CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

wszystko na temat spółek publicznych
stenku
Młodszy chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 07 sty 2013 13:23

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: stenku » 15 cze 2018 16:42


no ile miliard czy półtora bo ma podobne wyceny co kgh a ten ma takie zyski
nie kompromituj się takim porównaniem, bo powstaje z ciebie drugi dryniol.
w mojej opinii wycena jest lekko baloniasta
bo owszem w roku premiery owszem zarobi duzo moze nawet 1 mld pln
ale w kolejnych latach bedzi pik do dolu jak w przypadku wiedzmina to oczywiste
ale jak jest hurraoptymizm to myslenie sie wylacza rosnie to rosnie kupujemy wyceny kosmiczne nic to kupujemy
taka moda
taka juz jest gielda ze zawsze sie odbywa szalenstwo w jedna lub druga strone
gdyby na cyberpunk cdprojekt przez kilka lat zarabial po 1 mld
to obecna wycena bylaby adekwatna
mimo wszystko firma malo nie kosztuje wszystko zalezy od zagranicy
tak na serio zrobia co zechca
"pik do dołu"??? Chłopie, właśnie tacy ludzie tu komentują, a inni ich czytają, a potem płacz, że za późno kupiłem, albo za szybko sprzedałem.
Zysk netto od premiery W3:

2015 r. 342 430 zł
2016 r. 250 514 zł
2017 r. 200 270 zł

Chciałby, żeby po każdej premierze CDR miał taki "pik do dołu". A bieżące zyski, żeby w całości pokrywały wydatki na tworzenie nowych gier. Żadnych kredytów, żadnych obligacji, żadnego szefa nad głową w postaci funduszu inwestycyjnego. Całkowicie niezależne studio z pasją, celem i pomysłem na siebie na wiele lat!

P.S.
Nie mam pojęcia, po co tu znowu piszę, bo od miesięcy tego nie robiłem. Akcje trzymam od 2013 roku i co roku słyszę, że "aaaleee baaaalooon!!!"

P.S2. Przypomniałem sobie, po co tu wlazłem. Żeby skonfrontować swoje wykresy z wykresami innych, bo pakiet akcji, który kupowałem w listopadzie i grudniu zeszłego roku, mam zamiar sprzedać w najbliższym czasie i chcę się upewnić, czy dobrze wyznaczyłem poziomy. Tak, tak dokupowałem poniżej 100 zł, jak trolle kwiczały, że "teraz to już balon pękł na dobre i śmieć leci na 10 zł". A więc, dobrzy ludzie, jeśli posiadacie swoje wykresy, będę wdzięczny za wgląd. Ja swoje zamieściłem powyżej.

REKLAMA


stenku
Młodszy chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 07 sty 2013 13:23

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: stenku » 15 cze 2018 17:08

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości: zielona wyspa na zakrwawionym oceanie. Chyba widać, jak na dłoni, co się kupuje, a co się sprzedaje...
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-06-15 17.06.28.png
Zrzut ekranu 2018-06-15 17.06.28.png (42.1 KiB) Przejrzano 2093 razy

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pazdzioch » 15 cze 2018 17:09



tak czytam te wasze wypociny i oczom nie wierzę. Panowie nie widzicie, że może powstać gra tego pokroju? https://store.steampowered.com/bundle/5 ... rd_Bundle/
Zdajecie sobie sprawę ile to będzie kasy?
no ile miliard czy półtora bo ma podobne wyceny co kgh a ten ma takie zyski
nie kompromituj się takim porównaniem, bo powstaje z ciebie drugi dryniol.
szanowny kolego nie wiem ile wywinduja kurs denerwuje mnie pisanie o fundamentach i zyskach ,co do kompromitacj kgh wycena 18miliardow przy rocznym zysku 1-1,5 miliarda ,cd wycena 14miliardów przy rocznym zysku 300milionow i tyle to zadna kompromitacja to samo pisza anali i inni to jest prada ,ile bedzie kurs zeby był jak najwyzszy tylko jak jestem na bananie wczesniej czy pozniej wraca do wycen , ja nie zaklinam spadków itd ja pisze prawde

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pazdzioch » 15 cze 2018 17:14

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... ca/zwpgb1m -tez sie kompromituja ,udanego wekennndu

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: glowacki4 » 15 cze 2018 17:35


ale jak redzi nic nie spieprza to bedzie sprzedaz nie mniejsza niz 3 wiedzmina
Sprzedaż na poziomie W3 to jest bardzo negatywny scenariusz (niecałe 10 mln w pierwszym roku kalendarzowym).
Cyberpunk jest dużo bardziej oczekiwany niż 4-5 lat temu Dziki Gon (nie piszę o Polsce).
Wiedźmin wchodził na rynek, który tworzyło mniej niż 40 mln konsol.
Obecnie mamy prawie 120 mln urządzeń.
Zarówno Steam jak i GOG dysponują większą bazą klientów.
W ciągu dwóch lat powinna pojawić się nowa generacja od Microsoftu, niedługo później świeże Playstation.
Nie widzę więc innego scenariusza jak poprawione wersje C2077 na te konsole w ciągu roku/półtorej od oryginalnej premiery. Także wersja VR wydaje się naturalna wobec tego czym okazuje się gra Redów.
Wzrośnie też marżowość. Powoli, ale jednak z każdym rokiem wzrasta udział wersji cyfrowych w stosunku do pudełek.

Oczywiście rozmawiamy cały czas o Cyberpunku RPG single player. A wiadomo, że spółka będzie szykowała też kolejny produkt.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2018 17:50 przez glowacki4, łącznie zmieniany 1 raz.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: glowacki4 » 15 cze 2018 17:48


Jeśli będzie sprzedaż "nie mniejsza od Wiedźmina 3", to kurs nie zejdzie z dolnych wideł przez tydzień. Tutaj ma być sprzedaż 5-10 razy większa od Wiedźmina 3 i to tylko w pierwszym roku od premiery. Pewnie dlatego ludzie tak się stresują. Oczekiwania są gigantyczne, więc i cena jest gigantyczna.
Teraz to już odleciałeś jakbyś 2 Monstery jednym haustem wypił.
Widzę, że sprzedaż ala Grand Theft Auto 5 byłaby dla ciebie mocno rozczarowująca i zwiastująca dużą przecenę na kursie ? Litości.
Widzę, że kompletnie nie odnosisz wyceny CDR do czołówki amerykańskiej. Tamte wskaźniki są odniesieniem.
A ty sugerujesz, że rynek oczekuje C/Z 2-3 w roku premiery ? :lol:

stenku
Młodszy chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 07 sty 2013 13:23

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: stenku » 15 cze 2018 18:26


Jeśli będzie sprzedaż "nie mniejsza od Wiedźmina 3", to kurs nie zejdzie z dolnych wideł przez tydzień. Tutaj ma być sprzedaż 5-10 razy większa od Wiedźmina 3 i to tylko w pierwszym roku od premiery. Pewnie dlatego ludzie tak się stresują. Oczekiwania są gigantyczne, więc i cena jest gigantyczna.
Teraz to już odleciałeś jakbyś 2 Monstery jednym haustem wypił.
Widzę, że sprzedaż ala Grand Theft Auto 5 byłaby dla ciebie mocno rozczarowująca i zwiastująca dużą przecenę na kursie ? Litości.
Widzę, że kompletnie nie odnosisz wyceny CDR do czołówki amerykańskiej. Tamte wskaźniki są odniesieniem.
A ty sugerujesz, że rynek oczekuje C/Z 2-3 w roku premiery ? :lol:

Drogi Panie, jeśli gra nie zarobi 1,5 mld zł netto w pierwszym roku po premierze (czyli ok 5x więcej niż W3), wycena spadnie w okolice 100 zł na 99% lub niżej. Jak Ty wyliczyłeś C/Z na poziomie 2-3 przy takiej sprzedaży, tej tajemnicy nie rozwiąże chyba nikt bez Twojej pomocy. Także, czekamy z niecierpliwością. Oświeć nas, skąd wziąłeś C/Z na poziomie 2-3 przy zyskach 1,5 mld zł i cenie akcji między 150-200 zł, hmm..?

Oczywiście, musimy pamiętać o Gwincie i kolejnej grze AAA, którą ponoć mają robić Redzi w najbliższym czasie. Jeśli tamte dwie zmienne okażą się istotne, zyski na poziomie 1 mld w pierwszym roku po premierze powinien wystarczyć. Ale, moim skromnym zdaniem, wszystko poniżej 1 mld zysków z CP2077 w pierwszym roku po premierze, będzie rozczarowaniem, a to również powinno wystarczyć, żeby sprowadzić kurs do odpowiednio niższych poziomów.
Jednocześnie, tak, jak lata temu wierzyłem w Wiedźmina 3 i liczyłem na 5 milionów kopii w pierwszym roku, tak teraz wierzę w Cyberpunka 2077 i 20-30 milionów kopii w pierwszym roku po premierze. Im więcej sprzedanych kopii cyfrowych, tym lepiej dla marż. Jak będzie, tego nie wie dosłownie nikt. Ale po zachowaniu Rynku można wnioskować, na co Rynek liczy, a liczy na wiele. Bardzo wiele.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: glowacki4 » 16 cze 2018 10:47

Jakie 1,5 mld zł zysku ?
Dopiero co pisałeś "Tutaj ma być sprzedaż 5-10 razy większa od Wiedźmina 3 i to tylko w pierwszym roku od premiery. Pewnie dlatego ludzie tak się stresują."
Podałem ci jaki C/Z dałaby owa baśniowa sprzedaż w pierwszym roku.
Oczywiście te prognozy Domu Maklerskiego Grimm Brothers F.T. są kompletnie z kapelusza. Słowem, dla naiwnych.

By przekroczyć 1 mld zysku netto w roku premiery "wystarczy" tylko i aż 15 mln kopii.

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Invest-Journey » 17 cze 2018 11:53

Po pierwsze 12 mln wyświetleń trailera. Nie można wobec tego przejść obojętnie. Gra była w „hibernacji” od ponad 5 lat. Nagle dostajemy zwiastun filmowy i robi on furorę na całym świecie. Pokazuje to jak ogromny hype panuje na tej grze. Można sobie tylko wyobrazić co będzie się działo przed samą premierą. Od bardzo dawna piszemy, że CyberPunk2077 będzie grą przełomową. Grą, która pozamiata rynek i zmiecie z powierzchni ziemi konkurencję.
(...)
Wielu inwestorów miało chwilowe zawahanie lub nawet pozbyło się swoich akcji podczas poniedziałkowej sesji. Świadczy o tym kształt świecy, który ma mocno podażową wymowę. Uwzględniając relację ceny zamknięcia do otwarcia w tym dniu spadek wyniósł ok 10%! Podczas tej sesji pojawił się, pierwszy od dłuższego czasu, ponadprzeciętny wolumen. Kolejny dzień, również na sporym wolumenie, wybronił dalszy spadek. Wniosek… nie był to początek korekty, a raczej „wypłoszenie” graczy.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/06/16/tydz ... ija-swiat/

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: NiKtoś » 18 cze 2018 09:55

Wymiesc konkurencje.. Czy to w ogole mozliwe?? Ja pamietam Kultowy Sniper ghost warrior 3.. tez dlugie oczekiwanie.. mialo wymiatac.. Wymiotlo CI _gamsa -70% od szczytu.. Do dzis lezy i kwiczy.,.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: glowacki4 » 18 cze 2018 10:03

Sniper 3 ? please.
CIG robił gry na podobnym poziomie cały czas.

MaxSwinger
Starszy chorąży
Posty: 1258
Rejestracja: 25 sie 2017 14:30

Shortuje cdr!! 163,3 puscilo!!

Postautor: MaxSwinger » 21 cze 2018 11:46

Przebili 163,3 nast wsparcei 159,,, a potem 136,,, jest kupa kasy do wyciagniecia.. walczcie

Zardzewiały
Sierżant sztabowy
Posty: 169
Rejestracja: 02 sty 2018 10:43

Re: Shortuje cdr!! 163,3 puscilo!!

Postautor: Zardzewiały » 21 cze 2018 11:50

gra z animatorem
pasjąnujące

MaxSwinger
Starszy chorąży
Posty: 1258
Rejestracja: 25 sie 2017 14:30

Re: Shortuje cdr!! 163,3 puscilo!!

Postautor: MaxSwinger » 21 cze 2018 11:58

marudzisz... wazny efekt finansowy.. zarabia a z kim grasz bez znaczenia... walcz!!

juri1984
Starszy chorąży
Posty: 1076
Rejestracja: 26 sie 2008 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Shortuje cdr!! 163,3 puscilo!!

Postautor: juri1984 » 21 cze 2018 12:01

a jak to można szortować ? ja tylko kupuje na wzrosty :roll:
"Sukces to drabina, po której nie sposób
wspiąć się z rękami w kieszeniach"
- Philip Wylie


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości