PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 20 kwie 2018 17:57

Cieszę się, że poprawiłem ci humor :lol: Szczególnie, że piszesz o byciu obiektywnym :lol:

A tak przy okazji polecam skupić się w pierwszej kolejności na zdobyciu umiejętności czytania ze zrozumieniem, zanim zaczniesz pisać coś od siebie, a tym bardziej wyciągać daleko idące wnioski czy doradzać :lol:

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11540
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 20 kwie 2018 18:11

Nie wiem czy było:
"Niestety! Złe wieści dla fanów - Netflix ma "problemy" z serialem "Wiedźmin""
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1272 ... Czolka3Img
Oby kurs się tak nie zachował:
https://imgur.com/gallery/Ts4IxQ8

Jednak to 16-20 zł będzie zaraz dobrą ceną 8)
całkowicie obiektywny wpis z wytłuszczonym tytułem, brawo hantar :lol:
czy ty musisz być takim idelanym przykładem punktu siedzenia?
zresztą, dla mnie jesteś mistrzem: kupiłeś po 10 sprzedałeś 50-60 ideał, brawo hantar :idea:
teraz, przykładając twoją miarę, kupisz po 16 i zarobisz razy 5, czyli sprzedasz po 80-100 zeta, cóż próbuj, to mogę zrozumieć, jest jakaś strategia i konsekwencja, jednak wytłuszczenia tytułu o problemch z serialem nie rozumiem, jawnej sprzeczności, czyli zaprzeczaniu samemu sobie też nie: twoja strategia versus zachowanie kursu na załączonym linku :roll:
czy, coś przeczytałem bez zrozumienia w twoim poście?
jeśli tak, to wytłumacz, może jednak jakiś ograniczony jestem? :shock:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 20 kwie 2018 19:09

Rozumiem, że cię zżera... ale gdzie ja twierdziłem, że jestem obiektywny? To ty tutaj nawijasz makaron na uszy od miesięcy, jesli nie dłużej, a kurs, delikatnie mówiąć, leci w dół.

I jeśli myslisz, że jeden link podany z wytłuszczeniem jest zagrożeniem dla stabilności notowań twojej perły, to ja na twoim miejscu zacząłbym się poważnie martwić czy twoje pisanie ma sens. Nie mówiąć już o sensowności przytoczonej argumentacji.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: incoqnito » 20 kwie 2018 20:59

Nie wiem czy było:
"Niestety! Złe wieści dla fanów - Netflix ma "problemy" z serialem "Wiedźmin""
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1272 ... Czolka3Img
Oby kurs się tak nie zachował:
https://imgur.com/gallery/Ts4IxQ8

Jednak to 16-20 zł będzie zaraz dobrą ceną 8)
Ulala. Więc trzeba zacząć zakupy nie po 29zł a bliżej 20zł a może nawet poniżej... 8)



Dzięki za linka!

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 20 kwie 2018 23:31

Wow, ale się Lauren rozćwierkała dzisiaj na swym koncie :roll: lektura obowiązkowa.
Zdradzę tylko, przyznając rację Whitewalkerowi, że lepiej antycypował Netflixa - będzie osiem odcinków pierwszego sezonu: pilot i 7 części, przy czym pilot nie będzie puszczany wcześniej, poleci to jako całość...
A resztę można doczytać...warto...woda na młyn i dla filozofa i dla vetusa, ale się rozkręcą chłopaki na forum :lol:

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 21 kwie 2018 07:52

Nie wiem czy było:
"Niestety! Złe wieści dla fanów - Netflix ma "problemy" z serialem "Wiedźmin""
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1272 ... Czolka3Img
Oby kurs się tak nie zachował:
https://imgur.com/gallery/Ts4IxQ8

Jednak to 16-20 zł będzie zaraz dobrą ceną 8)
Ulala. Więc trzeba zacząć zakupy nie po 29zł a bliżej 20zł a może nawet poniżej... 8)



Dzięki za linka!
Tak, wszyscy czekają z akcjami żeby Ci sprzedać poniżej 20 :) wczoraj mimo że ktoś oddał, to ktoś skupował delikatnie. Także żeby Ci chytrzy 2 razy nie stracili jak ktoś ich ubiegnie bo cena naprawdę robi się atrakcyjna.

Z drugiej strony teraz widać z biegiem czasu, że marsz w górę byl dobrze przez kogoś poprowadzony, a powyżej 70 zł to była euforia i już sternika nie było. Potem to już osuwanie pod własnym ciężarem. Spółka musi pokazać że prezentuje sobą wartość przede wszystkim finansowa, bo o inne rzeczy martwić się nie trzeba. Wtedy zacznie rosnąć ale już fundamentalnie. Chyba że ktoś znowu zrobi rajd spekulacyjny.
Prawda gdzieś jest...

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 21 kwie 2018 08:19

Wow, ale się Lauren rozćwierkała dzisiaj na swym koncie :roll: lektura obowiązkowa.
Zdradzę tylko, przyznając rację Whitewalkerowi, że lepiej antycypował Netflixa - będzie osiem odcinków pierwszego sezonu: pilot i 7 części, przy czym pilot nie będzie puszczany wcześniej, poleci to jako całość...
A resztę można doczytać...warto...woda na młyn i dla filozofa i dla vetusa, ale się rozkręcą chłopaki na forum :lol:
Faktycznie miała dzień na ćwierkanie. Potwierdza osiem odcinków zarazem pisze że castingi mogą się zacząć zanim dopną cały scenariusz. Napisała też że prace idą sprawnie i 2020 nie jest wcale przesądzony. Ale jak wiadomo nie wszystko zależy od niej. I o ile dobrze rozumiem, to ktoś ma do niej dołączyć wkrótce.
Prawda gdzieś jest...

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 21 kwie 2018 23:18

Odcinek ma trwać 60 minut :lol:
Ma ktoś do niej dołączyć wkrótce i to w liczbie mnogiej (chodzi oczywiście o piszących - writers)

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 22 kwie 2018 12:05

Odcinek ma trwać 60 minut :lol:
Ma ktoś do niej dołączyć wkrótce i to w liczbie mnogiej (chodzi oczywiście o piszących - writers)
Często tak właśnie jest, że za odcinki poszczególne, odpowiadają inne osoby. Zmieniają się reżyserzy,czy ludzie piszacy odcinki. Dzięki temu prace nabiorą tempa.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11540
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 kwie 2018 09:18

Spółka musi pokazać że prezentuje sobą wartość przede wszystkim finansowa, bo o inne rzeczy martwić się nie trzeba. Wtedy zacznie rosnąć ale już fundamentalnie. Chyba że ktoś znowu zrobi rajd spekulacyjny.
owszem musi...ale, nie zapominaj o jednym, że podstawowa zasdadą gry na giełdzie jest z regułu: kupuj pogłoski, sprzedawaj fakty 8) pli zachowuje się dość dziwnie i nietypowo, a rynek nie chce zapłacić jakiejś godziwej premii i juz teraz wymaga jak w grze karcianej - sprawdzam - dziś ciężko określić przyszłe zyski, ale fundamentalne pytanie powinno być: czy nieżle zarobią, na dwóch dziś największych projektach, zakończonym - ADoL, oraz w trakcie THE WITCHER, pozostałe rzeczy też robią dobrze i przy poukładaniu biznesu powinni być na plusie
okiem inwestora, nie spekulanta i gracza o bardzo któtkim terminie, odpowiedź brzmi: ZAROBIĄ :idea: i wydaje się, że całkiem nieźle, bo ADoL już dziś budzi duże zainteresowanie na świecie, a wiedźmin to nie tylko same efekty specjalne, ale też postprodukcja, reżyseria, może części odcinków, a także wartość dodana, której się nie zauważa, czyli kolejne zlecenia od netflixa, na bazie bycia vendorem tegoż!
jest wiele spółek, gdzie inwestorzy wiedzą, że dziś jest byle jak, np mabion, ale inwestorzy uważają, że zyski na pewno będą, więc spółka, która miała z 60 mln straty w 2017, wyceniana jest na ponad miliard zł!
chciałem tylko, pokazać pewny tok myślenia w inwestowaniu :arrow: PLI będzie zarabiać już w tym roku, bo niemożliwe, aby przy doświadczeniach z poprzednich lat, całej tej restrukturyzacji i ich, coraz wyższym poziomie merytorycznym pracowali za darmo :roll: na koniec, zwracam uwagę na branżę, która jak zwykł mawiać zjablik: to nie warzywniak, ale jedna z najbardziej dynamicznych i przyszłościowych dziedzin binesu, gdzie know how jest naprawdę niezwykle ciężkie do poznania - a oni już to posiedli...

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 23 kwie 2018 09:39

Nie wiem czy było:

"Niestety! Złe wieści dla fanów - Netflix ma "problemy" z serialem "Wiedźmin""
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1272 ... Czolka3Img

Oby kurs się tak nie zachował:
https://imgur.com/gallery/Ts4IxQ8

Jednak to 16-20 zł będzie zaraz dobrą ceną 8)
:shock:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11540
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 kwie 2018 09:53

cyt
''strach, szaleństwo, panikę i wszechogarniającą samotność''
...zupełnie jak na pli...
a poważnie, to warto poczytać te pigułę informacyjną:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1245899
poniższy cytat powinien defetystom otworzyć oczy przed jaką sznsą stoi platige:
cyt
"Another Day of Life", reż. Damian Nenow, Raúl de la Fuente
Na koniec zostawiliśmy absolutną perełkę, która może okazać się sukcesem na miarę "Twojego Vincenta". Chodzi o wizualną hybrydę surrealistycznej animacji i formy dokumentalnej...''
http://film.onet.pl/polskie-firmy-warte ... 018/eztnrv

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11540
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 kwie 2018 10:55

....
ależ ty chłopie jesteś kreatywny...***, ażeby wymyślić kilkadziesiąt odmian nicku laptop?! :shock:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 24 kwie 2018 16:46

*** już jednak od PLI, to trzeba przyznać, że spółka nie wyróżnia się jakoś w którąś stronę na GPW. A mam tutaj na myśli to, że nasza rodzima giełda wygląda po prostu tragicznie i spada prawie wszystko od jakiegoś czasu. Już trochę czasu minęło od ostatniego razu, gdy małe spółki spadały tak długo.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 24 kwie 2018 17:06

brawo WY !
jeszcze sporo miejsca na spadek zostało !


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości