PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 16:12

...dziś zdaje się Turcja straszy rynki :roll:

REKLAMA


nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: nicpon » 10 sie 2018 16:19

"mogliby w sumie założyć jednak, że dolar będzie się wzmacniał"

nie mogliby bo to by oznaczało, że spekuluja na walutach, a w przypadku spadku dolara to dla platige przy obecnych zasobach finansowych (!) i lewarach mogłaby to być kaplica

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 10 sie 2018 16:27

ps> alabama, a powiedz jesli z ciebie taki wyedukowany inwestor, to dlaczego nie zaszczyciłeś swoją osobą żadnego walnego w tym, czy w zeszłym roku? Bardzo byś się przydał i mógł zadać właścicielom trudne pytania 8)
Byłem na tej telekonferencji, i właśnie pytałem o pozytywny wpływ USD na przychody ze sprzedaży i marże. Dlatego przed konferencją nie pisałem o tym, tylko potwierdziłem u źródła. Wyraziłem również swoje zdziwienie na temat sposobu w jaki negocjują z netflixem, i próbowałem wydębić informację kiedy zamierzają podpisać umowę, no ale krew mnie zalała i zamilkłem. Sposób w jaki wyrażają się o Netflixie, jako o Panu i Władcy, który o wszystkim decyduje mnie rozwalił. Nie potrafili nawet potwierdzić, że jak zaczną kręcić, to będą mieli umowę podpisaną, no bo przecież "postprodukcja jest później".
A odnośnie wyedukowania z dziedziny finansów, to wyedukowany to ja byłem paręnaście lat temu, ale pracuję w innej branży. To co piszę to podstawy i taki koleś, mówiący o forwardach jako jednorazowym zdarzeniu, mianujący się znawcą rynków finansowych to jedna wielka katastrofa i żenada.
Miałem pytać jeszcze o ustawę, ale Zjablik mnie ubiegł.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 16:36

"mogliby w sumie założyć jednak, że dolar będzie się wzmacniał..."
źle się wyraziłem, w sumie chodziło mi o to, że mogli w ogóle się nie zabezpieczyć i znając dziś tendencję dolara do umacniania oraz obecny jego kurs zysk netto byłby o te 1.8 mln wyższy

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: nicpon » 10 sie 2018 17:17

"mogliby w sumie założyć jednak, że dolar będzie się wzmacniał..."
źle się wyraziłem, w sumie chodziło mi o to, że mogli w ogóle się nie zabezpieczyć i znając dziś tendencję dolara do umacniania oraz obecny jego kurs zysk netto byłby o te 1.8 mln wyższy
Filozof to Ty znając tendencje mogłeś sprzedać platige i zagrać cała kase na forexie na Umocnienie dolara oni mogli tylko zabezpieczyć umowę na zakładane rentowności

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 17:27

"mogliby w sumie założyć jednak, że dolar będzie się wzmacniał..."
źle się wyraziłem, w sumie chodziło mi o to, że mogli w ogóle się nie zabezpieczyć i znając dziś tendencję dolara do umacniania oraz obecny jego kurs zysk netto byłby o te 1.8 mln wyższy
Filozof to Ty znając tendencje mogłeś sprzedać platige i zagrać cała kase na forexie na Umocnienie dolara oni mogli tylko zabezpieczyć umowę na zakładane rentowności
niezłe, niezłe :twisted: jednak od początku 2018 r dolar się tylko umacia :idea:
zresztą było, minęło, a jakie jest twoje zdanie na temat, czy to można jednak podciągnać pod zdarzenie jednorazowe, jak napisał rafał irzyński, jeśli spółka księguje to jako pozostałe koszty finansowe?
https://strefainwestorow.pl/artykuly/20 ... in-netflix

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: nicpon » 10 sie 2018 18:31

moim zdaniem tego nie mozna podciągnąć pod zdarzenia jednorazowe, lecz pod świadomą politykę firmy.
Dziś gdyby spółka podpisywała znaczny kontrakt w usd przy kursie 3,75 właśnie taki kurs by zabezpieczała forwardami i zakładam że wszystkie umowy w obcych walutach tak będą rozgrywane- to może oznaczać że spółka przy umacniającym się dolarze ma szansę pozyskiwć umowy na wyższych marżach.. Spółka w ten spośob ucieka od spekulacji.
optymalny dla spółki jscenariusz to mocny usd ( o ile to jest waluta przeważająca przy umowach) , słabsze euro (kredyt na nieruchomość)
Skoro jesteśmy już przy dolarze- pragnę zauważyć że w całym 2016 roku dolar był mocny - od 3,7 do 4,2 co nie pozwoliło spółce wycisnąć znacznych zysków i między innymi dlatego dostrzegam pozytywny wymiar zmian.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 10 sie 2018 19:58

Dziś paradoksalnie mimo tej czerwieni na giełdach, idealna sytuacja dla nas co nicpon opisał, dolar się bardzo mocno umocnił 1,5%, natomiast euro tylko 0,34%.

Co do wyników to racjonalnie patrząc to tutaj nigdy nie było zadawalajacych rezultatów finansowych. Mieli 2 lata temu jako takie wyniki z Legend i wpływów z Fatimy, ale nie udało się tego utrzymać. Teraz ekipa się zmieniła i powoli widać dobre tendencje, które mam nadzieję da się utrzymać. Sądzę, że ta Spółka najlepsze dopiero ma przed sobą, ale trzeba czasu i sporo pracy. Najważniejsze że są zamówienia i nowe segmenty działania, dajmy działać Zarządowi bo widać że kompetencji im nie brakuje.
Prawda gdzieś jest...

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 10 sie 2018 20:04

dajmy działać Zarządowi bo widać że kompetencji im nie brakuje.
Sowicie się za to wynagradzają
:mrgreen:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 11 sie 2018 11:56

Dziś paradoksalnie mimo tej czerwieni na giełdach, idealna sytuacja dla nas co nicpon opisał, dolar się bardzo mocno umocnił 1,5%, natomiast euro tylko 0,34%.

Co do wyników to racjonalnie patrząc to tutaj nigdy nie było zadawalajacych rezultatów finansowych. Mieli 2 lata temu jako takie wyniki z Legend i wpływów z Fatimy, ale nie udało się tego utrzymać. Teraz ekipa się zmieniła i powoli widać dobre tendencje, które mam nadzieję da się utrzymać. Sądzę, że ta Spółka najlepsze dopiero ma przed sobą, ale trzeba czasu i sporo pracy. Najważniejsze że są zamówienia i nowe segmenty działania, dajmy działać Zarządowi bo widać że kompetencji im nie brakuje.
...mówiłem, że CFO to człowiek od exela i zero w nim artysty, więc można być dobrej myśli.
Do tego mocno wstrzemięźliwy, ale pomiędzy wierszami, można jednak wyczuć optymizm, do tego jak się doda najważnejsze, czyli to co powiedział Włodarski o armageddonie zamówień, naprawdę można się spodziwać niezłych wyników finansowych.
Odpisy już porobione, do tego spadek ryzyka operacyjnego, jak nazwał to CFO oraz wzrost efektywności pracowników i przy takim obłożeniu zamówieniami, po prostu nie można nie zarobić :idea:
Pamiętam sytaucję z ''Fatimą'': Portugalczyk nawalił z kasą, a tutaj ludzie siedzą i nie mają co robić...potem do reklam ich poprzeżucali, Dorynek nazwał to ''jałowym przebiegem'', jakby przeczekaniem, aby artystów nie zwalniać :twisted:
To już za nami, teraz zarząd merytoryczny, ekipa konkretna, ograniczona do tych najbardziej pracowitych i ta niespotykana w dziejach firmy skala zamówień. To tylko segment serwisowy, a przecież Spółka pozycjonuje się pod własne IP, pierwszy własne komercyjne dzieło to ADoL. Ciekawy jest sposób księgowania: duża część zapasów to ten film i z chwilą pojawienia się wpływów z biletów, będzie ściągany z zapasów, a pojawiać się będzie gotówka dla Platige 8)
ps> Nie sposób nie zauważyć nowego segmentu przychodów, bardzo obiecującego i całorocznego, czyli VIZRT

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Invest-Journey » 12 sie 2018 09:19

Kurs spółki od lipca 2017 roku zmagał się z trendem spadkowym. Przedział cenowy na wysokości 24,00~28,00 zł okazał się atrakcyjny dla inwestorów i pojawił się impuls wzrostowy. W trakcie jego formowania miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Jednym z nich było walne zgromadzenie akcjonariuszy, a następnie zbycie akcji przez osobę pełniącą obowiązki zarządcze. Reakcja na takie informacje może być różna. Nie da się każdorazowo przypisać podobnego scenariusza ponieważ tło wydarzeń może być różne. Jednak zachowanie ceny może wskazywać, jak do tego podchodzą inwestorzy. W omawianym przypadku nie widać sygnałów świadczących o obawach związanych z przyszłością spółki.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/08/12/tydz ... la-oliwii/

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 13 sie 2018 17:11

ten cytat ma siłę!
cyt
''Żadna marka nie ma w Polsce takiego statusu jak Wiedźmin.''
https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1716
ps> im więcej w sieci takich artykułów tym lepiej dla Platige

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 14 sie 2018 13:19

Polski aktor chce grać w Wiedźminie :mrgreen:
https://moviesroom.pl/z-ostatniej-chwil ... netfliksa/
Mark Hamill - rozgrzewka przed Wiedźminem :mrgreen:
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018 ... -wiedzmin/

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 14 sie 2018 17:56

Zarząd Giełdy dopuścił do obrotu 57,2 tys akcji Platige Image serii E, czyli te o których była mowa na ostatnim walnym (m.in. Kobyleckiego) - zobaczymy, czy Panu Marcinowi bardzo potrzeba gotówki na rozkręcanie nowego biznesu. Może teraz puścić w rynek maks 40 tys,, bo na resztę ma lock-up'a, czyli jakieś 1,5 mln zł :mrgreen:
https://newconnect.pl/uchwaly-zarzadu?c ... start=show

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 15 sie 2018 09:47

''Wygląda na to, że powstał polski film na miarę „Persepolis” i „Walca z Baszirem”.
https://www.vogue.pl/a/10-pozycji-obowi ... a-jesienia


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości