RAFAKO [RFK] księga XV

wszystko na temat spółek publicznych
sceptyk
Sierżant sztabowy

Re: RAFAKO [RFK] księga XV

Postautor: sceptyk » 04 sty 2018 20:43

może poranek był dynamiczny, reszta sesji nudna.
4.01.2018, Katowice (PAP) - Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS) złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad sędziszowską Fabryką Kotłów Sefako. Zgoda UOKiK na nabycie od funduszu MARS 95,97 proc. akcji spółki to jeden z warunków finalizacji transakcji.
....
Przejęcie firmy kooperującej z energetyką jest zgodne ze strategią Silesii, zaangażowanej w wiele przedsięwzięć restrukturyzacyjnych, m.in. w górnictwie (poprzez objęcie udziałów w PGG, wsparcie JSW oraz zakup pakietu akcji koksowni Victoria), kolejnictwie (w spółce Torpol) i hutnictwie (Walcownia Rur Silesia). W ostatnich miesiącach Towarzystwo z powodzeniem zamknęło projekt na postoczniowych terenach w Szczecinie. Nabywcą udziałów w Szczecińskim Parku Przemysłowym był fundusz inwestycyjny MARS, od której teraz Silesia kupuje Sefako. (PAP)
Spółka która kiedyś należała do Polimexu. A czy TF Silesia nie należy do ARP?
Oj koszula,
jak ty bredzisz!
Cytujesz jakiś komunikat, w którym JAK WÓŁ STOI NAPISANE, że TF Silesia jest JEDNOOSOBOWĄ SPÓŁKĄ SKARBU PAŃSTWA, z na końcu pytasz, czy nie należy do ARP!
Przecież się ośmieszasz chłopino!

sceptyk
Sierżant sztabowy

Postautor: sceptyk » 04 sty 2018 20:45

Za 20 dni przetarg na spalarnię na Targówku, może być oblegany a tu już dziś widać że w najbliższej przyszłości kolejne 4 spalarnie powstaną i można to już uznać za pewne. Oczywiście poza tymi który przez głupotę tu wymieniłem(UA i RU) bo te np. które bez echa przeszły w Chinach(ROC) to nie ma co wspominać. To w prezencie na powitanie otrzyma po "vacat"(wy formalnie macie ...proszę szukać samemu) nowy prezes Rafako by mógł rozpocząć odbudowę zdewastowanej grupy.

Nowy prezes otrzyma tylko jeden warunek: musi podpisać w formie pisemnej że do zasad etycznych Rafako należy bezwzględny zakaz insider trading.
A kto niby ma tego nowego prezesa wybrać? Jerzy W.?

|Czarna.Koszula|
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: |Czarna.Koszula| » 04 sty 2018 20:56

Za 20 dni przetarg na spalarnię na Targówku, może być oblegany a tu już dziś widać że w najbliższej przyszłości kolejne 4 spalarnie powstaną i można to już uznać za pewne. Oczywiście poza tymi który przez głupotę tu wymieniłem(UA i RU) bo te np. które bez echa przeszły w Chinach(ROC) to nie ma co wspominać. To w prezencie na powitanie otrzyma po "vacat"(wy formalnie macie ...proszę szukać samemu) nowy prezes Rafako by mógł rozpocząć odbudowę zdewastowanej grupy.

Nowy prezes otrzyma tylko jeden warunek: musi podpisać w formie pisemnej że do zasad etycznych Rafako należy bezwzględny zakaz insider trading.
A kto niby ma tego nowego prezesa wybrać? Jerzy W.?

"To" jest obojętne, RN...Ostatnio Pani Beata Stelmach też otrzymała "nagrodę" od "Newseria" a po następnych paru dniach bylą Ex-CEO. To co obserwujesz to nie jest żadna porządna reorganizacja, tu nie ma żadnych efektów dodanych wręcz przeciwnie ściąga się wrogość bo prędzej czy później inni to też odkryją a na przykładzie ZAK Azoty KK czy TPE Wytwarzanie widzisz z jaką przychylnością kliencie(inwestorzy) ale i pewnie branża to traktuje. Jak naiwnym trzeba być by myśleć że traktowanie ludzi obejdzie się bez echa. To miał być zabieg chirurgiczny a nie rzeźnika gdzie na łące Rzeźnika stoi biurowiec.

"Mój Ty Cyklopie" kto przedmiotowo traktuje ludzi tak też będzie traktowany! Tyle miesięcy pokazywałem w statystkach, nim Ci geniusze się obudzili, a reorganizacji ani góry ani otoczenia nie ma i jest jeszcze gorzej...bo widzę tu brak kontroli.

Wybacz że Ci powiem to wprost: jesteś tak zaślepiony że nawet tej kolejnej patologii nie widzisz że oni od kwietnia 2016 się reorganizują a składając ofertę na blok C rynek wprost kpi choć to może być wybieg taktyczny by być podwykonawcą a inwestor&Friends zwiększył budżet, tu nawet PIS się chce wyrolować a Rafako traci swój wizerunek, bo tym ludziom Rafako ....dla nich liczy się tylko kasa i by nikt tego nie śmiał podważyć.

|Czarna.Koszula|

Postautor: |Czarna.Koszula| » 04 sty 2018 21:19

4.01.2018, Katowice (PAP) - Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS) złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad sędziszowską Fabryką Kotłów Sefako. Zgoda UOKiK na nabycie od funduszu MARS 95,97 proc. akcji spółki to jeden z warunków finalizacji transakcji.
....
Przejęcie firmy kooperującej z energetyką jest zgodne ze strategią Silesii, zaangażowanej w wiele przedsięwzięć restrukturyzacyjnych, m.in. w górnictwie (poprzez objęcie udziałów w PGG, wsparcie JSW oraz zakup pakietu akcji koksowni Victoria), kolejnictwie (w spółce Torpol) i hutnictwie (Walcownia Rur Silesia). W ostatnich miesiącach Towarzystwo z powodzeniem zamknęło projekt na postoczniowych terenach w Szczecinie. Nabywcą udziałów w Szczecińskim Parku Przemysłowym był fundusz inwestycyjny MARS, od której teraz Silesia kupuje Sefako. (PAP)
Spółka która kiedyś należała do Polimexu. A czy TF Silesia nie należy do ARP?
Oj koszula,
jak ty bredzisz!
Cytujesz jakiś komunikat, w którym JAK WÓŁ STOI NAPISANE, że TF Silesia jest JEDNOOSOBOWĄ SPÓŁKĄ SKARBU PAŃSTWA, z na końcu pytasz, czy nie należy do ARP!
Przecież się ośmieszasz chłopino!
Już się tak nie podniecaj, nawet Cz.K zada głupie pytania ale TFS i ARP często razem dokonywały transakcji i choć formalnie może niezależny od ARP to czy decyzyjnie?

versu
Starszy plutonowy

Postautor: versu » 04 sty 2018 21:30

Wielcy znudzeni a my maluchy rozbawieni .
To zwykła reakcja na kilka pozytywnych informacji - kotlet zawsze działa .
Miło się widzi ,że stare mechanizmy dalej działają ( w świecie kryptowalut i blockchaina a wcześniej opcji na rozwolnienie po wypiciu kefiru przez prezesa z shortem na przebitkę ) .Przepraszam że się cieszę ot tak po ludzku .
Teraz czekam na kilka następnych walorów z C/CW bardzo niskim i w dodatku z prezesami z głową (jest kilka takich polecam posiedzieć na stołku z innymi inwestorami w realu) . Pisanie o funduszach jako ratunku jest chyba grubą nicią szytą wróżbą choć jakaś info to jest i też liczona na plus .
Produkty ,produkciki ,produktunie ale takie które się konkretnie sprzedaje .
Kontrakty i działania które inwestorzy akceptują od dziesiątek lat dają ruchy na papierze .Tylko co ja mogę wiedzieć .
Targówek to moim zdaniem " Łuk kurski " .
Udanego jutrzejszego dnia .

|Czarna.Koszula|

Postautor: |Czarna.Koszula| » 04 sty 2018 21:52

Wielcy znudzeni a my maluchy rozbawieni .
....
Produkty ,produkciki ,produktunie ale takie które się konkretnie sprzedaje .
Kontrakty i działania które inwestorzy akceptują od dziesiątek lat dają ruchy na papierze .Tylko co ja mogę wiedzieć .
Targówek to moim zdaniem " Łuk kurski " .

Za te parę procencików mamy być Judaszami? sorry nie ten adres...

Produkty i usługi Rafako....raczej aktualnie to jak z kijem po polu minowym z opowiadaniem jednocześnie paru banałów które rynek zdaje się nawet nie rozumieć bo w tych funduszach nie zasiadają już ludzie z pełnym rozeznaniem a Ci co otrzymują wytłumaczenie przed terminalami nie siedzą.

Bitwa po Kurskiem :)) widzę że stary nieznajomy w nowej szacie pamięta zakład form gotowych w Orle Biotonu, Bioton Wostok bo nie szacuję że twa wiedza historyczna przekracza liceum bądź historię prawa czy państwa.

To oczywiste że towarzystwo się zleci że od Korei po Japonia-Niemcy jak taki Steinmueller-Babcock się pojawią bo maja swe przedstawicielstwa vatowe czy też montaże jak w Gliwicach a Rafako to chyba nawet dobrych chęci nie ma poza może referencją od tych co towarzyszyli przy budowie ec. w KK ZAK i jakbyś nie wiedział o kogo chodzi to poszukaj w googłe "ONZ" :))

Versu nie zgrywaj się, doskonale wiesz że klimat jest fatalny i nie możesz mówić przed Sylwestrem że Indonezja to było nic a teraz się powoływać na dobre drobne informacje! "Kotlet"

Wierzmi gdyby nie było to forum publicznym to po paru zdaniach byś szybko zrozumiał o co w tym chodzi. Nie wypominaj komuś opcji :)) bo wtedy ujawniasz że za dużo wiesz :))))

Tylko co ja mogę wiedzieć Wejście miałeś fatalne na forum, pełne prowokacji i tylko po co Ci to było i radochę że tu się zarobi już dawno się straciło, ważniejszym było by na fali spadkowej niczym "Karpatia" uratować jak najwięcej ludzi.

Przepraszam że się cieszę ot tak po ludzku

My też się cieszymy że jesteś, opozycja jest potrzebna by się rozwijać bo forum to nie dwór Rafako gdzie "szympansy wyciągają sobie wszy"(ekstra post z czerwca 2016 o mechanizmach ludzkich) przy orkiestrze dmuchanej na Dworcu Centralnym.

Zdrówka: kuruj swą nogę.

C/CW bardzo niskim i w dodatku z prezesami z głową

C/CW? a co to takiego, znane jest C/WK C/Z

|Czarna.Koszula|

Postautor: |Czarna.Koszula| » 04 sty 2018 22:45

Dedykuję przyszłemu prezesowi pod rozwagę

Obrazek

Wartość rynkowa to wartość poniżej 10 mln zł dla całości i choć fatalnie to wygląda to akwizycja mogła by być ciekawym posunięciem a sam Sunex leży w Raciborzu i to w bliskiej odległości, na kole to może ze 3 minuty do Rafako a pieszo może z 7 minut gdy nie ogląda się tej nędzy po cukrowni. Był czas że "To" fajnie to chciała wgrać w Rafako ale to był inny czas.

Nie mam akcji tej spółki by było to jasne i nie patrzę spekulacyjnie ale pod kątem akwizycji. Konkurencja azjatycka, czy nawet turecka daje się we znaki ale przecież nikt nie zabrania też handlu i nie wszystko trzeba samemu produkować.

Nabywając można wcisnąć proekologiczne MR rozwiązania i mieszkanie + obdachować panelami.

SNX wskaźnikowo:
C/WK 0.41 (mało atrakcyjne aktywa wyceniane przez rynek)
C/Z 9.40

Kod: Zaznacz cały

Stopy zwrotu waloru 1 tydzień -0.04 -1.69% 1 miesiąc -0.48 -17.14% 3 miesiące -0.73 -23.93% 6 miesięcy -0.92 -28.40% YTD -0.18 -7.20% 1 rok -0.90 -27.95% 3 lata -38.48 -94.31% 5 lat -7.28 -75.83%

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 05 sty 2018 08:06

To teraz jak nawet 100% wzrostu w 3 lata odrobi to bedzie ulamek wartosci poczatkowej (3 lata -38.48 -94.31% )

ale od czegos trzeba zaczac !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Szacun WOŚP i wszystkim ludziom dobrej woli

Na pohybel nikczemnikom !

versu
Starszy plutonowy

Postautor: versu » 05 sty 2018 10:37

Bitwa po Kurskiem :)) widzę że stary nieznajomy w nowej szacie pamięta zakład form gotowych w Orle Biotonu, Bioton Wostok bo nie szacuję że twa wiedza historyczna przekracza liceum bądź historię prawa czy państwa.
Nie znam tego papieru choć piszecie o nim sporo .
Łuk kurski jest symbolem przełamania albo w jedną albo w drugą stronę .
Przy maksymalnym zaangażowaniu sił i środków "Była to ostatnia niemiecka strategiczna operacja ofensywna na froncie wschodnim. Zwycięstwo w tej bitwie oddało inicjatywę strategiczną w ręce Armii Czerwonej do końca wojny."
Tak traktuję Wilno i Targówek i niestety Ostrołękę .
Celowo podkreślam Wilno bo to powinien być teraz projekt najwyższego stopnia kontroli i nie dlatego że budżet jak pisałeś - ja widzę ten projekt jako jedyny potencjalny produkt do oferowania w energetyce UE. Dlaczego to chyba wiesz .

Versu nie zgrywaj się, doskonale wiesz że klimat jest fatalny i nie możesz mówić przed Sylwestrem że Indonezja to było nic a teraz się powoływać na dobre drobne informacje! "Kotlet"
Wierzmi gdyby nie było to forum publicznym to po paru zdaniach byś szybko zrozumiał o co w tym chodzi. Nie wypominaj komuś opcji :)) bo wtedy ujawniasz że za dużo wiesz :))))
Nie zgrywam się .Od dłuższego czasu (16 sierpnia) była publikacja o najtańszej ofercie .
Czekano tylko na podpisanie kontraktu .W mojej ocenie to jest kontrakt, który zapewni firmie stabilne funkcjonowanie przez szereg kolejnych kwartałów ( bezpiecznie bo to ich produkt podstawowy) ale nie daje podstaw szalonej zwyżki wyceny dlatego dopiero informacje o jego realizacji a także o ew. kolejnych (jeśli będą ) mogą dawać silne impulsy inwestorom .
Kolejne impulsy to produkty ,produkciki ,produktunie oraz pozytywne dane wskaźników w kolejnych kwartałach .
Nie wiem czemu tak silnie lobbujesz za zmianą głowy ja jak pisałem wcześniej zmieniłem zdanie i bardziej oceniał bym wsparcie czyli vice-sów .

opozycja jest potrzebna by się rozwijać bo forum to nie dwór

C/CW bardzo niskim i w dodatku z prezesami z głową

C/CW? a co to takiego, znane jest C/WK C/Z
Jak słusznie znalazłeś jestem w silnej opozycji do stawianych przez ciebie tez i wniosków .Staram się - literówki jak wyżej się pojawiają ale i tak wiemy o który wskaźnik chodzi :)
Interesują mnie dzisiaj pozycje 0,38 i 0,91 (w budownictwie) długo nad tym myślałem dzisiaj w nocy obym się nie machnął .
PS. Dzięki nodze poznałem ciekawych ludzi i zdobyłem sporo informacji :)

zimny_browar
Plutonowy

Postautor: zimny_browar » 05 sty 2018 11:08

No jak tam psychol, kiedy jedziesz na ferie do psychiatryka? )))))))))))))))))) Acha, nie zapomnij wkleić pita za 2017 pośmiejemy się z twoimi wszystkimi nickami łącznie z Pandarą matole giełdowy )))))))

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy

Postautor: AdmiralPiett » 05 sty 2018 11:39

Nie jest to tylko specjalnoscia Rafako, ale tu tez wystepuje

Czyli efekt stycznia po defekcie grudnia (a czasem i defekcie IV kwartalu).

Widac ze niektore fundy nie chca miec w swoich zestawieniach papierow z minusami na koniec roku, mimo ze wiedza ze sa duzo wiecej warte i wywalaja pod koniec roku- robiac "codziennie nizsze ceny"

Po Nowym Roku staraja sie odkupic zanim inni odkupujacy im nie wejda w parade, stad i efekt stycznia na mocniej zdolowanych papierach, a firmach z faktyczna dzialalnoscia

To kiedy to 6, a potem 7 zeta ??

:mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Póki my zyjemy !!!

sceptyk
Sierżant sztabowy

Postautor: sceptyk » 05 sty 2018 11:53

Nie jest to tylko specjalnoscia Rafako, ale tu tez wystepuje

Czyli efekt stycznia po defekcie grudnia (a czasem i defekcie IV kwartalu).

Widac ze niektore fundy nie chca miec w swoich zestawieniach papierow z minusami na koniec roku, mimo ze wiedza ze sa duzo wiecej warte i wywalaja pod koniec roku- robiac "codziennie nizsze ceny"

Po Nowym Roku staraja sie odkupic zanim inni odkupujacy im nie wejda w parade, stad i efekt stycznia na mocniej zdolowanych papierach, a firmach z faktyczna dzialalnoscia

Kurs RAFAKO zostanie od czasu do czasu będzie troszku podbity, żeby kolesiom z PFR ładnie się w portfelu prezentowało.
a podbijać będą chłopcy i dziewczynki z różnych TFI, które obrosły wokół BGK jak huby na brzozie.
Ot, takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Oni dysponuja miliardami, a że kasa nie ich, to mogą sie bawić.

|Czarna.Koszula|

Postautor: |Czarna.Koszula| » 05 sty 2018 12:07

No jak tam psychol, kiedy jedziesz na ferie do psychiatryka? )))))))))))))))))) Acha, nie zapomnij wkleić pita za 2017 pośmiejemy się z twoimi wszystkimi nickami łącznie z Pandarą matole giełdowy )))))))

proszę
Obrazek

daj adres, wyślę Ci kartkę będziesz miał na czym browar postawić.

|Czarna.Koszula|

Postautor: |Czarna.Koszula| » 05 sty 2018 12:10

dość sprawnie pójdzie.

sceptyk
Sierżant sztabowy

Postautor: sceptyk » 05 sty 2018 12:24