PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 20 kwie 2018 15:51

filo !
pull up pull up
ziemia blisko, będzie piach ! :shock:

REKLAMA


hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 20 kwie 2018 15:58

Nie wiem czy było:

"Niestety! Złe wieści dla fanów - Netflix ma "problemy" z serialem "Wiedźmin""
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1272 ... Czolka3Img

Oby kurs się tak nie zachował:
https://imgur.com/gallery/Ts4IxQ8

Jednak to 16-20 zł będzie zaraz dobrą ceną 8)

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 20 kwie 2018 16:06

Nie wiem czy było:

"Niestety! Złe wieści dla fanów - Netflix ma "problemy" z serialem "Wiedźmin""
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1272 ... Czolka3Img

Oby kurs się tak nie zachował:
https://imgur.com/gallery/Ts4IxQ8

Jednak to 16-20 zł będzie zaraz dobrą ceną 8)
Cudowne te nagłówki, i te 'PROBLEMY' w cudzysłowiu :lol:
Większość komentujących nie uważa to jako zła informacje, a wręcz odwrotnie. podchodzą poważnie do tematu.
Prawda gdzieś jest...

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 20 kwie 2018 16:13

Częściowo masz rację. Pozostaje jednak pytanie czy kapitalizacja spółki na poziomie 100 mln zł, gdzie wyniki są na poziomie 1-2 mln zł jest uzasadniona. Nawet jak za 3 lata pojawi się projekt, na których spółka coś zarobi a do tej pory raczej miała z tym zarabianiem, marżami itd. duże problemy.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 20 kwie 2018 16:14

:shock: :shock: :shock:
O pracach Netflixa nad "Wiedźminem" wiadomo już od prawie roku. Fani mieli nadzieję, że premiera pierwszego odcinka odbędzie się w 2019 roku. Niestety, Erik Barmack z Netflixa rozwiewa te nadzieje.
na "Wiedźmina" przyjdzie nam poczekać dłużej. Dużo dłużej. Okazuje się, że Netflix jest zmuszony przełożyć premierę z 2019 roku na 2020 - a co gorsza, nawet 2020 rok jest wersją optymistyczną. Do takich informacji dotarł serwis NaEkranie, którego redakcja była obecna w Rzymie na konferencji "See What's Next".
Więcej: http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1272 ... Czolka3Img

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11540
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 20 kwie 2018 16:17


Cudowne te nagłówki, i te 'PROBLEMY' w cudzysłowiu :lol:
Większość komentujących nie uważa to jako zła informacje, a wręcz odwrotnie. podchodzą poważnie do tematu.
problemy to mają defetyści z właściwym zrozumieniem :evil:
co sie odwlecze to jednak nie uciecze, to jest ważne i ważne jest, że dla pli projekt owszem jest najważniejszy, ale są też inne ważne ot choćby adol, obecnie na top pick :twisted:
a z tego tekstu o problemach to ja bym radził taki przekaz zrozumiec jak w poniższym cytacie:
"Wiedźmin" skazany na sukces
Co ważne szczególnie dla nas, "Wiedźmin" będzie kręcony w Polsce - ale nie tylko. Netflix szuka plenerów w całej Europie, nie ograniczając się do naszego kraju. Firma łączy z "Wiedźminem" ogromne nadzieje, jest to bowiem marka już teraz rozpoznawana na całym świecie. Na konferencji potwierdził to Erik Barmack:

Gdy tylko ogłosiliśmy, że rozpoczynamy pracę nad serialem, to fraza "Wiedźmin" była jedną z najczęściej wyszukiwanych w internecie. Nie tylko w Europie Wschodniej, ale niemal na całym świecie''

ps>netflix obchodzi się z projektem jak z jajkiem bo zrozumiał, że to prawdziwe jajo faberge tej branży 8)

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 20 kwie 2018 16:17

Częściowo masz rację. Pozostaje jednak pytanie czy kapitalizacja spółki na poziomie 100 mln zł, gdzie wyniki są na poziomie 1-2 mln zł jest uzasadniona. Nawet jak za 3 lata pojawi się projekt, na których spółka coś zarobi a do tej pory raczej miała z tym zarabianiem, marżami itd. duże problemy.
Nadmuchany balon
a akcjonariat z głową w chmurach !

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11540
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 20 kwie 2018 16:25

dobrze, że spółka nie żyje samym wiedźminem: widać, że wszędzie jest obecna, oczywiście nie wszyscy wiedzą, że główne reklamy dla media markt /tytus/ oraz sony / god of war: nba pokaz + cinematic/ zrobiło właśnie platige image!
Obrazek

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 20 kwie 2018 16:28

Częściowo masz rację. Pozostaje jednak pytanie czy kapitalizacja spółki na poziomie 100 mln zł, gdzie wyniki są na poziomie 1-2 mln zł jest uzasadniona. Nawet jak za 3 lata pojawi się projekt, na których spółka coś zarobi a do tej pory raczej miała z tym zarabianiem, marżami itd. duże problemy.
Spółka dostanie kwotę wykazana w memorandum czyli max 10% przychodów za 2016. Moim zdaniem to kwota za udostępnienie praw i pewne pracę które mimo wszystko Platige poczyniło pracując nad filmem. Oprócz tego dostanie zlecenie na efekty i ogólnie część realizacji jak i post produkcji. Tutaj kwot jeszcze nie znamy. Jeżeli serial wypali to mamy zapewnione przychody na kilka lat i to pewnie większe z sezonu na sezon.
Marże to druga sprawa, jak było wiemy, Spółka to zauważyła i robi coś z tym. Póki co głównym obciążeniem jest Platige Films które jeszcze nie ma przychodów z projektów. Za to Dobro i Fish Ladder powinno pokazać dobre wyniki. Może już zobaczymy poprawę za miesiąc w raporcie. Jeżeli tak będzie tu nie widzę powodów do dalszych spadków.
Prawda gdzieś jest...

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 20 kwie 2018 16:32

Ale jak spadnie na 16-20 zł bo twoje peany na temat tej spólki to wymysł jedynie twojego umysłu to będziesz szczekał. Filozofie :lol:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 20 kwie 2018 16:34

Whitewalker: Pytanie ile zarobią na tych efektach specjalnych. Biorąc pod uwagę ilość efektów specjalnych i ich poziom w Grze o Tron... raczej byłbym powściągliwy w liczeniu milionów, które coś zmienią długoterminowo w wynikach spółki, a tym samym na stałe wpłyną na jej fundamentalną wycenę. Niestety ale chyba czas się obudzić.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 20 kwie 2018 16:39

Whitewalker: Pytanie ile zarobią na tych efektach specjalnych. Biorąc pod uwagę ilość efektów specjalnych i ich poziom w Grze o Tron... raczej byłbym powściągliwy w liczeniu milionów, które coś zmienią długoterminowo w wynikach spółki, a tym samym na stałe wpłyną na jej fundamentalną wycenę. Niestety ale chyba czas się obudzić.
Nie rozumiem Cię. Zaprzeczasz sam sobie, czekasz na 16zl z drugiej strony nie widzisz tu przyszłości zatem jaki sens to w ogóle obserwować.

Ja tutaj nie liczę tylko na Wiedźmina.
Prawda gdzieś jest...

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 20 kwie 2018 16:47

Kupiłem te akcje po 10 zł, sprzedawałem w przedziale 50-70 zł. Zwyczajnie patrzę z sentymentem. Zbierałem akcje spółki, jak nikt jeszcze poważnie nie myślał o Wiedzminie. Może jeszcze wrócę, gdyż mają fajny warsztat, ludzi, portfolio. Ale na dzisiaj nie jest warta więcej niż 30-40 mln zł pod warunkiem, że zacznie pokazywać jakieś REGULARNE zyski. Wiedzmin to totalnie bajka przyszłości, która nie wiadomo czy się spełni.

I zauważ, że piszę tu sporadycznie bez nienawiści do osób, które szanują rzeczową dyskusję.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 20 kwie 2018 16:55

Kupiłem te akcje po 10 zł, sprzedawałem w przedziale 50-70 zł. Zwyczajnie patrzę z sentymentem. Zbierałem akcje spółki, jak nikt jeszcze poważnie n9ie myślał o Wiedzminie. Może jeszcze wrócę, gdyż mają fajny warsztat, ludzi, portfolio. Ale na dzisiaj nie jest warta więcej niż 30-40 mln zł pod warunkiem, że zacznie pokazywać jakieś REGULARNE zyski. Wiedzmin to totalnie bajka przyszłości, która nie wiadomo czy się spełni.

I zauważ, że piszę tu sporadycznie bez nienawiści do osób, które szanują rzeczową dyskusję.
Pamiętam, sam zbierałem wtedy, pisaliśmy tu jako nieliczni. Postanowiłem zostać dłużej, mam czas. A ocena zależy jak zwykle od punktu siedzenia :)
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11540
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 20 kwie 2018 17:20

Whitewalker: Pytanie ile zarobią na tych efektach specjalnych. Biorąc pod uwagę ilość efektów specjalnych i ich poziom w Grze o Tron... raczej byłbym powściągliwy w liczeniu milionów, które coś zmienią długoterminowo w wynikach spółki, a tym samym na stałe wpłyną na jej fundamentalną wycenę. Niestety ale chyba czas się obudzić.
Nie rozumiem Cię. Zaprzeczasz sam sobie, czekasz na 16zl z drugiej strony nie widzisz tu przyszłości zatem jaki sens to w ogóle obserwować.

Ja tutaj nie liczę tylko na Wiedźmina.
hantar obiektywnie pisze i bez nienawiści?
najlepszy żart jaki słyszałem :lol:
wolę poważniejszą dyskusję np o przyszłości biznesowej platige bo w obecnej cenie to rynek raczej nie widzi, ani wiedźmina ani też innych fajnych projektów...rynek, może to nadinterpretacja, raczej jedne sypiące ogniwo :roll:
co zaś, do platige films to znana jest już data premiery ADoL /2 listopad/, pojawiła się na stronach dystrybutora Next Films i kasa powinna być z tego zaksięgowana już w tym roku>>>
http://www.next-film.pl/zapowiedzi/jeszcze-dzie-ycia/
w końcu koszty zostały już poniesione, a potencjalni dystrybutorzy i inwestorzy wymienieni są /w prawym dolnym rogu/na stronie:
http://anotherdayoflifefilm.com
sukces adol, a na to wyglada, powinien otworzyć szerzej drzwi dla pozyskania współproducenta fatimy, rozmowy cały czas są w toku, nie skreślajmy tego fajnego projektu w swoich oczekiwaniach
w opinii kumających inwestorów, z którymi prywatnie rozmawiałem, kłopoty z zyskiem netto / bo gotówkę umieją generować/ brały się z pewnej pozycji wizjonera, jaka przybrało pli: chwytali się za różne projekty, może jeszcze zbyt wcześnie aby wypaliły? ponosili koszty, teraz poszli po rozum do głowy i stąd mocna restrukturyzacja, czyli ograniczenie kosztów stałych, koncentracja na podstawowych dywizjach i personalna odpowiedzialność nowego zarządu za wyniki, w którego skład już nie weszli artyści/włąściciele!
chyba w kontekście ostatnich działań można być optymistą?
odpisy czyszczące bilans były czysto papierowe i dobrze, że ten element już za nami, zresztą w historii tak dynamicznej spółki jak pli to już prehistoria :twisted:
na koniec warto spojrzeć jak powstawał świat god of war4, naprawdę imponujące:
https://www.artstation.com/artwork/1yBWX


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości