POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 21 kwie 2018 15:18

Obrazek

- rozbudowa terminala im. Lecha Kaczyńskiego
- budowa przepompowni w Niechorze pod Baltic Pipe Line
- II etap rozbudowy w ZAK w Kędzierzynie-Koźle i podłączenie nitki pod koksownie
- Budowa dwuturbinowego bloku gazowego w Dolnej Odrze o max mocy 1000 MW

I niech zarząd Polimex nie powołuje się na przetargi rozpisane w tym w zachodniej Europie bo to każdy widzi a szanse są kiepskie albo papla za konkurencją o bloku w Puławach....Jeśli powiedziano A. w polityce i Polska ma być niezależna energetycznie i zmniejszać emisję CO2, dostosować się do pakietu zimowego ale i konkluzji BAT to zmiany będą jak i ogrom pracy, ale jeśli rynek kapitałowy dyskontuje przeszłość bo krętaczom to pasuje to tylko można pogratulować, pewnie krasnoludki wszystko wybudują.

By ułatwić wam wgląd na mapie naniosłem miejscowość i by zamysł na mapie kraju był widoczny.

Polimex nie tylko nie może pozwolić konkurencji by istniała, wyhodować ją, rynek kapitałowy może pomóc by ją rzucić na kolana.

kwiatki takie:
LNG jako paliwo dla statków stanowi obecnie mniej niż 1 proc. łącznego wolumenu paliw żeglugowych dystrybuowanych przez Grupę Lotos. Jednak w perspektywie 2025 roku ten udział może wzrosnąć nawet do 20 proc.
http://nafta.wnp.pl/lng-paliwem-przyszl ... 1_0_0.html

były omawiane w wiosną 2015r, nic z tym nie zrobiono, a to logiczny ciąg wydarzeń.

a za "Potopem" który przeżywamy parafrazując:

Posłuchaj wtedy ....
https://youtu.be/SXHurG3eN-4?t=68

a wtedy dodatkowy szub via akwizycja! a później po 10 latach(2021r. , usunięty w 2011r.) "Samurajowie" poprowadzą Polimex na parkiet by Wig20 zając ponownie miejsce!


Piękna pogoda za oknem, powodzenia

Rihanna - Diamonds*
https://www.youtube.com/watch?v=gHdODMgZnlY

i nie dajcie sobie jak w tej piosence tłumaczyć:

You’re a shooting star I see (Jesteś spadającą gwiazdą, którą widzę,)
http://www.tekstowo.pl/piosenka,rihanna,diamonds_.html

bo idiom znaczy, wystrzelona gwiazda na niebie(rakieta)


* Polimex!
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

REKLAMA


Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Unio » 21 kwie 2018 18:12

Cześć ,
Roboty jest dużo tylko by było kim ta robotę robić. Nawet Ukraińcy przyjeżdzają by zarobić a się nie narobić.

Pozdro

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Unio » 21 kwie 2018 18:29

Dla mnie od 2014 idziemy horyzontem. Jak by ostatni podjazd pod 17 poszedł dalej i zakończył się piękna hiperbola (ja liczyłem na 35)to by można powiedzieć ze to akumulacja. Ale chyba za mocno poszło i wysylpali. Może nie chciano wyeksponować niegospodarności albo braku umiejętności zarządzania środkami. Dziwne ze frundy sypały dalej na spadku. Ktoś z kimś coś ustalim taki obrót na szczycie.
Teraz nam się robi na miesięcznym ładne podwójne dno. Jak kiedyś na sokolowie. Oj ładnie wtedy rosło. Może jeszcze powinnismy spaść na fali paniki ale może później nie zdażyło by się wejść jak sprężyna się za mocno naciągnie. Na tygodniowym jak pójdziemy na 5 z cofka na 4 to odwrócona głowa z ramionami. Ładnie to wszystko by się ułożyło tylko potrzeba powolnego stabilnego wzrostu. Kupowacz potrzebuje czasu by na takim obrocie coś zebrać . Spokojnie niech rośnie złociste po zlociszu pokonuje w góre to ładny max być może.
Koszula o ile poziomem spadku mnie zaskoczyłeś to teraz poziomem wzrostu rozczarowałes.
Rozumiem ze lepiej mniej a pewniej.
Mam nadzieje ze nie będziemy na tarczy tylko z tarcza!
Pozdrawiam

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 21 kwie 2018 20:00

Dla mnie od 2014 idziemy horyzontem. Jak by ostatni podjazd pod 17 poszedł dalej i zakończył się piękna hiperbola (ja liczyłem na 35)to by można powiedzieć ze to akumulacja. Ale chyba za mocno poszło i wysylpali. Może nie chciano wyeksponować niegospodarności albo braku umiejętności zarządzania środkami. Dziwne ze frundy sypały dalej na spadku. Ktoś z kimś coś ustalim taki obrót na szczycie.
Teraz nam się robi na miesięcznym ładne podwójne dno. Jak kiedyś na sokolowie. Oj ładnie wtedy rosło. Może jeszcze powinnismy spaść na fali paniki ale może później nie zdażyło by się wejść jak sprężyna się za mocno naciągnie. Na tygodniowym jak pójdziemy na 5 z cofka na 4 to odwrócona głowa z ramionami. Ładnie to wszystko by się ułożyło tylko potrzeba powolnego stabilnego wzrostu. Kupowacz potrzebuje czasu by na takim obrocie coś zebrać . Spokojnie niech rośnie złociste po zlociszu pokonuje w góre to ładny max być może.
Koszula o ile poziomem spadku mnie zaskoczyłeś to teraz poziomem wzrostu rozczarowałes.
Rozumiem ze lepiej mniej a pewniej.

Mam nadzieje ze nie będziemy na tarczy tylko z tarcza!
Pozdrawiam

Obrazek

Unio,

jesteśmy w jednej drużynie to i zgodność opinii, Twoje 10zł od dzisiejszych cen jawi się całkiem realnie tzn. 14zł or more.
Formacja W na miesięcznym i przy tym totalnie wyprzedanym stochastic jawi się równie wysoce prawdopodobna.


Wyższe przedziały cenowe itd. Unio, problem w tym że 11zł to przedmiot zakładu z T2 i to w ciągu roku tzn. do wiosny 2019r.
Pozdrawiam
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 21 kwie 2018 20:16

Cześć ,
Roboty jest dużo tylko by było kim ta robotę robić. Nawet Ukraińcy przyjeżdzają by zarobić a się nie narobić.

Pozdro

Pracownicy są, kwestia płac i Ukrainiec potrafi ciężko pracować, gotowy jest pozostawać na nadgodziny itd., problem Polimexu to nie kwestia cen materiałów, pracowników a zagranie że blokiem C chciano dokonać złotego strzału by jak dotknięciem czarodzieja problemy prysły a inwestor zapłaci każda cenę bo to przecież Polimex, szef był znajomym kiepskiego ministra. Czy byłby w stanie ogarnąć całą budowę bloku to inna kwestia. zagrali jak frajerzy i może podwykonawcze zadania jakoś obraz polepszą. Dobrze że Antek sobie poszedł.
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Unio » 21 kwie 2018 23:32

Nie wiem czy kiedykolwiek się dowiemy jak było. Czy nie chcieli robić po kosztach (inwestycja długa a jak będą się zmieniać ceny w przyszłości ?) czy poszli po bandzie w druga stronę?
Zreszta Zobaczymy co będzie jeszcze z Ostrołęka.
Jest jeszcze temat reparacji. Może nierealne ale Jeśli Niemcy kiedykolwiek coś dadzą to tylko w formie inwestycji w infrastrukturę by ich firmy miały w Polsce lepiej.
Zreszta tematów jest wiele pytanie czy znajdzie się ktoś kto to Dobrze pokoloruje i upudruje. Nawet nie chodzi o to kto to będzie robił tylko kto jakimi pieniędzmi pod to zagra i kiedy powie pas! Na chwile obecna im lepiej w budowlance tym gorzej z poziomami kursów.

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 21 kwie 2018 23:48

Nie wiem czy kiedykolwiek się dowiemy jak było. Czy nie chcieli robić po kosztach (inwestycja długa a jak będą się zmieniać ceny w przyszłości ?) czy poszli po bandzie w druga stronę?
Zreszta Zobaczymy co będzie jeszcze z Ostrołęka.
Jest jeszcze temat reparacji. Może nierealne ale Jeśli Niemcy kiedykolwiek coś dadzą to tylko w formie inwestycji w infrastrukturę by ich firmy miały w Polsce lepiej.
Zreszta tematów jest wiele pytanie czy znajdzie się ktoś kto to Dobrze pokoloruje i upudruje. Nawet nie chodzi o to kto to będzie robił tylko kto jakimi pieniędzmi pod to zagra i kiedy powie pas! Na chwile obecna im lepiej w budowlance tym gorzej z poziomami kursów.

Drogi Unio,

myślę że lepiej wypadniemy gdy nie będzie tak że jakieś wydarzenie trwa "10 minut" a my reflektujemy "2 dni". Osobiście mogę być rozczarowany bo jako jeden z pierwszych o bloku C mówiłem, pokazując ile znaczy. Zmarnowano czas i energię. To było, a pudrować nie trzeba, tematów, to jak kobieta...jest piękna w oczach patrzącego a nie że sama siebie widzi urodziwą albo sobie pomaga.

Jest jeszcze temat reparacji.

Ok, masz prawo zastanawiać się, oni nie chcą być sprawcami, my ofiarami, to jak karuzela wraca.
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Unio » 21 kwie 2018 23:52

Co do zakładu. Jak się zapakuja, wypłoszą i hamulcowy puści i będzie miało iść up to myśle ze jak ostatnio 3 białe byly i coś Ala nagrobek na miesięcznym (a ja w niego nie wierzyłem)to teraz podobnie rura w górę. Do chwili jak „kompy” w zleceniach nie wyłapią ze lud kupuje.
Może nawet przed reniferami z Laponi dadzą radę górna bandę na miesięcznym przełamać.
Osobiście nie będą za pięknych wizji roztaczał bo mnie jeszcze za p na ziemie coś ściągnie.
A czym większy pesymizm tym lepiej.
Pozdrawiam

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Unio » 22 kwie 2018 00:00

Zobaczymy co jeszcze będzie z Ostrołęka. Historia pokazuje ze wygrać nie znaczy zarobić !
Dobranoc

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 22 kwie 2018 00:09

Zobaczymy co jeszcze będzie z Ostrołęka. Historia pokazuje ze wygrać nie znaczy zarobić !
Dobranoc
Unio, przegraliśmy i nie ma co się mazać...pod trzepakiem by ci powiedzieli wprost...daliśmy du---. Zycie toczy się dalej, oby tylko nauka nie poszła w las. Czy zarobią czy nie, nie nas biznes! jako podwykonawcy i tak się zgłosimy bo musimy a nie że chcemy, proste jak drut.

Dzięki za wymianę zdań, powodzenia

i pozdrawiam
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Unio » 22 kwie 2018 15:24


|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 22 kwie 2018 17:56

tak, małe, średnie umowy stabilizują, ale chciałbym usłyszeć pomysł dla Polimexu. Kierunek dla segmentu nafta-gaz właściwy..
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: cornollio » 23 kwie 2018 13:20

Wyciągną to z tych 3,4 czy jedziemy znów na 3,3 :roll:

|Czarna.Koszule|
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 10 gru 2017 20:09

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszule| » 23 kwie 2018 13:46

Wyciągną to z tych 3,4 czy jedziemy znów na 3,3 :roll:

w 10 minut mogą zrobić zieleń
Polimex-Mostostal będzie znów Wielki!

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Hafid » 23 kwie 2018 13:58

Wyciągną to z tych 3,4 czy jedziemy znów na 3,3 :roll:

w 10 minut mogą zrobić zieleń
Niecałe 0.5 mln obrotu....aż chce się śpiewać " Jaki tu spokój na na na na. Nic się nie dzieje na na na na(...)"

Cisza przed burza....


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości