POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

wszystko na temat spółek publicznych
AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: AdmiralPiett » 07 lis 2017 12:42

a niech sie koryguja i koryguja

i tak do 7-8 zyli

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I to z palcem !

O wyrokach sądowych czytali ??

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

REKLAMA


Pasterz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3241
Rejestracja: 16 lut 2009 20:28
Lokalizacja: Z Ziemi Senioralnej

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Pasterz » 07 lis 2017 13:31

przy takin rynku minus, skandal :oops:
Biedny boś głupi
Głupi boś biedny

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Inwestor2010 » 07 lis 2017 13:42

przy takin rynku minus, skandal :oops:
Usypiaja przed odpałem !

:P

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarna.Koszule » 07 lis 2017 14:11

witam

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 07 lis 2017 14:35

@Trader

poważałeś może mą myśl o której piszę od dawna że Polimex dokona fuzji z Rafako? (np. 2:1)?

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re:

Postautor: rocky_balboa » 07 lis 2017 16:22

@Trader

poważałeś może mą myśl o której piszę od dawna że Polimex dokona fuzji z Rafako? (np. 2:1)?
Pozwolicie, że się podepnę do tematu.
O takiej fuzji mówiło się już parę lat temu. To o czym piszesz Koszulo chodziło mi już po głowie w styczniu, gdy wchodziłem pierwszy raz w Polimex.
Mocno zastanawiały mnie niemal identyczne ruchy na wykresach PXM, RFK - widać było, że spółki są grane przez jednego dużego gracza.
Kolejna sprawa - zwolnienia grupowe w Rafako. Restrukturyzacja restrukturyzacją, ale w obliczu tego co się dzieje na rynku pracy i braku wykwalifikowanych ludzi do zatrudnienia - to te zwolnienia są dla mnie trochę dziwne, zwłaszcza, że przymierzają się do Ostrołęki (no chyba, że budowa w Ostrołęce faktycznie jest nierealna?).
Trzecia sprawa - emisja akcji na PBG dla wierzycieli i cena akcji w emisji - mogą być sposobem na nakarmienie wilka i pozostawienie owieczki żywej, bo wierzyciele swoje zarobią, a i zainteresowany będzie mógł kupić sporo akcji PBG w niskiej cenie. Mając spory pakiet akcji PBG można mieć chyba i wpływ na Rafako, w którym PBG ma większość. Może to jest też sposób na zaspokojenie Wiśni, bo mając nawet mniejszy pakiet akcji RFK swoje na nich zarobi, jeżeli połączone spółki będą dostawać mięsiwo z pańskiego (czytaj "państwowego") stołu.
Kolejna rzecz - rozgrywka na Jaworznie i przekazanie robót dla Rafako. Ktoś zna powód?
Koło Rafako kręcił się też PFR, a co za tym idzie - wychodzi, że skarb państwa (udziałowiec PXM przez spółki energetyczne) też węszy tu swój interes.
A najbardziej zastanawia mnie zachowanie kursu Polimexu - hiperbola hiperbolą, bo jej powód znamy, ale zjazd do bazy 4 zeta, gdzie Polimex chodził po tyle, gdy PXM był zagrożony bankructwem, gdy nie było w nim energetyków, gdy nie było wygranego Żerania i perspektyw na Ostrołękę, PDH, czy modernizacje w blokach energetycznych należących do jego większościowych właścicieli, itd. Zjazd zaczął się też po infie o Żeraniu, a w tym samym czasie pojawił się tu nowy animator. Fałszywe sygnały, złamane formacje, dziwna akumulacja (lipiec/sierpień), nieracjonalne zachowania kursu, spadki po dobrych infach, utajnione rozmowy z GDDKiA - dla mnie to co najmniej dziwne.
Chyba, że po marcowej hiperboli ktoś chciał na Polimexie skupić tanio trochę tego papiera za pieniądze na nim zarobione na rynku i na coś tę zarobioną kasę chce przeznaczyć.
Może to są urojenia mojego chorego umysłu, ale...?
Czas pokaże.

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Re: Re:

Postautor: Czarna.Koszule » 07 lis 2017 16:50

@Trader

poważałeś może mą myśl o której piszę od dawna że Polimex dokona fuzji z Rafako? (np. 2:1)?
Pozwolicie, że się podepnę do tematu.
O takiej fuzji mówiło się już parę lat temu.
Tak, temat znany....poruszany przez ost. 2 lata
To o czym piszesz Koszulo chodziło mi już po głowie w styczniu, gdy wchodziłem pierwszy raz w Polimex.
:-) a jaki nick miałeś?
Mocno zastanawiały mnie niemal identyczne ruchy na wykresach PXM, RFK - widać było, że spółki są grane przez jednego dużego gracza.

Prawdopodobnie tak
Kolejna sprawa - zwolnienia grupowe w Rafako. Restrukturyzacja restrukturyzacją, ale w obliczu tego co się dzieje na rynku pracy i braku wykwalifikowanych ludzi do zatrudnienia - to te zwolnienia są dla mnie trochę dziwne, zwłaszcza, że przymierzają się do Ostrołęki (no chyba, że budowa w Ostrołęce faktycznie jest nierealna?).
Obrazek

276 do lipca 2018, PDO 128 już odeszło, racjonalne działania

Trzecia sprawa - emisja akcji na PBG dla wierzycieli i cena akcji w emisji - mogą być sposobem na nakarmienie wilka i pozostawienie owieczki żywej, bo wierzyciele swoje zarobią, a i zainteresowany będzie mógł kupić sporo akcji PBG w niskiej cenie. Mając spory pakiet akcji PBG można mieć chyba i wpływ na Rafako, w którym PBG ma większość. Może to jest też sposób na zaspokojenie Wiśni, bo mając nawet mniejszy pakiet akcji RFK swoje na nich zarobi, jeżeli połączone spółki będą dostawać mięsiwo z pańskiego (czytaj "państwowego") stołu.
PBG nie ma dużo do gadania gdy chce dokonać dezinwestycji by mieć na spłatę a energetyka praktycznie państwowa, wojna

Kolejna rzecz - rozgrywka na Jaworznie i przekazanie robót dla Rafako. Ktoś zna powód?
Tak, ale nie ma podkładki w news publicznych
Koło Rafako kręcił się też PFR, a co za tym idzie - wychodzi, że skarb państwa (udziałowiec PXM przez spółki energetyczne) też węszy tu swój interes.
Borysi i Semailowa się znają z PKO BP jeszcze,


A najbardziej zastanawia mnie zachowanie kursu Polimexu - hiperbola hiperbolą, bo jej powód znamy, ale zjazd do bazy 4 zeta, gdzie Polimex chodził po tyle, gdy PXM był zagrożony bankructwem, gdy nie było w nim energetyków, gdy nie było wygranego Żerania i perspektyw na Ostrołękę, PDH, czy modernizacje w blokach energetycznych należących do jego większościowych właścicieli, itd. Zjazd zaczął się też po infie o Żeraniu, a w tym samym czasie pojawił się tu nowy animator. Fałszywe sygnały, złamane formacje, dziwna akumulacja (lipiec/sierpień), nieracjonalne zachowania kursu, spadki po dobrych infach, utajnione rozmowy z GDDKiA - dla mnie to co najmniej dziwne.
Chyba, że po marcowej hiperboli ktoś chciał na Polimexie skupić tanio trochę tego papiera za pieniądze na nim zarobione na rynku i na coś tę zarobioną kasę chce przeznaczyć.
masz widzę rozeznanie, brawo. też myślę że w transakcji wiązanej kasa właśnie na serię K idzie(Rafako)
Może to są urojenia mojego chorego umysłu, ale...?
Czas pokaże.
Na pewno jesteś chory :))))))))))))))))))))))))))))


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 lis 2017 17:17 przez Czarna.Koszule, łącznie zmieniany 1 raz.

bankrut0
Starszy sierżant
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2017 20:01

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: bankrut0 » 07 lis 2017 17:17

ciekawe czy wyrysuja oRGR. W sumie dużo nie brakuje

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Re:

Postautor: rocky_balboa » 07 lis 2017 17:33

:-) a jaki nick miałeś?

Na forum parkietu zarejestrowałem się i zacząłem coś pisać dopiero niedawno, a rocky_balboa to mój jedyny tutaj nick.
Wcześniej (właśnie gdzieś od stycznia) czytałem Wasze wpisy na forum jako gość bez rejestracji.

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re:

Postautor: Trader » 08 lis 2017 00:33

@Trader

poważałeś może mą myśl o której piszę od dawna że Polimex dokona fuzji z Rafako? (np. 2:1)?
Oczywiście, zawsze czytam twoje rozważania z zainteresowaniem. To jest całkiem realny scenariusz.

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 08 lis 2017 00:35

czyli Polimex po 10 zeta, a Rafa po 5 zeta po nowej emisji ??

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Re: Re:

Postautor: Czarna.Koszule » 08 lis 2017 01:16

:-) a jaki nick miałeś?

Na forum parkietu zarejestrowałem się i zacząłem coś pisać dopiero niedawno, a rocky_balboa to mój jedyny tutaj nick.
Wcześniej (właśnie gdzieś od stycznia) czytałem Wasze wpisy na forum jako gość bez rejestracji.

Witaj na forum

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarna.Koszule » 08 lis 2017 01:36

czyli Polimex po 10 zeta, a Rafa po 5 zeta po nowej emisji ??

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zezowata piękność by się nie zgodziła, odwrotnie Sz-G.

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 08 lis 2017 08:11

czyli Polimex po 10 zeta, a Rafa po 5 zeta po nowej emisji ??

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zezowata piękność by się nie zgodziła, odwrotnie Sz-G.
a dla pewnosci- jaka to zezowata pieknosc masz na mysli ?

te wysoka z dlugimi nogami i krotkimi dosc wlosami ?? :mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Czarna.Koszule » 08 lis 2017 10:02

czyli Polimex po 10 zeta, a Rafa po 5 zeta po nowej emisji ??

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zezowata piękność by się nie zgodziła, odwrotnie Sz-G.
a dla pewnosci- jaka to zezowata pieknosc masz na mysli ?

te wysoka z dlugimi nogami i krotkimi dosc wlosami ?? :mrgreen:

nie będziemy robić magla drogi Sz-G :lol: :lol: :lol: Na wątku Rafako Pandara ogłosił 10zł więc 10zł będzie. Pewnie ma rację bo akt. manipulują pod prawa poboru(od jutra handlują kilka dni). Drobni nie kupują serii K bo wiszą dość wysoko i za co? Gruby pozbiera do koszyka i zrobi swoje. Zobaczymy co do wiosny wyrośnie.

Obrazek

to nie tylko zwykła korelacja, tu widać plan rozciągnięty w czasie, już na początku roku go mieli, tz po podpisaniu umowy wierzyciele ./. PBG.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości