PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 17 maja 2018 22:36

Tak jak mówiłem w podatkach nie jestem ekspertem (coś tam czasem poczytam, ale to nie moja broszka) - skoro jest 35 tys. to nie jest to jakieś zabójstwo finansowe 8)
Ale inna ciekawsza rzecz - chyba rosną szanse na kręcenie The Witchera w Polsce (podkreślam szanse, to tylko jeden z warunków)
Komitet Stały Rady Ministrów zarekomendował w czwartek poprawki do projektu ustawy o wspieraniu produkcji audiowizualnej i przyjęcie go przez rząd w trybie obiegowym, po uwzględnieniu tych uwag - poinformował wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Uwagi miały charakter doprecyzowujący i legislacyjny i nie zmieniają projektu.
czyli można liczyć na dobre tempo prac...
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/rzad ... owizualnej

To zostaje nam jeszcze jeden klocek do majowej układanki, ale to już 20tego w samo południe :roll:

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 18 maja 2018 09:05

Tak jak mówiłem w podatkach nie jestem ekspertem (coś tam czasem poczytam, ale to nie moja broszka) - skoro jest 35 tys. to nie jest to jakieś zabójstwo finansowe 8)
Ale inna ciekawsza rzecz - chyba rosną szanse na kręcenie The Witchera w Polsce (podkreślam szanse, to tylko jeden z warunków)
Komitet Stały Rady Ministrów zarekomendował w czwartek poprawki do projektu ustawy o wspieraniu produkcji audiowizualnej i przyjęcie go przez rząd w trybie obiegowym, po uwzględnieniu tych uwag - poinformował wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Uwagi miały charakter doprecyzowujący i legislacyjny i nie zmieniają projektu.
czyli można liczyć na dobre tempo prac...
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/rzad ... owizualnej

To zostaje nam jeszcze jeden klocek do majowej układanki, ale to już 20tego w samo południe :roll:
może coś pokręciłem z wymiarem podatku i poszperam jeszcze w raportach, ale jedno jest pewne, że gmina przy swoim stanowisku obstaje wyceniając ten grunt aż 7 razy więcej niż oficjalnie mają w książce od 7 lat, ja zgodziłbym się na połowę 35=5+20...ciekawe przy jakiej okazji mogą to urealnić?
co do projektu o zachętach dla kinematografii, to dla pli fantastyczna wiadomość, bo na konferencji mówili, że to spowoduje zwiększenie ich atrakcyjności zagranicą gdyż za robienie efektów specjalnych nie będą płacić podatku, czy dostaną jego zwrot
poza tym jest też finansowanie rocznie 100 mln dla robiących filmy, w tym animowane, w sumie bardzo ważna wiadomość dla grupy :idea:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 18 maja 2018 11:30

nie wiedziełm, że nawet e-booki allegro wydało
https://legendy.allegro.pl./
można sobie za darmo pobrać, świetny pomysł i kilkadziesiąt tysięcy pobrań...

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 18 maja 2018 12:24

Tax incentive i ustawa o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej to chyba dwa odrębne tematy

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 18 maja 2018 12:57

Tax incentive i ustawa o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej to chyba dwa odrębne tematy
cfo mówił, że uchwalnie ustawy im w tym pomoże, jak nie wiem?

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 18 maja 2018 15:55

cieplutki jeszcze wpis tomka, same dobre rzeczy:
cyt
''Śnił mi się dzisiaj steampunkowy dom. Mosiądz i szkło. Nie mam pojęcia co to znaczy.

Na profilu cisza od tygodni. Wypada się przełamać. Czasem zazdroszczę znajomym, którzy trzaskają wpisy jak Patryk Vega filmy. W świecie socjalu ilość to jakość. Gladiatorzy socjalnych aren prężą więc konwersacyjne mięśnie ku uciesze widzów. Uwaga tłumu jest kapryśna jak dziecko bez ifona i prężyć się trzeba często.

Zakładam więc kolorową czapkę, strój trefnisia i ruszam z przeglądem wydarzeń.

Trzy tygodnie roztrenowania z powodu barku. Frustrujące. Czyżby wiek mówił mi już, że wystarczy tego podrygiwania i czas zostać szacownym wujkiem z fajką?

Writer's Room Witchera aktywny od dwóch tygodni. Skład zespołu scenarzystów wywołał szum na Twitterze, bo okazało się, że nie są to dzieci aryjskiej eugeniki. Szum jest oczywiście lepszy niż brak szumu, ale zabawne jest czytać zarzuty o skręt ideologiczny napisane przez ideologicznych zbójcerzy.

Geralt ma w D*** ideologie. Ma swój rozum. Będzie dobrze. Ekipa jest utalentowana i da radę.

Poza tym dzieje się masa tematów produkcyjnych. Projekt rozpędza się jak nowa rakieta SpaceX.

W międzyczasie miałem stertę pisania innych tematów, ale też przeuroczy projekt z Dawid Podsiadło , który mam nadzieję niedługo będzie do zobaczenia online.

Po sąsiedzku za ścianą ekipa Platige Image zasuwa na E3 i będzie kilka bardzo ładnych rzeczy do pokazania już za parę tygodni. Tradycyjny majowy peak.

Ekipa Another Day Of Life wróciła z Cannes. Świetne recenzje. Damian Nenow - możesz wreszcie odetchnąć.

Z kolei w niedzielę razem z Legendy Polskie Allegro na Pyrkonie wyjawimy co się działo na planecie Legend Polskich przez ostatnie półtora roku. Newsy wielu zachwycą a niektórych rozczarują, ale zdecydowanie warto się pojawić i posłuchać. Niedziela. Godzina 12....''
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 18 maja 2018 17:04

prapremiera polska:
http://www.platige.com/pl/news/another- ... s-program/
nominacja do oscara?
to byłoby naprawdę coś!
Obrazek
ps>prawda: zapomniałem, rynek wszystko neguje...przecież cena akcji mówi wszystko :roll:

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 19 maja 2018 16:46

Jak ktoś ma czas i zdrowie to w niedzielę 20ego o 12tej będzie streaming online z Pyrkonu o Legendach (na funpagu FB Legend Polskich Allegro)- trwa to 2 godziny (więc poświęcenie jest :lol: ) na pewno będzie Tomek Bagiński w przekazie telewizyjnym :twisted:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 20 maja 2018 09:55

cyt
''Producentka w jednym z wpisów na Twitterze napisała, że zależy im przede wszystkim na jakości, dopiero w drugiej kolejności na czasie.''
https://www.telemagazyn.pl/artykuly/wie ... 64852.html
ps>zamek w rabsztynie idealnie oddaje klimat wiedźminowego świata

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 20 maja 2018 12:46

ta jak podejrzewałem, będzie całometrażówka legend polskich :!:
zapowiada się kolejny hit 8)
co prawda, allegro nie zamierza zostać wytwórnią filmową, ale z tego jednego po prostu nie mogli zrezygnować, gdyż odbiór legend w krótkiej postaci był kapitalny i fani domagali się kontynuacji :!:
wątku jagi w filmie fabularnym zdaje się nie będzie, a roboczo film ma nazwie ''twardowski 3.1'', czy jakoś tak :twisted: niewykluczona dystrybucja poza polską, choć ta jest rynkiem docelowym i już ustalono, że dystrybutorem jest :idea: next film
na jesieni ruszają zdjęcia, premiera pod koniec przyszłego roku
Ostatnio zmieniony 20 maja 2018 13:52 przez filozof rynku, łącznie zmieniany 1 raz.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 20 maja 2018 12:55

Czyli 3 mln zł za preprodukcje wpada na nasze konto bo projekt zatwierdzony

Premiera w 4 kw 2019. Dystrybutor Nextfilm, ekipa Platige oczywiście produkuje.

Uważam że to projekt na lata i szansa na stworzenie fajnego uniwersum.
Prawda gdzieś jest...

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 20 maja 2018 14:02

W końcowej części spotkania wynikało, że nie chcą rzucać się na głęboką wodę, do wszystkiego podchodzą z respektem, ale raczej na jednym filmie się nie skończy.
No to mamy już uniwersum wiedźminowskie i uniwersum Legend Polskich. No i chłopakom zostaje jeszcze temat animacji - czyli w zasadzie mamy już biznes plan PLI w całości poznany na 10 lat do przodu :evil:

Miss_Money
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2018 23:08

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Miss_Money » 20 maja 2018 14:12

... a roboczo film ma nazwie ''twardowski 3.1'', czy jakoś tak :twisted:
Tytuł roboczy Twardowsky 3.14 (Twardowski Pi)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 20 maja 2018 17:18

jak dla mnie rewelacja, sukces murowany:
http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/t ... ran/152999
potencjału jak szukać to można sobie wyobrazić, że szkoły na film o twardowskim też mogą pójść, w szkole jakieś wypracowania, kiedyś na ten temat się pisało, no i mickiewicz też legendzie poświęcił swoje pióro w balladzie ''pani twardowska"!
https://literat.ug.edu.pl/amwiersz/0017.htm
ps>nadal emat nic nie stracił na aktualności

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 20 maja 2018 21:12

Klaruje nam się kalendarz na najbliższe lata.

2018 Adol
2019 Legendy
2020 Wiedźmin
??? Fatima ( dostali od PISF 100tys na development w pierwszej sesji dotacji 2018 roku, czyli coś tam działają w temacie)

Zarząd deklarował własny content i słowa dotrzymali.
Prawda gdzieś jest...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości