MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 12 gru 2017 11:34

Zadziwiasz mnie!!!

Nie wierzysz w dobre wyniki spółki, twierdzisz że jej zawiadowca nie radzi sobie z tak dużym portfelem, z drugiej strony liczysz na dywidendę, gdy prawdopodobnie osoba z ich kręgów, znająca się dobrze z zawiadowcą sprzedaje duży pakiet akcji więc raczej nie liczy na dywidendą i poprawę kursu.
Po co więc trzymasz taką spółę w portfelu???

Nie używaj słowa talent, bo talent się ma albo nie! On się nie zapala i nie wygasa...
Nie wiem, co rozumiesz przez znakomite wyniki i co próbujesz mi wmówić, ja oczekuję tego co było do tej pory,a co za tym idzie lepszych niż średnia wyników przez 2018-2019 aby przybliżyć się do średniej...

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 12 gru 2017 16:21

Niezłe pakietówki na Kebabie...
prawie 8% wszystkich akcji

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 12 gru 2017 19:05

Po co więc trzymasz taką spółę w portfelu???
Spodziewam się dywidendy, której ogłoszenie ograniczy dyskonto.
Poza tym są dwie pomocnicze przyczyny:
-moja głupota
-mój upór

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 12 gru 2017 19:13


Nie używaj słowa talent, bo talent się ma albo nie! On się nie zapala i nie wygasa...
Nie wiem, co rozumiesz przez znakomite wyniki i co próbujesz mi wmówić, ja oczekuję tego co było do tej pory,a co za tym idzie lepszych niż średnia wyników przez 2018-2019 aby przybliżyć się do średniej...
Nikt nie ma talentu do wszystkiego. Zarządzanie dużym portfelem to zupełnie inna dziedzina niż dowodzenie okruszkiem. Tomek radził sobie wyłącznie z maleństwem. Aby poradzić sobie z dużym portfelem musiałby potrafić lepiej współpracować z ludźmi. Niestety jest w tym kiepski.

Powrót do IRR>20% to z pewnością byłyby znakomite wyniki i oznaczały prawdziwą bonanzę w latach 2018-2020 gdy byłaby nadrabiana słabizna z lat 2015-2017. Ty w coś takiego najwyraźniej wierzysz. Osobiście mam zupełnie inne zdanie. Wzrosty 15% brałbym w ciemno. Obawiam się że będę mniejsze.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 gru 2017 08:21

iZettle prawie jednorożcem...
Podczas IPO już powinien nim być no i w końcu (sierpień) pierwszym miesiącem dodatnich przepływów pieniężnych:
http://nordic.businessinsider.com/swedi ... aluation--

https://www.vafinans.se/aktier/nyheter/ ... 1011056554

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 gru 2017 09:18

iZettle prawie jednorożcem...
Bez dodatkowych wyjaśnień można by się podjarać. Niestety przyglądając się bliżej widzimy że to nic nadzwyczajnego, drobiazg bez znaczenia.
Wcale nietrudno wyhodować w portfelu spółkę wartą ponad miliard dolarów gdy dokonuje się zakupu przy kapitalizacji grubych kilkuset milionów dolarów.


BTW już wyobrażam sobie entuzjastyczny webcast podsumowujący rok 2017, będą peany: mamy drugiego unicorna itd.
Tylko ....... sensownych wyników inwestycyjnych (od dawna) nie mamy i walki z dyskontem nie mamy.

BTW2 inwestycja Tomka w iZettle okazała się nienadzwyczajna. Szwedzka spółka rozwijała się bardzo dynamicznie przed naszym zakupem. Potem już znacznie spokojniej. Tak czy siak to bez większego znaczenia. Zbyt mała waga w portfelu. Liczy się tylko EuroV+Gett+Morele/PIGu.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 gru 2017 11:38

iZettle prawie jednorożcem...
Bez dodatkowych wyjaśnień można by się podjarać. Niestety przyglądając się bliżej widzimy że to nic nadzwyczajnego, drobiazg bez znaczenia.
Wcale nietrudno wyhodować w portfelu spółkę wartą ponad miliard dolarów gdy dokonuje się zakupu przy kapitalizacji grubych kilkuset milionów dolarów.


BTW już wyobrażam sobie entuzjastyczny webcast podsumowujący rok 2017, będą peany: mamy drugiego unicorna itd.
Tylko ....... sensownych wyników inwestycyjnych (od dawna) nie mamy i walki z dyskontem nie mamy.

BTW2 inwestycja Tomka w iZettle okazała się nienadzwyczajna. Szwedzka spółka rozwijała się bardzo dynamicznie przed naszym zakupem. Potem już znacznie spokojniej. Tak czy siak to bez większego znaczenia. Zbyt mała waga w portfelu. Liczy się tylko EuroV+Gett+Morele/PIGu.
Widzę, że zdążyłeś zmienić posta...
Nikt i niczym nie jara się ani na bankierze, ani na parkiecie. Ot po prostu link i informacja, które moim zdaniem powinny być udostępniane przez spółkę( pewnie zresztą pojawią się na tym śmiesznym Prowly pewnie za jakiś miesiąc). Natomiast widać, jak pięknie spółka wzrosła i że była niedoszacowana(tak jak tu było pisane). W 2015r kiedy MCI wchodziło przy wycenie około 2mld zł i teraz gdy wycena sięga już prawie 3,6 mld zł, a na IPO bardzo prawdopodobne, że zwiększy swoją wycenę nawet do,4,2 mld zł lub nawet ciut więcej. Więc moim zdaniem to jest dosyć dobra stopa zwrotu przy jak to mówili ograniczonym ryzyku i udziale od którejś tam dopiero rundy finansowej. Pewnie, że są inwestycje ważniejsze ciężarem dla NAV, ale to pokazuje że w portfelu są spółki niedoszacowane.

Nie trzymasz ciśnienia i to widać w Twoich postach, możesz zaprzeczać żeś spokojny, że masz czas itd, itd. Twoje posty są coraz bardziej emocjonalne i pozbawione sensownej krytyki, tak jak to wcześniej bywało.
Pozwól, ze będę sobie wrzucał na forum linki takie które mi się podobają i bez różnicy czy dotyczą spółki która stanowi 10% portfela czy tylko 2%. Nie musisz ich otwierać, nie musisz czytać. Możesz pisać o tym dyskoncie i walczyć z nim nadal, choć podobno miałeś nie pisać do marca... ale czy to pierwszy raz???

Cytat z drugiej strony tej księgi:
Pigu- ostatnie poważnie przeszacowanie na 31.12.16r (więc zobaczymy jak będzie wyglądała jego wartość po kolejnej wycenie i roku działalności)
Frisco- j.w (zobaczymy po kolejnej wycenie)

Co do Answear, Morele i Naviexpert oraz Lifebrain to zgoda przeszacowania były, tylko czy uwzględniają wszystko np połączenie Pigu i Morele i nowe systemy sprzedażowe w Morele?
Ale jeśli nawet są wycenione niezbyt konserwatywnie i z uwzględnieniem tego czy tamtego( połączenia dwóch sklepów, czy synergii po połączeniu eCard+Dotpay to mamy jeszcze kilka ciekawych spółek bez przeszacowań od momentu zakupu lub od nowych rund finansowania:
Gett- 4Q2016 a potem lekka korekta
Azimo brak zmiany wycen od 2Q2016r
iZettle 30mln zł za 1,5% 4Q2016r i 43mln zł za 2,3% w 2Q2017r
Travelata 24mln zł w 4Q2015r za 29% udziałów i ostatnia wycena 36mln zł za 44% udziałów na 2Q2017r
KupiVip 84mln zł w 4Q2015r i 86mln zł w 2Q 2017r (niewiem co z opcjami bo w 2015 były wycenione na 9mln zł, a w 2017 ich brak)
Ganymede 25mln zł od 4Q2015
Marketinvoice 30mln zł od momentu zakupu czyli 4Q2016r

Zobaczymy w marcu jakie wyceny się pojawią,a co zostawią jeszcze do przeszacowań ( toc wiadomo, że nie zrobią wszystkiego na hurra)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 gru 2017 11:59

Nie trzymasz ciśnienia i to widać w Twoich postach.


Pozwól, ze będę sobie wrzucał na forum linki takie które mi się podobają i bez różnicy czy dotyczą spółki która stanowi 10% portfela czy tylko 2%. Nie musisz ich otwierać, nie musisz czytać. Możesz pisać o tym dyskoncie i walczyć z nim nadal, choć podobno miałeś nie pisać do marca...
Pokrętnie to interpretujesz. Moim zdaniem właśnie Ty nie trzymasz ciśnienia spodziewając się znakomitych wyników inwestycyjnych w najbliższych latach. Zaś ja już dawno odpuściłem sny o potędze MCI (tzn. kurs może lekko wystrzelić pod warunkiem zmiany wizerunku, ale odpału NAV zupełnie nie oczekuję). Każdy (oprócz Ciebie) jasno widzi że Tomek nie da rady wykręcać 20% średnio rocznie. To nie jest nowy Buffett, lecz kolejny żuczek który kiedyś miał świetne wyniki inwestycyjne, ale nie potrafi ich powtórzyć.


Pozwalam. Nawet zachęcam! Z pewnością nie będę nic pisał jeśli zapewnisz regularny ruch na stronie tak żeby obietnica Prezesa była na wierzchu. Gdy ląduje na trzeciej stronie (tak jak było gdy nie pisałem) to niestety będę spamował, podbijał wątek na stronę pierwszą.
Czy zadbasz o to?
Czy mam wolne do wiosny?

BTW po kiego piszesz na Bankierze? Tu masz pełne pole do popisu. Wolisz Mara?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 gru 2017 12:10

jak znajdę coś ciekawego to wrzucę, ale pisać dla samego pisania??? Nie zamierzam.

Na bankierze do samego siebie :lol:

Czy 4-5zł przyrostu NAV w 2018r to są znakomite wyniki wg Ciebie? Jeśli tak, to ok spodziewam się znakomitych wyników w 2018r i powtórki w 2019r.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 gru 2017 12:18

Czy 4-5zł przyrostu NAV w 2018r to są znakomite wyniki wg Ciebie? Jeśli tak, to ok spodziewam się znakomitych wyników w 2018r i powtórki w 2019r.
Znakomite? To byłaby rewelacja!!!
Niestety prawdopodobnie pozostanie to jedynie w sferze Twoich marzeń i wcale nie zobaczymy NAV/S=30 na koniec 2019 roku.

BTW na razie Rynek wycenia to przyszłe 30 na 9. Ktoś tu się bardzo myli. Albo Incoqnito albo Rynek.

BTW2 mój typ to NAV/S=25-26 za dwa lata. Sporo mniej niż 30, a mimo to Rynek też ma mnie za wariata.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017 12:27 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 gru 2017 12:27

Czy 4-5zł przyrostu NAV w 2018r to są znakomite wyniki wg Ciebie? Jeśli tak, to ok spodziewam się znakomitych wyników w 2018r i powtórki w 2019r.
Znakomite? To byłaby rewelacja!!!
Niestety prawdopodobnie pozostanie to jedynie w sferze Twoich marzeń i wcale nie zobaczymy NAV/S=30 na koniec 2019 roku. Bynajmniej nie dlatego że coś odejmą dywidendy. Obym się mylił.

BTW na razie Rynek wycenia to przyszłe 30 na 9. Ktoś tu się bardzo myli. Albo Incoqnito albo Rynek.
Jakbyś czytał to co jest napisane, a nie to co chcesz widzieć to byś wspomniał o NAV/S= 28-30zł ale Ty już tak masz, niestety :P

Oczywiście pomyłka jest jak najbardziej możliwa. W 2018r 4zł, ale w 2019r już tylko 3zł i klops :lol:
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017 12:33 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 gru 2017 12:29

OK NAV/S=28 za dwa lata biorę w ciemno. Prawdę mówiąc nawet z 26 byłbym zadowolony.
Gdybyś tak jeszcze obiecał dyskonto 0.7-0.8 zamiast obecnych 0.45 to byłoby miło.

BTW Ty chyba całkiem ignorujesz ryzyko bessy Wall Street. Ono zrobiło się naprawdę duże. Dziewięć lat nieprzerwanej hossy i wypasione wskaźniki p/e robią wrażenie. Ergo nie wykluczone że NAV/S=22 za dwa lata okaże się niezłym wynikiem.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 gru 2017 12:47

OK NAV/S=28 za dwa lata biorę w ciemno. Prawdę mówiąc nawet z 26 byłbym zadowolony.
Gdybyś tak jeszcze obiecał dyskonto 0.7-0.8 zamiast obecnych 0.45 to byłoby miło.

BTW Ty chyba całkiem ignorujesz ryzyko bessy Wall Street. Ono zrobiło się naprawdę duże. Dziewięć lat nieprzerwanej hossy i wypasione wskaźniki p/e robią wrażenie. Ergo nie wykluczone że NAV/S=22 za dwa lata okaże się niezłym wynikiem.
Oczywiście przy większej bessie, takiego NAVu nie zobaczymy... to chyba tak oczywiste, że o tym nie wspomniałem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 gru 2017 17:09

Przykro mi, ale muszę sprowadzić Cię na ziemię. Opublikowano wyceny certyfikatów. Są katastrofalne pomimo hossy. Wprawdzie spadki EuroV w Q4 były oczywistością wskutek słabego zachowania Indes, ale 5% obsuwy TechV to prawdziwa "rewelacja". Czyli przeszacowania są ino w w zupełnie innym kierunku. Znowu z czymś dali ciała, bo na samym Windelnie tego wyniku nie wykręcili (na koniec października już był nisko).
Ergo NAV/S żegna poziom powyżej 20. Mamy lewar i koszty ogólne więc te 5% spadku TechV i 2% spadku EuroV zabolą. Core jest obecnie na 18.x.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 gru 2017 19:51

Przykro mi, ale muszę sprowadzić Cię na ziemię. Opublikowano wyceny certyfikatów. Są katastrofalne pomimo hossy. Wprawdzie spadki EuroV w Q4 były oczywistością wskutek słabego zachowania Indes, ale 5% obsuwy TechV to prawdziwa "rewelacja". Czyli przeszacowania są ino w w zupełnie innym kierunku. Znowu z czymś dali ciała, bo na samym Windelnie tego wyniku nie wykręcili (na koniec października już był nisko).
Ergo NAV/S żegna poziom powyżej 20. Mamy lewar i koszty ogólne więc te 5% spadku TechV i 2% spadku EuroV zabolą. Core jest obecnie na 18.x.
Może faktycznie jakaś wtopa??? Na wątku PEM ktoś wspominał o wtopie, ale nie brałem tego serio, tym bardziej że nic wiecej nie napisał pomimo mojej prośby.

btw. dziwne, że akurat teraz pojawiają się nowe wyceny funduszy, skoro na koniec roku znowu się pojawią. :shock:

Być może się mylę, co do wzrostu NAV. Okaże się za kilkanaście miesięcy...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości