PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 17 maja 2018 09:25

(...) pewny zarobek, bo na kilku sezonach wieśka, nie sposób stracić :twisted:
czyli motyw na long term jest może i jeden z najlepszych, aby wrzucić spółkę do portfela...
Pewny zarobek dla pracowników i podwykonawców PI, ale czy dla samej spółki? Tak jak już pisałem, u nich wygląda to tak, jakby chcieli oddać całą kasę, którą dostają za zlecenia dla swoich ARTYSTÓW, i z tego są baaardzo zadowoleni. Skoro są tacy dobrzy i uznawani na rynku, to czemu nie podniosą cen o 10%? I nie pokażą zysku. Więc albo ten "fame" i jakość na rynku to bujda, albo po prostu nie potrafią negocjować i kalkulować. Artyści pełną gębą. A jak będą tak pogrywać z bankami, to nie doczekają nie tylko kilku sezonów Witchera, ale nawet pierwszego !
Fatalne zarządzanie

REKLAMA


Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 17 maja 2018 10:18

Filozof i Captain_Obvious dzięki za szczegółową relację z konferencji.
Wiesz filozof z jednej strony kilka baniek, z drugiej na rachunku 700 tys gotówki, uruchamiasz klauzulę natychmiastowej spłaty i spółka tonie lub w najlepszym wypadku ma bardzo poważne kłopoty. Jeżeli rzeczywiście to tylko nieporozumienie, bo były ustalenia telefoniczne i mailowe to ok, jeżeli niechlujstwo to bardzo niebezpieczne niechlujstwo.
No nic, czekamy na premiery kinowe ADOL-a, i zobaczymy czy coś z tego będzie, czy nie.

@Captain_Obvious o tych Legendach Polskich Allegro, nic nie powiedzieli oprócz tego, że rozmowy trwają, coś między wierszami? Pytaliście coś o filmie Twarz i ewentualnych przychodach z tego?
Hej,

Zwlasnie mialem pisac w uzupelnieniu kilka odpowiedzi na Twoje pytania o ktorych jeszcze wczesniej nie wspomnielismy:

- na jaką kwotę w bilansie są wyceniane prawa do marki Wiedźmin (wartości niematerialne i prawne w bilansie to 853 tys. PLN)?
Te wartości niematerialne i prawne w bilansie to software, czesciwowo zrobiony wewnetrznie. Wiedzmina jako marki nie ma w bilansie.

- 20 maja Allegro ma ogłosić na Pyrkonie newsa dotyczącego Legend Allegro, czy Platige będzie uczestniczyło nadal w tym projekcie?
Pomidor. Dali do zrozumienia ze negocjacje w toku ale ciezko bylo wywnioskowac czy ich udzial jest pewny.

- Czemu marża na ich produktach jest tak niska?
Nie uwazaja by byla niska, ale tez tlumacza sie ze nie moze byc wyzsza ze wzgledu na koszty dotyczace aktualizacji technologii ktorych musza uzywac versus wiekszy czas ktory poswiecaja projektom jesli te technologie nie sa aktualizowane - bledne kolo . Pomoc moze ustawa tax incentive, przynajmniej jak chodzi o klientow zagranicznych.

- Platige Films jest kooproducentem filmu Twarz, w kwietniu była premiera w Polsce, czy mają udział w zyskach z filmu, czy wzięli tylko pieniądze za efekty specjalne, czy w ogóle jest to zyskowne przedsięwzięcie, czy jak zwykle na minus?

Powiedzieli ze Platige jako koproducent mial niewielki wklad ale finansowo sa zadowoleni, wyszli na plus choc w skali calosci przychodow nie jest to duza suma.

@Whitewalker:

Fish ladder ma pracy na trzy miesiace do przodu na ta chwile i sa one zwiazane ze zleceniem dla Muzeum Historii Polski. Maja tez nowego Creative managera w miejsce Kobyleckiego.

Podzielam wasze obawy co do kredytu, w ich sytuacji moim zdaniem troche zbyt ryzykowna strategie przyjeli, oby sie to nie zemscilo, bo alternatywa czyli emisja lub obligacje na pewno startowalaby z duzo slabszego poziomu niz jeszcze pol roku temu (sami sobie ta furtke przymkneli...).

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 17 maja 2018 10:23

Nie słuchałem ostatniej telekonferencji, ale o Twarz pytałem na poprzedniej. Mają tak znikomy udział jako koproducent, że są to nieistotne liczby - zresztą jak patrzyłem jakiś czas temu to sprzedało się z 200 tys biletów, czyli jakby nawet mieli 1 zł na bilet (a pewnie nawet tyle nie mają) to i tak to nie wstrząsnęłoby wynikami. Generalnie przy tego typu koprodukcjach (jeszcze były Córy Dancingu) biorą jakieś pieniądze za zlecenie, ale na bardzo niskiej marży (tak przeglądając różne ich rzeczy to sobie wydedukowałem, że może to być marża brutto max 10%), a potem ewentualnie coś im jeszcze skapuje w przyszłości, ale nie są to duże pieniądze.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 maja 2018 10:50

. Jeżeli rzeczywiście to tylko nieporozumienie, bo były ustalenia telefoniczne i mailowe to ok...
alabama, a kto jest zainteresowany scenariuszami jakiejś apokalipsy?
cały grunt pod siedzibę wart dużo więcej niż ich te 10 baniek kredytu...jakoś nic nie wskórali polemizując z gminą, że ziemia w centrum stolicy jest warta mniej niż wyliczenia gminy i muszą płacić podatek gruntowy od wyceny 35 mln zł, czyli rocznie 35 tys zł
dla mnie, choć niemiłe to całe zdarzenie z bankiem, nie posiada drugiego dna, w końcu banki żyją z kredytobiorców, oczywiście takich jak oni, co płacą wszystko w terminie, ogólnie zadłużenie spada r/r, choć sytuacja wygląda na odwrotą z tego powodu, o którym juz napisałem: wykładają z góry kasę m in na te 3 największe projekty, a kasę dostają po skończeniu, cfo wskazał lipiec-wrzesień (3mln)
pragnę zwrócić uwagę na tzw rozliczenia międzyokresowe ( długo i krótkookresowe), gdzie w różnych projektach, na razie zamrożonych mają jest coś ok 17 baniek: ponieśli już wydatki na bieżące projekty plus fatima i jakieś inne

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 maja 2018 11:19

pytanie kto zagra wiedźmina uruchomiło lawinę w internecie :idea:
pojawił się jako kandydat Idris Elba i zaczęło się:
cyt
''Ach, Wiedźmin. Perła w koronie polskiej literatury fantasy, Święty Graal narodowej dumy. Broniony w sieci przez internetowych szermierzy, którzy walcząc o czystość i zgodność z materiałem źródłowym, bardziej przypominają *** trolli pilnujących mostu niż wiedźmina Geralta, który przecież poświęcił się w walce z rasizmem.

Przyszedł komputerowy Wiedźmin 3. Świetny, kapitalny. W mojej opinii było to godne zwieńczenie sagi Sapkowskiego. I przy okazji najlepsze fabularne dzieło w tym uniwersum od czasu Pani Jeziora. Jednak po premierze gry pojawiły się głosy, że polski produkt jest – jakby to ująć najdelikatniej – pozbawiony różnorodności rasowej wśród bohaterów fantastycznego świata. Dyskusja przetoczyła się przez Internet, wywołując z lasu nie tylko grubiańskie trolle, ale też prawdziwe bestie, które najwyraźniej w leśnych ostępach spędziły stanowczo za dużo czasu.

Dyskusja o reprezentację mniejszości w Wiedźminie cały czas wraca.
Pojawiła się ona przy okazji sporu na temat tego, kto powinien zagrać Geralta w serialu od Netfliksa. W mojej opinii Idris Elba nadawałby się do tej roli doskonale, ale z jakiegoś powodu wywołał on lawinę hejtu i rasistowskich komentarzy. Teraz temat wrócił, a spowodowało go jedno pozornie niewinne zdjęcie....''
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018 ... flix-hejt/

warto przeczytać cały tekst bo bardzo ciekawy, pokazuje też ilu fanów ma geralt i jakie wyzwala emocje :roll:

ps> im więcej wrzawy tym lepsza reklama dla serialu, a dyskutować zawsze można, oby tylko kulturalnie, mówiło się o kobiecie w roli bonda, to można i pospierać się czy geralt powninen być czarnoskóry, a może jak w ''altred carbon'': 100% facet upowłokwany w ciało... pięknej kobiety? :twisted:

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 17 maja 2018 11:45

Z Legendami to moim zdaniem jest tak, że potwierdzić nie mogą bo mają umowę, zanegować nie mogą bo to by było wprowadzanie w błąd inwestorów(Djakby nie uczestniczyli to by powiedzieli wprost). Dlatego najpierw mówili że nic nie mogą powiedzieć a wczoraj że negocjują, bo w końcu Allegro coś oglosi w tę niedzielę.

Na coś dostali w grudniu te 3 mln zl, preprodukcje filmowa, pod żaden inny projekt mi to nie pasuje oprócz właśnie Legend.

Jeżeli jednak okaże się że ich nie będzie w projekcie, co by było dziwne bo odpowiadali za każdy dotychczasowy film, to byłbym zaskoczony. Projekt ma ogromne zainteresowanie i film pełnometrażowy komercyjny byłby hitem i korzyścią dla Allegro i Platige oczywiście.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 maja 2018 12:04

ciekawe ile kaski muszą mieć, aby skończyć:
https://www.youtube.com/watch?v=d1wXLazvixA
bo projekt naprawdę fajnie wygląda...
co, zaś do tego tajemniczego dzieła na targi e3 2018 , czyli większego projektu, o którym wspomniał cfo, to może chodzić o ten film dla amerykanów:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/PLATIG ... 48482.html

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 17 maja 2018 12:39

Z Legendami to moim zdaniem jest tak, że potwierdzić nie mogą bo mają umowę, zanegować nie mogą bo to by było wprowadzanie w błąd inwestorów(Djakby nie uczestniczyli to by powiedzieli wprost). Dlatego najpierw mówili że nic nie mogą powiedzieć a wczoraj że negocjują, bo w końcu Allegro coś oglosi w tę niedzielę.

Na coś dostali w grudniu te 3 mln zl, preprodukcje filmowa, pod żaden inny projekt mi to nie pasuje oprócz właśnie Legend.

Jeżeli jednak okaże się że ich nie będzie w projekcie, co by było dziwne bo odpowiadali za każdy dotychczasowy film, to byłbym zaskoczony. Projekt ma ogromne zainteresowanie i film pełnometrażowy komercyjny byłby hitem i korzyścią dla Allegro i Platige oczywiście.
Tez mam taka nadzieje, dlatego zaskoczylo mnie gdy powiedzieli o trwajacych negocjacjach , co by wskazywalo ze pelnego porozumienia jeszcze nie ma (dziwne biorac pod uwage ze zostaly im trzy dni) - bardziej sie spodziewalem odpowiedzi na zasadzie "nie mozemy udzielic informacji potencjalnie cenotworczych". Stad mam mieszane uczucia, oby nieslusznie.

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 17 maja 2018 12:43

ciekawe ile kaski muszą mieć, aby skończyć:
https://www.youtube.com/watch?v=d1wXLazvixA
bo projekt naprawdę fajnie wygląda...
co, zaś do tego tajemniczego dzieła na targi e3 2018 , czyli większego projektu, o którym wspomniał cfo, to może chodzić o ten film dla amerykanów:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/PLATIG ... 48482.html
Fatima ma ogromny potencjal komercyjny ale ja odnioslem wrazenie ze zostalo duzo do zrobienia. Wiceprezes mowil ze byly koproducent z Portugalii mial bardzo doprecyzowana wizje filmu, teraz zas maja "artystyczna swobode" co oznacza jak dla mnie ze wszystko wlacznie ze scenariuszem moze ulec jeszcze sporym modyfikacjom. Zatem raczej daleka i wyboista droga, chyba ze PISF dostrzeze potencjal i wylozy naprawde spore pieniadze. Nie jest to ywkluczone - jakby nie patrzec tematyka filmu bardzo wpisuje sie w - ekhem - swiatopoglad milosciwie nam poanujacyh w tym kraju.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 17 maja 2018 12:53

Farm to zwykły wałek, o ile przed GE można było mieć jakieś nadzieje i w jakikolwiek sposób próbować uzasadnić wzrosty to obecne podbicie jest zwykłym walkiem (WW3 bedzie kolejna klapa) a ja ze złodziejami nie siadam do stołu i wolę patrzeć jak rośnie niż pluc sobie w brodę ze dałem się wciągnąć w grę ze zlodziejami i ponioslem stratę z powodu zwykłej chciwosci
A tam od razu zwykły wałek. To nie zwykły wałek, tylko pompowanie pod kolejną emisję, bo musisz na jakimś newsie wypompować, żeby dostać dobrą cenę przy rozsądnym rozwodnieniu. Gdybyś emitował na faktach dokonanych WW3 to byś miał emisję ratunkową i rozwodnienie totalne :)

Najlepiej pompuje się na marzeniach 8)

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 17 maja 2018 12:59

ciekawe ile kaski muszą mieć, aby skończyć:
https://www.youtube.com/watch?v=d1wXLazvixA
bo projekt naprawdę fajnie wygląda...
co, zaś do tego tajemniczego dzieła na targi e3 2018 , czyli większego projektu, o którym wspomniał cfo, to może chodzić o ten film dla amerykanów:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/PLATIG ... 48482.html
Fatima ma ogromny potencjal komercyjny ale ja odnioslem wrazenie ze zostalo duzo do zrobienia. Wiceprezes mowil ze byly koproducent z Portugalii mial bardzo doprecyzowana wizje filmu, teraz zas maja "artystyczna swobode" co oznacza jak dla mnie ze wszystko wlacznie ze scenariuszem moze ulec jeszcze sporym modyfikacjom. Zatem raczej daleka i wyboista droga, chyba ze PISF dostrzeze potencjal i wylozy naprawde spore pieniadze. Nie jest to ywkluczone - jakby nie patrzec tematyka filmu bardzo wpisuje sie w - ekhem - swiatopoglad milosciwie nam poanujacyh w tym kraju.
Miałem właśnie pytać na telekonferencji ile by potrzebowali gotówki by z impetem skończyć Fatime. Privisa też jest ciekawym projektem, mówili może na jakim etapie są prace?

Jakby bardziej dbali o PR, mam nadzieje że tak się stanie w przyszłości i poprawią wyniki, zainteresują jakieś instytucje, wtedy właściciele mogliby sprzedać jakąś część akcji innym podmiotom, a za te pieniądze dokończyć wszystkie projekty.
Prawda gdzieś jest...

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 17 maja 2018 13:32

cały grunt pod siedzibę wart dużo więcej niż ich te 10 baniek kredytu...jakoś nic nie wskórali polemizując z gminą, że ziemia w centrum stolicy jest warta mniej niż wyliczenia gminy i muszą płacić podatek gruntowy od wyceny 35 mln zł, czyli rocznie 35 tys zł
Nie jestem ekspertem w tym obszarze, ale podatek od użytkowania to chyba 1%, a to by było 350 tys zł. rocznie

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 maja 2018 14:08

ciekawe ile kaski muszą mieć, aby skończyć:
https://www.youtube.com/watch?v=d1wXLazvixA
bo projekt naprawdę fajnie wygląda...
co, zaś do tego tajemniczego dzieła na targi e3 2018 , czyli większego projektu, o którym wspomniał cfo, to może chodzić o ten film dla amerykanów:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/PLATIG ... 48482.html
Fatima ma ogromny potencjal komercyjny ale ja odnioslem wrazenie ze zostalo duzo do zrobienia. Wiceprezes mowil ze byly koproducent z Portugalii mial bardzo doprecyzowana wizje filmu, teraz zas maja "artystyczna swobode" co oznacza jak dla mnie ze wszystko wlacznie ze scenariuszem moze ulec jeszcze sporym modyfikacjom. Zatem raczej daleka i wyboista droga, chyba ze PISF dostrzeze potencjal i wylozy naprawde spore pieniadze. Nie jest to ywkluczone - jakby nie patrzec tematyka filmu bardzo wpisuje sie w - ekhem - swiatopoglad milosciwie nam poanujacyh w tym kraju.
Miałem właśnie pytać na telekonferencji ile by potrzebowali gotówki by z impetem skończyć Fatime. Privisa też jest ciekawym projektem, mówili może na jakim etapie są prace?

Jakby bardziej dbali o PR, mam nadzieje że tak się stanie w przyszłości i poprawią wyniki, zainteresują jakieś instytucje, wtedy właściciele mogliby sprzedać jakąś część akcji innym podmiotom, a za te pieniądze dokończyć wszystkie projekty.
o privisę pytanie nie padło, co do fatimy to skończony jest etap tzw stillomaticu, nie wiem co to, ale podejrzewam, że taka filmowa wersja niekolorowa...dostali za prace 825 tys e plus 500 tys na prawa autorskie do muzyki:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pl ... mem-fatima#
niech wreszcie dokończą tę animację, bo zajawka jest świetna, postacie i animacja też 8)

:arrow: wiedźmin, choć to jeszcze potrwa, to efekty mogą zrekompensować fanom i akcjonariuszom pli dość długie czekanie,
autor linkowanego artykułu uważa, że to murowany hit!
cyt
''Amerykański gigant streamingu nie pierwszy raz inwestuje w produkcję tworzoną poza USA, ale serial o Geralcie to coś więcej niż tylko kolejne Dark. To opowieść z bohaterami, których zna cały świat, a przy tym w swojej atmosferze bardzo europejska opowieść. Dlatego Netfliksowi zależy na silniejszym niż kiedykolwiek połączeniu tego co amerykańskie, z tym co regionalne, w tym wypadku słowiańskie.''
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018 ... ica-jones/

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 maja 2018 16:58

zjablik, użytkowanie wieczyste jakoś wyliczają biorąc wartość gruntu i stosując wzór:
http://grafik.rp.pl/grafika2/656204
w każdym razie luknij poniżej i pogłówkuj, podpowiem pli ma 22000 m2 na mokotowie, niech to będzie połowa tej średniej to i tak wyjdzie...4 razy więcej niż w księgach:
https://ceny.szybko.pl/Warszawa-Mokot%C ... ialek.html
z raportu rocznego:
cyt
''Nota nr 4: Wartość i powierzchnia gruntów użytkowanych wieczyście
Grupa użytkuje wieczyście grunty o powierzchni 21.819 m² zlokalizowane w Warszawie przy ulicy
Racławickiej 99A (część Fortu Mokotów) o wartości księgowej 5.411 tys. zł W związku z aktualizacją opłaty
rocznej za użytkowanie wieczyste gruntu, Platige Image S.A. otrzymała wyliczenie wartości prawa
użytkowania wieczystego na kwotę 35.881 tys. zł W ocenie Zarządu jest to zawyżona wartość i Spółka
podejmuje kroki w celu jej zweryfikowania.''

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 17 maja 2018 17:11


''Nota nr 4: Wartość i powierzchnia gruntów użytkowanych wieczyście
Grupa użytkuje wieczyście grunty o powierzchni 21.819 m² zlokalizowane w Warszawie przy ulicy
Racławickiej 99A (część Fortu Mokotów) o wartości księgowej 5.411 tys. zł W związku z aktualizacją opłaty
rocznej za użytkowanie wieczyste gruntu, Platige Image S.A. otrzymała wyliczenie wartości prawa
użytkowania wieczystego na kwotę 35.881 tys. zł W ocenie Zarządu jest to zawyżona wartość i Spółka
podejmuje kroki w celu jej zweryfikowania.''
Ciekawe z czego to zapłacą ?!
Banki już parasol zamykają !


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości