PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 11 lip 2018 11:14

Jak każdy tu piszący wie, giełda wycenia przyszłość. Na jednej spółce bardziej, na innej mniej. Dodałbym jeszcze efekt mody na dany walor w danym czasie. Pewnie i przyjdzie moda na PLI i wycenianie przyszłości. Jeszcze jest na to czas. Najlepiej jednak kiedy spółka zarabia i wtedy broni się sama.

Na Farm51 o WW3 było wiadomo od roku czy dwóch, ale od niedawna jest hype i sółka rośnie na rekordowych obrotach. Tak samo z Cyberpunkiem.
Prawda gdzieś jest...

REKLAMA


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 11 lip 2018 11:26

Żeby nie było zbyt słodko...

Zarząd Platige Image S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 10 lipca 2018 r. otrzymał od Pana Piotra Sikory - Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej powiadomienie o dokonanych transakcjach na akcjach Emitenta. Treść powiadomienia Emitent przekazuje w załączeniu.

Pozostawię bez komentarza bo cisną się na usta same inwektywy.
Sprzedał w ostatniej chwili przed okresem zamkniętym, przed wynikami !
Czy można wnioskować że te będą słabiutkie ... ?!
:roll:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 11 lip 2018 11:40

vetus, to dokładnie w twoim stylu: strach przed wynikami spowodował, że z miliona akcji, głównemu akcjonariuszowi udało się uciec z dwoma tysiącami :lol:
nie pisz w kółkotych defetystycznych bzdur tylko kup sobie z 10 sztuk i będziesz po tej właściwej stronie, w końcu będziesz w jakiejś części uczestniczył w przyszłym sukcesie

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 11 lip 2018 11:50

Jak każdy tu piszący wie, giełda wycenia przyszłość. Na jednej spółce bardziej, na innej mniej. Dodałbym jeszcze efekt mody na dany walor w danym czasie. Pewnie i przyjdzie moda na PLI i wycenianie przyszłości. Jeszcze jest na to czas. Najlepiej jednak kiedy spółka zarabia i wtedy broni się sama.

Na Farm51 o WW3 było wiadomo od roku czy dwóch, ale od niedawna jest hype i sółka rośnie na rekordowych obrotach. Tak samo z Cyberpunkiem.
dużo w tym racji, ale ja chciałem zwrócić uwagę, na to, że fundy na wielu spółkach, już jak sa w akcjonariacie to spokojnie pilnują kursów, nawet wtedy, kiedy wynikami spółka na to nie zasługuje
ps> alabama pisze o startupie, czy spółkę obecną od 6 lat na nc można nazwać w ten sposób? na plusie byli tylko raz w 2012 właśnie, kiedy to zarobili 300tys zł, ostatni kwartał to już wtopa 10 mln, ale kolega alabama, który na pewno ignoranetm nie jest i wie co spóka robi, zapewne ma rację, że to świetna inwestycja? cóż, w takim razie, ja wolę być ignorantem i zaufać innemu szykowi liter w symbolu gpw: pli :twisted:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 11 lip 2018 12:37

vetus, to dokładnie w twoim stylu: strach przed wynikami spowodował, że z miliona akcji, głównemu akcjonariuszowi udało się uciec z dwoma tysiącami :lol:
Dobrze napisane "głównemu akcjonariuszowi udało się uciec z dwoma tysiącami"
Sprzedał tyle na ile było chętnych, może po okresie zamkniętym uda mu się sprzedać więcej !

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 11 lip 2018 12:39

Kończąc dyskusję z mojej strony, filozof twoje wpisy są naprawdę na bardzo niskim merytorycznie poziomie, żeby nie nazwać ich bredniami.

filozof rynku:
ignorantem nie jestem, świadczy o tym to, że przeczytałem ich komunikat
- no brak mi słów, logiki w tym zdaniu zero

filozof rynku o pilabie:
ostatni kwartał to już wtopa 10 mln
- co kwartał notują stratę od 2 do 3 milionów, nigdy nie było 10, no ale jak się zatrudnia 60 osób wysoko wykształconych we Wrocławiu, a nie ma przychodów, to chyba zysków być nie może

filozof rynku o mnie
który na pewno ignoranetm nie jest i wie co spóka robi, zapewne ma rację, że to świetna inwestycja
- nigdzie nie pisałem, że to świetna inwestycja - napisałem za to:
Nie wyrokuję, czy Pilab osiągnie sukces, czy tylko mami obietnica sukcesu, ale porównujesz coś, czego porównywać się nie da.
filozof rynku o startup-ach
alabama pisze o startupie, czy spółkę obecną od 6 lat na nc można nazwać w ten sposób? na plusie byli tylko raz w 2012 właśnie, kiedy to zarobili 300tys z
wikipedia o startupach:
Podmioty zaliczane do tej kategorii są najczęściej związane z technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi (ICT) oraz sektorami high tech.

Najczęściej wskazywanymi cechami start-upów są:
- krótka historia działalności (do 10 lat),
- innowacyjność,
- skalowalność,
- wyższe niż w przypadku „tradycyjnych” przedsięwzięć ryzyko, ale również wyższy w przypadku sukcesu zwrot z inwestycji,

Finansowanie projektów rozpoczynanych jako start-up odbywa najczęściej z pomocą środków własnych ich założycieli (bootstrapping), a także poprzez wsparcie funduszy venture capital i aniołów biznesu.

Momentem, w którym przedsiębiorstwo przestaje być uważane za start-up może być osiągnięcie zysku, fuzja lub przejęcie.
I podsumowanie, uważam filozof , że wypisując swoje jednak brednie robisz więcej szkody dla Pli niż pożytku, a twoje rozumowanie często jest na poziomie piętnastolatka, i to tego z grupy mniej bystrych, o różowych okularach, których nie zdejmujesz nawet na chwilę, już nawet szkoda pisać.
I to był ostatni mój wpis, który ustosunkowywał się do twoich miałkich wypowiedzi.
Pozdrawiam akcjonariuszy i życzę dużych zysków.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: incoqnito » 11 lip 2018 12:56

...I podsumowanie, uważam filozof , że wypisując swoje jednak brednie robisz więcej szkody dla Pli niż pożytku, a twoje rozumowanie często jest na poziomie piętnastolatka, i to tego z grupy mniej bystrych, o różowych okularach, których nie zdejmujesz nawet na chwilę, już nawet szkoda pisać.
I to był ostatni mój wpis, który ustosunkowywał się do twoich miałkich wypowiedzi.
Pozdrawiam akcjonariuszy i życzę dużych zysków.
:shock: :shock: :shock:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 11 lip 2018 15:23

alabama
po co się obrażać na kogoś, łatwiej kogoś obrazić jak to właśnie zrobiłeś ze mną...trudno jakoś dam radę
zbyt dosłownie bierzesz to co piszę, czasem prowokuję, czasem żartuję, a w opiniach, czy własnym zdaniu nie widzę nic złego
co do ignoranta, to powszechnie za takiego uważa się człowieka pozbawionego podstawowej wiedzy, jednak można też za takiego uważać kogoś, kto celowo ignoruje: świadomie nie zauważa, nie bierze pod uwagę lub lekceważy jakieś zjawisko
mój wpis był dość logiczny, choć go żle zrozumiałeś, owszem był dwuznaczny, ale chodziło mi o to, że czytając komunikaty pap nie ignoruję innych spółek, ograniczając inwestycję akurat do jednej wybranej...
ty masz swoje zdanie ja swoje, jest polemika i o to chodzi, a najważniejsze: po wymianie poglądów wyciagnąć właściwe wnioski :arrow: z mojej strony może i niewłaściwie oceniłem pilab, niech będzie startupem, choć ma już 8 lat, chce zawojować rynek informatyczny i chwała mu za to, że nie wychodzi jak powinno, to już inna sprawa...
co do 9,26 mln starty, przykro mi, że pomyliłem kwartał z rokiem, więc sorry za błąd
ogólnie ten kontrowersyjny wpis, o który poszła kłótnia nie dotyczył w zasadzie pli, gdybyś podszedł z większą dozą humoru do niego, pewnie nie byłoby w ogóle sprawy
co zaś, do bycia akcjonariuszem, to jakoś na wątku zbyt często nie jesteś, za to na walnych, w ciągu ostatniego roku w ogóle cię nie widziałem, a to właśnie tacy jak ja, którzy ruszą swoje 4 litery na fort racławicka, zadają osobiście trudne pytania decydentom i tym samym przyczyniają się do lepszej komunikacji spółki z rynkiem 8)


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 11 lip 2018 15:57

pasuje, jeszcze odpowiedni kostium z vengerbergu i będzię ok :twisted:

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 11 lip 2018 16:21

pasuje, jeszcze odpowiedni kostium z vengerbergu i będzię ok :twisted:
Panowie, spokojnie :) Nie ma zadnych podstaw by twierdzic, ze ta pani dostanie role.
Mam w rodzinie aktorke - proces castingu do takich produkcji to niezly przemial, zwykle kilka rund az zostaja dwie-trzy osoby dla ktorych robia juz ostatnie castingi w kostiumach i przed kamera. To widac ze jest bardzo wczesny etap, wiec nie wyciagalbym daleko idacych wnioskow. Ale fajnie ze cos sie dzieje :)

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 11 lip 2018 18:09

pasuje, jeszcze odpowiedni kostium z vengerbergu i będzię ok :twisted:
Panowie, spokojnie :) Nie ma zadnych podstaw by twierdzic, ze ta pani dostanie role.
Mam w rodzinie aktorke - proces castingu do takich produkcji to niezly przemial, zwykle kilka rund az zostaja dwie-trzy osoby dla ktorych robia juz ostatnie castingi w kostiumach i przed kamera. To widac ze jest bardzo wczesny etap, wiec nie wyciagalbym daleko idacych wnioskow. Ale fajnie ze cos sie dzieje :)
Dokladnie. Nie ma się co zachwycać takimi informacjami. Dla nas najważniejsze jest co będzie przy serialu robić PLI i ile będzie miało zapłacone. Reszta informacji to tylko dodatki :) Proponuje się trochę wyciszyć i dać sprawie się rozwijać.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 12 lip 2018 09:37

ciekawe podsumowanie: wszystko, co już wiadomo o przyszłym hicie:
https://vodnews.pl/netflix-wiedzmin-tom ... szczegoly/




Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości