie CD20 na poziomie 400 mln PLN (str. 4 i 6). Hmm... Długo się zastanawiałem, o co chodzi, bo spora to kwota jak na CD20. Dla mnie to pomyłka lub przeszacowanie lub założenie czegoś, o czym nie wiemy. Po ogłoszeniu rozwoju klinicznego dla zastosowania CD20 w leczeniu stwardnienia rozsianego pomyślałem, że może wiedzieli coś wcześniej i zakładali aż tyle z uwagi na nakłady na badania. Ale chyba jednak nie, bo nie założyli z tego tytułu żadnych przychodów i zysków, więc to by było niespójne.
Wniosek z powyższego, że wartość Mabionu wg BZ WBK jest niedoszacowana. Zakładając takie wydatki na CD20, w tym na jego dalsze badania w obszarze stwardnienia, trzeba założyć pożytki, które mogą stanowić nawet równowartość tych zakładanych z RZS i chłoniaku. A to daje wycenę być może nawet dwa razy wyższą...
Do przemyślenia.
Co innego wycena na podstawie wskaźników rynkowych...
Wycena wbk i innych jest na tyle pozytywna aby dać zarobic sobie i swoim klientom, ale na tyle niedoszacowana aby nie spowodować ze za duzo leszczy kupi. Przecież w przypadku sukcesu, sprzedaży to te 150 zeta to dalej tanio bazując na obecnych wycenach. Co innego w bessie by było.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: bankrucik » 15 sty 2018 11:04

wcale nie za szybko, nadrabiamy straty, 100% w 2 tygodnie na + wcale by mnie nie zdziwilo
też mam wrażenie, że jesteśmy trochę "opóźnieni" 8)
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość


bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: bankrucik » 15 sty 2018 11:17

a jak patrzę na ilość odwiedzin ( na tych portalach gdzie to widać) wątku Mabiona w porównaniu do dobrych i już "popularnych" firm np 11BIT, CDR czy innych, to myślę,że jeszcze dużo hossy przed nami :lol: :lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

azbest
Starszy chorąży
Posty: 1724
Rejestracja: 10 lis 2010 19:23

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: azbest » 15 sty 2018 11:18

a jak patrzę na ilość odwiedzin ( na tych portalach gdzie to widać) wątku Mabiona w porównaniu do dobrych i już "popularnych" firm np 11BIT, CDR czy innych, to myślę,że jeszcze dużo hossy przed nami :lol: :lol: :lol: :lol:
Co, jakiego Mabiona? To to nie jest formum 11BIT? U, pomyłka, sorki spadam..

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: Miły » 15 sty 2018 11:36

wcale nie za szybko, nadrabiamy straty, 100% w 2 tygodnie na + wcale by mnie nie zdziwilo
55% zrobiliśmy w 2 miesiące. Licząc od dołka intra 16.11.2017 do dzisiejszego szczytu. Dla mnie rewelacja
decyduje data stempla pocztowego

Hammer
Sierżant sztabowy
Posty: 176
Rejestracja: 11 sty 2007 02:21
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: Hammer » 15 sty 2018 11:59

tak jak urosło tak i sie cofnie 8) i do zamrazarki

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: pandorinium » 15 sty 2018 12:00

tak jak urosło tak i sie cofnie 8) i do zamrazarki
tak, tak, jezusku. To samo pisałeś przy 100. Mniej gadania, więcej zarabiania polecam. :P

Hammer
Sierżant sztabowy
Posty: 176
Rejestracja: 11 sty 2007 02:21
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: Hammer » 15 sty 2018 12:08

tak jak urosło tak i sie cofnie 8) i do zamrazarki
tak, tak, jezusku. To samo pisałeś przy 100. Mniej gadania, więcej zarabiania polecam. :P
masz urojenia pandus :lol: wiencej myslenia mniej glupich odpowiedzi z automatu polecam to tyz zarobisz :lol:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: pandorinium » 15 sty 2018 12:14

tak jak urosło tak i sie cofnie 8) i do zamrazarki
tak, tak, jezusku. To samo pisałeś przy 100. Mniej gadania, więcej zarabiania polecam. :P
masz urojenia pandus :lol: wiencej myslenia mniej glupich odpowiedzi z automatu polecam to tyz zarobisz :lol:
zadne urojenia, ale to nie mój problem ze zmieniłes nick bo tamten był spalony. Ale porada, na nowym nicku nic nie osiągniesz, bo stylu pisania i braku inteligencji nie zatuszujesz. :P I to by było na tyle. Do ignorów znów trafiasz, bo nie widze poprawy leczniczej u ciebie.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: bankrucik » 15 sty 2018 12:21

ciekawe jak tam kolarze co kółka lubią kręcić... 8) :?: :?:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Hammer
Sierżant sztabowy
Posty: 176
Rejestracja: 11 sty 2007 02:21
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: Hammer » 15 sty 2018 12:24



tak, tak, jezusku. To samo pisałeś przy 100. Mniej gadania, więcej zarabiania polecam. :P
masz urojenia pandus :lol: wiencej myslenia mniej glupich odpowiedzi z automatu polecam to tyz zarobisz :lol:
zadne urojenia, ale to nie mój problem ze zmieniłes nick bo tamten był spalony. Ale porada, na nowym nicku nic nie osiągniesz, bo stylu pisania i braku inteligencji nie zatuszujesz. :P I to by było na tyle. Do ignorów znów trafiasz, bo nie widze poprawy leczniczej u ciebie.
urojenia sierotku :lol: tak sie przejolem twoimi ignormai ze az ziewlem :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości