CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

wszystko na temat spółek publicznych
Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Invest-Journey » 04 mar 2018 10:03

Nie da się ukryć, że CD Projekt jest bardzo popularną spółką. Zarówno ze względu na profil swojej działalności, jakość produktów, jak i mocny wzrost kursu.
(...)
Warto również odnotować mocny słupek z wolumenem, który towarzyszył wahaniom kursu w rejonach ~100,00 zł. Przypadek? 1 marca 2018 roku pojawia się info, że CDR wejdzie w skład indeksu WIG20. Kurs również nie jest w przypadkowym miejscu.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/03/03/tydz ... t-w-wig20/

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 04 mar 2018 14:06

Nie da się ukryć, że CD Projekt jest bardzo popularną spółką. Zarówno ze względu na profil swojej działalności, jakość produktów, jak i mocny wzrost kursu.
(...)
Warto również odnotować mocny słupek z wolumenem, który towarzyszył wahaniom kursu w rejonach ~100,00 zł. Przypadek? 1 marca 2018 roku pojawia się info, że CDR wejdzie w skład indeksu WIG20. Kurs również nie jest w przypadkowym miejscu.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/03/03/tydz ... t-w-wig20/

No właśnie. W tym miejscu przypomnę nie moje słowa, tylko człowieka który dorobił się ogromnego majątku na giełdzie, czyli Warrena Buffeta;

"Nie można bowiem kupić tego, co jest popularne, i na tym dobrze zarobić"


Tu chyba wszystko w temacie dla myślących ludzi. CD Projekt jest już po prostu bardzo drogi, a kto tego nie widzi, ten sam siebie oszukuje.


p.s

Ja inwestuję obecnie w mało popularną branżę energetyczną, i na tej niepopularności mam zamiar dobrze zarobić w przyszłości.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: H.A.N.Z.O » 04 mar 2018 14:39

Nie jestem Buffetem i nie znam wewnętrznej wartości Taurona - zjazd z 4 na 2,5 (a wcześniej z 5,5 na2,5) wynika z nieracjonalnej zmiany sentymentu i wtedy Ty masz rację, albo ze zmian fundamentalnej sytuacji spółki - ja nie wiem - jeśli Ty wiesz to podziel się wiedzą - albo wyliczeniami wewnętrznej wartości - może tez kupię.
Ale to wątek CD więc tylko wspomnę ze wewnętrzną wartością tej spółki jest zdolność tworzenia dobrze sprzedających się gier - a na ile wyceni to rynek zobaczymy niedługo.

Jeżeli spółka zarobiła 1,2 miliarda zł w zeszłym roku, a wyceniana jest na 4,5 miliarda zł, dalej... kapitały własne, aktywa, przepływy pieniężne. Porównaj te pozycje i kapitalizacje Taurona i CD Projekt i będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie. A to że coś spadło z 4 na 2,50 nie oznacza że spadło z powodów fundamentalnych. Amika swego czasu też spadła z 50 zł na 3,50 zł, by w kolejnych latach wzrosła nawet do ponad 200 zł. Przyczyną spadku nie były fundamenty Amiki, tylko brak sentymentu do branży (spółki), tak jak obecnie do branży energetycznej. Sentymenty i trendy mają to do siebie, że się zmieniają. To czy kupisz Tauron czy nie, to mnie interesuje tyle co zeszłoroczny śnieg.
dryniol zobacz owszem tauron zarabia ale dziala na lokalnym rynku
perspektywy znaczengo wzrostu biznesu sa zadne
w dodatku zobacz
z
jakie zasoby kapitalowe materialne i ludzkie musi zaangazowac
tauron zeby zarobic te 1,2 mld

a zobacz ze cd projekt dziala na rynku globalnym ma gigantyczne pole wzrostu
i aby zarobic te kilkaset milionow angazauje zasoby
KAPITAL sasoby materialne i ludzkie w NIEPOROWNANIE MNIEJSZYM STOPNIU NIZ TAURON
dlatego jest tak wyceniany
zreszta to sa firmy NIEPOROWNYWALNE
i jesli ty porownujesz tauron do cdprojektu czy innej firmy dajmy na to ccc czy live chat
to znaczy ZE KOMPLETNIE NIE ROZUMIESZ GIELDY

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: H.A.N.Z.O » 04 mar 2018 14:41

Nie da się ukryć, że CD Projekt jest bardzo popularną spółką. Zarówno ze względu na profil swojej działalności, jakość produktów, jak i mocny wzrost kursu.
(...)
Warto również odnotować mocny słupek z wolumenem, który towarzyszył wahaniom kursu w rejonach ~100,00 zł. Przypadek? 1 marca 2018 roku pojawia się info, że CDR wejdzie w skład indeksu WIG20. Kurs również nie jest w przypadkowym miejscu.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/03/03/tydz ... t-w-wig20/

No właśnie. W tym miejscu przypomnę nie moje słowa, tylko człowieka który dorobił się ogromnego majątku na giełdzie, czyli Warrena Buffeta;

"Nie można bowiem kupić tego, co jest popularne, i na tym dobrze zarobić"


Tu chyba wszystko w temacie dla myślących ludzi. CD Projekt jest już po prostu bardzo drogi, a kto tego nie widzi, ten sam siebie oszukuje.


p.s

Ja inwestuję obecnie w mało popularną branżę energetyczną, i na tej niepopularności mam zamiar dobrze zarobić w przyszłości.
zabawne ostatnimi czasy twoj guru przekonal sie do APPLE wczesniej kompletnie olewajac spolke stracil KILKANASCIE LAT TRENDU WZROSTOWEGO :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 04 mar 2018 14:43

Nie da się ukryć, że CD Projekt jest bardzo popularną spółką. Zarówno ze względu na profil swojej działalności, jakość produktów, jak i mocny wzrost kursu.
(...)
Warto również odnotować mocny słupek z wolumenem, który towarzyszył wahaniom kursu w rejonach ~100,00 zł. Przypadek? 1 marca 2018 roku pojawia się info, że CDR wejdzie w skład indeksu WIG20. Kurs również nie jest w przypadkowym miejscu.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/03/03/tydz ... t-w-wig20/

No właśnie. W tym miejscu przypomnę nie moje słowa, tylko człowieka który dorobił się ogromnego majątku na giełdzie, czyli Warrena Buffeta;

"Nie można bowiem kupić tego, co jest popularne, i na tym dobrze zarobić"


Tu chyba wszystko w temacie dla myślących ludzi. CD Projekt jest już po prostu bardzo drogi, a kto tego nie widzi, ten sam siebie oszukuje.


p.s

Ja inwestuję obecnie w mało popularną branżę energetyczną, i na tej niepopularności mam zamiar dobrze zarobić w przyszłości.
zabawne ostatnimi czasy twoj guru przekonal sie do APPLE wczesniej kompletnie olewajac spolke stracil KILKANASCIE LAT TRENDU WZROSTOWEGO :lol:

No na pewno On jest dla mnie większym guru niż Ty :lol: Wcześniej pewnie zarobił równie dużo na czym innym. No ale Ty chyba jesteś jego księgowym, i dlatego wiesz lepiej niż ja :lol:
Ostatnio zmieniony 04 mar 2018 14:54 przez dryniol, łącznie zmieniany 2 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: H.A.N.Z.O » 04 mar 2018 14:47


No to macie upragniony wig20 :roll: Teraz CD Projekt to będzie taki drugi Eurocash. Już będziecie mieli z górki 8)
no coz to prawda istnieje na gpw zjawisko ktore ja okreslam mianem KLATWY WIG 20
polega ono na tym ze jak firma rosla to pompowala ideks mwig40
a jak juz osiagnela pewien poziom ktory bardzo trudno przeskoczyc to wchodzi do wig20
tak bylo z wieloma prywatnymi spolkami
jak tvn agora
boryszew assecopoland
lpp
synthos , cersanit, polnord,
w ostatnich latach jedyna spolka ktora wylamala sie z tego schematu bylo CCC ktore pobilo kilka miesiecy temu historyczne maksima
ciekawi mnie czy " klatwa wig20" dosiegnie tez CDprojekt

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 04 mar 2018 15:05


No to macie upragniony wig20 :roll: Teraz CD Projekt to będzie taki drugi Eurocash. Już będziecie mieli z górki 8)
no coz to prawda istnieje na gpw zjawisko ktore ja okreslam mianem KLATWY WIG 20
polega ono na tym ze jak firma rosla to pompowala ideks mwig40
a jak juz osiagnela pewien poziom ktory bardzo trudno przeskoczyc to wchodzi do wig20
tak bylo z wieloma prywatnymi spolkami
jak tvn agora
boryszew assecopoland
lpp
synthos , cersanit, polnord,
w ostatnich latach jedyna spolka ktora wylamala sie z tego schematu bylo CCC ktore pobilo kilka miesiecy temu historyczne maksima
ciekawi mnie czy " klatwa wig20" dosiegnie tez CDprojekt

To nie jest żadna "klątwa wig20" tylko powrót sztucznie napompowanych spółek pod wig20, do naturalnych wycen. Jakoś na KGHM-ie, czy Pekao nie ma żadnej klątwy wigu20, bo spółki są w tym miejscu w którym być powinny z wyceną i z ich wielkością. Tak jak wcześniej wspominałem, niech Patrowicz zrobi przez rok czy dwa lata mega obroty na Fonie, to może też go wsadzą do wigu20 :roll: :lol: :lol: :lol:
W czym niby ten balonik CD Projekt jest większy od Asseco Poland, że zastępuje tą spółkę w wig20 ??? Podaj chociaż jedną pozycję. Przychody ze sprzedaży, zysk netto, zysk z działalności operacyjnej, przepływy pieniężne, zysk na jedną akcje, wartość księgowa na jedną akcję, aktywa, kapitały własne, cash flow, amortyzacja. Pytam się w czym jest większy ??? Jedynie w napompowaniu :roll: Potem znowu taki jeden z drugim będzie wypisywał bzdury o klątwie wig20 :roll: zamiast o klątwie napompowanych balonów :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: klaxon » 04 mar 2018 20:06

Spójrz do rekomendacji, DM-y dokonują wyceny porównawczej CDR do konkurentów z branży zza Oceanu a tam wyceny niemiłosiernie napompowane. TTWO ma p/e 68, ATVI p/e 205, EA p/e 39 - to jest oczywiście chore, ale z kim niby mają CDR-a porównywać?.. No to siłą rzeczy musieli napompować i CDR-a. Zresztą informatyka w Stanach jak tak samo napompowana jak i gamedev: Microsoft ma p/e 75, Google p/e 60. Jak tam powietrze kiedyś zejdzie to i tu też.

iLuminaTi
Starszy sierżant
Posty: 92
Rejestracja: 29 lis 2017 21:28
Kontakt:

[ CDR - CDPROJEKT - ANALIZA TECHNICZNA 04.03.2018r.7 ]

Postautor: iLuminaTi » 04 mar 2018 20:18

Ze względu na to, że na grupie pojawiło się sporo nowych osób, przeanalizujmy CDRa w szerszej perspektywie.
Pełna historia przygody z giełdą CDRa prezentuje się następująco ( obejmuje także notowania poprzednika OPTIMUS S.A. ).
CDR wykres miesięczny, skala logarytmiczna.
https://www.tradingview.com/x/fjEq8PBU
Obrazek
Do maksimum z marca 2000r. na poziomie 377.00 PLN jeszcze sporo nam brakuje :). Z perspektywy lat patrząc na wykres miesięczny, dochodzimy do wniosku, że aktualna sytuacja na CDR jest niczym innym jak tylko małą korekta silnego trendu wzrostowego.
A tu ciekawostka i kamyczek do ogródka zwolenników wykresu liniowego. Tak wygląda wykres miesięczny w skali arytmetycznej ( liniowej ) CDRa xD.
Obrazek
https://www.tradingview.com/x/6CZZ5Fmi
Przyjrzyjmy się aktualnej sytuacji na CDR. Wykres tygodniowy, skala logarytmiczna:
https://www.tradingview.com/x/1FSlQn1Y
Obrazek
Jak widać cała fala wzrostowa, widoczna na poprzednie grafice, swój max osiągnęła na początku listopada 2017r. na poziomie 128.00 PLN. W wyniku plotek krążących po rynku na temat CDR i sytuacji w firmie, kurs szybko schodzi w dół, aby zatrzymać się na górnej linii strefy wsparcia ( zielony prostokąt – 88.50-79.88 PLN ), a dokładnie na poziomie 88.10 PLN. Z tego miejsca startuje kolejny impuls wzrostowy, który w końcowej fazie został wykorzystany przez część inwestorów do wyjścia z inwestycji. Tą strategię opisywałem na przykładzie 11B, sprawdziła się także na GBK i kilku innych spółkach tworzących ( lub próbujących tworzyć) podwójny szczyt. Jak widać jeden *Beep* po 5 latach to za mało aby wyprowadzić kurs na nowe szczyty. Byk wyciągnął kurs maksymalnie do poziomu 123.40 PLN w połowie stycznia tego roku. Sam także pozbyłem się tu 1/3 posiadanego pakietu CDRa, a aktualnie posiadam go już tylko 1/3 początkowego stanu ( pisałem o tym na swojej Grupie ). Aktualnie trwa korekta, która od 4 tygodni zatrzymuje się na 05.FIBO – 105.75 PLN ( niebieski prostokąt ). Jak widać Niedźwiedź potrafił w ciągu tygodnia zepchnąć Byki nawet w okolice 0.618 FIBO, to jest informacja dla tych co planują wejść do akcjonariatu lub powiększyć swój stan posiadania. Kolejnymi wsparciami oprócz wyżej wymienionej 0.5 FIBO są poziomy 104.00 PLN i obszar 0.618 FIBO ( 101.58 PLN ) wraz z bezpośrednią strefą wokół „okrągłej” 100-ki PLN. Aktualnym oporem pozostaje 0.382 FIBO – 109.92 PLN wzmocnione przez linię trendu spadkowego ( fioletowa linia ). W tym przedziale w ubiegłym tygodniu poruszał się wykres ( patrząc po cenach zamknięcia ), aby ostatecznie zamknąć się tuż na 0.5 FIBO.
CHMURA ICHIMOKU Wykres dzienny, skala logarytmiczna.
https://www.tradingview.com/x/G7knVAwC
Obrazek
W/g twórcy, chmura najlepiej sprawdza się w interwale dziennym ( stosowana jest z powodzeniem także w innych interwałach czasowych ).
Tu niestety nie ma dobrych informacji dla posiadaczy akcji. Sygnał sprzedaży został wygenerowany już powyżej 110.00 PLN i jak widać był to sygnał prawidłowy. Wykres znajduje się pod chmurą co jest sygnałem negatywnym, a na Byki w najbliższych dniach czeka cały komitet powitalny w postaci Tenkan Sen ( niebieska linia ), następnie linia brzegowa chmury ( ta jest słabszym oporem, w przeciwieństwie do górnej ) wzmocniona dodatkowo przez linię trendu spadkowego ( fioletowa ) – punkt nr [ 1 ]. Prawdziwa przeprawa czeka Byki jednak w okolicach 110.00 PLN gdzie mamy 0.382 FIBO i Kijun Sen ( różowa linia ) – oznaczyłem punktem nr [ 2 ], jeśli tego dokonają to ostatnią zaporą jest górna linia brzegowa chmury.
WSKAŹNIKI.Wykres dzienny, skala logarytmiczna.
https://www.tradingview.com/x/Hb7PctXt
Obrazek
Tu szczególnie słabo wygląda MACD, który od końca stycznia uparcie podążą pod swoją linia sygnalną w kierunku południowym, a od 22 lutego jest już w strefie wartości ujemnych.
PODSUMOWANIE: CDR to bardzo dobra spółka warta inwestycji w długim okresie, co do tego nie ma wątpliwości. Aktualnie mamy niewielką korektę ( porównując ja do całej fali wzrostowej ). Jest więc okazja do zwiększenia posiadanego pakietu czy też do wejścia do akcjonariatu. Wykres ceny znajduje się w bardzo ciekawym miejscu, dlatego warto obserwować notowania. Wsparcia i opory zostały zaznaczone na wykresie, to każdy zależnie od strategii inwestycyjnej bez problemu znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do wejścia. Osobiście uważam, że zamknięcie się wykresu tygodniowego powyżej 110.00 PLN będzie dawać szansę na trwalszą zmianę trendu w średnim terminie.
Z ważniejszych informacji na temat CDR o których warto wiedzieć to: CDR po sesji 16 marca 2018r. wchodzi do WIG20 tu szczegóły: http://biznes.interia.pl/gieldy/news/c ... 58993,1844
A najbliższe raporty ze spółki ukażą się
1. Raport okresowy za rok 2017: - Jednostkowy oraz skonsolidowany raport roczny za rok 2017 - 22 marca 2018 r.
2. Raporty okresowe za rok 2018: - Skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2018 - 24 maja 2018 r.
Dziękuję za zainteresowanie analizą i poświęcony czas. Pozdrawiam
Pozostałe analizy mojego autorstwa są na Grupie: https://web.facebook.com/groups/1928592097406576/
FORUM ILUMINACI GPW https://iluminacigpw.pl
FACEBOOK:https://web.facebook.com/groups/1928592097406576/
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą"

iLuminaTi
Starszy sierżant
Posty: 92
Rejestracja: 29 lis 2017 21:28
Kontakt:

[ CDR - CDPROJEKT - ANALIZA TECHNICZNA 04.03.2018r.7 ]

Postautor: iLuminaTi » 04 mar 2018 20:19

Pełna historia przygody z giełdą CDRa prezentuje się następująco ( obejmuje także notowania poprzednika OPTIMUS S.A. ).
CDR wykres miesięczny, skala logarytmiczna.
https://www.tradingview.com/x/fjEq8PBU
Obrazek
Do maksimum z marca 2000r. na poziomie 377.00 PLN jeszcze sporo nam brakuje :). Z perspektywy lat patrząc na wykres miesięczny, dochodzimy do wniosku, że aktualna sytuacja na CDR jest niczym innym jak tylko małą korekta silnego trendu wzrostowego.
A tu ciekawostka i kamyczek do ogródka zwolenników wykresu liniowego. Tak wygląda wykres miesięczny w skali arytmetycznej ( liniowej ) CDRa xD.
Obrazek
https://www.tradingview.com/x/6CZZ5Fmi
Przyjrzyjmy się aktualnej sytuacji na CDR. Wykres tygodniowy, skala logarytmiczna:
https://www.tradingview.com/x/1FSlQn1Y
Obrazek
Jak widać cała fala wzrostowa, widoczna na poprzednie grafice, swój max osiągnęła na początku listopada 2017r. na poziomie 128.00 PLN. W wyniku plotek krążących po rynku na temat CDR i sytuacji w firmie, kurs szybko schodzi w dół, aby zatrzymać się na górnej linii strefy wsparcia ( zielony prostokąt – 88.50-79.88 PLN ), a dokładnie na poziomie 88.10 PLN. Z tego miejsca startuje kolejny impuls wzrostowy, który w końcowej fazie został wykorzystany przez część inwestorów do wyjścia z inwestycji. Tą strategię opisywałem na przykładzie 11B, sprawdziła się także na GBK i kilku innych spółkach tworzących ( lub próbujących tworzyć) podwójny szczyt. Jak widać jeden *Beep* po 5 latach to za mało aby wyprowadzić kurs na nowe szczyty. Byk wyciągnął kurs maksymalnie do poziomu 123.40 PLN w połowie stycznia tego roku. Sam także pozbyłem się tu 1/3 posiadanego pakietu CDRa, a aktualnie posiadam go już tylko 1/3 początkowego stanu ( pisałem o tym na swojej Grupie ). Aktualnie trwa korekta, która od 4 tygodni zatrzymuje się na 05.FIBO – 105.75 PLN ( niebieski prostokąt ). Jak widać Niedźwiedź potrafił w ciągu tygodnia zepchnąć Byki nawet w okolice 0.618 FIBO, to jest informacja dla tych co planują wejść do akcjonariatu lub powiększyć swój stan posiadania. Kolejnymi wsparciami oprócz wyżej wymienionej 0.5 FIBO są poziomy 104.00 PLN i obszar 0.618 FIBO ( 101.58 PLN ) wraz z bezpośrednią strefą wokół „okrągłej” 100-ki PLN. Aktualnym oporem pozostaje 0.382 FIBO – 109.92 PLN wzmocnione przez linię trendu spadkowego ( fioletowa linia ). W tym przedziale w ubiegłym tygodniu poruszał się wykres ( patrząc po cenach zamknięcia ), aby ostatecznie zamknąć się tuż na 0.5 FIBO.
CHMURA ICHIMOKU Wykres dzienny, skala logarytmiczna.
https://www.tradingview.com/x/G7knVAwC
Obrazek
W/g twórcy, chmura najlepiej sprawdza się w interwale dziennym ( stosowana jest z powodzeniem także w innych interwałach czasowych ).
Tu niestety nie ma dobrych informacji dla posiadaczy akcji. Sygnał sprzedaży został wygenerowany już powyżej 110.00 PLN i jak widać był to sygnał prawidłowy. Wykres znajduje się pod chmurą co jest sygnałem negatywnym, a na Byki w najbliższych dniach czeka cały komitet powitalny w postaci Tenkan Sen ( niebieska linia ), następnie linia brzegowa chmury ( ta jest słabszym oporem, w przeciwieństwie do górnej ) wzmocniona dodatkowo przez linię trendu spadkowego ( fioletowa ) – punkt nr [ 1 ]. Prawdziwa przeprawa czeka Byki jednak w okolicach 110.00 PLN gdzie mamy 0.382 FIBO i Kijun Sen ( różowa linia ) – oznaczyłem punktem nr [ 2 ], jeśli tego dokonają to ostatnią zaporą jest górna linia brzegowa chmury.
WSKAŹNIKI.Wykres dzienny, skala logarytmiczna.
https://www.tradingview.com/x/Hb7PctXt
Obrazek
Tu szczególnie słabo wygląda MACD, który od końca stycznia uparcie podążą pod swoją linia sygnalną w kierunku południowym, a od 22 lutego jest już w strefie wartości ujemnych.
PODSUMOWANIE: CDR to bardzo dobra spółka warta inwestycji w długim okresie, co do tego nie ma wątpliwości. Aktualnie mamy niewielką korektę ( porównując ja do całej fali wzrostowej ). Jest więc okazja do zwiększenia posiadanego pakietu czy też do wejścia do akcjonariatu. Wykres ceny znajduje się w bardzo ciekawym miejscu, dlatego warto obserwować notowania. Wsparcia i opory zostały zaznaczone na wykresie, to każdy zależnie od strategii inwestycyjnej bez problemu znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do wejścia. Osobiście uważam, że zamknięcie się wykresu tygodniowego powyżej 110.00 PLN będzie dawać szansę na trwalszą zmianę trendu w średnim terminie.
Z ważniejszych informacji na temat CDR o których warto wiedzieć to: CDR po sesji 16 marca 2018r. wchodzi do WIG20 tu szczegóły: http://biznes.interia.pl/gieldy/news/c ... 58993,1844
A najbliższe raporty ze spółki ukażą się
1. Raport okresowy za rok 2017: - Jednostkowy oraz skonsolidowany raport roczny za rok 2017 - 22 marca 2018 r.
2. Raporty okresowe za rok 2018: - Skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2018 - 24 maja 2018 r.
Dziękuję za zainteresowanie analizą i poświęcony czas. Pozdrawiam
Pozostałe analizy mojego autorstwa są na Grupie: https://web.facebook.com/groups/1928592097406576/
FORUM ILUMINACI GPW https://iluminacigpw.pl
FACEBOOK:https://web.facebook.com/groups/1928592097406576/
"Żeby panować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą"

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: H.A.N.Z.O » 04 mar 2018 20:26

czyli po premierze cyberpunk i setkach milionow zlotych
zarobionych na tej grze w ciagu pierwszych miesiecy.....

wiemy ze celem jest prawie 400 pln

wtedy bedzie wart tyle co pkn ..........
i jest to bardzo prawdopodobne

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: [ CDR - CDPROJEKT - ANALIZA TECHNICZNA 04.03.2018r.7 ]

Postautor: klaxon » 04 mar 2018 20:26

Do maksimum z marca 2000r. na poziomie 377.00 PLN jeszcze sporo nam brakuje :)
No bez przesady, giełdową historię CDR powinno się liczyć od 3.01.2011 więc max to 128.

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: [ CDR - CDPROJEKT - ANALIZA TECHNICZNA 04.03.2018r.7 ]

Postautor: H.A.N.Z.O » 04 mar 2018 20:41

Do maksimum z marca 2000r. na poziomie 377.00 PLN jeszcze sporo nam brakuje :)
No bez przesady, giełdową historię CDR powinno się liczyć od 3.01.2011 więc max to 128.
bedziesz zabijal sie o te akcje jak beda przebijac poziom 300 pln
ale nie wykluczone ze wczesniej moze byc koretka
przed nowa super fala wzrostowa

jeronimobb
Chorąży
Posty: 902
Rejestracja: 15 lip 2010 00:12

Re: [ CDR - CDPROJEKT - ANALIZA TECHNICZNA 04.03.2018r.7 ]

Postautor: jeronimobb » 04 mar 2018 22:28

Do maksimum z marca 2000r. na poziomie 377.00 PLN jeszcze sporo nam brakuje :)
No bez przesady, giełdową historię CDR powinno się liczyć od 3.01.2011 więc max to 128.
bedziesz zabijal sie o te akcje jak beda przebijac poziom 300 pln
ale nie wykluczone ze wczesniej moze byc koretka
przed nowa super fala wzrostowa
Nie no kolega ma rację porównywanie cdr do poziomu z 2000r to albo mocno naciągana teoria albo, co mi się wydaje bardziej prawdziwe, totalny brak fundamentalnej wiedzy
Najwięcej w swoim życiu zainwestowałem w alkohol i powiem wam zwróciło się nawet kilka razy.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 04 mar 2018 23:24

Nie jestem Buffetem i nie znam wewnętrznej wartości Taurona - zjazd z 4 na 2,5 (a wcześniej z 5,5 na2,5) wynika z nieracjonalnej zmiany sentymentu i wtedy Ty masz rację, albo ze zmian fundamentalnej sytuacji spółki - ja nie wiem - jeśli Ty wiesz to podziel się wiedzą - albo wyliczeniami wewnętrznej wartości - może tez kupię.
Ale to wątek CD więc tylko wspomnę ze wewnętrzną wartością tej spółki jest zdolność tworzenia dobrze sprzedających się gier - a na ile wyceni to rynek zobaczymy niedługo.

Jeżeli spółka zarobiła 1,2 miliarda zł w zeszłym roku, a wyceniana jest na 4,5 miliarda zł, dalej... kapitały własne, aktywa, przepływy pieniężne. Porównaj te pozycje i kapitalizacje Taurona i CD Projekt i będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie. A to że coś spadło z 4 na 2,50 nie oznacza że spadło z powodów fundamentalnych. Amika swego czasu też spadła z 50 zł na 3,50 zł, by w kolejnych latach wzrosła nawet do ponad 200 zł. Przyczyną spadku nie były fundamenty Amiki, tylko brak sentymentu do branży (spółki), tak jak obecnie do branży energetycznej. Sentymenty i trendy mają to do siebie, że się zmieniają. To czy kupisz Tauron czy nie, to mnie interesuje tyle co zeszłoroczny śnieg.
dryniol zobacz owszem tauron zarabia ale dziala na lokalnym rynku
perspektywy znaczengo wzrostu biznesu sa zadne
w dodatku zobacz
z
jakie zasoby kapitalowe materialne i ludzkie musi zaangazowac
tauron zeby zarobic te 1,2 mld

a zobacz ze cd projekt dziala na rynku globalnym ma gigantyczne pole wzrostu
i aby zarobic te kilkaset milionow angazauje zasoby
KAPITAL sasoby materialne i ludzkie w NIEPOROWNANIE MNIEJSZYM STOPNIU NIZ TAURON
dlatego jest tak wyceniany
zreszta to sa firmy NIEPOROWNYWALNE
i jesli ty porownujesz tauron do cdprojektu czy innej firmy dajmy na to ccc czy live chat
to znaczy ZE KOMPLETNIE NIE ROZUMIESZ GIELDY
Masz rację, kompletnie nie rozumie giełdy, za to Ty doskonale ja rozumiesz. Tyle, ze ja będę żył w przyszłości z dywidend, a Ty z marzeń, że gry na marsie będą sprzedawać :roll: Płacąc ponad 100 zł za akcję ,trzeba liczyć bez żadnych rewelacji przynajmniej 10 zł dywidendy na akcję, a do tego bardzo daleka droga, bo przy 1 miliardzie zysku netto CD Projekt, musieliby wypłacić cały zysk netto w formie dywidendy, a do tego jeszcze ho, ho, ho, no chyba że będą sprzedawać na innej planecie te swoje super gry :roll: :lol: :lol: :lol: Ja w przeciwieństwie do Ciebie potrafię liczyć. Zakładam firmę, będę sprzedawał jabłka i gruszki na całym świecie. Kup moje akcje, bo przecież będę działał na globalnym rynku, więc moja firma będzie więcej warta niż Tauron :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 04 mar 2018 23:45 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości