POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

wszystko na temat spółek publicznych
golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: golastopa » 31 sty 2018 17:09

No ciekaw jestem jak się wygrywa przetarg oferując tak wysoką cenę - najdroższą z oferentów.
Ze słów prezesa wynika, że ma przesłanki na których opiera swoje przekonanie, ale nie może o nich powiedzieć, natomiast sądzi, że przetarg zostanie rozstrzygnięty na korzyść PXM, po czym inwestor zmniejszy swoje oczekiwania i PXM obniży cenę, bo cena jest wyznacznikiem oczekiwań inwestora :lol: :lol: :lol: :lol:

Z ciekawością obserwuję, prezes swoimi słowami spowodował przewalenie się akcji za więcej niż 20 baniek hmmm chyba nie chciałbym być w jego skórze w przypadku przegranej tym bardziej, że przez 2-3 tygodnie przed zdarzeniem na akcjach działy się dziwne rzeczy. I to jest jedyne co dla mnie przemawia, że dołek mamy już za sobą, bo kto tak wystawiłby prezesa???

REKLAMA


|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 03 lut 2018 16:12

No ciekaw jestem jak się wygrywa przetarg oferując tak wysoką cenę - najdroższą z oferentów.
Ze słów prezesa wynika, że ma przesłanki na których opiera swoje przekonanie, ale nie może o nich powiedzieć, natomiast sądzi, że przetarg zostanie rozstrzygnięty na korzyść PXM, po czym inwestor zmniejszy swoje oczekiwania i PXM obniży cenę, bo cena jest wyznacznikiem oczekiwań inwestora :lol: :lol: :lol: :lol:

Z ciekawością obserwuję, prezes swoimi słowami spowodował przewalenie się akcji za więcej niż 20 baniek hmmm chyba nie chciałbym być w jego skórze w przypadku przegranej tym bardziej, że przez 2-3 tygodnie przed zdarzeniem na akcjach działy się dziwne rzeczy. I to jest jedyne co dla mnie przemawia, że dołek mamy już za sobą, bo kto tak wystawiłby prezesa???

WIG-budownictwo, Polimex - tygodniowy
Obrazek

Bez słów prezesa PXM w Marriott to Polimex by się nie ruszył i nie wiem jak wy, WIG Budownictwo ma się kiepsko co ładnie widać na wykresie tygodniowym i budująca się flaga jest już opuszczana dołem a to spadek indeksu do 2500 czyli 10% jeszcze a powodów takiego stanu możecie szukać tu:

http://budownictwo.wnp.pl/boom-inwestyc ... 1_0_0.html

Obrazek

Polimex jest drogi! a przypominam że mamy dobre 150 mln akcji po 2 zł serii T energetyków a jak można wyceniać zyski tak wysoko skoro nad rynkiem wisi wykup obligacji które są zamienne na akcje o nominale po 2zł.

Wielu z Was pamięta mą cenę 3,50zł a ja chciałem się tylko przypomnieć :))
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 05 lut 2018 13:40

Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 06 lut 2018 12:01

podbijam wątek,

na bankier PXM bije rekordy popularności a na Parkiet odwrotnie, ale podobnie było na Petrolinvest.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: rocky_balboa » 06 lut 2018 15:16

podbijam wątek
Jak tu cokolwiek komentować, kiedy krew oczy zalewa...
Ostrołęka się oddala. Może oferta przetargowa to celowe zagranie, żeby zgasić projekt i celować w atomówkę?
Było blisko i to miałabyć szansa na realny zarobek dla PXM, a teraz widok się bardzo rozmył. Na inne duże projekty trzeba będzie poczekać, a to oznacza kiszonkę. A atomówka na razie jawi się jako odległy miraż.
Dodatkowo doszła Ameryka - korekta czy bessa? - wpływ już dziś widzimy na GPW, w tym na PXM.
W grudniu i początkiem stycznia patrzyłem optymistycznie na PXM, bo i kreski dawały jakieś sygnały, a i złudzenia, ze mijamy dołek się pojawiły, a i na Ostrołękę też mocno liczyłem.
Dziś tego optymizmu jakby u mnie (u nas?) mniej.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 06 lut 2018 15:26

podbijam wątek
Jak tu cokolwiek komentować, kiedy krew oczy zalewa...
Ostrołęka się oddala. Może oferta przetargowa to celowe zagranie, żeby zgasić projekt i celować w atomówkę?
Było blisko i to miałabyć szansa na realny zarobek dla PXM, a teraz widok się bardzo rozmył. Na inne duże projekty trzeba będzie poczekać, a to oznacza kiszonkę. A atomówka na razie jawi się jako odległy miraż.
Dodatkowo doszła Ameryka - korekta czy bessa? - wpływ już dziś widzimy na GPW, w tym na PXM.
W grudniu i początkiem stycznia patrzyłem optymistycznie na PXM, bo i kreski dawały jakieś sygnały, a i złudzenia, ze mijamy dołek się pojawiły, a i na Ostrołękę też mocno liczyłem.
Dziś tego optymizmu jakby u mnie (u nas?) mniej.

widzę podobnie z blokiem C a US, niech sie wyszaleją bo mają z czego spadać i to jest dla nich zdrowsze. SE winny wymienić obligacje na akcje po 2zł nominał i wykorzystać sytuację gdy jest przecena, wtedy nie ma tego nawisu nad rynkiem, pewnie po cichu też uszczuplają portfele..."wezwania"

Polimex i Rafako mają chwilowy potencja spadków ale będzie co robić w kraju...niestety chyba nie w Ostrołęce i to w tej skali.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

IgK
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2018 17:19

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: IgK » 06 lut 2018 17:24

Odejście prezesa Energi Daniela Obajtka do PKN Orlen nie wpływa na inwestycje grupy i harmonogram przetargu na budowę bloku w Ostrołęce - poinformował PAP Biznes rzecznik Energi Adam Kasprzyk.
"Wszystko będzie realizowane zgodnie z założeniami. Przetarg (na budowę bloku w Ostrołęce - przyp. PAP Biznes) będzie rozstrzygnięty zgodnie harmonogramem, czyli w pierwszych trzech miesiącach od otwarcia kopert, tzn. w pierwszym kwartale" - powiedział PAP Biznes Kasprzyk.

http://www.cire.pl/item,158224,1,0,0,0, ... oleke.html

golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: golastopa » 06 lut 2018 17:34

SE winny wymienić obligacje na akcje po 2zł nominał i wykorzystać sytuację gdy jest przecena
Tych obligacji nie jest aż tak dużo:)
Tak offtopic, czy na goldzie nie otwierają się powoli wrota na 1650?

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 07 lut 2018 12:41

SE winny wymienić obligacje na akcje po 2zł nominał i wykorzystać sytuację gdy jest przecena
Tych obligacji nie jest aż tak dużo:)
Tak offtopic, czy na goldzie nie otwierają się powoli wrota na 1650?

może podaj ile by było, skoro wiesz że nie dużo, program obligacji był na chyba 100 mln zł z tego co pamiętam.

Złoto nie jest dobrym pomysłem.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 07 lut 2018 12:44

Miliardy szerokim łukiem ominą węgiel. "Zła wiadomość dla firm energetycznych i klientów"
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/reforma ... 12758.html

Parlament Europejski przegłosował reformę systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, której celem jest wywindowanie cen i promocja inwestycji w niskoemisyjne źródła. Polska dostanie miliardy złotych na modernizację, ale bez możliwości inwestowania w węgiel.

Od jesieni nie widzę tego bloku w Ostrołęce...ale do końca marca ogłoszą co dalej..
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 07 lut 2018 12:50

Komisja Europejska notyfikowała zapisy ustawy o rynku mocy
https://stooq.com/n/?f=1218814

Jak dodał Tchórzewski, rynek mocy gwarantuje realizację polskich ambicji rozwojowych, które nierozerwalnie łączą się ze wzrostem zużycia energii elektrycznej na mieszkańca. "Jeżeli w życiu codziennych chcemy się czuć jak mieszkańcy Europy Zachodniej, to oznacza wzrost zużycia energii elektrycznej o 30-40 proc. w ciągu najbliższych kilkunastu lat, a na pewno o 25 proc. do 2030 r. I rynek mocy to gwarantuje" - podkreślił. Jak mówił, dzięki temu będzie się opłacało budować elektrownie konwencjonalne - nie tylko węglowe, ale i gazowe. "Bo dziś i jednych i drugich z punktu widzenia rynku obydwu typów budować się nie opłaca" - zaznaczył.


Jak podkreślił, właśnie dzięki perspektywie wprowadzenia rynku mocy można było zrezygnować z planów budowy nowego źródła węglowego w elektrowni Dolna Odra i zdecydować się tam na źródło gazowe.



kom: powiedzą że budżet się nie spina i będzie wytłumaczenie dlaczego bloku C też nie będzie...
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: golastopa » 08 lut 2018 18:02

Może podaj ile by było, skoro wiesz że nie dużo, program obligacji był na chyba 100 mln zł z tego co pamiętam
Ja pamiętam 30-40 obligacji o wartości 0.5 mln zamiennych na akcje z terminem wykupu >2020 lub natychmiastowym jeżeli pxm nie wypełniałby warunków kontraktu

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 08 lut 2018 18:35

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2018
Data sporządzenia: 2018-02-08
Skrócona nazwa emitenta
POLIMEX-MOSTOSTAL
Temat
Zawarcie warunkowej umowy sprzedaży
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 98/2017, Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie _"Spółka"_ informuje o zawarciu w dniu dzisiejszym przez Spółkę warunkowej umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanych nieruchomości, której przedmiotem są nieruchomości położone w Stalowej Woli, gmina Stalowa Wola, powiat stalowowolski, województwo podkarpackie, dla których Sąd Rejonowy w Stalowej Woli VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą KW Nr TB1S/00023595/4, KW Nr TB1S/00012224/3, KW Nr TB1S/00012225/0 _"Nieruchomość"_.
Zgodnie z Umową łączna cena za Nieruchomość wynosi 4.682.000,00 złotych netto tj. 5.757.489,40 złotych brutto. _"Cena"_.
W umowie Spółka zobowiązała się do zawarcia umowy sprzedaży Nieruchomości w przypadku niewykonania przez Prezydenta Stalowej Woli prawa pierwokupu albo bezskutecznego upływu terminu do jego wykonania.
Spółka zobowiązała się również do uzyskania dokumentów wystawionych przez wszystkich wierzycieli hipotecznych posiadających zabezpieczenia w postaci hipotek, zawierających zgody na zwolnienie ze wszystkich hipotek i wykreślenie ich z ksiąg wieczystych.
Przeniesienie własności nieruchomości będzie przedmiotem odrębnej umowy po dokonaniu wpłaty określonej w Umowie warunkowej ceny na rachunek powierniczy przez kupującego. W przypadku gdy kupujący nie wpłaci Ceny na rachunek powierniczy Spółka może skorzystać z prawa odstąpienia w terminie do 16 kwietnia 2018 r.
Zbycie Nieruchomości jest elementem zawartej z wierzycielami finansowymi umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego Spółki.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

Fugazi!
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: inąd

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: Fugazi! » 09 lut 2018 09:25

tak jakby formacja spodka zaczęła się rysować :roll:

https://stooq.pl/q/?s=pxm

tak
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 02 lis 2017 15:17

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: tak » 09 lut 2018 20:18

Górnej krawędzi kanału wzrostowego jeszcze nie tyknęliśmy, ale widać spory opór na 5,10. Sprzedałem dziś, co miałem. Czekam na spadek, by znów wejść, ale większość kapitału przenoszę na inne spółki. Od tej zaczynałem w lipcu "zabawę" z giełdą i kosztowała sporo nerwów, ale i dużo nauczyła.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości