PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 10 sie 2018 12:20

Raczej się nie doczekasz.
Hmmm wróżbita? Teraz to nie różnisz się niczym od nagonki, tylko że w drugą stronę.

Co do Witchera to pamiętajmy ze memorandum to nie jest umowa. Umowę dopiero podpiszą i wtedy będzie można powiedzieć czy zarobią czy nie. W tej chwili każde gadanie nie ma sensu i to czysta spekulacja w obie strony. Nwtflix może zrezygnować i wcale serialu nie robić, ale to mało prawdopodobne jak powiedział wiceprezes. Z kolei wielkie zainteresowanie na świecie i wysokie oczekiwania mogą działać w druga stronę i sprzyjać PLI w negocjacjach.
Prawda gdzieś jest...

REKLAMA


hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 10 sie 2018 12:37

W odróżnieniu od was jestem w 100% przekonany, że pisanie na forum nie ma najmniejszego wpływu na kurs akcji. Więc jedynymi naganiaczami jesteście tutaj wy, którzy w to maniakalnie wierzycie, tracąc na to czas i życie... choć z marnym skutkiem. Dodatkowo fakty, krzyczące do was ze sprawozdań finansowych za kolejne kwartały, pokazują całkowicie coś innego niż sobie ubzduraliście w głowie. Piszę tutaj już bardzo rzadko i tylko z czystego sentymentu, gdyż dawno zakończyłem inwestycję w PLI i nie zamierzam wracać widząc, co się wyprawia w liczbach.

No ale marzenia potrafią zamącić w głowie. W moim przekonaniu nie będzie jednak czegoś takiego jak sukces serialu Wiedzmin na Netflixie, biorąc pod uwagę jaki poziom produkcji seriali Netflix oferuje przez ostatnie 2 lata. Ta firma stacza się z każdym kwartałem, patrząc zarówno na produkcje pełnometrażowe, jak i serialowe. Nie mówiąc już o ew. zyskach PLI na nie do końca wiadomo czy korzystnej dla nich umowie.

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: nicpon » 10 sie 2018 12:51

w przeciwieństwie do hantara pozostaje akcjonariuszem platige ( w dosc okrojonym stopniu w stosunku do pierwotnie zaangażowanego kapitału) i po części podzielam obawy Kolegi:
z wczorajszej telekonferencji wynika ze na zapasie ( 8,5 mln zł!) znaczna część to ADOL- pytanie? czy kino artystyczne tak chwalone na festiwalach jest w stanie przyciągnąć armię ludzi by pokryć zapasy?
co do umowy z netfixem mam też złe przeczucia- prezes platige wyraźnie podkreślil że producentem jest netflix i to on dzis rozdaje karty. Wydaje mi się, że będzie to typowa umowa serwisowa- efekty specjalne za konkretną stawkę i tyle..i tylko tyle.
mam nadzieję, że jestem w błędzie.
co do cyferek nie wygląda to tak źle, marża rośnie i maleją koszta, kierunek zmian jest dobry
Ostatnio zmieniony 10 sie 2018 12:58 przez nicpon, łącznie zmieniany 1 raz.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 10 sie 2018 12:58

W odróżnieniu od was jestem w 100% przekonany, że pisanie na forum nie ma najmniejszego wpływu na kurs akcji. Więc jedynymi naganiaczami jesteście tutaj wy, którzy w to maniakalnie wierzycie, tracąc na to czas i życie... choć z marnym skutkiem. Dodatkowo fakty, krzyczące do was ze sprawozdań finansowych za kolejne kwartały, pokazują całkowicie coś innego niż sobie ubzduraliście w głowie. Piszę tutaj już bardzo rzadko i tylko z czystego sentymentu, gdyż dawno zakończyłem inwestycję w PLI i nie zamierzam wracać widząc, co się wyprawia w liczbach.

No ale marzenia potrafią zamącić w głowie. W moim przekonaniu nie będzie jednak czegoś takiego jak sukces serialu Wiedzmin na Netflixie, biorąc pod uwagę jaki poziom produkcji seriali Netflix oferuje przez ostatnie 2 lata. Ta firma stacza się z każdym kwartałem, patrząc zarówno na produkcje pełnometrażowe, jak i serialowe. Nie mówiąc już o ew. zyskach PLI na nie do końca wiadomo czy korzystnej dla nich umowie.
Nie chce mi się za bardzo dyskutować, ale nie pozwolę by mnie wrzucano do koszyka ogółu. Moja sprawa w co wierze, co sobie ubzdurałem, jak to nazwałeś. Ty widzisz swoje fakty ze sprawozdań, ja widzę swoje. Nie wiem jak głęboko śledzisz spółkę, może ograniczasz się tylko do forum, albo cyferek. Twoja sprawa.
Prawda gdzieś jest...

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 10 sie 2018 13:05

w przeciwieństwie do hantara pozostaje akcjonariuszem platige ( w dosc okrojonym stopniu w stosunku do pierwotnie zaangażowanego kapitału) i po części podzielam obawy Kolegi:
z wczorajszej telekonferencji wynika ze na zapasie ( 8,5 mln zł!) znaczna część to ADOL- pytanie? czy kino artystyczne tak chwalone na festiwalach jest w stanie przyciągnąć armię ludzi by pokryć zapasy?
co do umowy z netfixem mam też złe przeczucia- prezes platige wyraźnie podkreślil że producentem jest netflix i to on dzis rozdaje karty. Wydaje mi się, że będzie to typowa umowa serwisowa- efekty specjalne za konkretną stawkę i tyle..i tylko tyle.
mam nadzieję, że jestem w błędzie.
co do cyferek nie wygląda to tak źle, marża rośnie i maleją koszta, kierunek zmian jest dobry
To są obecnie dwie najważniejsze kwestie. Na Adola mają w bilansie też jakieś dotacje, ale pewnie duże sumy to nie są. Co do Wiedzmina, to twoje przypuszczenia to moim zdaniem absolutne minimum i troche była by to porażka ze strony PLI że mając taka marke w reku, zarobią na waciki. A o to chodzi by zarobić i się usamodzielniać.
Prawda gdzieś jest...

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 10 sie 2018 13:06

I fajnie ze moze jest jakas drobna poprawa w wynikach, nikomu nie zycze zle. Ale nalezy wszystko odnosic do historii oczekiwan vs realizacje - jest juz na to spore okienko historyczne aby zrobic sobie jasny track record.

Przede wszystkim jednak PRIMO nalezy to odnosic do wyceny, ktora to przekracza 120 mln zl! Wiec ja sie pytam zwyczajnie za co?

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: nicpon » 10 sie 2018 13:26

Hantar jesteśmy w ciekawym okresie:
nowy zarzad i restrukturyzacja, wiedzmin, twardowsky
spółka zna się na swojej robocie i coraz wiecej chce tworzyć swoich produkcji przesuwając wagę przychodów ze stricto serwisowych na własne produkcje
nowa ustawa audiowizualna,
te wszystkie argumenty zachęcają mnie do trzymania akcji i czekanie na efekty zmian jakie zachodzą w platige, a Ty dalej trzymasz pilab? podobny kazus jak platige- mają technologię, a wciąz nie zarabiają?

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11545
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 14:18


te wszystkie argumenty zachęcają mnie do trzymania akcji i czekanie na efekty zmian jakie zachodzą w platige..
podzielam pogląd kolegi, hantar uważa mnie za naganiacza i fanatyka, coż jemu powinno się zadedykować stare powiedzenie o punkcie siedzenia, sprzedał to...
to, że mój pogląd na sytuacje PLI jest dość obiektywny plus wiara w pewne rzeczy w przyszłości powoduje, że jestem wciąż akcjonariacie
napisałem obiektywna relację z telekonfy, poniżej link, gdzie wyczytać można w zasadzie to samo, autor nie jest ślepy i zauważa pozytwne zmiany w spółce, nowe segemnty przychodów, wzrost zysku, marży i przede wszystkim bardzo przyzwoita ebitdę
jest też wykres, można sobie porównać z dzisiejszą wyceną...to wygląda tak, jakby rynek negował powstanie serialu, a jeśli już, to jakąś obstrukcję mózgową szefów PLi, którzy podpiszą niekorzystną umowę :shock:
kurs dokładnie w tym samym miejscu, co przed ogłoszeniem największej szansy dla spółki :roll:
poniżej cytat zachęcający, do jednak większego obiektywizmu i odrobiny optymizmu:

''Platige Image zarobiła na czysto 0,5 mln zł w II kw. tego roku. Rok wcześniej była na minusie 0,8 mln zł. Trzeba jednak podkreślić, że na wynik netto duży, negatywny wpływ miały ujemne różnice kursowe, które wyniosły 1,8 mln zł. Bez tego zdarzenia jednorazowego, zysk netto mógłby być znacznie wyższy. Różnice kursowe w tym przypadku, wynikają z wyceny na ostatni dzień bilansowy otwartych i niezrealizowanych transakcji forward zabezpieczających ryzyko walutowe (dolar umocnił się w ciągu II kw. 2018 r. o ok. 30 groszy). Dzięki nim spółka ma zagwarantowaną sprzedaż dolarów po zabezpieczonym kursie, które otrzyma po zrealizowaniu kontraktów sprzedażowych.''

https://strefainwestorow.pl/artykuly/20 ... in-netflix

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11545
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 14:37

negocjacje cały czas w toku, a tak dla przypomnienia:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/PLATIG ... 18356.html

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 10 sie 2018 15:07

Panowie, nauczcie się, tyczy to również tego gościa, którego Filozof cytujesz, Forwardy to nie są żadne opcje.
Forwardy zabezpieczają jeden do jednego transakcje zawierane w walutach obcych.

Tutaj nigdy nie było szans na 2 mln zysku !!!! Spółka zarobiła na czysto około 130 tys PLN reszta to zwrot podatku 370 tys PLN i razem mamy 500 tys PLN netto.

1.8 mln PLN zarobili by dodatkowo, gdyby nie zabezpieczali kontraktów Forwardami, ale jak to mówił gość od finansów, wtedy to ruletka, raz zarobią na różnicach kursowych, a raz stracą, a wtedy są pod lodem.

Jeszcze przykład może w końcu przestaniecie pisać głupoty.

Spółka podpisuje kontrakt na 1 mln USD, kurs w momencie zawarcia umowy to 3.5 PLN. Czyli spółka liczy na 3.5 mln PLN w momencie zapłaty za kontrakt. Wie, że koszty to 3 mln PLN i liczy na 0.5 mln PLN zysku.
Bez forwardów, jeżeli w dniu zapłaty kurs wynosi 4 PLN to zarabia, 1 mln PLN, a jeżeli 3 PLN, to wychodzi na 0.

Z forwardami wygląda to tak, w dniu podpisania umowy dogaduję się z bankiem, że w dniu zapłaty za kontrakt bank kupi ode mnie 1 mln USD po 3.5 PLN - w ten sposób wiem, że będę miał 3.5 mln PLN.
W przychodach ze sprzedaży pokazuję 1 mln USD po aktualnym kursie, czyli np 4 mln PLN, w przypadku kursu 4 PLN, ale muszę w kosztach finansowych odjąć 0.5 mln.
Gdyby kurs był 3 PLN w przychodach ze sprzedaży pokazałbym 3 mln PLN przychodów, ale w przychodach finansowych pokazałbym 0.5 mln PLN zysku.

Pomyślcie jak to wpłynęło na marżę !!! Dla powyższego przykładu marża przy kursie 4 pln, to 33%, a przy kursie 3 PLN 0% !
Dlatego marża powinna być obliczana na podstawie przychodów w PLN-ach i dla powyższego przykładu wynosiłaby 16.6 %

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 10 sie 2018 15:16

Sprawdziłem jeszcze gościa który pisze takie brednie:
Platige Image zarobiła na czysto 0,5 mln zł w II kw. tego roku. Rok wcześniej była na minusie 0,8 mln zł. Trzeba jednak podkreślić, że na wynik netto duży, negatywny wpływ miały ujemne różnice kursowe, które wyniosły 1,8 mln zł. Bez tego zdarzenia jednorazowego, zysk netto mógłby być znacznie wyższy. Różnice kursowe w tym przypadku, wynikają z wyceny na ostatni dzień bilansowy otwartych i niezrealizowanych transakcji forward zabezpieczających ryzyko walutowe (dolar umocnił się w ciągu II kw. 2018 r. o ok. 30 groszy). Dzięki nim spółka ma zagwarantowaną sprzedaż dolarów po zabezpieczonym kursie, które otrzyma po zrealizowaniu kontraktów sprzedażowych.
to Rafał Irzyński niby doświadczony inwestor i
w przeszłości wykładowca w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie w katedrze finansów. Autor licznych publikacji z zakresu finansów.
ale nie wie, że zabezpieczenia forwardami, to nie jest jednorazowe zdarzenie, i w momencie kiedy zostały zawarte zysk netto został zabezpieczony przed wahaniami kursowymi, a nie im poddany.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 10 sie 2018 15:46

Panowie, nauczcie się, tyczy to również tego gościa, którego Filozof cytujesz, Forwardy to nie są żadne opcje.
Forwardy zabezpieczają jeden do jednego transakcje zawierane w walutach obcych.

Tutaj nigdy nie było szans na 2 mln zysku !!!! Spółka zarobiła na czysto około 130 tys PLN reszta to zwrot podatku 370 tys PLN i razem mamy 500 tys PLN netto.

1.8 mln PLN zarobili by dodatkowo, gdyby nie zabezpieczali kontraktów Forwardami, ale jak to mówił gość od finansów, wtedy to ruletka, raz zarobią na różnicach kursowych, a raz stracą, a wtedy są pod lodem.

Jeszcze przykład może w końcu przestaniecie pisać głupoty.

Spółka podpisuje kontrakt na 1 mln USD, kurs w momencie zawarcia umowy to 3.5 PLN. Czyli spółka liczy na 3.5 mln PLN w momencie zapłaty za kontrakt. Wie, że koszty to 3 mln PLN i liczy na 0.5 mln PLN zysku.
Bez forwardów, jeżeli w dniu zapłaty kurs wynosi 4 PLN to zarabia, 1 mln PLN, a jeżeli 3 PLN, to wychodzi na 0.

Z forwardami wygląda to tak, w dniu podpisania umowy dogaduję się z bankiem, że w dniu zapłaty za kontrakt bank kupi ode mnie 1 mln USD po 3.5 PLN - w ten sposób wiem, że będę miał 3.5 mln PLN.
W przychodach ze sprzedaży pokazuję 1 mln USD po aktualnym kursie, czyli np 4 mln PLN, w przypadku kursu 4 PLN, ale muszę w kosztach finansowych odjąć 0.5 mln.
Gdyby kurs był 3 PLN w przychodach ze sprzedaży pokazałbym 3 mln PLN przychodów, ale w przychodach finansowych pokazałbym 0.5 mln PLN zysku.

Pomyślcie jak to wpłynęło na marżę !!! Dla powyższego przykładu marża przy kursie 4 pln, to 33%, a przy kursie 3 PLN 0% !
Dlatego marża powinna być obliczana na podstawie przychodów w PLN-ach i dla powyższego przykładu wynosiłaby 16.6 %

Czyli sądzisz że ten w rosy przychodów został wygenerowany tylko przez wysoki kurs dolara w momencie księgowania?
Prawda gdzieś jest...

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 10 sie 2018 15:56

Czyli sądzisz że ten w rosy przychodów został wygenerowany tylko przez wysoki kurs dolara w momencie księgowania?
Nie całkowicie, ale te 1.8 mln PLN - pytałem o to dyrektora finansowego i potwierdził.

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: nicpon » 10 sie 2018 16:03

Czyli sądzisz że ten w rosy przychodów został wygenerowany tylko przez wysoki kurs dolara w momencie księgowania?
Nie całkowicie, ale te 1.8 mln PLN
dokładnie, zresztą padło takie pytanie na telekonferencji i zostało to potwierdzone, na wzrost przychodów miał wpływ wzrostu kursu dolara

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11545
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 16:07

Tutaj nigdy nie było szans na 2 mln zysku !!!!
mogliby w sumie założyć jednak, że dolar będzie się wzmacniał
co zaś do zysku, to popatrzmy dwa lata wstecz:
II Q 2016
Przychody netto ze sprzedaży (tys. zł) 26 033
Zysk (strata) z działal. oper. (tys. zł) 3 336
Zysk (strata) brutto (tys. zł) 2 681
Zysk (strata) netto (tys. zł)* 2 391

A wiadomo, że wtedy bałagan był i żony w RN :twisted:
Coś, jednak można z tego Platige wykrzesać, poza tym trzyma mnie tutaj branża, która zmienia się tak dynamicznie, że kto nadąży za zmianami na pewno zarobi, jak wspomniał nicpon, ciekawy jest też moment, w jakim znajduje się obecnie PLATIGE
Warto też poczekać, już jak ktoś się męczy na kursie dłuższy czas, na finał tej całej zawieruchy z Netflixem!
ps> alabama, a powiedz jesli z ciebie taki wyedukowany inwestor, to dlaczego nie zaszczyciłeś swoją osobą żadnego walnego w tym, czy w zeszłym roku? Bardzo byś się przydał i mógł zadać właścicielom trudne pytania 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości