VABUN księga I - w drodze na NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
<Lap.top>
Starszy chorąży
Posty: 1990
Rejestracja: 24 sty 2018 12:06

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: <Lap.top> » 05 mar 2018 18:42

http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/ra ... 43081.html

Radosław Majdan wprowadza swoją spółkę na NewConnect
Wywiad z Radosławem Majdanem, prezesem wybierającej się na NewConnect spółki Vabun.

Radosław Majdan, prezes wybierającej się na NewConnect spółki Vabun

Foto: materiały prasowe
Autor Kamil Majcher
NAPISZ DO AUTORA
Od lat jest pan w show-biznesie. Rozpoznawalność pomaga czy przeszkadza w robieniu biznesu?


Radosław Majdan: Nie ma co się czarować ani być hipokrytą – to pomaga. Natomiast nie jest to kluczem do sukcesu. W biznes trzeba się zaangażować. Jeżeli ktoś myśli, że pokazanie znanej twarzy spowoduje, że jego produkt czy biznes będzie działał bez zaangażowania, poświęcenia czasu i merytorycznego przygotowania to jest w błędzie. Każdy biznes wymaga znajomości rynku. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że potrzebowałem wsparcia by się dalej rozwijać. Na swojej biznesowej drodze spotkałem Roberta Krassowskiego ze spółki MBF Group. Dzięki jemu jego przygotowaniu merytorycznemu firma Vabun nabrała rozpędu. Osobiście bardzo dużo czasu poświęcam Vabun. Uczestniczę w każdym projekcie spółki.

Konkurencja na rynku perfum i kosmetyków jest bardzo duża. Czym Vabun chce się wyróżniać?

Na rynku rzeczywiście panuje bardzo duża konkurencja. Rywalizując z najlepszymi zagranicznymi markami, które na rynku są od wielu lat i na promocje wydają miliony dolarów uważam, że musimy się wyróżniać jakością za przystępna cenę. Nasze produkty są światowej klasy. Dla mnie najważniejszym oprócz *** trwałość perfum. Jest to priorytet. Naszą ofertę kierujemy do klasy średniej, czyli do ludzi, którym zależy na tym by ładnie pachnieć, ale nie chcą wydawać 300-400 zł na perfumy. 100 ml flakonik naszych perfum kosztuje 99 zł. Rozmawiamy z klientami i słuchamy ich opinii. Cały czas czerpiemy informację zwrotną, w którym kierunku mamy iść i się rozwijać. Chcemy by nasze męskie perfumy podobały się kobietom. Perfumy męskie robi się dla kobiet. To one bardzo często kupują mężczyznom te perfumy, które im się podobają. Intensywność i długotrwałość naszych perfum wynika też z tego, że komponenty do nich sprowadzamy z Francji i Stanów Zjednoczonych. Korzystamy z tych samych półproduktów do znane światowe marki.

Dlaczego celebryci nie inwestują na giełdzie?Jakie biznesy prowadzą byli piłkarze?Czy spółka Radosława Majdana jest już rentowna?Kiedy Vabun zadebiutuje na NewConnect?Cały wywiad w poniedziałkowym „Parkiecie”.oj chyba debiut tuz tuz to moze byc hit na NFC w 2018 roku :)


Parkietowicz!
Plutonowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 sty 2018 15:02

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: Parkietowicz! » 05 mar 2018 18:54

Obrazek

Parkietowicz!
Plutonowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 sty 2018 15:02

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: Parkietowicz! » 05 mar 2018 18:56

Obrazek

Parkietowicz!
Plutonowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 sty 2018 15:02

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: Parkietowicz! » 05 mar 2018 18:57

W wywiadzie z dziennikiem Radosław Majdan zapowiada, że Vabun planuje rozszerzenie dystrybucji i wzrost sprzedaży, trwają rozmowy z kolejnymi drogeriami, sklepami i supermarketami, gdzie miałyby pojawić się produkty firmy.

- W IV kwartale udało nam się osiągnąć rentowność. W 2017 r. wypracowaliśmy ok. 80 tys. zł zyskunetto przy przychodach na poziomie ok. 3,5 mln zł netto – powiedział „Parkietowi” Majdan. Dodał, że 2018 r. będzie dla Vabun rokiem inwestycji i nakładów z nimi związanych – w ofercie pojawią się nowe produkty, a w planach jest dalsza ekspansja zagraniczna.

https://www.forbes.pl/inwestowanie/vabu ... de/cvlqqc0

Parkietowicz!
Plutonowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 sty 2018 15:02

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: Parkietowicz! » 05 mar 2018 19:02

Radosław Majdan: Pokazanie znanej twarzy to nie wszystko. W biznes trzeba się zaangażować

Od lat jest pan w show-biznesie. Rozpoznawalność pomaga czy przeszkadza w robieniu biznesu?
Poniżej dalsza część artykułu

Nie ma co się czarować ani być hipokrytą – to pomaga. Natomiast nie jest kluczem do sukcesu. W biznes trzeba się zaangażować. Jeżeli ktoś myśli, że pokazanie znanej twarzy spowoduje, że jego produkt czy biznes będzie działał bez zaangażowania, poświęcenia czasu i merytorycznego przygotowania to jest w błędzie. Każdy biznes wymaga znajomości rynku. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że potrzebuję wsparcia, by się dalej rozwijać. Na swojej biznesowej drodze spotkałem Roberta Krassowskiego ze spółki MBF Group. Dzięki jego przygotowaniu merytorycznemu firma Vabun nabrała rozpędu. Osobiście bardzo dużo czasu poświęcam Vabun. Uczestniczę w każdym projekcie spółki.

http://www.rp.pl/Wywiady/303059951-Rado ... zowac.html

<Lap.top>
Starszy chorąży
Posty: 1990
Rejestracja: 24 sty 2018 12:06

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: <Lap.top> » 05 mar 2018 21:07

Perfumy Majdana warte kilkanaście milionów. Giełda potwierdza zamiar debiutu
Radosław Majdan jest nie tylko twarzą perfum Vabun, ale i prezesem spółkiFOT. TRICOLORS/EAST NEWS
Radosław Majdan jest nie tylko twarzą perfum Vabun, ale i prezesem spółki
Ponad 11 mln zł może być wart biznes, który firmuje znany celebryta. Producent perfum Vabun chce wejść na giełdę. Choć od pierwszych zapowiedzi minęły już dwa lata, ciągle nieznane są szczegóły debiutu. GPW przyznaje, że sprawa jest w toku.

Radosław Majdan, jak typowy piłkarz-emeryt, musiał po skończeniu kariery znaleźć dla siebie zajęcie. Oprócz bycia celebrytą postawił na poważny biznes. Z własnymi perfumami Vabun zamierza zawalczyć m.in. o uwagę inwestorów giełdowych, o czym zrobiło się ostatnio dosyć głośno. Majdan jest w tym wszystkim ważną postacią, bo nie tylko jest założycielem firmy, ale i jej prezesem.

Głównym właścicielem Vabun nie jest jednak Majdan, a firma MBF Group, w której jest on członkiem rady nadzorczej. MBF ma nieco ponad 50 proc. udziałów. Co ważne jest już spółką obecną na giełdzie NewConnect w Warszawie. Warto podkreślić, że nie jest to ta sama giełda, na której handluje się akcjami największych polskich spółek. To takie zaplecze (druga liga giełdowa). Część ze spółek z NewConnect z czasem przechodzi na główny rynek GPW, choć jest ich niewiele.


Szlaki Vabun przetarł MBF Group, choć przykład dany przez głównego udziałowca nie jest najlepszy. Spółka debiutowała na giełdzie na początku 2012 roku. Początkowo notowania szły w górę, ale od początku 2015 roku systematycznie tracą na wartości. W szczytowym okresie jedna akcja kosztowała kilkanaście złotych. Teraz jest wyceniana na niewiele ponad złotówkę.

Notowania akcji MBF Group

Na razie nie znamy szczegółów debiutu spółki Majdana. Ostatni oficjalny komunikat MBF Group w temacie debiutu Vabun na giełdzie był z 25 października 2017 roku. Wtedy Vabun przesłał do sądu rejestrowego KRS w Lublinie komplet dokumentacji, które otworzyły drogę do wejścia na giełdę. Zaraz po tym fakcie odpowiednie papiery miały też trafić na GPW.

Około miesiąc temu, prezes MBF Group Robert Krassowski w liście do akcjonariuszy wspomniał o debiucie Vabun, co pokazuje, że jest to jeden z ważniejszych punktów strategii rozwoju na najbliższe miesiące.


"Spółka Vabun S.A. w grudniu złożyła na giełdzie wniosek o wprowadzenie akcji na rynek NewConnect. Mamy nadzieję, że jego procedowanie zakończy się jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku. Tu jednak nie wszystko jest w naszych rękach" - pisał prezes Krassowski.

Giełda potwierdza. Pierwszy krok wykonany
Zweryfikowaliśmy jak przebiega proces dopuszczenia Vabun do giełdy. Biuro prasowe GPW przyznało, że 19 grudnia 2017 roku trafił do nich wniosek o wprowadzenie akcji na rynek.

"Wniosek podlega procedurze rozpatrzenia. Zgodnie z regulacjami ASO giełda ma 10 dni na ustosunkowanie się do wniosku. W zakresie dokonania uzupełnień - emitenci nie mają ograniczeń czasowych - co przede wszystkim określa czas trwania procedury" - wskazuje biuro prasowe.

Oznacza to, że teraz piłeczka jest znowu po stronie Vabun, który musi uzupełnić informacje potrzebne do pokonania kolejnego etapu w drodze do debiutu.

Khalidov
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2017 10:28

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: Khalidov » 10 mar 2018 22:40

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 00009.html

Idziemy na NewConnect, ale o pozyskiwaniu pieniędzy od inwestorów nie ma mowy. Być może za 2-3 lata pomyślimy o przenosinach na rynek główny giełdy - zapowiada Radosław Majdan. Celebryta i prezes firmy Vabun wskazuje, że jego perfumy już przynoszą zyski.

Trwa ping pong między zarządem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i władzami spółki Vabun. Producent perfum, którego twarzą i prezesem jest Radosław Majdan, już kilka miesięcy temu zapowiadał debiut na giełdzie NewConnect. Ciągle jednak nie znany jest jego termin.

Majdan w rozmowie z money.pl zapewnia, że zapowiedzi wejścia na giełdę nie są obliczone tylko na rozgłos i w toku są intensywne prace, żeby debiut miał miejsce jak najszybciej.

- Na NewConnect spółka nie wybiera się tylko dla samego debiutu, bo to nie sztuka dla sztuki. Jest to element rozwoju, który został zaplanowany jeszcze w 2015 roku. Była to starannie opracowana wizja rozwoju nakreślona wspólnie ze spółką MBF Group, która jest inwestorem finansowym. Z końcem 2017 roku Vabun stał się na tyle wartościową firmą, że można było rozpocząć formalny proces wprowadzenia akcji do obrotu - tłumaczy Radosław Majdan.

Z jego relacji wynika, że Vabun w połowie grudnia złożył na GPW dokument informacyjny wraz z wnioskiem o wprowadzenie akcji do obrotu. W styczniu giełda ustosunkowując się do złożonej dokumentacji zadała pytania uzupełniające, na które firma odpowiedziała pod koniec lutego. Obecnie czeka na ruch ze strony giełdy.

Teraz więc znowu piłeczka jest po stronie giełdy, która może dać zielone światło nawet w najbliższych dniach lub ponownie poprosi o uzupełnienie dokumentów lub przeprowadzenie innych działań, które przygotują spółkę do wprowadzenia akcji do publicznego obrotu.

Kiedy realnie możliwy jest debiut? Vabun unika podawania konkretnych dat, wskazując, że nie wszystko zależy od niej. Kluczowa jest w tym wszystkim rola giełdy.


Można było oczekiwać, że firma celebryty dzięki giełdzie będzie chciała wyciągnąć rękę po pieniądze inwestorów, emitując nowe akcje. Wiadomo już jednak, że Vabun nie ma w planach sprzedaży nowych papierów.

- Idziemy na NewConnect bez emisji akcji. Wprowadzamy już wyemitowane, więc o jakimś pozyskiwaniu pieniędzy od inwestorów zewnętrznych nie ma mowy. Chcemy za to wykonać kolejny krok, który zaplanowany był jeszcze w 2015 roku. Być może, przy dynamicznym rozwoju spółki w przyszłości, za 2-3 lata, pomyślimy o przenosinach na rynek główny GPW - zapowiada Radosław Majdan.

Zastrzega też, że najpierw chce się skupić na rozwoju, rozszerzeniu rozpoznawalności i zwiększeniu sprzedaży perfum, które już w tej chwili są w ofercie.

- Jeśli kolejne planowane kosmetyki i wody zostaną przyjęte z równym entuzjazmem, na pewno odbije się to na jeszcze lepszych wynikach finansowych. Na dzisiaj NewConnect jest optymalnym rozwiązaniem dla Vabuna - podkreśla prezes.

Biznes firmowany twarzą byłego piłkarza i celebryty w ubiegłym roku przyniósł zyski. Vabun wypracował nieco ponad 80 tys. zł przy całkowitych przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,6 mln zł. Wcześniej z zyskownością spółka miała problem. W 2016 roku sprzedaż rzędu 2 mln zł nie pozwoliła na pokrycie kosztów i firma była 163 tys. zł pod kreską.

Na pytanie, czy producent kosmetyków nie jest zbyt małym graczem, żeby wchodzić na giełdę, usłyszeliśmy, że jest wręcz idealną firmą na NewConnect.

- To właśnie dla takich firm został stworzony ten rynek. Nie jesteśmy już start-upem i zaczynamy zarabiać na siebie - podkreśla Majdan.

Szef Vabun przyznaje, że giełda NewConnect w pierwszych latach istnienia była dedykowana bardziej innowacyjnym spółkom technologicznym, ale obecnie debiutują tam firmy z niemal każdej branży.

- Jeśli chodzi o innowacyjność, to Vabun taką spółką po części też jest. W najbliższym kwartale będziemy starać się o dotacje na badania nad nową linią kosmetyków - wskazuje prezes.

Krytyk1
Starszy chorąży
Posty: 1958
Rejestracja: 22 gru 2006 12:53

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: Krytyk1 » 11 mar 2018 09:19

trudna branża, nie widzę tu szczególnych perspektyw dla spółeczki nikomu nie znanej, no chyba że chcą konkurować w segmencie Brutala i wody brzozowej

Parkietowicz!
Plutonowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 sty 2018 15:02

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: Parkietowicz! » 21 mar 2018 17:54

VABUN S.A. (1/2018) Przyznanie dostępu do systemu ESPI
Raport bieżący 1/2018

Postawa prawna: Inne uregulowania

Zarząd VABUN S.A. z siedzibą w Lublinie (dalej jako: Spółka) działając na podstawie par. 11 ust. 1 Regulaminu korzystania z Elektronicznego Systemu Przekazywania Informacji (ESPI) informuje, że w dniu 20 marca 2018 r. otrzymał dostęp do systemu ESPI w trybie Emitent ASO. W związku z powyższym Spółka rozpoczyna przekazywanie wymaganych informacji za pośrednictwem systemu ESPI.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

<Lap.top>
Starszy chorąży
Posty: 1990
Rejestracja: 24 sty 2018 12:06

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: <Lap.top> » 21 mar 2018 20:28

no to debiucik tuz tuz

MikroB
Chorąży sztabowy
Posty: 4017
Rejestracja: 30 kwie 2011 10:45

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: MikroB » 21 mar 2018 21:39

Moder w zmowie z paruffkami.
Bylo 5 stron watku jest 4. Pousuwali wpisy o manipulacji

donido
Chorąży
Posty: 826
Rejestracja: 29 wrz 2008 10:38

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: donido » 26 mar 2018 10:33

co tak stoi jak zaklęte
Infoscan - czarny koń na 2018 rok 8)

Luxtorpeda
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9953
Rejestracja: 07 paź 2013 14:15

Re: VABUN księga I - w drodze na NewConnect

Postautor: Luxtorpeda » 26 mar 2018 18:20

co tak stoi jak zaklęte
Na widłach trzyma :lol:
xxx/xxx/MBP/TLH/LSR /STE / SAP - perły NC


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości