PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 06 lip 2018 07:21

Jeszcze w temacie Miazmat, jeden z pracownikow pli napisal, ze to efekt wieloletniej pracy Klaudiusza Wesolowskiego. Czyli sa to tematy zaczete dawno temu, a teraz konczone - czyli n ma zmiany nowej polityki. Chca odciac jeszcze jakies kupony od tych dawnych rzeczy, a potem focus na glowne tematy.

REKLAMA


Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 06 lip 2018 07:55

Jeszcze w temacie Miazmat, jeden z pracownikow pli napisal, ze to efekt wieloletniej pracy Klaudiusza Wesolowskiego. Czyli sa to tematy zaczete dawno temu, a teraz konczone - czyli n ma zmiany nowej polityki. Chca odciac jeszcze jakies kupony od tych dawnych rzeczy, a potem focus na glowne tematy.
Wiemy coraz więcej. Jest to film krótkometrażowy.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/f ... ej-nagrody
Prawda gdzieś jest...

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 06 lip 2018 08:08

Jeszcze w temacie Miazmat, jeden z pracownikow pli napisal, ze to efekt wieloletniej pracy Klaudiusza Wesolowskiego. Czyli sa to tematy zaczete dawno temu, a teraz konczone - czyli n ma zmiany nowej polityki. Chca odciac jeszcze jakies kupony od tych dawnych rzeczy, a potem focus na glowne tematy.
Wiemy coraz więcej. Jest to film krótkometrażowy.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/f ... ej-nagrody
Ok, to zmienia postać rzeczy i każe mi wycofać wcześniejsze zarzuty o działaniu wbrew strategii. Co prawda pieniędzy z tego wielkich nie będzie ale patrząc od strony artystycznej-to szalenie ciekawy projekt. I na pewno wizerunkowo nie zaszkodzi, a może pomóc. Dwa i pół tysiąca godzin pracy nad czterominutowym filmem...to pokazuje jak żmudna i drobiazgowa jest ich praca.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 06 lip 2018 09:05

Mamy dobre Infa. Umowy z TVP na oprawę graficzną wiadomości oraz z Polsatem na oprawę Ligi mistrzów i Ligi Europy! Wynagrodzenie kolejno do 8 i 4% przychodów za 2017r.

https://www.igpw.pl/komunikaty/raport/p ... age/752750
Proszę, proszę 8)
Tak na oko to może być łącznie za dwie umowy między 6,5 a 7,5 miliona PLN, jeśli dobrze liczę.
Miło widzieć współpracę z Polsatem, faktycznie w głowach może być pełno od domysłów że względu na obecność mecenasa Terentiewa. Czas pokaże czy to przypadek czy też... no właśnie, co? :)
heheh, na pw pytałeś o to i tamto, w sumie to świetna wiadomość, oprócz dyżych filmowych projektów i cinematików w grze pozostaje codzienna działalność pli: reklamy i oprawy graficzne, które umacniają pozycję, a przy restrukturyzacji prowadzonej już od roku, mogą pokazać całkiem fajne zyski 8)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 06 lip 2018 10:00

czemu netflix tak się cacka z serialem the witcher?
a temu:
https://www.telemagazyn.pl/artykuly/naj ... ?zdjecie=1
do listy dorzuciłbym ''ALTERED CARBON"
http://natemat.pl/229175,serial-altered ... szy-serial
moim zdaniem, po kilku wpadkach, chce odnieść spektakularny sekces i są duże na to szanse, tomek wspominał o budżecie w zakresie 30 mln usd, od siebie dodam, że mocno reklamowany serial ''altered carbon'' kosztował 70 mln, czyli 7 mln za odcinek, ech tak namieszali, że przeżyłem szok jak można tak odlecieć od oryginału książki?!
i nie mówię tutaj o wykreowanym świecie cyberpunkowym na potrzeby medialne netflixa: świat pełen różnych ras, wymieszanych w jednym mieście: murzyni, azjaci, mieszańcy, biali i latynosi...czy taki trick ma poszerzyć globalną widownię, na zasadzie utożsamiania się z bohaterami?
100 razy lepiej przeczytać książkę, może to akurat był mój błąd, że najpierw przeczytałem ''modyfikowany węgiel'', a potem obejrzałem serial, męcząc się niepojęcie i trwało to ponad miesiąc :twisted:
w dodatku, scenariusz mocno odbiegał akcją od samej książki, którą uważam za świetną w swoim gatunku
a wiec, czegoś takiego sobie nie mogę wyobrazić w wypadku witchera, to byłoby spektakularne sepuku 8)
apeluję: szanowny netflixie: nie poskąp kasy i daj wiecej swobody TOMKOWI BAGIŃSKIEMU!
cóż, zrobić węglowo zmodyfikowanego gniota, 10 odcinkowego za 70 mln i mega przebojowego witchera za 30?
choć, z drugiej strony, cykają się czy pierwszy sezon zatrybi, jeśli tak, to potem mogą zwielokrotnić budżet
oczywiście, jak na polskie warunki, czy też europejskie to suma ponad 120 mln zł musi robić wrażenie, ale w grze jest sukces światowy i takiego raczej należy oczekiwać :idea:
ZRESZTĄ, NIE PAMIĘTAM, ABY PLATIGE COŚ KIEDYŚ SPIEPRZYŁO... oprócz samego kursu? :mrgreen:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 06 lip 2018 10:51

troszkę w necie reklamy dla pli się pojawiło, wiele serwisów pisze o:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w ... tige-image
platige podało wreszcie komunikat kanałem pap, co też w jakimś stopniu spopularyzuje spółkę i pojawiło się, nie jak ostatnio 5% przychodów, tylko wynagrodznie ok 4% przychodów i tutaj zastanawia mnie, ile w ogóle kontraktów rocznie łapią poniżej tego progu: takich 2-3%, o których tylko na fejsach można poczytać ,w wydaniu takim bardziej marketningowym?\
ps> nawet gazeta o tym napisała, sugerując bizantyjskie podejście szefa tvp :twisted:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... prawe.html

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 09 lip 2018 10:38

może zamachowski się ponownie załapie?
wygląda na to, że obsada będzie międzynarodowa, ale czy, polacy wystapią głównie jako statyści, dzis trudno odpowiedzieć...
co tomek na ten temat?
cyt
''Zabawmy się w kulę-zgadulę. Którego z polskich aktorów/aktorek widzielibyście w serialu ? W dowolnej roli, im szerzej tym lepiej żeby nie było zaraz, że na świecie same Geralty, Jaskry i Yenny.
Że Tomek Karolak to mus to słyszałem, ale kto jeszcze ? :-D
Wybieram się właśnie na krótkie wakacje, ale pomyślałem, że zostawię tu Wam zadanie domowe.''

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 09 lip 2018 10:43

wreszcie cos znalazłem na temat tego ambitnego filmu:
''Film krótkometrażowy Platige Image z nominacją do prestiżowej nagrody
Wyprodukowany przez studio Platige Image animowany film krótkometrażowy „Miazmat” otrzymał nominację do konkursu Siggraph Computer Animation Festival.

Obraz w reżyserii Klaudiusza Wesołowskiego jest inspirowany teorią sztuki Czysta Forma oraz dziełem Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. „Kompozycja”. Dzięki wykorzystaniu animacji, jej kolorystyki, kompozycji kadrów i montażowi, odtwarzany jest ciąg wydarzeń, który doprowadził do ułożenia się form w obrazie „Kompozycja”. W efekcie film przypomina marzenia senne, które w trakcie przeżywania są żywe i pełne hiperrealistycznych detali, a po przebudzeniu bledną i rozmywają się.

- Pomysł przyszedł mi do głowy w muzeum, podczas oglądania dzieł Witkiewicza. - mówi Klaudiusz Wesołowski, reżyser “Miazmatu”. - Wyobraziłem sobie, jak przedstawione w „Kompozycji” obrazy ożywają i przekształcają się.

Praca nad filmem trwała sześć lat i zajęła w sumie ponad 2,5 tys. godzin. „Miazmat” został nominowany do konkursu SIGGRAPH 2018, przyznającego nagrody najlepszym filmom krótkometrażowym na świecie. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia br. ''
https://www.press.pl/tresc/53857,film-k ... ej-nagrody

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 09 lip 2018 14:04

wreszcie cos znalazłem na temat tego ambitnego filmu(...):
Tyle się naszukałeś a Whitewalker 3 dni temu dał linka, w którym są te same informacje :lol:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 09 lip 2018 15:02

cóż, nie jestem doskonały :twisted:

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 09 lip 2018 15:23

to masz w nagrodę świeżutki wywiad z autorem https://www.youtube.com/watch?v=RI0-H7IOXrc

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 09 lip 2018 16:51

to masz w nagrodę świeżutki wywiad z autorem https://www.youtube.com/watch?v=RI0-H7IOXrc
prestiżowy ten festiwal bo nawet pixar się wybiera
poza tym, ciekawy wywiad pokazujący ile pracy wymagają coraz popularniejsze w kinie animacje oraz cinematiki do gier
autor podkreslił, że taki np taki ok 10 minutowy miazmat, to 50 osób robi w około pół roku, samemu?
ho ho, jakieś 5 lat i więcej :roll:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 09 lip 2018 17:39

same ochy achy
:mrgreen:
filozof odleciał, poziom nagonki żenujący !

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 09 lip 2018 19:28

to masz w nagrodę świeżutki wywiad z autorem https://www.youtube.com/watch?v=RI0-H7IOXrc
prestiżowy ten festiwal bo nawet pixar się wybiera
poza tym, ciekawy wywiad pokazujący ile pracy wymagają coraz popularniejsze w kinie animacje oraz cinematiki do gier
autor podkreslił, że taki np taki ok 10 minutowy miazmat, to 50 osób robi w około pół roku, samemu?
ho ho, jakieś 5 lat i więcej :roll:
Autor odniósł się do robienia Cinematikow. Ja to zrozumiałem tak że Cinematik tworzy blisko 50 osób w około pół roku.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 lip 2018 09:18

same ochy achy
:mrgreen:
filozof odleciał, poziom nagonki żenujący !
vetus ty odleciałeś już dawno, ja dopiero teraz :twisted:
poza tym ty tylko latasz po forach i krytykujesz posiadaczy akcji, a raz na jakiś czas wkleisz jakiś screen, że na piwo przyciąłeś na ...miedziawce :lol:
ja nie naganiam, raczej jako ostatni regularnie tutaj zaglądam, aby pokazywać, że platige codziennie coś robi, a że unikalna to spółka na gpw, to zdarza się i odlecieć
ostatnia rzecz: nagonka raczej polega na tym, że ciągle w postach pisze się o taniości akcji, czy też kupujcie bo mega tanio!
ja piszę o projektach spółki i o jej przyszłości, a to o małomiasteczkowym, a to o tv, festiwalach, wieśku, adol, twardowskym...etc
ponieważ spółka dość hermetyczna i komunikuje tylko te duże projekty, a przecież w międzyczasie też pracuje nad dużą ilością mniejszych, a więc warto o nich poinformować, jeśli się oczywiście znajdzie w sieci infa o nich
forum to odpowiednie miejsce na to, np, że pli robiło coś dla pepsi:
https://www.platige.com/pl/project/comm ... 2/pepsi-2/
ps> vetus, zapewne zaimponowałbyś spekulantom wklejając screena, że kupiłeś po 25 i oddałeś po 47-48, oczywiście na dziś, bo na long term jeszcze zdziwisz swoją facjatę nie jeden raz? cóż, dla jednych jest casus 11bit, czy cdr, dla innych siermiężna miedziawa


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości