PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 25 lut 2018 21:04

chyba najważniejsza sprawa dla sympatyków geralta i platige: scenariusz pilotażowego odcinka skończony :!:
cyt
''#TheWitcher pilot is out for notes, and I’m out for the weekend to spend some time with my kids. See you bright and early on Monday!''
https://twitter.com/lhissrich

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 26 lut 2018 09:25

ciekawy zwiastun filmu twarz
cyt
"I to naprawdę fajnie wyszło"
Pierwszy zwiastun "Twarzy" też wyszedł fajnie. W najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej Platige Films odpowiadał za efekty wizualne i koprodukcję.''
https://pl-pl.facebook.com/platigeimage/

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 26 lut 2018 15:18

Vetus sprzedaj, nawet dostałeś ofertę 10 gr więcej - 39,60 zł .
Już nie ma od kogo kupować, jak okres zamknięty dla insajderów, w Tobie Vetusie nadzieja - sprzedaj :mrgreen:
Nadal takiś mądry ?!
:mrgreen:

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 26 lut 2018 15:38

Zasypało mnie - przyznaje (ach ten nagły atak zimy).
Vetus uprzedzaj - będę się ustawiał; a tak poluje przez tydzień po 39 z groszami, a tu nagle takie promo :roll:
A renta jeszcze nie przyszła...

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 26 lut 2018 16:16

Ciekawe kto tym razem upuścił akcji. Ale przynajmniej luka domknięta, może o to chodziła :shock:
Prawda gdzieś jest...

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 26 lut 2018 23:39

Jeżeli zobaczy się na wykres z ostatniego roku - to przy takich obrotach i takim stylu sprzedaży, w kilku przypadkach wychodziło że insajderzy (Sawko, Sikora, Włodarski), czyli ,mocne uderzenie większymi pakietami (wręcz czyszczenie karnetu), uderzenie z ukrytego albo bardzo szybkie przeprowadzenie sprzedaży. W innych przypadkach nie było info, ale styl podobny, nie wszyscy muszą informować, część już nie pracuje w PLI - np. Dorynek. I tak na marginesie - nie wiem ilu z nas zadało sobie trud, aby poczytać dokumenty informacyjne PLI :oops: ale jak spółka wchodziła na rynek to przydzieliła kilkaset tysięcy akcji po 0,10 zł kluczowym pracownikom (największe pakiety pod 100 tys, średni około 7 tys na pracownika, a pakiety dostało niespełna 40 pracowników), IPO robili w Trigonie - rachunki były zakładane w Trigonie, czyli jak ktoś z PLI chce sprzedać akcje to dzwoni od Trigona (to są artyści, raczej mało prawdopodobne że robią to samodzielnie przez neta), i ktoś z Trigona to sprzedaje na rynku, i widzimy ten sam styl, czyli mimo że sprzedaj różne osoby to może to robić ten sam makler - stąd ten zbliżony styl sprzedaży. Dlaczego sprzedają - na pytanie do Zarządu - odpowiedz - "Zarząd nie komentuje" - oczywiście pytania dotyczyły transakcji tych o których raportowano - Sawko, Sikora tłumaczą się potrzebami prywatnymi, to Włodarskiego jeszcze nie udało się dotrzeć (za miesiąc telekonferencja - można będzie podrążyć) - może w planach jakaś emisja dla pracowników po nominale, aby wynagordzić trudy 2017 roku i efekty, jakie zobaczymy w 2018 - bo w kasie jeszcze nie ma kasy, żeby płacić klasyczne bonusy :lol:
PS.
A tak na marginesie obejrzałem dzisiaj jednym ciągiem, kilka rzeczy PLI z kilku ostatnich dni: Czarna Polana, Twarz, reel'ki PLI i Pohla (tez świeże bułeczki), potem poczytałem Lauren (gdzie info o skończeniu pilota miało ponad 2 tys polubień, a folowersów przybyło w dwa dni ponad tysiąc) i przeczytałem kilka artykułów po hiszpański, francusku (z pomocą googla) i angielsku i w tym po angielsku rozbawiło mnie zdanie, że przy serialu będzie pracowało Platige, może firma nie jest znana, ale robiła takie rzeczy i wymieniają kilka tematów plus dają link do listy produkcji PLI no właśnie firma o której może nie słyszeliscie :lol: my słyszeliśmy :lol:
I po tym wszystkim przypomniał mi się taki cytat z Buffetta, o tym jak oceniać inwestycje i Warren mówi mniej więcej tak, jak nie wiesz czy kupiłeś dobrą firmę to odpowiedz sobie na pytanie, czy gdyby akcje tej firmy wycofano z obrotu to co być zrobił sprzedał, czy zostawił :!: no właśnie - ja wiem co bym zrobił
- dokupił jeszcze :mrgreen:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 27 lut 2018 09:08


I po tym wszystkim przypomniał mi się taki cytat z Buffetta, o tym jak oceniać inwestycje i Warren mówi mniej więcej tak, jak nie wiesz czy kupiłeś dobrą firmę to odpowiedz sobie na pytanie, czy gdyby akcje tej firmy wycofano z obrotu to co być zrobił sprzedał, czy zostawił :!: no właśnie - ja wiem co bym zrobił
- dokupił jeszcze :mrgreen:
cyt
'' Jeśli musisz wybierać pomiędzy kupowaniem długoterminowych obligacji lub akcji, to od razu postawiłbym na akcje”, powiedział w rozmowie z CNBC legendarny inwestor Warren Buffett.

- Jeśli miałbym przez 30 lat w swoim portfelu trzymać obligacje rządowe albo akcje, myślę że akcje znacznie przebiłyby 30-letnie papiery dłużne – sprecyzował. W swoim dorocznym liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway, kierowanego przez niego wehikułu inwestycyjnego, Buffett jednocześnie stwierdził, że papiery dłużne w dłuższej perspektywie wcale nie są mniej ryzykowną lokatą kapitału. Miliarder doradza jednocześnie inwestorom, by pozostali w akcjach w związku negatywnym wpływem inflacji na aktywa o stałej stopie zwrotu. ''

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 27 lut 2018 12:24

Nie będę ułatwiał zadania i nie wkleję żadnego screenu, ale warto przejrzeć twittera (oczywiście Pani Lauren) i warto zerknąć na zdjęcie, a w nim na liczby :)
Dużo rzeczy wyjaśnia to zdjęcie :mrgreen:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 27 lut 2018 13:19

Nie będę ułatwiał zadania i nie wkleję żadnego screenu, ale warto przejrzeć twittera (oczywiście Pani Lauren) i warto zerknąć na zdjęcie, a w nim na liczby :)
Dużo rzeczy wyjaśnia to zdjęcie :mrgreen:
Kurne patrzę, patrzę i nic nie widzę
:mrgreen:

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 27 lut 2018 14:47

podpowiem - screen z plikami z komputera Pani Lauren
Vetus dasz radę - wierzę w Ciebie

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 27 lut 2018 14:54

podpowiem - screen z plikami z komputera Pani Lauren
Vetus dasz radę - wierzę w Ciebie
Znaczy się, brać ?!
:twisted:


Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 27 lut 2018 18:04

Platige wygrał konkurs na organizację ceremonii otwarcia przez meczem finałowym Ligi Europy. Finał 16 maja..

Info z FB.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11549
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 27 lut 2018 18:05

cyt
''Wygląda na to, że praca nad serialowym Wiedźminem przebiega w niezłym tempie. Lauren S. Hissrich, która podjęła się wyzwania napisania scenariusza do wiedźmińskiego serialu, pochwaliła się na Twitterze, że zakończyła już wstępny etap prac nad odcinkiem pilotażowym "The Witcher". Teraz scenariusz muszą przeczytać producenci i reżyser, zatwierdzić przedstawione wydarzenia i dialogi a następnie może zaczynać się kręcenie materiałów z aktorami.''
https://www.ppe.pl/news/56707/wiedzmin- ... owego.html

https://moviesroom.pl/z-ostatniej-chwil ... my-zdjecie
ps>wiemy komu sapkowski sprzedał prawa do realizacji...platige :idea: 8)

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 27 lut 2018 22:27

Powiedział pierwszy showrunner nad Wisłą - na skokach i piłce nożnej pewnie znasz się tak samo :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości