RAFAKO [RFK]

wszystko na temat spółek publicznych
sceptyk
Sierżant sztabowy

Re: RAFAKO [RFK] księga XV

Postautor: sceptyk » 04 sty 2018 20:43

może poranek był dynamiczny, reszta sesji nudna.
4.01.2018, Katowice (PAP) - Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS) złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad sędziszowską Fabryką Kotłów Sefako. Zgoda UOKiK na nabycie od funduszu MARS 95,97 proc. akcji spółki to jeden z warunków finalizacji transakcji.
....
Przejęcie firmy kooperującej z energetyką jest zgodne ze strategią Silesii, zaangażowanej w wiele przedsięwzięć restrukturyzacyjnych, m.in. w górnictwie (poprzez objęcie udziałów w PGG, wsparcie JSW oraz zakup pakietu akcji koksowni Victoria), kolejnictwie (w spółce Torpol) i hutnictwie (Walcownia Rur Silesia). W ostatnich miesiącach Towarzystwo z powodzeniem zamknęło projekt na postoczniowych terenach w Szczecinie. Nabywcą udziałów w Szczecińskim Parku Przemysłowym był fundusz inwestycyjny MARS, od której teraz Silesia kupuje Sefako. (PAP)
Spółka która kiedyś należała do Polimexu. A czy TF Silesia nie należy do ARP?
Oj koszula,
jak ty bredzisz!
Cytujesz jakiś komunikat, w którym JAK WÓŁ STOI NAPISANE, że TF Silesia jest JEDNOOSOBOWĄ SPÓŁKĄ SKARBU PAŃSTWA, z na końcu pytasz, czy nie należy do ARP!
Przecież się ośmieszasz chłopino!

sceptyk
Sierżant sztabowy

Postautor: sceptyk » 04 sty 2018 20:45

Za 20 dni przetarg na spalarnię na Targówku, może być oblegany a tu już dziś widać że w najbliższej przyszłości kolejne 4 spalarnie powstaną i można to już uznać za pewne. Oczywiście poza tymi który przez głupotę tu wymieniłem(UA i RU) bo te np. które bez echa przeszły w Chinach(ROC) to nie ma co wspominać. To w prezencie na powitanie otrzyma po "vacat"(wy formalnie macie ...proszę szukać samemu) nowy prezes Rafako by mógł rozpocząć odbudowę zdewastowanej grupy.

Nowy prezes otrzyma tylko jeden warunek: musi podpisać w formie pisemnej że do zasad etycznych Rafako należy bezwzględny zakaz insider trading.
A kto niby ma tego nowego prezesa wybrać? Jerzy W.?

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarna.Koszula| » 04 sty 2018 20:56

....
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018 15:14 przez |Czarna.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarna.Koszula| » 04 sty 2018 21:19

....
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018 15:15 przez |Czarna.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.

versu
Starszy plutonowy

Postautor: versu » 04 sty 2018 21:30

może poranek był dynamiczny, reszta sesji nudna.
Wielcy znudzeni a my maluchy rozbawieni .
To zwykła reakcja na kilka pozytywnych informacji - kotlet zawsze działa .
Miło się widzi ,że stare mechanizmy dalej działają ( w świecie kryptowalut i blockchaina a wcześniej opcji na rozwolnienie po wypiciu kefiru przez prezesa z shortem na przebitkę ) .Przepraszam że się cieszę ot tak po ludzku .
Teraz czekam na kilka następnych walorów z C/CW bardzo niskim i w dodatku z prezesami z głową (jest kilka takich polecam posiedzieć na stołku z innymi inwestorami w realu) . Pisanie o funduszach jako ratunku jest chyba grubą nicią szytą wróżbą choć jakaś info to jest i też liczona na plus .
Produkty ,produkciki ,produktunie ale takie które się konkretnie sprzedaje .
Kontrakty i działania które inwestorzy akceptują od dziesiątek lat dają ruchy na papierze .Tylko co ja mogę wiedzieć .
Targówek to moim zdaniem " Łuk kurski " .
Udanego jutrzejszego dnia .

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarna.Koszula| » 04 sty 2018 21:52

....
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018 15:15 przez |Czarna.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarna.Koszula| » 04 sty 2018 22:45

...

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 05 sty 2018 08:06

To teraz jak nawet 100% wzrostu w 3 lata odrobi to bedzie ulamek wartosci poczatkowej (3 lata -38.48 -94.31% )

ale od czegos trzeba zaczac !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Szacun WOŚP i wszystkim ludziom dobrej woli

Na pohybel nikczemnikom !

versu
Starszy plutonowy

Postautor: versu » 05 sty 2018 10:37

Bitwa po Kurskiem :)) widzę że stary nieznajomy w nowej szacie pamięta zakład form gotowych w Orle Biotonu, Bioton Wostok bo nie szacuję że twa wiedza historyczna przekracza liceum bądź historię prawa czy państwa.
Nie znam tego papieru choć piszecie o nim sporo .
Łuk kurski jest symbolem przełamania albo w jedną albo w drugą stronę .
Przy maksymalnym zaangażowaniu sił i środków "Była to ostatnia niemiecka strategiczna operacja ofensywna na froncie wschodnim. Zwycięstwo w tej bitwie oddało inicjatywę strategiczną w ręce Armii Czerwonej do końca wojny."
Tak traktuję Wilno i Targówek i niestety Ostrołękę .
Celowo podkreślam Wilno bo to powinien być teraz projekt najwyższego stopnia kontroli i nie dlatego że budżet jak pisałeś - ja widzę ten projekt jako jedyny potencjalny produkt do oferowania w energetyce UE. Dlaczego to chyba wiesz .

Versu nie zgrywaj się, doskonale wiesz że klimat jest fatalny i nie możesz mówić przed Sylwestrem że Indonezja to było nic a teraz się powoływać na dobre drobne informacje! "Kotlet"
Wierzmi gdyby nie było to forum publicznym to po paru zdaniach byś szybko zrozumiał o co w tym chodzi. Nie wypominaj komuś opcji :)) bo wtedy ujawniasz że za dużo wiesz :))))
Nie zgrywam się .Od dłuższego czasu (16 sierpnia) była publikacja o najtańszej ofercie .
Czekano tylko na podpisanie kontraktu .W mojej ocenie to jest kontrakt, który zapewni firmie stabilne funkcjonowanie przez szereg kolejnych kwartałów ( bezpiecznie bo to ich produkt podstawowy) ale nie daje podstaw szalonej zwyżki wyceny dlatego dopiero informacje o jego realizacji a także o ew. kolejnych (jeśli będą ) mogą dawać silne impulsy inwestorom .
Kolejne impulsy to produkty ,produkciki ,produktunie oraz pozytywne dane wskaźników w kolejnych kwartałach .
Nie wiem czemu tak silnie lobbujesz za zmianą głowy ja jak pisałem wcześniej zmieniłem zdanie i bardziej oceniał bym wsparcie czyli vice-sów .

opozycja jest potrzebna by się rozwijać bo forum to nie dwór

C/CW bardzo niskim i w dodatku z prezesami z głową

C/CW? a co to takiego, znane jest C/WK C/Z
Jak słusznie znalazłeś jestem w silnej opozycji do stawianych przez ciebie tez i wniosków .Staram się - literówki jak wyżej się pojawiają ale i tak wiemy o który wskaźnik chodzi :)
Interesują mnie dzisiaj pozycje 0,38 i 0,91 (w budownictwie) długo nad tym myślałem dzisiaj w nocy obym się nie machnął .
PS. Dzięki nodze poznałem ciekawych ludzi i zdobyłem sporo informacji :)

zimny_browar
Plutonowy

Postautor: zimny_browar » 05 sty 2018 11:08

No jak tam psychol, kiedy jedziesz na ferie do psychiatryka? )))))))))))))))))) Acha, nie zapomnij wkleić pita za 2017 pośmiejemy się z twoimi wszystkimi nickami łącznie z Pandarą matole giełdowy )))))))

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy

Postautor: AdmiralPiett » 05 sty 2018 11:39

Nie jest to tylko specjalnoscia Rafako, ale tu tez wystepuje

Czyli efekt stycznia po defekcie grudnia (a czasem i defekcie IV kwartalu).

Widac ze niektore fundy nie chca miec w swoich zestawieniach papierow z minusami na koniec roku, mimo ze wiedza ze sa duzo wiecej warte i wywalaja pod koniec roku- robiac "codziennie nizsze ceny"

Po Nowym Roku staraja sie odkupic zanim inni odkupujacy im nie wejda w parade, stad i efekt stycznia na mocniej zdolowanych papierach, a firmach z faktyczna dzialalnoscia

To kiedy to 6, a potem 7 zeta ??

:mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Póki my zyjemy !!!

sceptyk
Sierżant sztabowy

Postautor: sceptyk » 05 sty 2018 11:53

Nie jest to tylko specjalnoscia Rafako, ale tu tez wystepuje

Czyli efekt stycznia po defekcie grudnia (a czasem i defekcie IV kwartalu).

Widac ze niektore fundy nie chca miec w swoich zestawieniach papierow z minusami na koniec roku, mimo ze wiedza ze sa duzo wiecej warte i wywalaja pod koniec roku- robiac "codziennie nizsze ceny"

Po Nowym Roku staraja sie odkupic zanim inni odkupujacy im nie wejda w parade, stad i efekt stycznia na mocniej zdolowanych papierach, a firmach z faktyczna dzialalnoscia

Kurs RAFAKO zostanie od czasu do czasu będzie troszku podbity, żeby kolesiom z PFR ładnie się w portfelu prezentowało.
a podbijać będą chłopcy i dziewczynki z różnych TFI, które obrosły wokół BGK jak huby na brzozie.
Ot, takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Oni dysponuja miliardami, a że kasa nie ich, to mogą sie bawić.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarna.Koszula| » 05 sty 2018 12:07

....

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarna.Koszula| » 05 sty 2018 12:10

...
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018 16:01 przez |Czarna.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.

sceptyk
Sierżant sztabowy

Postautor: sceptyk » 05 sty 2018 12:24

dość sprawnie pójdzie.
Zaraz po odcięciu pijawek z Wysogotowa.

Wróć do „Akcje”