PLAY COMMUNICATIONS [PLY]

wszystko na temat spółek publicznych
Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: PLAY IPO

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 18 sie 2017 19:22

a moze to cwany morgan wstrzymuje wzrosty, aby zarobic na prowizjach za stabilizacje !!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

REKLAMA


rjg666
Chorąży
Posty: 736
Rejestracja: 02 cze 2017 13:24

Re: PLAY IPO

Postautor: rjg666 » 18 sie 2017 20:39

Morgan zaniża przed odpałem.
*** Krzywousty.

TOREADOR
Starszy chorąży
Posty: 1852
Rejestracja: 23 gru 2005 21:17
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: PLAY IPO

Postautor: TOREADOR » 19 sie 2017 11:19

co zaniza akcja wyciągnięta do nieba , teraz rozdaja przewartościowany papier a wy piszecie o blokowaniu kursu ,blokuja to orange który jest wieksza firma i kosztuje 5,xx
Giełda to przepływ kapitału , od aktywnych do cierpliwych

https://www.youtube.com/watch?v=kpE4b39HNS4

https://www.youtube.com/watch?v=HBaNoJpbl5M

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: PLAY IPO

Postautor: radi3 » 19 sie 2017 12:00

Morgan zaniża przed odpałem.
JP Morgan raczej podtrzymuje kroplówkę przed zawałem.
Prawdziwą wartość spółka pokarze jak kroplówka zostanie odłączona.
Ja myślę że jednak zawału nie będzie.
A najwyżej choroba wieńcowa...
A na poważnie. Co dalej to będzie zależało od wyników za 1-sze półrocze i ogólnego otoczenia na giełdach.

rjg666
Chorąży
Posty: 736
Rejestracja: 02 cze 2017 13:24

Re: PLAY IPO

Postautor: rjg666 » 19 sie 2017 15:40

Morgan zaniża przed odpałem.
Ludzie, ja żartowałem. Już nie będę.
*** Krzywousty.

rjg666
Chorąży
Posty: 736
Rejestracja: 02 cze 2017 13:24

Re: PLAY IPO

Postautor: rjg666 » 22 sie 2017 07:52

*** Krzywousty.

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: PLAY IPO

Postautor: radi3 » 22 sie 2017 08:54

Wyniki beznadziejne !

Zysk netto 1/2 roku 2016 - 176 mil.
Zysk netto 1/2 roku 2017 - 57,5 mil

Trzykrotnie mniej niż w roku 2016.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2017 10:03 przez radi3, łącznie zmieniany 1 raz.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: PLAY IPO

Postautor: pandorinium » 22 sie 2017 09:00

Ta spółka mnie nie obchodzi, ale kolego radi3 z taką wiedzą to daleko nie zajedziesz. I w sumie się teraz nie dziwię dlaczego drobni nie potrafią wynajdywać fajnych spółek, skoro patrzą tylko na zysk netto, a omijają najwazniejszą część.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Play-mi ... 38865.html

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: PLAY IPO

Postautor: AdamKruchy » 22 sie 2017 09:24

Wyniki delikatnie mówiąc "takie sobie". Rynek czekał na lepsze. Kurs jeszcze jakoś się trzyma. Ale obawiam się, że w przypadku kolejnych słabych wyników kwartalnych kurs mocniej spadnie. Wielu liczyło na jakiś prezent a tu ... lipa.
8) 8) 8)

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: PLAY IPO

Postautor: radi3 » 22 sie 2017 09:49

Ta spółka mnie nie obchodzi, ale kolego radi3 z taką wiedzą to daleko nie zajedziesz. I w sumie się teraz nie dziwię dlaczego drobni nie potrafią wynajdywać fajnych spółek, skoro patrzą tylko na zysk netto, a omijają najwazniejszą część.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Play-mi ... 38865.html
Mówisz że przychody są ważne. Zgoda. Tu nawet sporo wzrosły.
Ja akcentuję zysk netto bo jednak uważam na dana chwilę ten wynik jako najważniejszy dla kogoś kto kupuję firmę pod kątem przyszłej dywidendy, a to był wg oferujących główny atut Play w IPO.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: PLAY IPO

Postautor: pandorinium » 22 sie 2017 09:52

Ta spółka mnie nie obchodzi, ale kolego radi3 z taką wiedzą to daleko nie zajedziesz. I w sumie się teraz nie dziwię dlaczego drobni nie potrafią wynajdywać fajnych spółek, skoro patrzą tylko na zysk netto, a omijają najwazniejszą część.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Play-mi ... 38865.html
Mówisz że przychody są ważne. Zgoda. Tu nawet sporo wzrosły.
Ja akcentuję zysk netto bo jednak uważam na dana chwilę ten wynik jako najważniejszy dla kogoś kto kupuję firmę pod kątem przyszłej dywidendy, a to był wg spółki główny atut Play w IPO.
Nie tylko przychody, ale zysk na działalnosci operacyjnej też sporo pokazuje, to jakie były koszty. Nie każdy koszt jest taki sam i to samo spowoduje. Wybiegaj w przyszłość, analizuj. Według mnie Play nie ma racji bytu przy takiej wycenie, ale nie można pisać, że raport zły, bo zysk netto spadł.

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: PLAY IPO

Postautor: radi3 » 22 sie 2017 10:02

Ta spółka mnie nie obchodzi, ale kolego radi3 z taką wiedzą to daleko nie zajedziesz. I w sumie się teraz nie dziwię dlaczego drobni nie potrafią wynajdywać fajnych spółek, skoro patrzą tylko na zysk netto, a omijają najwazniejszą część.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Play-mi ... 38865.html
Mówisz że przychody są ważne. Zgoda. Tu nawet sporo wzrosły.
Ja akcentuję zysk netto bo jednak uważam na dana chwilę ten wynik jako najważniejszy dla kogoś kto kupuję firmę pod kątem przyszłej dywidendy, a to był wg spółki główny atut Play w IPO.
Nie tylko przychody, ale zysk na działalnosci operacyjnej też sporo pokazuje, to jakie były koszty. Nie każdy koszt jest taki sam i to samo spowoduje. Wybiegaj w przyszłość, analizuj. Według mnie Play nie ma racji bytu przy takiej wycenie, ale nie można pisać, że raport zły, bo zysk netto spadł.
W sumie obaj mamy rację. Zaakcentowałem zysk netto z powodów, jak wyżej napisałem. Nie zagłębiałem się zbytnio w szczegóły, bo nie miałem i nie mam zamiaru wchodzić w tą spółkę. Obserwuję przez ciekawość, jako największy debiut prywatny w historii GPW.
P.S. Zysk operacyjny spadł o ok. 30%.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2017 10:04 przez radi3, łącznie zmieniany 1 raz.

ulubionyinwestor
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 326
Rejestracja: 27 lip 2017 23:16

Re: PLAY IPO

Postautor: ulubionyinwestor » 22 sie 2017 10:03

Tutaj będzie powolny ale jednak spadek...

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: PLAY IPO

Postautor: pandorinium » 22 sie 2017 10:07



Mówisz że przychody są ważne. Zgoda. Tu nawet sporo wzrosły.
Ja akcentuję zysk netto bo jednak uważam na dana chwilę ten wynik jako najważniejszy dla kogoś kto kupuję firmę pod kątem przyszłej dywidendy, a to był wg spółki główny atut Play w IPO.
Nie tylko przychody, ale zysk na działalnosci operacyjnej też sporo pokazuje, to jakie były koszty. Nie każdy koszt jest taki sam i to samo spowoduje. Wybiegaj w przyszłość, analizuj. Według mnie Play nie ma racji bytu przy takiej wycenie, ale nie można pisać, że raport zły, bo zysk netto spadł.
W sumie obaj mamy rację zaakcentowałem zysk netto z powodów, jak wyżej napisałem. Nie zagłębiałem się zbytnio w szczegóły, bo nie miałem i nie mam zamiaru wchodzić w tą spółkę. Obserwuję przez ciekawość, jako największy debiut prywatny w historii GPW.
P.S. Zysk operacyjny spadł o ok. 30%.
Kwestia jak będzie później. Według mnie to prezesi OFE powinni wylecieć z roboty za przyzwolenie na taki debiut. Oby chociaż skorzystali z okazji czyli Morgana i wywalili póki można. W ogóle uważam, ze operatorzy jak Play stracą powoli rację bytu. Wywalają multum kasy na celebrytów i reklamy zamiast te kasę władować w tańsze opłaty. A jest sporo na rynku alternatyw tańszych.

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: PLAY IPO

Postautor: AdamKruchy » 22 sie 2017 10:19

Tutaj będzie powolny ale jednak spadek...
Obawiam się, że spadki będą szybsze i mocniejsze. Pamiętasz co się działo z JSW?
8) 8) 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości