PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 12 kwie 2018 19:56

Czekamy cały czas na konkretniejsze informacje dot. umowy z Netflixem. Pytanie jak długo przyjdzie jeszcze poczekać. Jak wynika z raportu z przed roku:

Emitent wskazuje, że BDM jest dokumentem, który stanowi podstawę do dalszych rozmów dotyczących usług realizacji zdjęć filmowych i efektów specjalnych"

Pytanie czy nie przekażą tego znowu z opóźnieniem, z przyczyn wiadomych.

Ciekawa jest także kwestia praw do marki, jeżeli chodzi o ekranizację. Na bankierze już wiele razy wypisywali jakoby to Platige pozbyło się tych praw. Z umowy wynika jasno:

BDM weszło w życie wobec spełnienia warunków zawieszających, związanych z dokonaniem przez Platige Films zmian dotychczasowej umowy z Andrzejem Sapkowskim" - czytamy w komunikacie. oraz Na mocy BDM Platige Films zobowiązał się do niekorzystania we wskazanych w BDM okresach wyłączności z żadnych praw, wynikających z zawartych uprzednio umów z Andrzejem Sapkowskim, w szczególności praw filmowych, wskazano także.

Można to rozumieć jako przekazanie praw tylko na pewien okres. Skoro zobowiązują się do niekorzystania z praw w okresach wyłączności, czyli te prawa nadal maja. Umowa z Sapkowskim nadal obowiązuje, coś tylko zmienil w jej zapisie lub coś dodali. Mogę się mylić i ktoś mnie poprawi, ale dajmy na to że serial wypali, to nie tylko, że Platige będzie miało zapewnioną prace i przychody na kilka lat, to może potem zostać z cennymi prawami do marki. Tu oczywiście pozostaje kwestia na jakiej zasadzie i do kiedy umowa między Panem Sapkowskim i Platige obowiązuje.
Prawda gdzieś jest...

REKLAMA


zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 13 kwie 2018 00:20

Trochę nie chce mi się bić piany, bo i tak każdy wie wszystko najlepiej, ale w żołnierskim skrócie o sytuacji PLI.
Generalnie spóła nie musi szukać bardziej rentownych projektów, na cinematikach (ma pewnie ponad 20% marży), na reklamie (pewnie trochę ponieżej 20%) - zakładam, że to może być połowa biznesu spółki (bardzo ostrożnie - pewnie jest to większa liczba). Jednak rentowność projektu, a rentowność w ujęciu zysk netto do przychodów w sprawozdaniu skonsolidowanych to trochę dwa inne światy - pierwszy zawiera się w drugim, ale drugi to tylko część pierwszego :idea:
Jeśli zobaczycie na spółkę Dobro (można powiedzieć, że to takie małe/młode PLI), spółka ujmuje tylko swoje projekty, do tego dorzuca standardowe koszty w spółce (czyli coś więcej jak koszty projektu), to w pierwszym roku działalności mamy 565 tys. zysku (nie wiem jaka jest marżowość spółki, bo nie ma przychodów, ale jest na plusie) - spółki nie obciążają koszty innych przedsięwzięć oraz "koszty problemów zarządzania dużą grupą - "koszty osierocone"".
Czyli jakbyśmy wzięli PLI podzieli na dwie spółki, gdzie do jednej poszłyby tylko cinematiki oraz reklama to przy około 35 mln przychodów byłoby pewnie ze 4 mln zysku. A do drugiej wrzucilibyśmy pozostałe rzeczy i bałagan to byłoby 5 mln strat.
I teraz nie trzeba naprawiać cinematików i reklamy, tylko trzeba przemyśleć pozostałe rzeczy (np. skasowanie Plastic - który dorzucił 164 tys straty do zysku netto w 2017 roku), rozmach w teatrze 3D, projekty w Platige Events (na razie tego nie pokasowali - ale nie wiadomo co zrobią za dwa lata) i wtedy może być odpis.
Próbowali kilka razy, ale teraz zrobili to porządnie: wydzielenie biznes unitów (i postawienie na czele każdego managera odpowiedzialnego za rentowność jednostki), wskazanie 4 kluczowych unitów, zmniejszenie liczby etatów, zmiana form współpracy (rezygnacja z wyłączności z czym wiąże się zapewne obniżenie kosztów stałych dla PLI (np. projekt Nest Warsaw), skasowanie projektów trwale nierentownych (Plastic), urealnienie wyceny innych projektów (np. odpisy w teatrze 3D to tak jakby kubeł zimnej wody na rozpalone głowy amatorów teatru 3D - nie skasowali, ale zalecili bardziej rozważne podejście do biznesu)
Wszystko to wydaje się oczywiste, ale nie wiem jakie macie doświadczenia z korporacjami, jednak tam najoczywistrze rzeczy przychodzą najtrudniej i na końcu :lol:

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 13 kwie 2018 09:23

Zapewne jest tak jak napisałeś i dobrze, że w pore zauważyli problem i go naprawiają. Do tego dział Cinematicow ma co robić do późnej jesieni, reklama też zapewne nie może narzekać na brak zleceń. Nie informują o każdych zleceniach ponieważ jest to ich normalna działalność operacyjna, jak w fabryce nowe zlecenie na dostawę mebli. Teatr będzie funkcjonował co można odczuc po obejrzeniu konferencji na YouTube z udziałem Pohla. Widać że zachęcał do technologii. Także o poziom przychodów martwić się nie trzeba.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 13 kwie 2018 10:16

Teatr będzie funkcjonował co można odczuc po obejrzeniu konferencji na YouTube z udziałem Pohla. Widać że zachęcał do technologii. Także o poziom przychodów martwić się nie trzeba.
każemu, nawet tym co do teatru nie chodzą, poleciłbym obejrzeć bo prezentacja jest na najwyższym poziomie, brawo ten pan:
https://www.youtube.com/watch?v=c8kS3jz ... e=youtu.be

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 13 kwie 2018 16:34

na koncie szołranerki pojawiło się nowe tło!
to siedziba wiedźminów Kaer Morhen :idea:
https://twitter.com/LHissrich
coś się będzie działo, lauren teraz objeżdża polskie wsie i miastczka, szukajac pasujących do serialu plenerów czy też miejsc 8)
https://twitter.com/LHissrich

Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Pijaczysko » 13 kwie 2018 18:12

Lauren wybrała Ogrodzieniec :)
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 16 kwie 2018 09:58

lauren już po konsultacjach u ojca geralta :twisted:
poznała bardziej słowiański nastrój i rusza ostro do pracy:
cyt
''It has been an amazing week in Warsaw and Kraków and Łódź and all the Polish countryside in between. I came here to soak in the country and culture and history and vodka, and I’m so grateful for all the inspiration.
And now... #Witcher is calling. Time to get back to work!''

https://twitter.com/LHissrich

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 kwie 2018 09:30

gigant: klientów przybywa, przychody rosną, zysk też...
hehehe, czyżby to zasługa witchera, fani już grzeją miejsca przed ekranami?
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wyniki ... 83626.html

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 kwie 2018 09:47

z branży: trwa ipo Ten Square Games i ponoć spore zainteresowanie jest...
spółka miałaby ponad 3 razy większą kapitalizację niż pli, a kaska poszłaby wyłacznie do kieszeni założycieli
pełno dziwnych decyzji inwestycyjnych na bananie, gdzie perełka z potencjałem czeka, aby nią ruszyć, wcale nie trzeba się napalać na jakieś łowienie ryb :twisted:
cóż, marketing swoje robi: wszędzie w necie pełno reklam, zachwalajacych spółkę i zapewne się sprzeda w cenie maksymalnej, poniżej jedna z analiz:
https://wiadomosci.stockwatch.pl/raport ... cje,214877
ps> 8) :arrow: zróbmy więc mały marketing na forum:
cyt
''Two Witchers. It was an epic meeting. ''
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: incoqnito » 17 kwie 2018 10:06

29zł coraz bliżej...
Można będzie zacząć zakupy 8)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 kwie 2018 12:42

29zł coraz bliżej...
Można będzie zacząć zakupy 8)
śmiejesz się z mojej twórczości, ale wpadłem niedawno na wątek emsiaja i szczerze podziwiam twoją pisarską płodność :twisted: naprawdę zaimponowałeś mi
wydawało mi się też, że cię znam, ale nie wiedziałem, że masz w sobie żyłkę spekulanta, bo dla wyedukowanego inwestora o nieco dłuższym terminie inwestycyjnym, 20 czy też 35, czy 40, nie stanowiłoby większej różnicy, szczególnie jak patrzeć na rozpoczęcię inwestowania :roll: kasa podzielona na części i codziennie, czy co tydzień, albo co miesiąc, jakaś część akcji, przez takie bezpieczne podejście, powinna być zakupiona
mnie możesz uważać za fana pli, ale jakbyś chciał podpytać o plusy, jak również o minusy (jeśli takie są adekwatnie do obecnej sytuacji) takiej właśnie inwestycji jak platige, to zapytaj zjablika: od strony fundamentalnej, ale nie tylko, na pewno najlepiej zna spółkę i chętnie obiektywnie odpisze na konkretne pytania 8)
ps> ja podpowiem krótko: kurs w okolicach z przed roku, kiedy to fantastyczna wiadomość o współpracy z netflixem się pojawiła i...no właśnie, dalej wnioski wyciągnij sam :idea:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: incoqnito » 17 kwie 2018 13:20

29zł coraz bliżej...
Można będzie zacząć zakupy 8)
śmiejesz się z mojej twórczości, ale wpadłem niedawno na wątek emsiaja i szczerze podziwiam twoją pisarską płodność :twisted: naprawdę zaimponowałeś mi
wydawało mi się też, że cię znam, ale nie wiedziałem, że masz w sobie żyłkę spekulanta, bo dla wyedukowanego inwestora o nieco dłuższym terminie inwestycyjnym, 20 czy też 35, czy 40, nie stanowiłoby większej różnicy, szczególnie jak patrzeć na rozpoczęcię inwestowania :roll: kasa podzielona na części i codziennie, czy co tydzień, albo co miesiąc, jakaś część akcji, przez takie bezpieczne podejście, powinna być zakupiona
mnie możesz uważać za fana pli, ale jakbyś chciał podpytać o plusy, jak również o minusy (jeśli takie są adekwatnie do obecnej sytuacji) takiej właśnie inwestycji jak platige, to zapytaj zjablika: od strony fundamentalnej, ale nie tylko, na pewno najlepiej zna spółkę i chętnie obiektywnie odpisze na konkretne pytania 8)
ps> ja podpowiem krótko: kurs w okolicach z przed roku, kiedy to fantastyczna wiadomość o współpracy z netflixem się pojawiła i...no właśnie, dalej wnioski wyciągnij sam :idea:
Jakiego spekulanta? Nie ma różnicy czy po 20 czy po 40zł??? To napisał wyedukowany inwestor?
Przecież podzieliłem na części. Z czym masz problem??? Zacznę od 29zł... Boli Cię to?

Twojej twórczości i na MCI i tu nic nie jest w stanie przebić. 8)

Pozdrawiam filo :P

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 17 kwie 2018 15:03

filo
masz tam jeszcze jaki grosik żeby na fajrant wyciągnąć ?!
:mrgreen:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 17 kwie 2018 16:09

owszem, notowania dość obstrukcyjnie wyglądają, wydaje się, że to problem małej rozpoznawalności spółki, garść fanów plus garść ewentualnych zainteresowanych i to wszytko, sama spółka wylewna nie jest, aby ropieszczać inwestorów informacjami, czy komunikatami w sprawie największej swojej produkcji i zaryzykuję tezę, że jak byśmy zrobili jakąś ankietę wśród tych co inwestują na bananie, z pytaniem jaka spółka nakręci z amerykańskim potentatem - netflixem - serial o wiedźminie?
to zapewne zdecydowana większość by albo nie wiedziała, albo też wskazała...cd projekt :idea: :twisted:
tak więc, trzeba cierpliwie czekać na papowski njus grubego kalibru...a na razie mamy njusy mniejszego kalibru, które trzeba nieźle wyszukiwać w sieci:
https://www.antyradio.pl/Film/Seriale/S ... odke-21847



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: filozof rynku i 58 gości