CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

wszystko na temat spółek publicznych
glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: glowacki4 » 04 mar 2018 23:36

W przyszłości będziesz żył z dywidend dryniol ? A obecnie zachowujesz się jakbyś utrzymywał się ze spisywania liczników z prądem. Te cytaty mówiące, że kupując popularną spółkę nie da się zarobić, są wręcz komiczne.

hanzo: setki milionów złotych w pierwszych miesiącach były już z Wiedźmina. Teraz inwestycja jest większa i stawka też rośnie.

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 04 mar 2018 23:55

W przyszłości będziesz żył z dywidend dryniol ? A obecnie zachowujesz się jakbyś utrzymywał się ze spisywania liczników z prądem. Te cytaty mówiące, że kupując popularną spółkę nie da się zarobić, są wręcz komiczne.

hanzo: setki milionów złotych w pierwszych miesiącach były już z Wiedźmina. Teraz inwestycja jest większa i stawka też rośnie.


Już policzyłeś ile od Twoich wywodów naukowych z 7 lutego,zarobiłeś na "popularnym" CD Projekt, a ile Ja od tego czasu straciłem na "niepopularnej" Kogeneracji ???? :lol: :lol: Z balona uchodzi powietrze i tyle w temacie, a Ty żyj dalej marzeniami :roll: Jeśli chodzi o cytaty to nie są one moje. Zadzwoń do Buffeta, i poinformuj go, ze komiczne są jego cytaty. Że gada głupoty, twierdząc ,że nie da się już dużo zarobić na czymś, co jest już popularne :roll: Sory "mistrzu od inwestycji" że Jego uważam za większy autorytet od Ciebie w tym temacie :roll: Nie potrafisz ani liczyć, ani czytać, ani logicznie myśleć. Tragedia :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

iLuminaTi
Starszy sierżant
Posty: 92
Rejestracja: 29 lis 2017 21:28
Kontakt:

Re: [ CDR - CDPROJEKT - ANALIZA TECHNICZNA 04.03.2018r.7 ]

Postautor: iLuminaTi » 05 mar 2018 10:19

Do maksimum z marca 2000r. na poziomie 377.00 PLN jeszcze sporo nam brakuje :)
No bez przesady, giełdową historię CDR powinno się liczyć od 3.01.2011 więc max to 128.
To było tak z przymrużeniem oka ;) Ale nie mam nic przeciwko i życzę sobie i wszystkim na pokładzie.
Cena się osuwa bo rynek się obawia słabych wyników za 4Q :/ Kwestia jaki będzie konsensus.
Myślę, ze słabszy wynik za 4Q jest już w cenie, niżej niż 100PLN nie powinno być, chyba że konsensus wyśrubują :/
Pozdrawiam
FORUM ILUMINACI GPW https://iluminacigpw.pl
FACEBOOK:https://web.facebook.com/groups/1928592097406576/
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą"

Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: [ CDR - CDPROJEKT - ANALIZA TECHNICZNA 04.03.2018r.7 ]

Postautor: Piotr_Kowalski » 05 mar 2018 10:35

Do maksimum z marca 2000r. na poziomie 377.00 PLN jeszcze sporo nam brakuje :)
No bez przesady, giełdową historię CDR powinno się liczyć od 3.01.2011 więc max to 128.
To było tak z przymrużeniem oka ;) Ale nie mam nic przeciwko i życzę sobie i wszystkim na pokładzie.
Cena się osuwa bo rynek się obawia słabych wyników za 4Q :/ Kwestia jaki będzie konsensus.
Myślę, ze słabszy wynik za 4Q jest już w cenie, niżej niż 100PLN nie powinno być, chyba że konsensus wyśrubują :/
Pozdrawiam
chłopie już na getbecku pisałeś przy 18 i 15 że niżej nie powinno być :mrgreen:

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: oszo » 05 mar 2018 14:30

dryniol...dywidenda nie pokryje sensu utrzymania inwestycji...np w Twój stalprod co leci na pysk...pozatym co roku polityka dywidendowa w spółkach podlega ostatnio...regresowi...dywidenda juz nie jest podstawowym kryterium mocnej inwestycji.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: glowacki4 » 05 mar 2018 16:29

dryniol. Ta samotność na kogeneracji aż tak ci doskwiera ? Jak upośledzony drzesz mordę ile to ja straciłem na akcjach których nie mam. Na pewno Buffet pochwaliłby twoje inwestycje w firmy bez żadnych możliwości rozwoju. I pogłaskałby cię po głowie słysząc, że jego słowa sprzed kilkudziesięciu lat traktujesz jak święte. LOL.

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: oszo » 05 mar 2018 16:31

Buffet...to akurat miał farta...dobry czas :) kupował i zakopywał i sie nie martwil...to juz nie wróci co widać po Hetherberrkszire...heh

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 05 mar 2018 18:40

dryniol. Ta samotność na kogeneracji aż tak ci doskwiera ? Jak upośledzony drzesz mordę ile to ja straciłem na akcjach których nie mam. Na pewno Buffet pochwaliłby twoje inwestycje w firmy bez żadnych możliwości rozwoju. I pogłaskałby cię po głowie słysząc, że jego słowa sprzed kilkudziesięciu lat traktujesz jak święte. LOL.
Tu rozwój już był od 70 groszy. Więc ile chcesz jeszcze dyskontować przyszłość ? :roll:. Dzisiaj mówię; spółki energetyczne -KUPUJ, CD Projekt - SPRZEDAJ. Pośmiejemy się z tego już za rok. To znaczy- Ja się pośmieję, a Ty zapłaczesz, jeśli dalej będziesz tkwił w błędzie, zakochany w CD Projekt i grach komputerowych :roll:

CD Projekt - 106 zł (kapitalizacja - 10 miliardów zł)
Tauron - 2,70 zł (kapitalizacja - 4,7 miliarda zł)
Energa i Enea - 10 zł (kapitalizacje w okolicach 4,5 miliardów zł)
PGE - 10 zł - ( kapitalizacja - 19 miliardów zł)

Myślę że już za roczek CD Projekt będzie na właściwym miejscu z wyceną. Bo obecna jest kosmiczna. Uwzględnia już chyba sprzedaż przez CD Projekt gier komputerowych na Marsie i na Venus :roll: Rynek w troszkę dłuższej perspektywie weryfikuje wszystko. Przykładów mógłbym podać pełno, ale nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2018 23:01 przez dryniol, łącznie zmieniany 2 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 05 mar 2018 19:01

dryniol...dywidenda nie pokryje sensu utrzymania inwestycji...np w Twój stalprod co leci na pysk...pozatym co roku polityka dywidendowa w spółkach podlega ostatnio...regresowi...dywidenda juz nie jest podstawowym kryterium mocnej inwestycji.

Dla mnie dywidenda jest bardzo ważna, choćby z tego powodu, że za gotówkę z dywidendy zwiększam ilość akcji danej spółki nie wkładając własnych pieniędzy, i to po obniżonej cenie po odcięciu dywidendy od kursu. W długim terminie jest to jak kula śnieżna, czyli coraz większa. Masz coraz więcej akcji, a co za tym idzie coraz więcej pieniędzy z dywidend w kolejnych latach. Wprawdzie spółki energetyczne w większości nie będą w tym roku płaciły dywidend, ale polityka dywidendowa jest określona na kolejne lata, i wygląda naprawdę kusząco biorąc pod uwagę obecne kursy i zysk który ma być przeznaczany na dywidendy w kolejnych latach.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

_QuQu_
Starszy chorąży
Posty: 1139
Rejestracja: 24 lis 2017 20:45

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: _QuQu_ » 05 mar 2018 19:42

WIG20 i kiszonka

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: klapaucjusz » 06 mar 2018 07:59

dryniol...dywidenda nie pokryje sensu utrzymania inwestycji...np w Twój stalprod co leci na pysk...pozatym co roku polityka dywidendowa w spółkach podlega ostatnio...regresowi...dywidenda juz nie jest podstawowym kryterium mocnej inwestycji.

Dla mnie dywidenda jest bardzo ważna, choćby z tego powodu, że za gotówkę z dywidendy zwiększam ilość akcji danej spółki nie wkładając własnych pieniędzy, i to po obniżonej cenie po odcięciu dywidendy od kursu. W długim terminie jest to jak kula śnieżna, czyli coraz większa. Masz coraz więcej akcji, a co za tym idzie coraz więcej pieniędzy z dywidend w kolejnych latach. Wprawdzie spółki energetyczne w większości nie będą w tym roku płaciły dywidend, ale polityka dywidendowa jest określona na kolejne lata, i wygląda naprawdę kusząco biorąc pod uwagę obecne kursy i zysk który ma być przeznaczany na dywidendy w kolejnych latach.
Jeśli całą dywidendę wkładasz w akcje a akcje spadną poniżej ceny zakupu to będziesz mieć w plecy - dość ryzykowna strategia .... a polityka dywidendowa też może się zmienić ....
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

szelagbiz
Starszy sierżant
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2017 10:59

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: szelagbiz » 06 mar 2018 14:37

Patrząc na ostatnie notowania, widać że spółka traci tak samo jak reszta rynku, jednak spadki mają bardzo powolny charakter. Także wolumen nie wskazuje na mocniejszą aktywność podaży. Wydaje się, że skoro spółka zachowuje się relatywnie mocno w nieciekawym otoczeniu, może mocniej odbić, kiedy nieco poprawią się nastroje na szerszym rynku. Cena zdaje się zmierzać w kierunku linii trendu. Okolice nieco psychologicznego poziomu 100 zł mogą więc wywołać pewną reakcję strony kupującej w najbliższej przyszłości.

Obrazek

https://comparic.pl/zapiski-gieldowego- ... czy-wig20/
Szelag.biz - Forex, giełda, inwestycje długoterminowe, kryptowaluty - blog spekulanta i inwestora. Futures, CFD, ETF, kryptowaluty
Obrazek

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 06 mar 2018 23:38

dryniol...dywidenda nie pokryje sensu utrzymania inwestycji...np w Twój stalprod co leci na pysk...pozatym co roku polityka dywidendowa w spółkach podlega ostatnio...regresowi...dywidenda juz nie jest podstawowym kryterium mocnej inwestycji.

Dla mnie dywidenda jest bardzo ważna, choćby z tego powodu, że za gotówkę z dywidendy zwiększam ilość akcji danej spółki nie wkładając własnych pieniędzy, i to po obniżonej cenie po odcięciu dywidendy od kursu. W długim terminie jest to jak kula śnieżna, czyli coraz większa. Masz coraz więcej akcji, a co za tym idzie coraz więcej pieniędzy z dywidend w kolejnych latach. Wprawdzie spółki energetyczne w większości nie będą w tym roku płaciły dywidend, ale polityka dywidendowa jest określona na kolejne lata, i wygląda naprawdę kusząco biorąc pod uwagę obecne kursy i zysk który ma być przeznaczany na dywidendy w kolejnych latach.
Jeśli całą dywidendę wkładasz w akcje a akcje spadną poniżej ceny zakupu to będziesz mieć w plecy - dość ryzykowna strategia .... a polityka dywidendowa też może się zmienić ....



Na giełdzie każda strategia może być ryzykowna. Zawsze powtarzam; "nigdy nic wiecznie nie spada i nigdy nic wiecznie nie rośnie". Jeżeli kupujesz pod dywidendę spółki bardzo tanie (np. obecnie branża energetyczna) to praktycznie do minimum ograniczasz ryzyko spadku kursu w przyszłości ( bo niby do jakiego poziomu może spaść kurs spółki przy wskaźnikach c/z 3.5 I c/wk 0,30 i przy takim wykresie ...https://stooq.pl/q/?s=tpe&c=3y&t=c&a=lg&b=1?....) Ale jeżeli kupujesz spółkę typu CD Projekt na takiej górce...;https://stooq.pl/q/?s=cdr..... to już ryzyko spadku w przyszłości o którym piszesz jest ogromne. Trzeba rozgraniczać, gdzie może być duże ryzyko spadku kursu, a gdzie jest już niewielkie.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: klapaucjusz » 07 mar 2018 00:14




Dla mnie dywidenda jest bardzo ważna, choćby z tego powodu, że za gotówkę z dywidendy zwiększam ilość akcji danej spółki nie wkładając własnych pieniędzy, i to po obniżonej cenie po odcięciu dywidendy od kursu. W długim terminie jest to jak kula śnieżna, czyli coraz większa. Masz coraz więcej akcji, a co za tym idzie coraz więcej pieniędzy z dywidend w kolejnych latach. Wprawdzie spółki energetyczne w większości nie będą w tym roku płaciły dywidend, ale polityka dywidendowa jest określona na kolejne lata, i wygląda naprawdę kusząco biorąc pod uwagę obecne kursy i zysk który ma być przeznaczany na dywidendy w kolejnych latach.
Jeśli całą dywidendę wkładasz w akcje a akcje spadną poniżej ceny zakupu to będziesz mieć w plecy - dość ryzykowna strategia .... a polityka dywidendowa też może się zmienić ....



Na giełdzie każda strategia może być ryzykowna. Zawsze powtarzam; "nigdy nic wiecznie nie spada i nigdy nic wiecznie nie rośnie". Jeżeli kupujesz pod dywidendę spółki bardzo tanie (np. obecnie branża energetyczna) to praktycznie do minimum ograniczasz ryzyko spadku kursu w przyszłości ( bo niby do jakiego poziomu może spaść kurs spółki przy wskaźnikach c/z 3.5 I c/wk 0,30 i przy takim wykresie ...https://stooq.pl/q/?s=tpe&c=3y&t=c&a=lg&b=1?....) Ale jeżeli kupujesz spółkę typu CD Projekt na takiej górce...;https://stooq.pl/q/?s=cdr..... to już ryzyko spadku w przyszłości o którym piszesz jest ogromne. Trzeba rozgraniczać, gdzie może być duże ryzyko spadku kursu, a gdzie jest już niewielkie.
Popatrz sobie na wykres wig Enegia - do historycznych minimów w okolicy 2300 nie ma żadnych wsparć, a to oznacza duże prawdopodobieństwo spadku o kolejne 10-13 % - tak dużej dywidendy nie dostaniesz - bezpieczniej poczekać na jakąkolwiek formacje odwrócenia trendu
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 07 mar 2018 01:36



Jeśli całą dywidendę wkładasz w akcje a akcje spadną poniżej ceny zakupu to będziesz mieć w plecy - dość ryzykowna strategia .... a polityka dywidendowa też może się zmienić ....



Na giełdzie każda strategia może być ryzykowna. Zawsze powtarzam; "nigdy nic wiecznie nie spada i nigdy nic wiecznie nie rośnie". Jeżeli kupujesz pod dywidendę spółki bardzo tanie (np. obecnie branża energetyczna) to praktycznie do minimum ograniczasz ryzyko spadku kursu w przyszłości ( bo niby do jakiego poziomu może spaść kurs spółki przy wskaźnikach c/z 3.5 I c/wk 0,30 i przy takim wykresie ...https://stooq.pl/q/?s=tpe&c=3y&t=c&a=lg&b=1?....) Ale jeżeli kupujesz spółkę typu CD Projekt na takiej górce...;https://stooq.pl/q/?s=cdr..... to już ryzyko spadku w przyszłości o którym piszesz jest ogromne. Trzeba rozgraniczać, gdzie może być duże ryzyko spadku kursu, a gdzie jest już niewielkie.
Popatrz sobie na wykres wig Enegia - do historycznych minimów w okolicy 2300 nie ma żadnych wsparć, a to oznacza duże prawdopodobieństwo spadku o kolejne 10-13 % - tak dużej dywidendy nie dostaniesz - bezpieczniej poczekać na jakąkolwiek formacje odwrócenia trendu


Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Pisałem; "nic wiecznie nie spada i nic wiecznie nie rośnie" Co mnie interesują wsparcia? Na energetyce jest śmiesznie tanio i to się liczy. W przypadku Amiki Wronki też nie widzieli wsparć jak poleciała na 3,50 zł, i co ten brak wsparć był warty w dłuższym terminie? .....potem urosła nawet na ponad 200 zł, bo poszli po rozum do głowy, że jest śmiesznie tania, a przy 3,50 zł podobnej maści fachowcy do Ciebie widzieli nawet 1 zł za akcję, bo nie było wsparć :roll: :lol: ...więc co mnie interesuje Twoja prognoza, o możliwym spadku kursu o jakieś śmieszne 10-13 % bo wsparć nie widać. Zakładam, że taki fachowiec jak Ty jest nieomylny. Ty widzisz brak wsparć na energetyce, a Ja widzę podwójny szczyt na tym balonie zwanym CD Projekt. Zobaczymy kto lepiej widział już za roczek. Być może energetyka jeszcze trochę spadnie, a może już niekoniecznie, bo wcale nie musi dojść technicznie do 2.300. Nawet jeżeli by spadła to i tak w dłuższym terminie jest to już bez znaczenia, tak jak w przypadku Amiki przy kursie 4 czy 5 zł i spadku z tych poziomów na 3,50 zł. CD Projekt z kolei przy obecnej wycenie i widocznym wyżej wykresie to prawdziwa bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości