PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 08 sie 2018 09:03

niejaki ''joschka'' to dopiero tandeciarz :mrgreen:
(...)
po co w ogóle alabama zacytował tego trolla?
owszem, nie można dać się sprowokować, ale...14 lat nie mam, pryszczy też nie, to dlaczego podobają mi się takie trailery jak:
(...)
Przede wszystkim żeby pokazać, że są różne gusta, oczywiście koleś może być z konkurencji, może uważać się ze odbiorcę, wyższego kalibru, dla którego popkultura to zwykłe truchło, a może jest zwykłym trolem, szkoda tylko, że nie przytoczył przykładowych produkcji, które jego zdaniem można uznać za prawdziwą sztukę
Ale przyznam, że wrzuciłem również dla zabawy, żeby zobaczyć reakcję filozofa :lol: :lol:

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 08 sie 2018 09:21

niejaki ''joschka'' to dopiero tandeciarz :mrgreen:
(...)
po co w ogóle alabama zacytował tego trolla?
owszem, nie można dać się sprowokować, ale...14 lat nie mam, pryszczy też nie, to dlaczego podobają mi się takie trailery jak:
(...)
Przede wszystkim żeby pokazać, że są różne gusta, oczywiście koleś może być z konkurencji, może uważać się ze odbiorcę, wyższego kalibru, dla którego popkultura to zwykłe truchło, a może jest zwykłym trolem, szkoda tylko, że nie przytoczył przykładowych produkcji, które jego zdaniem można uznać za prawdziwą sztukę
Ale przyznam, że wrzuciłem również dla zabawy, żeby zobaczyć reakcję filozofa :lol: :lol:
no złapałeś mnie faktycznie, bo naprawdę można nie mieć akcji pli, ale docenić jednak jakość merytoryczną, przekaz i wykonanie ich prac
tutaj naprawdę nie ma się czego czepić, no może tego nowego pomysłu, troszkę animacja, czy treści, ale to tylko zajawka, mam na myśli the monstersi :twisted:
ale, potencjał jest...w sumie jak widzę obecną młodzież, to czasem się zastanawiam: quovadis :?:
ostatnio wpadam na korty w stolicy jest turniej niskiej rangi, ale zawsze to coś:
https://www.sportsgroup.pl/wsg-open/wsg-open-2018
i oprócz rozczarowania igą świątek, która skreczowała z kwalifikantką, to na trybunach można zobaczyć było całą gamę, takich młodych, gniewnych dziewczyn: usta kaczorka, bo powiększone, na plecach, rękach albo udach obowiązkowo dziara, mocny makijaż, miniuwa etc...a najśmieszniejsze jest opanowanie robienia jedną ręką, nie tylko słitfotek, ale i psianie sms w smartfonach palcami uzbrojonymi w długie tipsy :mrgreen: obserwowałem tę technikę u jednej ślicznej dziewczyny: jakoś, tak opuszkami pisała, z szybkością ryszarda kapuścińskiego w trailerze adola, że naprawdę byłem pełen podziwu :mrgreen:
może to są odbiorcy tego dwuznacznego humoru w monstersach, kto wie?
ps> o chłopakach tychże, nie będę już pisał, bardziej normalni, ale też nie do końca...


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 08 sie 2018 19:46

he he
a tutaj już zyski liczą :lol:
Za to te sowite wynagrodzenia ?! :roll:

 Fatima
Do dnia publikacji raportu Grupa nie znalazła modelu biznesowego, w tym finansowania, pozwalającego na
kontynuację produkcji filmu.
Trwają analizy możliwości dalszego wykorzystania posiadanych praw. Z uwagi na
to, że wartość tego aktywa (nakładów na ten projekt) jest bliska otrzymanemu finansowaniu, nie ma na dziś
potrzeby dokonywania odpisów ani rezerw.

 Witcher
Zawarte z Netflix Entertainment LLC (Netflix) w 2017 roku Binding Deal Memorandum stanowi podstawę do
rozmów dotyczących usług realizacji przez Grupę Platige zdjęć filmowych i efektów specjalnych przy produkcji
filmowej Netflix opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie ("The Witcher"). Grupa
prowadzi rozmowy co do swojego zaangażowania w realizowany przez Netflix projekt. Na dzień publikacji
raportu nie można określić jaki będzie zakres tego zaangażowania ani jego wpływ na wyniki finansowe Grupy

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 09 sie 2018 08:57

szukając spółki idealnej do budowania wartości, trzeba coś zakładać, a więc i zyski
pli to spółka ze świetnej branży nowych technologii, do tego niezle się rozwija, ma fajne perspektywy bardzo dużych zleceń, poza tym przechodzi ostrą restrukturyzację, czyli takie sprzątanie: po 19 latach istnienia, coś musiało się nawarstwić
w sprawie raportu: na pierwszy rzut oka całkiem ok: ważny jest progres, bo i inwestorzy i bank się uspokoi i spokojnie będzie można poczekać do... eksplozji zysków 8)
w końcu w planach nic się nie zmieniło, transformacja w polskiego pixara trwa, rok/roku była strata jest zysk, wzrosły przychody o 24%, wiadomo, że wciąż cfo sprząta i po ostatnich raportach jest zmiana in plus, widać postęp w dobrym kierunku :idea: szczegółów dowiemy się zapewne na telekonferencji, warto zauważyć, że spółka wypracowała zysk z tzw codziennej działalności, bez tych zakładanych fajerwerków z witchera, adola i legend, etc
restrulturyzacja przynosi efekt: jak się bierze w ryzy koszty stałe to od razu widac skok marży ebitda z 2% w zeszłym roku do 14 % obecnie, tak trzymać, a naprawdę będzie dobrze 8)
ps> oj rasowy, ten ostatni ich cinematik: https://www.platige.com/pl/project/film ... r-honor-2/
Ostatnio zmieniony 09 sie 2018 16:57 przez filozof rynku, łącznie zmieniany 1 raz.

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 09 sie 2018 12:26

Zgłosiłem wczoraj chęć udziału w telekonferencji, ale bez odzewu, orientujecie się kiedy wysyłają potwierdzenia?

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 09 sie 2018 12:29

Zgłosiłem wczoraj chęć udziału w telekonferencji, ale bez odzewu, orientujecie się kiedy wysyłają potwierdzenia?
Krótko po zamknięciu godziny zapisów.
Prawda gdzieś jest...

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 09 sie 2018 12:34

Krótko po zamknięciu godziny zapisów.
thx

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 10 sie 2018 10:42

No i jak tam Panowie po wynikach i telekonferencji?
Bo ja jestem szczerze zawiedziony.
Z pozoru ładnie wyglądający zysk ze sprzedaży, okazał się jedynie efektem wzrostu kursu dolara, i po odjęciu tego efektu prawdziwy zysk ze sprzedaży to 130 tys PLN. Do tego doszło 350 tys PLN zwrotu podatku i zamknęli kwartał 500 tys PLN na plus.
Po takim kwartale, gdzie zrobili masę dobrej jakości zleceń, to naprawdę słabo wygląda.
Można tłumaczyć restrukturyzacją, ale do cholery to nie jest fabryka z długą linią produkcyjną i długą listą dostawców, tu przychodzą ludzie do pracy i siadają do kompów. A restrukturyzacja polega na zmianie z umów o pracę na zlecenia do zewnętrznych firm. 2 lata to będą robić?

No a sytuacja z Netflixem, gdzie nadal nie mają podpisanej umowy i nie wiedzą na czym stoją, bo: "Netflix jest producentem i on decyduje co nam pozwoli zrobić, a co nie" to katastrofa. Żeby nie można było udzielić odpowiedzi, kiedy podpiszą umowę, i nie chodziło o datę bezwzględną, a o moment, np. rozpoczęcie zdjęć, no cóż, nie wiem co napisać.

ADOL wpisany po stronie zapasów (kilka mln PLN, większa część z zapasów 8.5 mln PLN), i tak naprawdę nie wiadomo jeszcze, czy pokażą na tej produkcji zysk. "Cashowo" nakładów już nie ponoszą, więc odnośnie przepływów tylko na plus.

Fatima - nie wiadomo jaką technologią będą kończyć, bo szukają producenta, więc nie mogą określić ile kasy na to potrzeba, ale z tego co pamiętam powiedział, że od 10 do kilkunastu mln PLN i na tą chwilę ich nie stać, żeby skończyli to samodzielnie.

Miazmat - tak jak pisałem, zero szans na kasę, zależało im żeby zamknąć ten projekcik, żeby sobie nikt tym rzyci nie zawracał.

Teledyski - niska marża, zlecenia serwisowe, brak konkretnych zysków.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 11:03

KRÓTKIE REPETYTORIUM Z TELEKONFERENCJI:
:arrow: poprzez restrukturyzację, zostały zaincjowane właściwe trendy w funkcjonawaniu Spółki, co już widać w raportach
:arrow: wzrost ebitdy, marży ebitda z 2 do 14% oraz optymalizacja kosztów stałych, które obecnie spadają proporcjonalnie
do przychodów, w ten sposób marża może się utrzymywać na wysokim poziomie
:arrow: prawdziwy armageddon zamówień z dziedziny reklamy, cinematików, a do tego vizrt i możliwe duże zamówienia z
powstającego właśnie Muzeum Historii Polski, ostatnio przychody wzrosły o 24%, w kolejnych kawrtałach zarząd
spodziewa się utrzymania tej tendencji, ale w wysokości 10-15%
:arrow: podjęte zostały działania w celu wyceny gruntu na Fort Racławicka, może jakiś nowy pomysł na tę nieruchomość?
:arrow: mała ilość gotówki w kasie, to efekt odroczej płatności i do końca sierpnia należności wobec Spółki powinny zostać
uregulowane
:arrow: Spółka w restrukturyzacji,ale z działalność tzw serwisowej, zaczęła już nieźle funkcjonawać, poza tym rozwija
swój kontent, na który mocno stawia
:arrow: ADoL to dla Spółki ważny projekt nie tylko artystyczny, ale i komercyjny i spodziewają się dobrego przyjęcia w
kinach po gradzie nagród na fetiwalach, czy zarobią? Zależy to od wielu czynników, ale szanse są spore
:arrow: nowy, bardzo obiecujący segment przychodów i to całoroczny to technologia vizrt, która znajduje zastosowanie w
telewizjach, po już podpisanych kontraktach z TVP i Polsatem, spotkali się z dużym zainteresowaniem swoją ofertą
także spoza Polski
:arrow: własny kontent: ADoL trafi wkrótce do kin, Miazmat to projekt czysto artystyczny, The Monstersi z kolei mocno
komercyjny i na niego liczą, Fatima: na dokończenie 10-30 mln, sporo, szukają współproducenta, kinowy
Twardowski: negocjacje trwają, embardo na infa z The Witcher, ale cos cały czas robią, również się przygotowują,
ponieważ w grudniu ruszają zdjęcia, a negocjacje o zakresie prac zleconconych przez Netflixa dla PLI, cały czas są
w toku, można się spodziewać wkrótce jakiegoś finalnego, podpisanego dokumentu: co i jak i kiedy?
''Rycerze Zodiaku'' i ''Privisa'': nikt nie pytał, to i odpowiedzi nie było...
:arrow: e3 duży sukces zrobionych przez nich cinematików, cząsto też mają informacyjne embargo, ale zadowoleni
klienci wracją po nowe zamówienia
:arrow: ''Małomasteczkowy'', czyli klip dla Podsiadło to nieznaczący element finansowy, a mega oglądalność dobijająca do 12
mln, to darmowa rekalma dla PLI
:arrow: FISH LADDER: są bardzo zadowoleni z wymiany dowódcy z Kobyleckiego na Talarka, ma to spowodować większą
technologiczność dywizji, nowy szef to super merytoryczna osoba, wielokrotnie nagradzana w prestiżowych
konkursach
:arrow: poza serialem Netflixa, liczą na szerszą współpracę w innych obszarach, która już została rozpoczęta trailerem do
serialu ''The Rain'', Netflix certyfikuje ich obecnie jako oficjalnego vendora
:arrow: na razie nie ma tematu emisji i przenosin na rynek podstawowy
:arrow: dzięki opanowaniu kosztów własnych i właściwej restrukturyzacji zniknęło, jak wyraził się CFO, ryzyko operacyjne
Spółki, m in spadek etatów, wynagrodzeń i zwiększenie efektywności pracowników /dot też pkt 2, powyżej/
:arrow: zmiana Spółki z rodzinnej, artystycznej w biznesową, stąd obecny zarząd, a właściciele w RN
:arrow: ''trudne półrocze'', po doprecyzowaniu treści, okazało się, że CFO ma na myśli dalszy wysiłek, konsekwencję i
kontrolę w celu podążania w stronę już rozpoczętych trendów, też ich przyspieszenia i ...niewykluczone, że
za jakieś pół roku zostanie ogłoszona jakaś nowa strategia, na zasdzie: gdzie już jesteśmy, do czego dążymy?
:arrow: rezygnacja z przestarzałego silnika spółki Platic, koniec tematu, ale jednocześnie inwestowanie w rozwój nowych
silników graficznych, zrozumiałem, że ma to miejsce cały czas
:arrow: zarząd nie zwykł komentować działań właścicieli, jak i samego kursu, ale stawiają sobie za cel budowę wartości
Spółki, co powinno się przełożyć na notowania

ps> z grubsza wszystko,może coś zapomniałem, albo czegoś nie dosłyszałem? dla mnie wrażenia z telekonfereccji
pozytywne i na pewno mocno sprzyja im niespotykana dotąd skala zamówień, choć lekko niepokoi brak konkretów z
Netlixem, to jednak nie da się od tego uciec, a czas szybko biegnie więc i finał coraz bliżej

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 10 sie 2018 11:14

To jest w sumie zabawne już. Kolejny kwartał, kolejny ROK!!! a bieda ta sama. Że ludzie jeszcze w to wierzą... :shock:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 11:17

hehehe, w końcu mega marka o zasiegu światowym, jaką jest Wiedźmin, powinna tutaj wszystko zmienić :twisted:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 10 sie 2018 11:32

Raczej się nie doczekasz.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2018 11:34

hantar, a ty w jakiej roli występujesz?

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 10 sie 2018 12:09

Śmieje się trochę z ciebie, ale nie złośliwie. Może w końcu przejrzysz na oczy, że się mylisz, a może cię oszukują. I ten czystej maści fanatyzm ustąpi trzeźwemu spojrzeniu opartemu na faktach a nie marzeniach.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości