THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: Gerda88 » 27 sie 2017 18:48

No to wyszło na Twoje.
Życzliwe pokaże na JSW MAB GET CLN

Może coś pomoże

REKLAMA


klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klonas » 30 sie 2017 19:32

http://www.thefarm51.com/gamescom-2017-podsumowanie/


Targi Gamescom 2017 odbywające się w dniach 22-25-08-2017 Spółka The Farm 51 Group SA zalicza do najlepszych wydarzeń gamingowych w których braliśmy udział. Do Kolonii udaliśmy się w dwóch celach, prezentacji potencjalnym partnerom biznesowym naszej najnowszej produkcji World War 3, multiplayerowej gry akcji z gatunku FPS oraz pokazów aplikacji Chernobyl VR Project, wirtualnej wycieczki do Czarnobyla, która niebawem zostanie wydana na PlayStation VR. Stoisko The Farm 51 można znajdowało się w strefie business, przeznaczonej dla przedstawicieli mediów oraz gości biznesowych.

W trakcie trzech dni biznesowych odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań dedykowanych projektowi World War 3. Duże zainteresowanie projektem zaowocowało wieloma rozmowami i spotkaniami, z czego prawie połowa z nich odbyła się z wydawcami oraz partnerami biznesowymi projektu. Pozostałe spotkania poruszały kwestie marketingowe oraz wsparcia technicznego. Niezmiernie cieszymy się z bardzo pozytywnego odbioru projektu, który potwierdził nasze założenia grywalnościowe WW3 oraz potencjał rynkowy tytułu. O dużym zainteresowaniu projektu może świadczyć fakt, iż wielu gości wielokrotnie wracało do naszego stoiska na powtórne ogrywanie World War 3 w trakcie trwania targów.

Tegoroczne targi Gamescom były naszym zdaniem najlepszym eventem w historii Spółki. Byliśmy zaskoczeni tak jednoznacznie pozytywnym odbiorem naszej produkcji. Podobał się pomysł, oprawa graficzna oraz logiczna spójność systemów, które zaprojektowaliśmy. Mimo ustalonych 30 minut na jedno spotkanie, niemożliwe było trzymanie się tej zasady. Goście wśród których byli inwestorzy i wydawcy wielokrotnie przedłużali spotkania i wracali do nas ze swoimi współpracownikami lub dyrektorami w celu głębszego poznania WW3. Gratuluję naszemu teamowi. Czeka nas teraz dużo pracy, ale dołożymy wszelkich starań, aby WW3 było takie, jak go sobie wymarzyliśmy.
Kamil Bilczyński – Wiceprezes Zarządu The Farm 51
Prezentacje aplikacji Chernobyl VR Project również okazały się bardzo udane nie tylko ze względu na duża ilość zainteresowanych mediów, które zapisały się na pokazy wersji na konsolę PlayStation 4, ale przede wszystkim przez odbiór aplikacji wśród dziennikarzy. Historia Czarnobyla mimo upływu ponad 30 lat, nadal wzbudza silne emocje, a jakość produkcji niejednokrotnie przez dziennikarzy była określana mianem „kamienia milowego” doświadczeń VR, z którymi dotychczas się zetknęli. Odwiedzający dziennikarze mimo targów odbywających się w centrum Europy, pochodzili z tak odległych części świata jak Turcja, Tunezja oraz Japonia i Korea Południowa. Pod koniec września spodziewamy się emisji programu dokumentalnego „BEYOND”, tworzonego przez południowokoreańską telewizję publiczną EBS, w której Chernobyl VR Project zostanie zaprezentowany jako przykład innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania technologii VR w edukacji.

Emocje po zakończonych targach opadły i z niecierpliwością czekamy na zbliżający się okres dalszych rozmów biznesowych oraz wizyt roboczych, których celem będzie dalsza ewaluacja projektu. Po ich zakończeniu podjęte zostaną ostateczne decyzje związane z modelem komercjalizacji projektu.

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: Gerda88 » 30 sie 2017 19:43

Pewnie to nie to samo ale przypomina mi to relacje ze spółki i3d. Oby tutaj poszło im lepiej

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klonas » 30 sie 2017 21:05

Podobnie pisali rok temu przy GE. Tak muszą pisać, dlatego wklejam na miękko bez komentarza...

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: ggn. » 30 sie 2017 22:19

.
Uuuaaa... Super.
Zebrałem wszystko co najważniejsze.
.
Gamescom 2017 The Farm 51 Group SA zalicza do najlepszych wydarzeń gamingowych w których braliśmy udział
Duże zainteresowanie projektem zaowocowało wieloma rozmowami
cieszymy się z bardzo pozytywnego odbioru projektu, który potwierdził nasze założenia
O dużym zainteresowaniu projektu może świadczyć fakt, iż wielu gości wielokrotnie wracało do naszego stoiska
Stoisko The Farm 51 znajdowało się w strefie business
Tegoroczne targi Gamescom były naszym zdaniem najlepszym eventem w historii Spółki
Byliśmy zaskoczeni tak jednoznacznie pozytywnym odbiorem naszej produkcji
Gratuluję naszemu teamowi.
Czeka nas teraz dużo pracy
Emocje po zakończonych targach opadły
z niecierpliwością czekamy na zbliżający się okres dalszych rozmów biznesowych
ewaluacja projektu
.
Obrazek

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klonas » 30 sie 2017 22:33

Teraz to już nie ma oporów ;)

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klonas » 31 sie 2017 13:40

Podobno BN zadowolone ze sprzedazy w Japoni. Podobno artykuł na Parkiecie.

Podobno dziś pogodno.

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: ggn. » 31 sie 2017 14:02

Standardowe zagrywki. Komunikaty i artykuły bez żadnych materiałów dokumentujących postęp prac.
Ponad rok temu Pazdur zapowiadał ChVR na premierę PSVR jesienią 2016. Wyszło już?
Demo WW3 jest i jest tak genialne że mało kto widział. Ścisła tajemnica najlepszą formą promocji.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klonas » 16 wrz 2017 14:33

Jest tu wielu mądrych obserwatorów branży gier. Kto mi wyjaśni przyczyny tego zachowania:

http://store.steampowered.com/sale/bandainamcoweekend

Tylko bez takich absurdów, że GE to syf. Bo sprzedaję nawet Foreveren w promocjach swojego misia.

Z tego co wiem na targach też nie było GE. :roll: Nie spotkałem się z zaprzestaniem promowania produktu przez wydawcę tego kalibru, przecież wszyscy wiemy, że przecena mogła by ruszyć nawet GE.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: glowacki4 » 16 wrz 2017 17:00

Ja zamiast wytłumaczenia zaoferuje ci jeden szybki wniosek: BN nie przyłoży ręki do drugiej części Get Even :lol:

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klonas » 16 wrz 2017 18:33

No właśnie totalnie innej odpowiedzi się spodziewałem :D Cenny wniosek :D
Jednak zapewne tej odpowiedzi tu nie uzyskam tu, jedynie od Farm 51 w innych produkcjach, lub wywiadzie - jakkolwiek.

Promocja w postaci przeceny nic nie kosztuje, wiec są dwie opcje. Sprzedaż pudełkowa jest na tyle dobra, że nie ma promocji. Dwa BN jako największy i*** świata, nie chce przecenić i przez to promować.


Wiec nadal szukam analogi innych produkcji porzuconych z promocją tak jak w tym przypadku GE. Dla mnie to fenomen, przecież ta gra mało nie kosztowała a żadna firma nie jest tak durna aby nie sprzedawać swoich produktów. To się pytam dlaczego pomimo przecen BN nie przeceniają GE???

ponownie powtarzam :
http://store.steampowered.com/sale/bandainamcoweekend/

produkcje wydane w podobnym okresie przecenione są na 40 proc. Reklama BN na steam porządna.

To czy będzie GE 2 to już inna bajka. Szukam analogi innych dobrze zapowiadających się produkcji, które zostały tak wypromowana a raczej przeciwne.

FAKTY, konkrety.

Dodam, że nadal mi nie gra wielkość danych do gry o rozgrywce 10-12 godzin. Przy takim czymś WW3 powinno mieć około 200 giga.

Czekam na Czernobyl vr, to mi powinno wyjaśnić. Obecna wersja ma chyba 12 giga. Zakładam, że pełna będzie miała coś koło tego co ma GE, przy ciężkich filmach 4k.

Ale, że GE waży tyle co Wiedzmin, to całkowicie kładzie fotagrametrie, ale z kolei w 2014 była gra gdzie na dużą skalę zastosowany fotogrametrię
Wymagania sprzętowe The Vanishing of Ethan Carter
Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 9 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

Dla mnie to jest czarna magia.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klaxon » 16 wrz 2017 18:45

Promocja w postaci przeceny nic nie kosztuje, wiec są dwie opcje. Sprzedaż pudełkowa jest na tyle dobra, że nie ma promocji. Dwa BN jako największy i*** świata, nie chce przecenić i przez to promować.
Przecież masz promocję xbox -30% a w tygodniu było -30% na PS4 - więc przyjdzie czas i na pc.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klonas » 17 wrz 2017 14:46

Słusznie, ale nie wykorzystać weekendu BN. Możliwe, że nie chcą kanibalizować sprzedaży pudełek.

http://store.steampowered.com/search/?o ... topsellers

Widać, że wyprzedaż przynosi efekt BN. Zakładam, że wiedzą co robią - mimo wszystko.

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: ggn. » 17 wrz 2017 21:33

Jest tu wielu mądrych obserwatorów branży gier. Kto mi wyjaśni przyczyny tego zachowania:

http://store.steampowered.com/sale/bandainamcoweekend

Tylko bez takich absurdów, że GE to syf. Bo sprzedaję nawet Foreveren w promocjach swojego misia.

Z tego co wiem na targach też nie było GE. :roll: Nie spotkałem się z zaprzestaniem promowania produktu przez wydawcę tego kalibru, przecież wszyscy wiemy, że przecena mogła by ruszyć nawet GE.
Myślę, że BN nie jest do końca zadowolone ze współpracy z Farmą i poprzez drobne zaniechania i intencjonalne faile próbują doprowadzić do realizacji jakiegoś scenariusza (lub jego braku) zapisanego w umowie.
Może sprawa break even związana jest z czasem?

@Klonas, zakładasz, że w plikach gry ukryta jest dodatkowa zawartość?
To byłby niezły numer, jednak jest sporo dziwnych ludzi których grzebanie w plikach gier kręci bardziej niż granie w nie i już dawno by dziwne i niewykorzystane zasoby znaleźli.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: The Farm 51 [F51] cz 5. Czas prawdy w grze fałszu.

Postautor: klonas » 17 wrz 2017 23:39


Myślę, że BN nie jest do końca zadowolone ze współpracy z Farmą i poprzez drobne zaniechania i intencjonalne faile próbują doprowadzić do realizacji jakiegoś scenariusza (lub jego braku) zapisanego w umowie.
Może sprawa break even związana jest z czasem?

@Klonas, zakładasz, że w plikach gry ukryta jest dodatkowa zawartość?
To byłby niezły numer, jednak jest sporo dziwnych ludzi których grzebanie w plikach gier kręci bardziej niż granie w nie i już dawno by dziwne i niewykorzystane zasoby znaleźli.
To jest bardzo prawdopodobne, jedna i druga część twojej wypowiedzi.
Wiesz, powiem szczerze what is real dopadło mnie. Nie wiem co jest prawdą, ale tak jak przedstawiłem wyżej porównania wartości materiału w zapisie na HDD do innych produkcji jest zaskakująca.

Ja gdybym był odpowiedzialny za marketing BN, leciał bym w taką stronę. Zrobił podwójny marketing a zawartość po czasie odblokował.


Co mnie zaskoczyło kiedyś. Wypowiedz kogoś z BN, że marketing na grę będzie wynosił od tylu to tylu. Nie pamiętam kwot, ale rozrzut był zaskakująco ogromny. Nie mam 5 lat, aby nie wiedzieć ,że mają jakieś rozeznanie bardziej zakrojone ;)

Nowe IP i jedna z ważniejszych produkcji?
Fotogrametria bardzo przyspiesza robienie gier ( a wiemy ile robili) ? Skoro tak jest a wierzę w to, że to przyśpiesza prace - nie chodzi mi tylko o Farm 51.

Jeszcze przed embargiem na informacje przef BN było pare wersji silnika wersja 3 a raz, że 4.
Multiplayera jakoś wytłumaczyli.

Niesłychane jest dla mnie to, że przed premierą kluczowej gry prezesy wypowiada się, że mogli zrobić tą grę lepiej, dziwi mnie to, bo to jest sepuku takie zachowanie. Nie spotkałem się z czymś takim a wiemy, że potrafią lać wodę i czarować PR. Data premiery też wybitna, to wszystko wygląda jakby chcieli jak najgorzej zadebiutować.

Innotech - też mnie dziwi, z jakiegoś powodu prezentacja jest niepełna a właściwie cisza o niej. Pomimo, że coś robili przecież. Możliwe, że to tak jak z games republik - niewypał.
Jednak mamy potwierdzenia, że mimika jest a w GE ryje jakieś nie wyjciowe jak DA już lepsze robili.
Dodam, że jeszcze 1.5 roku temu krzyczano, że GE będzie w pełnej cenie i będzie podchodziło pod produkcję AAA dzięki Fotogrametrii.

Super dźwięk i orkiestra.



Uważam, że jest mozliwość ukrytych plików, ciekaw jestem DLC ( niby mówiono o takiej możliwości). Dla jasności: już w nic nie wieżę, bo GE mnie w przypadku FARM 51 rozwaliło i nie liczę, że tak będzie.

Jednak powtórzę, ja bym taki marketing właśnie zrobił. Gra, która zatarła rzeczywistość i to by było prawdziwa reklama, ryzykowna ale wyjątkowa. Wszsytkie media ich.

GE momentami wygląda ładnie, momentami rażąco. Pamiętam dziwne zagrywki z materiałami ze skaczącymi trupami ( nie spotkałem się z czymś takim ), zaniżaną rozdzielczością.

Jeżeli taka gra ma mieć taką kompresję to WW3, Czernobyl nie ma sensu.

Jeszcze jedno, dlaczego Czernobyl Vr wczesną wersję robili coś około roku a pełną wersję robią 1,5 roku czyli razem 2.5 roku. Nie kumam tego zbytnio, ale są opcje:

Chcą dopieścić i będzie naprawdę super, wow itd - wiemy, że wczesny dostęp zrobili tanio i szybko - czyli można a pojemność na hdd też znamy.

Druga wersja:
Nie mogą ujawnić czegoś przed odblokowaniem GE.

trzecia: nie mieli ludzi do roboty, bo Ci wyparowali, albo robili coś innego.

Brzmi to kosmicznie, ale do diabła 12 mln koszt produkcji to już nie jest tak mało i to podobno technologią, która przyśpiesza i potania.

Zaraz posypie się chłosta :D :lol: Ja po prostu tego nie wykluczam, wcześniej wykluczyłem, że początek gry może być tak nudny i grafika może być tak nie równa z paskudnymi ryjami, która dostaje dotacje na mimikę a potem ryje w worki.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości